Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-03, 11:19   #301
alkaxy
biegam dla Zabawy

Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Nie mów, że to masło to tak samo? Ja wsuwałam chlebek z masełkiem
Miałam kurację dużymi dawkami. Przez większość czasu 1mg/kg na dzień i kuracja była nieskuteczna. Później kilku dobry lekarzy mówiło mi, że przez duże dawki brałam lek za krótko, ok.5 miesięcy, i skóra nie zdążyła się w pełni przebudować(czy przyzwyczaić).
Inna sprawa, że 2 lata po wyszedł mi problem z hormonami - androgeny podwyższone. Miałam jakieś badanie hormonalne przez izo, więc do końca nie wiem czy nie miałam wtedy wszystkich badań hormonalnych czy też ten problem pojawił się dopiero niedawno.
Jestem ok.3 lata po kuracji i teraz działam zewnętrznie na skórę - duac po kilku miesiącach bardzo ładnie mi pomaga. Użwam co 2-3 dzień.
Co do samej kondycji skóry to po kuracji zrobiła mi się o wiele wrażliwsza, skłonna do zaczerwienienia. Tak jak przed mogłam się dość mocno bawić kwasami, to teraz już nie mogę.
Przetłuszczanie wróciło mi dość szybko po izo. A jakieś 4 miesiące temu cudownie zniknęło. Nie wiem dlaczego, ale mam nadzieje, że tak zostanie.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2012-11-03 o 11:24
alkaxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 11:24   #302
Visez
Zakorzenienie

Alkaxy moze wiesz jakie hormony powinnam zbadać, które mają bezpośredni wplyw na trądzik. Skończyłam kurację, boję się nawrotu i chcę to zrobić na własną rękę. W ogóle mam 3ci migdał i zastanawiam się czy on się też nie przyczynił do trądziku...
Stary 2012-11-03, 12:25   #303
alkaxy
biegam dla Zabawy

Na pewno byś musiała zrobić: progesteron, prolaktynę, testosteron, androstendion, DHEA. Tylko poszukaj sobie albo skonsultuj z lekarzem w jakich dniach robić.
Sypnęły mi się też włosy(najpewniej po narkozie), więc robiłam też tsh, ft3, ft4 - czyli w kierunku zaburzeń tarczycy, ale jak nie masz innych objawów poza trądzikiem to chyba tarczyca odpada.
Stary 2012-11-03, 13:09   #304
Visez
Zakorzenienie

Dzięki TSH robiłam w kwietniu i wyszło ok, testosteron miałam wysoko ale jeszcze wgranicach normy. W następnym tyg pójdę na badania.
Stary 2012-11-03, 13:27   #305
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie mów, że to masło to tak samo? Ja wsuwałam chlebek z masełkiem
samo;p w srodku nocy nie chcialo mi sie robic kanapek;p a cala brylka masla pieknie sie polyka lekko popita ;p większość jest przerażona jak to mowie bo pewnie myślą ze ja gryzłam;p
Stary 2012-11-03, 13:29   #306
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Dzięki TSH robiłam w kwietniu i wyszło ok, testosteron miałam wysoko ale jeszcze wgranicach normy. W następnym tyg pójdę na badania.
Mam nadzieję, że wyjdzie wszystko ok.
Stary 2012-11-03, 13:59   #307
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
samo;p w srodku nocy nie chcialo mi sie robic kanapek;p a cala brylka masla pieknie sie polyka lekko popita ;p większość jest przerażona jak to mowie bo pewnie myślą ze ja gryzłam;p

Gdzieś na forum dziewczyna pisała że derma ją wyśmiała jak powiedziała jej że tabletkę bierze z łyżką oliwy... że ważne żeby z jedzeniem, nawet w najprostszych rzeczach jest tłuszcz.
Stary 2012-11-03, 15:37   #308
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość

Gdzieś na forum dziewczyna pisała że derma ją wyśmiała jak powiedziała jej że tabletkę bierze z łyżką oliwy... że ważne żeby z jedzeniem, nawet w najprostszych rzeczach jest tłuszcz.
dziwne bo moja powiedziala ze bardzo dobrze robieja bralam lek przed snem bycmoze w najprostszych rzeczach on jest tyle ze ja po 16-18 juz z reguly nie jem bo nie potrzebuje juz a na sile sie zmuszac do jedzenia u mnie dajmy na to jak na mnie 23-2 rano nie mialam zamiaru i napewno jeden gryz dajmy na to -kanapki nie dostarczylby mi odppowiedniej ilosci tluszczu by lek odpowiednio sie przyswoil. lyzeczka masla u mnie sie sprawdzala- co nawet sugerowala dermatolog w przypadkach gdybym tabletke brała podczas posiłków a te posiłki byłyby ubogie w tluszcze. tluszcz to tluszcz i tyle. z jedzeniem musza przyjmowac osoby co maja wrażliwy żołądek na ten lek ja nie mam i nie mialam
Stary 2012-11-06, 21:13   #309
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

dziewczynki zaczela mi sie cera troszke psuc i postanowilam sprawic sobie retinoid zewnetrzny- padlo na izotziaje- bo tania ;D przepisal mi moj lekarz rodzinny po opowiedzeniu mu mojej historii z izotekiem i ze chce cere podratowaz tylko tym razem zewnetrznie no i mam izotziaje;D 1 wieczor smaruje-nic, 2 wieczor smaruje-nic- nastepny dzien zaczal mi pekac naskorek wokolo ust- tam gdzie najwiecej nakladalam na problematyczne miejsca, 3 wieczor smaruje-....ojjjjjjjjj zaczyna piec, 4 wieczor- nie smaruje bo twarz sie luszczy, 5 wieczor- tez nie smaruje bo jest masakra! jak za starych dobrych izotekowych czasow- cera bardziej zaczerwieniona , miejscami bardziej, masakrycznie piecze po myciu( trzeba wygrzebac stare sprawdzone komsetyki;D) , zluszczona i nowa skora jest blyszczaca i napieta tak jak kiedys gdy bralam izotek;D wlasnie siedze w masci nagietkowej z babydream i troche mi pieczenie przechodzi;D daje spokoj przez tydzien z izotziaja i jak wszytko wroci do normy zaczne smarowac sie do 3cia noc.

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2012-11-06 o 21:16
olkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 23:22   #310
Karolka1989
Raczkowanie

Witam wszystkich. Kurację izotekiem skończyłam w 2007 roku i na chwilę obecną jestem załamana Mniej więcej pół roku po zakończeniu kuracji skóra zaczęła mi się pogarszać i przez te parę lat zawsze miałam parę wyprysków, ale to co się dzieje od paru miesięcy to jakiś koszmar. Jest coraz gorzej, mam cerę jak przed kuracją. W dodatku wykryto u mnie zespół policystycznych jajników i podejrzewam, że to może być przyczyną, kończę drugie opakowanie diany ale poprawy nie ma. Czy zna ktoś jakiegoś dobrego lekarza dermatologa w lublinie? Nie chciałabym zaczynać drugiej kuracji ale nie wiem czy będe miała inne wyjście...
Karolka1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 18:06   #311
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
dziewczynki zaczela mi sie cera troszke psuc i postanowilam sprawic sobie retinoid zewnetrzny- padlo na izotziaje- bo tania ;D przepisal mi moj lekarz rodzinny po opowiedzeniu mu mojej historii z izotekiem i ze chce cere podratowaz tylko tym razem zewnetrznie no i mam izotziaje;D 1 wieczor smaruje-nic, 2 wieczor smaruje-nic- nastepny dzien zaczal mi pekac naskorek wokolo ust- tam gdzie najwiecej nakladalam na problematyczne miejsca, 3 wieczor smaruje-....ojjjjjjjjj zaczyna piec, 4 wieczor- nie smaruje bo twarz sie luszczy, 5 wieczor- tez nie smaruje bo jest masakra! jak za starych dobrych izotekowych czasow- cera bardziej zaczerwieniona , miejscami bardziej, masakrycznie piecze po myciu( trzeba wygrzebac stare sprawdzone komsetyki;D) , zluszczona i nowa skora jest blyszczaca i napieta tak jak kiedys gdy bralam izotek;D wlasnie siedze w masci nagietkowej z babydream i troche mi pieczenie przechodzi;D daje spokoj przez tydzien z izotziaja i jak wszytko wroci do normy zaczne smarowac sie do 3cia noc.
nooooo ja juz jestem chyba po wysypie:P a wydawalo mi sie ze mam raptem z 6 zaskornikow na czole codziennie sie 1-2 nowe pojawialy i mocno zaognialy zawsze najwiecej pojawialo sie na 2-3 dzien po aplikacji zelu ( smarowalam sie wlasnie co 2-3 dni). od ostatniego posmarowania-nic nie wyskoczylo i nic nie wyskakuje. twarz sie luszczy, czolo sie wygladzilo jest jakby wypolerowane dzis kolejne smarowanie

aaahhaaaaa i zaczelam myc twarz mydelkiem alepp. niczym pozniej nie nawilzam mimo ze skora sie "ciagnie". jedyne co to miejsca zarozowione i podraznione smaruje kremem babydream z nagietkiem i cynkiem i tyle
Stary 2012-12-05, 20:27   #312
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
aaahhaaaaa i zaczelam myc twarz mydelkiem alepp. niczym pozniej nie nawilzam mimo ze skora sie "ciagnie". jedyne co to miejsca zarozowione i podraznione smaruje kremem babydream z nagietkiem i cynkiem i tyle
Gdzie dostałaś jeszcze ten kremik?

aktogimka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 22:49   #313
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

stary lezacy w szafce zapomniany z czasow kuracji i juz po terminie przydatnosci:P
Stary 2012-12-06, 18:21   #314
aktogimka
Zakorzenienie

Właśnie o ten termin ważności mi głównie chodziło.

aktogimka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 22:38   #315
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

na szczescie niz w konsystencji ani zapachu sie nie zmienilo zupelnie. i dzialanie wciaz to samo ;D pewnie to zasluga antybakteryjnego cynku zdazalo mi sie uzywac produktow nawet rok po terminie i wciaz byly w stanie jak zaraz po otworzeniu. kwestia przetrzymywania i nie wystawiania na "stresowe" warunki. ponadto data ważności jest data przydatnosci MINIMALNA

czy wiecie ze ostatnio na plastikowej misce znalezionej w supermarkecie znalazlam tez date przydatnosci do....2016r?;D slyszalam o tym naszym polskim fenomenie ze wszytko ma swoja waznosc ale na wlasnie oczy sie dopiero co przekonalam;D

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2012-12-06 o 22:39
olkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:29   #316
anielska diablica
Rozeznanie

To ja się przyłączę do wątku bo dziś idę odebrać w aptece Atrederm 0,05 i zaczynam złuszczanko. Jestem ponad 6 msc od zakończenia kuracji i myślę na razie leciutko się pozłuszczać, żeby sobie nie zaszkodzić, ale też na tyle, żeby te "najświeższe" przebarwienia chociaż zbledły. Tylko nie wiem czy do nawilżania wystarczą mi olejki z ZSK i krem na odparzenia Hipp bo mam inne, ale one mają glicerynę, która mnie okropnie zapycha, a odkryłam to dopiero parę miesięcy temu. Może wy macie jakieś sprawdzone nawilżacze, ale bez gliceryny i parafiny ?
anielska diablica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 22:37   #317
gabi1989
Rozeznanie

Moje drogie, na początku kwietnia zakończyłam kurację Axotretem, jestem baaardzo zadowolona z jednym wyjątkiem, otóż mam wrażenie, że moja skóra stała się mało jędrna, oprócz tego że tak się wyrażę powyłaziły mi zmarszczki moje pytania brzmią:
1) co byście poradziły na tę utratę jędrności? w tej chwili używam na dzień Capital Soleil 30 Vichy, na noc kremu opalizującego do twarzy Sopot Ziaji, buzię myję micelarnym żelem nawilżającym z Biedronki
2) czy według Was krem Bambino jest dobrym rozwiązaniem na pielęgnację skóry po doustnych retinoidach?

Edytowane przez gabi1989
Czas edycji: 2013-07-11 o 22:40
gabi1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:25   #318
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gabi1989 Pokaż wiadomość
Moje drogie, na początku kwietnia zakończyłam kurację Axotretem, jestem baaardzo zadowolona z jednym wyjątkiem, otóż mam wrażenie, że moja skóra stała się mało jędrna, oprócz tego że tak się wyrażę powyłaziły mi zmarszczki moje pytania brzmią:
1) co byście poradziły na tę utratę jędrności? w tej chwili używam na dzień Capital Soleil 30 Vichy, na noc kremu opalizującego do twarzy Sopot Ziaji, buzię myję micelarnym żelem nawilżającym z Biedronki
2) czy według Was krem Bambino jest dobrym rozwiązaniem na pielęgnację skóry po doustnych retinoidach?
Nawilżać nawilżać nawilżać Ale nie kremem bambino bo to nie najlepszy pomysł...
Stary 2013-07-12, 19:49   #319
snafu
Zadomowienie

Cetaphil polecam na nawilżenie. Ok. 40złotych za 250ml, bardzo wydajny i niezastąpiony. Polecany przez moich dermatologów, a jak skóra będzie nawilżona to i zmarszczki znikną
Stary 2014-09-19, 23:38   #320
kennedy
Zakorzenienie

Wyciagam watek x odmetow wizazu!
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 13:18   #321
gossaa24
Raczkowanie

Hello witam, po dłuższym czasieMoja kuracja skończyła się 4 lata temuNo i wpadłam znowu na wątek bo dzisiaj byłam u dermy i zaczynam kurację przypominającą. Nie mam ogólnie jakiejś masakry na twarzy- na pewno nie jest to co miałam kiedyś, ale niestety mój trądzik jest bliznowaciejący, więc po każdym małym wynalazku zostaje niestety blizna:/ no i jakieś 3 tyg temu mialam takiego kolosa pod okiem- ze 3 ropne pryszcze mi się skumulowały w jeden he dawno czegoś takiego nie widziałam na twarzy, a tak poza tym jakieś ropniaczki wyskakiwały ale bardzo rzadko raczej grudko-krostki , no i taka jakby kaszka na całym prawie czole. Aczkolwiek z racji wieku- 29lat- chciałabym już mieć spokój więc wybrałam się znowu do mojej pani Doktor i się przypomniałam jej z moją historią. Trądzik jaki miałam kiedyś był dość ciężki- nie mam żadnych zdjęć gdyż nie mogłam się patrzeć na siebie potem jak wyglądałam kiedyś, ale poliki miałam koszmarne naprawdę. No i dzisiaj połknęłam pierwszą kapsułkę Axotretu. mam brać tylko po jednej tabletce 20 mg dziennie i przyjść po 2 miesiącach. Zastanawiam się mimo iż dawka ta jest przypominająca czy to jednak nie za mało-derma i tak najpierw chciała mi dać przez 7 dni po 20 mg a potem co drugi dzień kapsułkę czyli 10 mg na dzień, no ale stwierdziła ze faktycznie na te blizny to może jednak lepiej codziennie po całej. Jest może ktoś kto miał taką kurację przypominającą? Nie wypytałam się dzisiaj praktycznie nic o dalszy przebieg kuracji jakoś tak nie pomyslałam, a teraz się zastanawiam)Piszcie dziewczyny
gossaa24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 16:06   #322
anielska diablica
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
Hello witam, po dłuższym czasieMoja kuracja skończyła się 4 lata temuNo i wpadłam znowu na wątek bo dzisiaj byłam u dermy i zaczynam kurację przypominającą. Nie mam ogólnie jakiejś masakry na twarzy- na pewno nie jest to co miałam kiedyś, ale niestety mój trądzik jest bliznowaciejący, więc po każdym małym wynalazku zostaje niestety blizna:/ no i jakieś 3 tyg temu mialam takiego kolosa pod okiem- ze 3 ropne pryszcze mi się skumulowały w jeden he dawno czegoś takiego nie widziałam na twarzy, a tak poza tym jakieś ropniaczki wyskakiwały ale bardzo rzadko raczej grudko-krostki , no i taka jakby kaszka na całym prawie czole. Aczkolwiek z racji wieku- 29lat- chciałabym już mieć spokój więc wybrałam się znowu do mojej pani Doktor i się przypomniałam jej z moją historią. Trądzik jaki miałam kiedyś był dość ciężki- nie mam żadnych zdjęć gdyż nie mogłam się patrzeć na siebie potem jak wyglądałam kiedyś, ale poliki miałam koszmarne naprawdę. No i dzisiaj połknęłam pierwszą kapsułkę Axotretu. mam brać tylko po jednej tabletce 20 mg dziennie i przyjść po 2 miesiącach. Zastanawiam się mimo iż dawka ta jest przypominająca czy to jednak nie za mało-derma i tak najpierw chciała mi dać przez 7 dni po 20 mg a potem co drugi dzień kapsułkę czyli 10 mg na dzień, no ale stwierdziła ze faktycznie na te blizny to może jednak lepiej codziennie po całej. Jest może ktoś kto miał taką kurację przypominającą? Nie wypytałam się dzisiaj praktycznie nic o dalszy przebieg kuracji jakoś tak nie pomyslałam, a teraz się zastanawiam)Piszcie dziewczyny
Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem, który walczy/ł z trądzikiem jakieś 12 i 3 lata temu przechodziłam kurację retinoidem wew., która trwała 9 msc i zjadłam minimalną dawką skumulowaną (a nawet było tego trochę więcej) i pierwsze słyszę o dawce przypominającej. Przecież wszędzie trąbią, że aby retinoidy był skuteczne należy wybrać minimalną dawkę, nawet przy wybraniu 50 czy 90 % zalecanej dawki skumulowanej efekty a tym samym skuteczność retinoidów nie jest przewidywalna i w takich wypadkach najczęściej występują nawroty trądziku. Więc po co przez 7 dni czy nawet 2 msc brać coś co w konsekwencji i tak nie będzie skuteczne na dłuższą metę jedynie tymczasowo zaleczy problem ? No chyba, że po 2 msc idziesz do dermy żeby ci przepisała kolejne dawki to spoko rozumiem i nie bulwersuje się Nie mniej życzę powodzenia w walce bo wiem co to znaczy mieć trądzik przez blisko pół życia i leczyć się bezskutecznie.
anielska diablica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 10:27   #323
gossaa24
Raczkowanie

No właśnie sama jestem ciekawa czy będzie to trwało dłużej, nie mogę sobie dlatego odżałować , że nie spytałam się od razu na wizycie jaki jest przewidywany czas powtórki kuracji. Podejrzewam, że dużo będzie zależało od tego czy przyniesie to jakiś efekt, ehh pozostaje więc mi tylko czekać. Dzięki za odp pozdrawiam cieplutko
gossaa24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 20:20   #324
tonik
Raczkowanie

cześć dziewczyny jestem co prawda dopiero na 3cim tygodniu axotretu, ale dwa ważne pytania w głowie się kotłują.. po pierwsze, czy rumień Wam ostatecznie minął ? (jest to pytanie do osób które mają za sobą chociaż pół roku bez retinoidów), oraz druga sprawa nawilżanie skóry podczas kuracji. naczytałam się , że są dwie szkoły, jedna mówi absolutnie nie! druga : jak najbardziej. mam już strasznie suchą, łuszczącą i bolącą wręcz skórę i ja ją nawilżam. niektórzy mówią, że jeśli się to robi, to właśnie wówczas trądzik wraca. trochę mnie to przeraża. bardzo jestem ciekawa Waszych opinii.
tonik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 20:55   #325
kennedy
Zakorzenienie

Co powiedzial ci lekarz? Na pewno ci doradzil czego uzywac w czasie kuravji. Trzeba b dbac o siebie nawilzac skore i uzywac filtrow. Nigdy nie slyszalam zeby ktokolwiek doradzal nieuzywanie niczego. To straszna glupota.
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 10:44   #326
tonik
Raczkowanie

kiedy zapytałam, dr powiedziała, że raczej bez nawilżenia nie wytrzymam.. ale nie określiła czy to dobre czy złe. zapytałam, bo w wątku o retinoidach wiele osób pisało żeby nawilżać lub nie nawilżać. ja właśnie używam filtr 50 na dzień, a na noc serum hialuronowe i krem, skórę mam prze-suchą, a najbardziej swędzi mnie ciało. kupiłam specjalny emolient i stosuję od szyi w dół, ale nawet on sobie nie radzi.
tonik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 22:40   #327
Magda8787
Przyczajenie

Kochani będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc. Piszę obecnie pracę licencjacką na temat zastosowania doustnej izotretynony w walce z trądzikiem. Sama jestem po kuracji i nie ukrywam jestem bardzo ciekawa jakimi efektami moga pochwalić się inni, stąd pomysł na temat pracy. Ankieta jest oczywście anonimowa i zajmie kilka minut.

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ankieta/1669...-tradziku.html

Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY CZAS!
Magda8787 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 22:28   #328
Selavie
Rozeznanie

Hej dziewczyny jak Wasze cery po kuracji? Ja jestem 8 miesięcy po, trądziku już nie mam, ale ciągle walczę z zaskórnikami. Póki co największym problemem są przebarwienia po trądziku, których w żaden sposób nie mogę zlikwidować i wrażliwość skóry - czerwone plamy po jakimś podrażnieniu czy zwykłym zaskórniku potrafią utrzymywać się tydzień...
Stary 2014-12-13, 10:52   #329
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jak Wasze cery po kuracji? Ja jestem 8 miesięcy po, trądziku już nie mam, ale ciągle walczę z zaskórnikami. Póki co największym problemem są przebarwienia po trądziku, których w żaden sposób nie mogę zlikwidować i wrażliwość skóry - czerwone plamy po jakimś podrażnieniu czy zwykłym zaskórniku potrafią utrzymywać się tydzień...
Ja od jakiegoś miesiąca mam cały czas jakiegoś pryszcza
ursaliana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 15:26   #330
Selavie
Rozeznanie

Czy którejś z Was udało się usunąć przebarwienia po kuracji?
Odpowiedz

Tagi
izotek, koniec

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości