Potrzebuję porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-04-06, 10:14   #1
absta
Zadomowienie

GG do absta

Potrzebuję porady

Od chyba dwóch lat zastanawiam się nad zmianą fryzury i koloru, nie mam pojęcia co by mi pasowało, potrzebuję Waszej rady... Z tym, że nie chciałabym zcinać włosów... Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Mańka.jpg (8,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Marzenka.jpg (24,5 KB, 4 załadowań)

Cel I: 62

Cel II:56
absta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 09:11   #2
absta
Zadomowienie

GG do absta
Re: Potrzebuję porady

Ja tylko tak po cichutku chciałam się przypomnieć, czyżby nie było dla mnie już rzadnego ratunku, muszę do końca życia być blond....

Stary 2004-04-07, 12:02   #3
absta
Zadomowienie

GG do absta

Proszę pomóżcie mi coś znaleźć dla siebie...

Stary 2004-04-07, 14:08   #4
anoo
Przyczajenie

Można byłoby coś pokombinować ale nie ma dobrego zdjęcia
Może podeslesz wyrażniejsze i koniecznie od przodu...bez przechylania głowy
A to na zachetę chociaż nic nie widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Marzenka.jpg (9,0 KB, 0 załadowań)
anoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 14:48   #5
absta
Zadomowienie

GG do absta

Na razie dzięki, poszukam czegoś

Stary 2004-04-07, 20:57   #6
KasiaBe
Raczkowanie

GG do KasiaBe

O to kilka fryzurek, które miom zdaniem pasuja do ciebie.Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (14,7 KB, 1 załadowań)
KasiaBe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 20:59   #7
KasiaBe
Raczkowanie

GG do KasiaBe

I jeszcze 3 inne fryzurki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy2.jpg (2,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy3.jpg (9,3 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy4.jpg (24,8 KB, 1 załadowań)
KasiaBe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 23:32   #8
absta
Zadomowienie

GG do absta

Dzięki bardzo!!! Zastanawiam się nad ostatnią, może któraś z Was kobietki posiada jakieś podobne zdjęcia. Dzięki bardzo

Stary 2005-05-09, 16:42   #9
hannab
Przyczajenie

potrzebuję pilnie rady!!!

witajcie, mam 32 lata i potrzebuję rady, co zrobić z włosami. Mam naturalny kolor ( nijaki-inaczej nie da się go określić). 2 miesiące temu trafiłam w ręce szalonej fryzjerki, która obcięła mnie na poborowego. Aktualnie włosy już nieco podrosły i chciałabym coś z nimi zrobić. Schudłam też 15 kg i na mojej twarzy znajduje się głównie nos!
Bardzo proszę! Poradźcie, co wymyślić?
Na zdjęciu jestem jeszcze tłusta, ale ono pokazuje dobrze mój koszmarny nos i kolor włosów. TERAZ SĄ NIECO DŁUŻSZE!!
hannab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 17:55   #10
KASIAAO
Raczkowanie

GG do KASIAAO
Smile Dot.: potrzebuję pilnie rady!!!

hej!! zależy co chcesz zrobic, zapuszczasz włosy , czy masz chec obciecia ich znowu, pomysl moze u wizycie u "normalnej" fryzjerki, zdjecie jest ciemne wiec nie widac dokładnie Twojego koloru włosków , moze to jest ciemny braz?? jesli o mnie chodzi to poroponowałabym potargania ich we wszytskie strony na niegrzeczna dziewczynke( zel mysle ze by był odpowiedni do ulozenia włosów w taki sposob) jezeli to Tobie nie odpowiada , to moze cos szalonego no głowie bys sobie zrobiła jak irokez... ewnetualnie cos podobnego jak na zdjeciach które sa poniżej . pozdrawiam!!! zaraz reszte zdjec dodam :P...
KASIAAO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 17:57   #11
KASIAAO
Raczkowanie

GG do KASIAAO

dodaje reszte zdjec mam nadzije ze cos Tobie sie spodoba!!! pozdrawiam jeszce raz !!!
Stary 2005-05-09, 18:29   #12
hannab
Przyczajenie

Dot.: potrzebuję pilnie rady!!!

wlosy mam pomiędzy ciemnym blondem a jasnym brązem i piwne oczy
Stary 2005-05-09, 20:20   #13
KASIAAO
Raczkowanie

