Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-05-10, 15:05   #1
Madeleine Mada
Raczkowanie

Odchudzanie a tabletki antykoncepcyjne.

Dziewczyny mam bardzo ważne pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad pol roku i moja waga zwiekszyla sie o 5 kg. Nie mam pojecia czy to na pewno od tego, ze biore tabletki, czy od zmiany stylu zycia (tabletki zaczelam brac rowno z tym jak poszlam na studia). Jak wiadomo inny styl odzywiania, nieregularne posilki. Pomozcie, co moge zrobic, zeby wrocic do poprzedniej wagi. Nie chce odstawiac tabletek, ale nie wiem, czy to wlasnie przez nie, ta waga juz taka zostanie i cokolwiek czego bym nie zrobila, pojdzie na marne. Pomocy.
Madeleine Mada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 16:01   #2
Sculpture of Regret
Raczkowanie

GG do Sculpture of Regret
Dot.: Odchudzanie a tabletki antykoncepcyjne.

Witaj,
Ja też odkąd zaczęłam brać tabletki anty troszkę się zaokrągliłam... już z tym walczę. Ale do rzeczy: tabletki same w sobie nie powodują tycia, mogą wpływać na zwiększenie apetytu, jakieś zachcianki itp. Ja np. nie zauważyłam zmiany w jedzeniu, nie wydaje mi się żebym jadła więcej, a mimo to urosłam wszerz, zwłaszcza w biuście i biodrach.
Masz dobrze dobrane tabletki? Tzn. nie masz żadnych dolegliwości, bólów, wahań nastroju? Jeśli czujesz zmianę w samopoczuciu to powinnaś udać się do lekarza, żeby przepisał Ci inne, może wpłynęły też na Twoją wagę, przez zatrzymanie wody w organizmie (tak było w moim przypadku).
Napisz jak się odżywiasz, może podaj przykładowy jadłospis. Ćwiczysz coś? Ile?
Żeby schudnąć nie musisz odstawiać tabletek (ja schudłam już 5 kg mimo, że nadal je biorę), ale jak już mówiłam, powiedz o swoich obawach ginekologowi to może da Ci inne.
Stary 2010-05-10, 16:33   #3
Madeleine Mada
Raczkowanie

Dziekuje serdecznie za odzew tak po pierwsze! Tak na poczatku chcialam podkreslic, ze owszem wiem, ze apetyt moze wzrosnac, ze woda w organizmie sie jakby blokuje. Z tabletkami nie mam problemu. Czuje sie normalnie. Czasami poboli mnie glowa, ale to zauwazylam i dzieje sie to w konkretnych dniach brania tabletek. Jakos w polowie cyklu. Ale ten bol nie jest jakis nie do zniesienia. Wezme tabletke jakas slabsza i bol ustepuje. Co do jedzenia. Znaczy sie wiesz, pewnie jem troche wiecej niz przedtem. I jest to niezdrowie. Z malego miasta przeprowadzilam sie do duzego i przez to czasem jem te fastfoody, ale nie jem tego nagminnie i ciagle. W moim jadlospisie staram sie bardzo, zeby byl nastepujacy schemat:
-sniadanie
-2 sniadanie
-obiad
Na sniadanie i to co biore na zajecia, to kanapka z bialym pieczywem, margaryna, szynka, badz serem, teraz do tego jakies warzywo typu ogorek. Do szkoly biore kanapke, jakis owoc i koniecznie butelka wody, poniewaz dlugo tam siedze i nie dalabym rady. Obiad. Sama sobie gotuje, przewaznie jakis makaron, warzywa na patelnie lub to co przywioze z domu jakies krokiety czy cos. Ciezko mi opisac, w kazdym razie na obiad jem to, co kupie wczesniej - cel, ma mnie postawic do dalszego dzialania. Kolacja - staram sie nie jesc po 19, ale jak juz cos, to jem jogurt jakis owoc. Ogolnie pije wode, staram sie ograniczac te slodkie napoje, ale niestety tez i one wystepuja w moim jadlospisie. A co do slodyczy - niestety to tez moj czuly punkt, ale nie jem wszystkiego, ze tak powiem. Nie jem czipsow, tylko sama czekolade, jak cos. Co do cwiczen - jestem na 1 roku takze mam wf. Jest on bardzo solidnie prowadzony przed 1.5 godziny i daje niezle w kosc. Co do cwiczen poza, codziennie robie jakos 30-50 brzuszkow jak pogoda i chec to biegam. Co sadzicie?
Madeleine Mada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 17:19   #4
Sculpture of Regret
Raczkowanie

GG do Sculpture of Regret

Sama mówisz, że wraz z przeprowadzką zmieniłaś nawyki żywieniowe, częściej wpadają fast foody itp. Z tego co widzę, to wystarczy zacząć odżywiać się zdrowo i wartościowo i schudniesz, ja tak zrobiłam i w ciągu miesiąca mam 5 kg mniej. Zamień jasne pieczywo na ciemne, makaron i ryż także, słodycze, cukier out - ew. zamień na słodzik (także soki, jogurty owocowe, chociaż ja 2-3 razy w tygodniu sobie na to pozwalam a i tak chudnę). Nie jedzenie po 19 to błąd, spowalniasz metabolizm (Zakładam, że nie chodzisz spać o 21). Zwykłą kolację możesz spokojnie zjeść 2-3h przed snem, a białkową na godzinę, nawet pół przed snem. No właśnie, białko. Dostarczaj dużo białka - chude twarogi, ryby, mięsko. Zamień mleko z 3,2% na 1,5% albo nawet mniej tłuste (jeśli Ci będzie smakowało bo ja wolę 1,5 niż 0,5). Warzywka, owoce, chyba tego Ci nie muszę mówić. Pij herbatki, wodę. No i jedz regularnie, co ok. 3 godziny. No i warto zwiększyć dawkę ruchu, zamiast komunikacji miejskiej wybieraj własne nóżki Może zdecyduj się na jakiś program ćwiczeń? To bardzo motywuje do codziennych ćwiczeń.
Jak się zdecydujesz to zapraszam do naszego wątku: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=418367 - z kilkoma dziewczynami odchudzamy się na takich zasadach jak powyżej. Chudniemy powoli, ale zdrowo i na zawsze Motywujemy się wzajemnie i zwierzamy z grzeszków. Zapraszam i trzymam kciuki za Ciebie

Nowe wątki na forum Dietetyka

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości