Akryl bezwonny pytanie dodatkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-05-14, 10:06   #1
ewciak123
Raczkowanie

Akryl bezwonny pytanie dodatkowe

Witam,
kilka miesiecy temu ukonczylam kurs przedluzania paznokci akrylem+zdobienia w Trójmiescie.
Na kurs zdecydowalam sie gdyz chcialam nauczyc sie przedluzania jeszcze bez konnkrentych planow, na razie na potrzeby wlasne i kolezanek
Zaczynalam juz wdrazac sie w temat
(pracowalam na materiale grafiti nails, tak jak osoba szkolaca).
Wydalam jak sami wiecie sporo pieniazkow by w to zainwestowac...no i zaszlam w ciaze. Ze wzgledu na to iz balam sie o zdrowie maluszka zaprzestalam cwiczen, teraz jestem w 9 miesiacu i zdalam sobie sprawe ze po urodzeniu maluszka takze nie bede mogla cwiczyc robienia pazurkow w akrylu ze wzgledu na zapach. Zelk odpada na razie bo akryl spodobal mi sie i chcialabym na razie uczyc sie w tym materiale ze wzgledu na kurs.
W watkach dokopalam sie kilku tematow o akrylu bezwonnym i porcelanie.
I teraz pojawia sie prosba, czy ktos bedzie mogl mi nawet prywatnie podpowiedziec o tej metodzie? Nie chcialabym wydawac kolejnych pienioazkow na kolejny kurs, tym bardziej ze na razie nie planuje formy zarobkowej tylko na potrzeby jak pisalam wyzej. Dla osoby ktora moze mi pomoc w temacie moge wyslac prywatnie skan moich dyplomow z ukonczenia poprzednich kursow.
Czytalam o porcelanie sun flower i o bezwonnym akrylu nsi. nie wiem ktora metoda lepsza, ale tez nie wiem jak to stosowac...moze jakies informacje w pigulce
Z gory dziekuje jesli ktos zdecyduje sie mi pomoc.
ewciak123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 13:45   #2
byliczka
Zakorzenienie

Dot.: Akryl bezwonny pytanie dodatkowe

Ewciak na temat porcelany nic mi nie wiadomo. A bezwonny liquid o którym piszesz to najzwyklejszy liquid tylko o obniżonej intensywności zapachu, co często jest nie prawdą. Pracuje się nim tak jak zwykłym z tym, że zastyga dosyć długo, i pozostawia na wierzchu taką gumowatą warstwę którą trzeba później spiłować, czyli automatycznie trzeba nadłożyć więcej materiału.
W ciąży akryl jest niewskazany wyłącznie z powodu zapachu, nie jest szkodliwy dla płodu. No ale niestety dla maleństwa po urodzeniu tego typu aromaty mogą być uciążliwe.
Stary 2010-05-14, 15:49   #3
charolina
Zadomowienie

z tego co mi wiadomo to zapach nie jest szkodliwy, tak jak pisze byli po prostu jest ostry i może sie kręcić w głowie, a dziecko jest bardziej wrażliwe... a gdybyś pazurki robiła w innym pomieszczeniu niż sypia dziecko? zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie
Stary 2010-05-14, 18:58   #4
Vanessita
Zakorzenienie

Dokładnie tak jak Byli... napisała. Akrylem bezwonnym trzeba się nauczyć pracować ponieważ musimy go nakładać więcej gdyż trzeba tą gumową warstwę z wierzchu "zrolować" dlatego bardzo ważna jest wprawa jeśli chodzi nakładanie akrylu w okolicach skórek.
Stary 2010-05-14, 19:40   #5
byliczka
Zakorzenienie

Charolinko niestety akryl to taka bestyja że niesie się poałym domu. U mnie w gabineciku robię a śmierdzi w piwnicy 2 piętra niżej... Może nie tak intensywnie, ale czuć.
Generalnie ujmując bezwonny akryl jest o kant tyłka rozbić, nie bawiła bym się w to. A dlaczego nie chcesz spróbować żelu?
Stary 2010-05-14, 21:56   #6
ewciak123
Raczkowanie

wlasnie nie chce zelu nie dlatego ze wogole nigdy go nie sprobuje, tylko wydalam sporo pieniazkow na te szkolenia z akrylu i mialam rozpoczac praktyke na sobie i kolezankach, kiedy pojawil sie Borys
Chcialabym najpierw dobrze nauczyc sie jednej metody zanim zaczne druga, dlatego zaczelam od szkolenia. Taka juz jestem ze jak chce cos robic to robic dobrze...eh....moze zamowie sobie najpioerw probke porcelany , a pozniej tego nsi i zobacze jaksie na tym pracuje...moze uda mi sie samej cos wykombinowac
Maluszka raczej wolalabym nie narazac na ten smrodek, tym bardziej ze grafiti na ktorym pracuje na prawde smierdzi nieprzecietnie: dziekuje jednak dziewczyny za pomysly, no i czekam moze ktos pracowal na porcelanie?
Stary 2010-05-15, 02:10   #7
anick88
Wtajemniczenie

nie nie dziewczyny, akie gadanie jest bez sensu..
nie wyobrazam sobie narazac dziecka na wdychanie oparow liquidu..
nie ma to znaczenia gdzie. opary dla dziecka sa i beda niewskazane..