GG do KASIAAO

któres ze zdjęc spodobało sie TOBIE?? moze jak bys sobie wydrukowała to fryzjerka zrobiła by Tobie fryzurke na wzór któregoś ze zdjęc , to napewno w ciepłych kolorach bedzie Tobie dobrze moim zdaniem oczywiscie, najlepiej iśc do profesjonalnego sklepu fryzjerskiego i wybrac sobie farbe sa tam rozne palety z kolorami nawet mozesz sie przy tym dobrze bawic ... pozdrawiam!!!
Stary 2005-05-09, 21:55   #14
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

przy wiekszym nosku nie nalezy wlosow zaczesywac do tylu. dobrze tez ja sie nosi jakas grzywke, niekoniecznie na cale czolo
tez uwzam ze brazy sa dla ciebie oki!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 09_tomco_2002gr.jpg (4,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 044.jpg (5,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2003-vanille-fraise-jennifer.jpg (4,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg be2.jpg (16,6 KB, 13 załadowań)
gaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 11:04   #15
hannab
Przyczajenie

Bardzo, bardzo Wam dziękuję za rady!!!!!! Dziś bylam u fryzjerki i pokazalam jej fotki. Stwierdzila, że to dobry pomysł aby mnie rozczochrać i nie ma problemu z wykonaniem takiej fryzurki. W czwartek zobaczę jej dzieło!!!!
Pozdrawiam Was wszystkie.
Stary 2005-06-29, 20:11   #16
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa
Potrzebuję pomocy

Przepraszam za zamieszanie, to już nieaktualne. Nie mam pojęcia, jak usunąć wątek - pewnie sama tego nie mogę zrobić. Czy jest szansa na usunięcie go przez moderatora? BYłabym wdzięczna i przepraszam za kłopot.

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

Edytowane przez Przezlosliwa
Czas edycji: 2005-06-29 o 20:45 Powód: zmiana planów
Przezlosliwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 21:49   #17
gulinetka
Raczkowanie

Dot.: Potrzebuję pomocy

no a ja akurat sobie tu kliknelam
Stary 2005-06-29, 22:00   #18
konfitura
Wtajemniczenie

Przede wszystkim prośba o zamknięcie wątku powinna znaleść się na forum technicznym lub powinnaś bezpośrednio zwrócić się do Złosia na PW.
Pozdrawiam

konfitura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 22:44   #19
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa

Dziękuję.

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 22:51   #20
konfitura
Wtajemniczenie

Nie jestem pewna, ale jeśli dziękujesz mi, to nie ma sprawy

konfitura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 22:51   #21
natalia__
Raczkowanie

Question Potrzebuję Pomocyyyyyyyyyy :))

Mam problem, ponieważ juz wielokrotnie farbowałam sama włosy. Moj naturalny kolor to średni (lub jasny?) brąz. Chciałam je kiedyś odrobinę przyciemnić, ale kolor wyszedł znacznie ciemniejszy niz się spodziewałam (czarny, pózniej troszkę zbladł, ale niewiele) To było już jakis rok temu. Od tamtej pory robiłam odrosty co pewien czas, ale juz nieco jaśniejszym odcieniem. Używałam do tego farb różnych firm. I efekt tego jest taki, że mam na głowie mozaikę wszelakich odcieni brązu,
przechodzących nawet do czerni, gdzieniegdzie z lekko miedzianym refleksami Chciałabym wyrównać kolor, ale nie chcę, by wyszedł znów za ciemny. Marzę o takim ładnym ciemnym (ale nie za bardzo) brązie. I nie wiem jak do tego się zabrać, planuję wybrać sie tym razem do fryzjerki, jednak obawiam się, że te moje ciemniejsze fragmenty włosów staną się czarne, a te jaśniejsze brązowe i wyjdzie w sumie na to samo Kiedyś, gdy zasięgnęłam porady fryzjerki to powiedziała mi, że jedynym
wyjściem byłoby zastosowanie dekoloryzatora, a później zafarbowanie na wybrany kolor, jednak to bardzo zniszczy włosy... Ja widziałam kiedyś w sklepie farbę rozjaśniającą (L'Oreal Feria Flash Brown P10 jasny beżowy kasztan), która rozjaśnia włosy, ale nie aż tak bardzo. Myślałam, żeby za jej pomoca wyrównać kolor włosów, a ewentualnie pózniej ufarbować je jakimś średnim brązem...Czy to dobry pomysł? Czy może macie jakiś lepszy pomysł? POMOCY!!! Z góry dziękuję
natalia__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 23:03   #22
Mariti
Wtajemniczenie

Dot.: Potrzebuję Pomocyyyyyyyyyy :))

Cytat:
Napisane przez natalia__
Mam problem, ponieważ juz wielokrotnie farbowałam sama włosy. Moj naturalny kolor to średni (lub jasny?) brąz. Chciałam je kiedyś odrobinę przyciemnić, ale kolor wyszedł znacznie ciemniejszy niz się spodziewałam (czarny, pózniej troszkę zbladł, ale niewiele) To było już jakis rok temu. Od tamtej pory robiłam odrosty co pewien czas, ale juz nieco jaśniejszym odcieniem. Używałam do tego farb różnych firm. I efekt tego jest taki, że mam na głowie mozaikę wszelakich odcieni brązu,
przechodzących nawet do czerni, gdzieniegdzie z lekko miedzianym refleksami Chciałabym wyrównać kolor, ale nie chcę, by wyszedł znów za ciemny. Marzę o takim ładnym ciemnym (ale nie za bardzo) brązie. I nie wiem jak do tego się zabrać, planuję wybrać sie tym razem do fryzjerki, jednak obawiam się, że te moje ciemniejsze fragmenty włosów staną się czarne, a te jaśniejsze brązowe i wyjdzie w sumie na to samo Kiedyś, gdy zasięgnęłam porady fryzjerki to powiedziała mi, że jedynym
wyjściem byłoby zastosowanie dekoloryzatora, a później zafarbowanie na wybrany kolor, jednak to bardzo zniszczy włosy... Ja widziałam kiedyś w sklepie farbę rozjaśniającą (L'Oreal Feria Flash Brown P10 jasny beżowy kasztan), która rozjaśnia włosy, ale nie aż tak bardzo. Myślałam, żeby za jej pomoca wyrównać kolor włosów, a ewentualnie pózniej ufarbować je jakimś średnim brązem...Czy to dobry pomysł? Czy może macie jakiś lepszy pomysł? POMOCY!!! Z góry dziękuję
Fryzjerka miała rację - jedynym sensownym wyjsciem jest dekoloryzacjia i nałożenie wybranego odcienia. Jesli masz włosy w dobrej kondycji nie obawiałabym sie - włosy wcale nie muszą się zniszczyć, tym bardziej, że aby osiągnąc bazę pod nałożenie brązu wcale nie musisz trzymac dekoloryzatora na głowie przez godzinę( z Twojego opisu wynika, że wystarczyłoby rozjaśnienie o kilka tonów zaledwie). Sama mam włosy po dekoloryzacji z czarnego , dwa razy póżniej rozjaśnianie pasemek i potem na to farba rozjaśniająca, i włosy ( po podcięciu końcówek) są w dobrym stanie ( nieco suche wymagają jedynie porządnych odżywek) więc stan włosa po dekoloryzacji zalezy od wielu czynników, nie chcę tez bys kierowała się tylko moim przykładem ( jak juz pisałam , na efekt wpływa obecna kondycja włosa, środki jakimi koloryzowałas, umiejętność fryzjerkiitp- w drogeriach możesz kupic dekoloryzator Loreal i Garnier-oba ok 50 zł- więc jesli jesteś bardziej ufna w swoje umiejętności mozesz użyć).Oczywiście efekt po dekoloryzacji nie będzie równomierny - tam gdzie kolor masz obecnie najciemniejszy,po dekoloryzacji tez zapewne będzie najciemniejszy , ale po uzyskaniu odcienia jaśniejszego niż ten , którym zamnierzasz potem pokryc włosy, łatwiej będzie kolor wyrównać.
Farba o jakiej piszesz rozjaśnia nieco tylko naturalne włosy , nie zadziała na farbowane na ciemniejsze kolory, znów uzyskasz nierównomierny kolor a nakładając na to inny wrócisz do obecnego stanu . Radzę więc, jesli jesteś zdecydowana , rozważyć propozycje fryzjerki i zaopatrzyć sie w dobrą odżywkę do włosów.

Marilyn Monroe
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 23:15   #23
natalia__
Raczkowanie

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Chyba jednak juz nie będę sama nic kombinowała, tylko oddam się w ręce fryzjerki. A co do stanu moich włosów to nie są one zniszczone, ani suche i nigdy właściwie nie były. Tylko trochę się boję, bo są dość cienkie i delikatne. Ale tak jak mówisz, rozjaśnienie o kilka tonów chyba nie zaszkodziłoby im bardzo. Wystraszyłam się, bo pewna fryzjerka nagadała mi kiedyś, że będę musiała je rozjaśnić do takich jaśniutkich, aż pomarańczowych hehe i od razu mi się ten pomysł wtedy odwidział
Stary 2006-08-27, 23:21   #24
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natalia__
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Chyba jednak juz nie będę sama nic kombinowała, tylko oddam się w ręce fryzjerki. A co do stanu moich włosów to nie są one zniszczone, ani suche i nigdy właściwie nie były. Tylko trochę się boję, bo są dość cienkie i delikatne. Ale tak jak mówisz, rozjaśnienie o kilka tonów chyba nie zaszkodziłoby im bardzo. Wystraszyłam się, bo pewna fryzjerka nagadała mi kiedyś, że będę musiała je rozjaśnić do takich jaśniutkich, aż pomarańczowych hehe i od razu mi się ten pomysł wtedy odwidział

Wystarczy je rozjaśnic do koloru o ton jasniejszego , niż ten, który chcesz nałożyć Radzę wybrac jednak lepszy salon, w większości tych małych saloników słyszałam, że w ogóle zejście z czarnego do czegos jaśniejszego nie będzie możliwe, a nawet, że nie da się zrobic brązowych pasemek

Marilyn Monroe
Stary 2006-08-27, 23:23   #25
natalia__
Raczkowanie

Tak własnie planuję ? Mam jeszcze jedno pytanko: czy od razu można kłaść farbę po zastosowaniu dekoloryzatora czy lepiej dać włosom trochę ''odpocząć'' (i nie wychodzić w tym czasie z domu hehe)?
Stary 2006-08-27, 23:33   #26
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natalia__
Tak własnie planuję ? Mam jeszcze jedno pytanko: czy od razu można kłaść farbę po zastosowaniu dekoloryzatora czy lepiej dać włosom trochę ''odpocząć'' (i nie wychodzić w tym czasie z domu hehe)?
No właśnie- z efektem dekoloryzacji trudno się gdzies pokazać . Od razu nakłada się farbę.

Marilyn Monroe
Stary 2006-08-27, 23:38   #27
natalia__
Raczkowanie

No to dobrze hehe A i właśnie mi się przypomniało, że w tym salonie, do którego zamierzam iść, używają farb firmy Goldwell, więc myślę, że to chyba dobrze i powieżę się w dobre ręce hehe bo swoim już nie ufam Dzięki jeszcze raz za pomoc i to o tak późnej porze
Stary 2006-08-27, 23:40   #28
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natalia__
No to dobrze hehe A i właśnie mi się przypomniało, że w tym salonie, do którego zamierzam iść, używają farb firmy Goldwell, więc myślę, że to chyba dobrze i powieżę się w dobre ręce hehe bo swoim już nie ufam Dzięki jeszcze raz za pomoc i to o tak późnej porze
Nie ma za co po to jest Wizaż powodzenia !!

Marilyn Monroe
Stary 2006-08-28, 08:46   #29
mandarynka7
Raczkowanie

Wiecie może ile kosztuje dekoloryzacja u fryzjera? wiem, ze pewnie sa rozne ceny, ale nie mam w ogole pojecia ile to moze kosztowac, wiec kazda odpowiedz cos mi rozjasni
mandarynka7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 10:20   #30
natalia__
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mandarynka7
Wiecie może ile kosztuje dekoloryzacja u fryzjera? wiem, ze pewnie sa rozne ceny, ale nie mam w ogole pojecia ile to moze kosztowac, wiec kazda odpowiedz cos mi rozjasni
Nie jestem pewna, ale chyba mniej więcej tyle, ile koloryzacja. No i zależy to także od salonu. W niektórych( jak znalazłam w necie) kosztuje nawet 150 zl, ale normalnie myślę, że kosztuje mniej
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości