TRĄDZIK | skóra wrażliwa, przesuszona tłusta, mycie twarzy - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-05-14, 17:04   #1
Tommaso
Przyczajenie

TRĄDZIK | skóra wrażliwa, przesuszona tłusta, mycie twarzy

Zaraz wszyscy się rzucą, że takich wątków jest milady, a mnie się nie chce szukać ale to nie prawda. Sporo prze-buszowałem zanim podjąłem decyzję rejestracji tutaj i napisania tego wątku.
Właściwie jego istotę wyjaśnia temat - potrzebuję pomocy przy wyborze kosmetyków do regularnego mycia twarzy (i czoła). Pokrótce opowiem swoją historię. Trądzik zaczął się u mnie jakoś w późnej podstawówce, może szósta klasa. Zacząłem stosować standardowe pakiety (żel+tonik) czyli under twenty od Eris, nivea young, pure zone loreal (to najdłużej). Efekt długotrwałego stosowania tego labolatoryjnego szajsu był opłakany. Wszystko to zawiera litry alkoholu toteż wysuszyły moją skórę, która zaczęła produkować jeszcze większą ilość tłuszczu. Ponad rok temu odstawiłem ten shit i w sumie zaczęło robić się lepiej. Myłem twarz różnymi rzeczami. Była przegotowana sól z wodą, przemywanie twarzy herbatką z bratka, biały jeleń, siarkowe, zwykłe mydło dla dzieci. W pewnym momencie mycia twarzy mydłem siarkowym było naprawde dobrze. Stosowałem je kilka miesięcy, poleciła mi je dermatolog. Jednak jak wiadomo ono strasznie wysusza i nie można go zbyt długo stosować (no - ja tego jeszcze niedawno nie wiedziałem). Aktualnie myję twarz mydłem marsylskim, które miała niezwykle nawilżać. Dla mnie to bujda na resorach, żadnego nawilżenia nie zauważyłem, efekt jest chyb a jeszcze gorszy, trądzik mi się nasilił. Nie wspominając, że ten cud przewspaniały i w ogóle tradycja i klasyk kosztował 31zł.

Trochę się opisałem choć to nie w moim stylu. Ehhh... Proszę Was o pomoc w wyborze czegoś, czym mam być twarz.
Do nawilżenia myślałem o kremie Emolium. Warto to kupić?
Tommaso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 17:15   #2
visionAM
Zakorzenienie

Dot.: TRĄDZIK | skóra wrażliwa, przesuszona tłusta, mycie twarzy

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270012
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=223593

uwierz mi, że w co drugim z tych wątków znajdziesz jakieś pomysły. Możesz też przejrzeć kwc:
http://wizaz.pl/kosmetyki/
Stary 2010-05-15, 22:48   #3
Tommaso
Przyczajenie

Dot.: TRĄDZIK | skóra wrażliwa, przesuszona tłusta, mycie twarzy

Czym powinienem myć moją twarz żeby nie pogarszać sprawy? Gdybym zmywał ją tylko tonikiem to nie byłoby zbyt dobrze bo tylko rozcierałbym bakterię na całą powierzchnię twarzy prawda?
Tommaso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 09:21   #4
visionAM
Zakorzenienie