natomiast ten z NFO OH slyszalam, ze jest fajny..
taki jak kazdy liquid tylko, ze wlasnie nie ma zapachu..
(co nie znaczy, ze jest wskazany do stosowania przy bobofrucie)
ale tylko slyszlama, nie uzywalam go, wiec sama chetnie sie dowiem jak to w praktyce wyglada
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 08:21   #8
maguah
Raczkowanie

ja parcowalam na wolnoschnacym od dobrej rady, i z czystym sumieniem moge napisac ze nie smierdzial... gdy si go powachalo w butelce czuc bylo lekki zapach ale po pomieszczeniu wogole sie nie rozchodzil. niestety ta warstwa wierzchnia mi bardzo przeszkadzala i akryle mi zolkly wiec sobie odpuscilam.a zrszeta dr juz chyba wycofala ten produkt lub go czasowo nie ma bo nie widze
Stary 2010-05-15, 11:19   #9
agad28
Raczkowanie

ewciak odradzam ci bardzo metodę bezwonną z nsi próbowałam i liquid do tej metody jest jak oliwka tak samo pachnie i ma podobną oleistą konsystencję. bardzo długo schnie i naprawdę jest ciężki do opanowania (jednego pazurka z frenczem robiłam chyba z 15 min.).
co do porcelany to się nie wypowiem bo nie znam...
agad28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 17:26   #10
ewciak123
Raczkowanie

no wlasnie widzicie, jest wprowadzany na rynek jakis produkt...i w sumie nic o nim nie wiadomo. Na pewno niebede uzywala zwyklego akrylu przy maluszku...eh szkoda ze nie ma rozwiazania dla mnie tak zebym mogla sobie jakos z tym poradzic...no w sumie tak jak pisalyscie zel pozostaje...szkoda tylko mojego wkladu finansowego na metode ktorej teraz nie moge zastosowac
Stary 2010-05-15, 17:57   #11
byliczka
Zakorzenienie

Ewciu metoda żelowa nie rózni się sposobem postępowania przy przygotowaniu płytki i opracowaniu pazura. Potrzeba jedynie ujażmić płynną postać żelu, co nie jest takie trudne...
Stary 2010-05-15, 18:48   #12
Vanessita
Zakorzenienie

A nawet jest prostasza bo masz gotowy produkt który nakładasz na pazurek w prawie ten sam sposób co akryl
Stary 2010-05-15, 20:59   #13
ewciak123
Raczkowanie

Dobra...to namowilysci mnie jakos sobie poradze, tylko podpowiedzcie jakiej firmy zel wybrac? gdzie moge zakupic wszystko , razem z lampa?no i poprosilabym liste zakupow...co potrzebne. nie che najtaniej, tylko dobry produkt, coby mi pozniej z pazurka nie odpadalo i po porodzie zaczne w takim razie...pozostalo tylko kilka dniszkoda mi tego mojego certyfikatu z akryli mimo wszystko

Edytowane przez ewciak123
Czas edycji: 2010-05-15 o 21:06
Stary 2010-05-16, 08:55   #14
byliczka
Zakorzenienie

Skoro nie straszna Ci cena to możesz się skontaktować z Darianną z wizażu bo ona prowadzi dystrybucję Astonishing, to świetne jakościowo produkty i myślę że Daria, jako instruktor doradzi Ci żele z którymi po szkoleniu akrylowym łatwiej sobie poradzisz
Lampkę możesz kupić na allegro taniej, polecam lampkę OMEGA.
No i Perfect Beauty...
Z resztą PW Ci pośle
Stary 2010-05-16, 10:36   #15
KozMona
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to KozMona

Jeszcze wracając do samego dziecka - zapach liquidu jest oczywiście niewskazany, ale pamiętajcie też o pyle przy piłowaniu. Nie istotne czy piłujecie żel czy akryl, starajcie się, żeby dziecka przy tym nie było i po piłowaniu trzeba wszystko wyczyścić. Sporo dziewczyn pracuje w domu i tego pyłu się sporo zbiera, lata w powietrzu - nawet jak macie pochłaniacze, a dziecięcy układ oddechowy jest niesamowicie wrażliwy i o przewlekły kaszel, katar po zapalenie gardła i alergie naprawdę nie jest trudno. Jeśli dużo pracujecie w domu starajcie się izolować maluchy.

Monia - PRESTIGE
KozMona jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości