dlaczego farba się zmywa? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-05-10, 15:32   #1
india arie
Przyczajenie

Unhappy

dlaczego farba się zmywa? :(

Cześć, mam pytanie. Co zrobić, żeby ruda farba z Bell Color przestała spłukiwać mi się z włosów? to farba, którą używają moje 2 koleżanki i one nie mają z tym problemu. Pierwszy raz byłam u fryzjera, żeby mi zafarbowała, a że wcześniej miała tlenione, to wycieniowała mi je tyle, na ile się dało ażeby pozbyć się jak najwięcej blondu. Zrobiła mi kolor krwisto czerwony bo powiedziała, że z blondów szybko się spłucze. I faktycznie. Po kilku myciach nic nie miałam, został mi czysty, jasny blond. Postanowiłam sama sobie zafarbować. Kupiłam jasną intensywną miedź i... po kilku myciach znowu jestem blondynką. Od 10 lat marzę żeby być ruda. Wreszcie się odważyłam a tu NIC!! co mam zrobić, żeby farba przestała mi się spłukiwać? ściąć się na krótko?! bo odrosty mam w moim naturalnym kolorze <- głupota, ja tego nie chce, mam włosy prawie do pasa, mogę je ściąć najwyżej do łopatek. CHCE BYĆ INTENSYWNIE RUDA NA BAAAAAAAAAAARDZO DŁUGO! Wiem, że się rozpisałam, ale proszę o pomoc!
india arie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 21:44   #2
arrgh
Raczkowanie

Dot.: dlaczego farba się zmywa? :(

Z doświadczenia pamiętam, że z tlenionych blond pasemek zmywała mi się każda farba, nawet porządna fryzjerska. Tylko poczekać na CAŁKOWITY zrost.
arrgh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 09:25   #3
india arie
Przyczajenie

wiem, że z blondów farba się spłukuje, ale jak widze moje koleżanki, które z tlenionych zrobiły sobie rudzielca tą samą farbą co ja i im farba się nadal utrzymuje, jest taka jak na początku, to mam wrażenie, że robie coś nie tak. Dziękuje za odpowiedź ARRGH
Stary 2010-05-11, 23:55   #4
uca
Rozeznanie

Hej, tez kiedys mialam ten problem ze kazda farba mi sie wyplukiwala z tlenionych wlosow. Z twoim problemem moge proadzic ci henne naturalna w proszku - mi sie nie wyplukala (trzymalam ok 120 minut na glowie owe ziolka). Minus jest taki ze po hennie nie mozna dekoloryzowac ani farbowac chemicznie wlosow bo nie wiadomo czy nie wyjda zielone bo henna wchodzi w reakcje chemiczna (na kazdej farbie jest ostrzezenie ze nie wolno jej uzywac po hennie).
Problemem moze byc tez ciemnienie koloru - u mnie za pierwszym razem wyszly piekne pomaranczowe o jakich marzylam, niestety za kazdym farbowaniem kolor mi ciemnial az po 2 latach doszlo do ciemniego bordo i to byl moment w ktorym postanowilam zaczac zapuszczac naturalne .
Ale jesli jestes zdecydowana zostac rudzielcem i nie przeszkadza ci ze beda ciemnjesze na odrostach i ogolnie z czasem coraz ciemniejsze i nie masz za bardzo mozliwosci dekoloryzacji to polecam.
uca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 09:25   #5
india arie
Przyczajenie

o hennie nie pomyślałam... pójdę do drogerii i zobacze co tam mają ciekawego. Poczytam jeszcze troche na ten temat i się zastanowie. Dziękuje UCA
Stary 2010-05-14, 00:38   #6
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez india arie Pokaż wiadomość
o hennie nie pomyślałam... pójdę do drogerii i zobacze co tam mają ciekawego. Poczytam jeszcze troche na ten temat i się zastanowie. Dziękuje UCA
Odradzam ci nakładanie henny na utlenione włosy, połamią się. Henna oblepia włos, jest ciężka, fakt ładnie pogrubia, ale ja osobiście po kilku miesiącach przezyłam to łamanie, choć nie miałam zbyt rozjasnionych włosów, a sa one wdodatku mocne.

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Mój aktualny kramik: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1147016
morelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 09:14   #7
india arie
Przyczajenie

Też tak czytałam, więc raczej henna odpada trudno, musze poczekać aż mi odrośnie ten blond, ale jeszcze wcześniej udam się do fryzjerki żeby mi je wycieniowała wtedy trochę się pozbęde utlenionych pasemek. Może za jakieś 2 lata wreszcie będę ruda
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości