Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-09-29, 21:52   #121
Jully
Raczkowanie

Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Ja właściwie jeszcze kończę kurację ale mam taką minimalna dawkę 20mg, że chyba sie tutaj wam pożalę. Dzisiaj mi na lewym policzku wyskoczyły 4 malutkie krostki. Rano je potraktowałam tonikiem salicylowym i serum lemon z BU. 3 prawie zniknęły, ale jedna sie trochę powiększyła i jej urósł biały czubek Wiem że to jeszcze nie tragedia zwłaszcza, że jestem przed okresem i mimo brania anty chyba cos mi może wyskoczyć, ale trochę się przestraszyłam. Tyle czasu nic zupelnie a tu, mimo że jeszcze kończe ostatnie opakowanie, taka przykra niespodzianka.
Jully jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 19:45   #122
okej01
Raczkowanie

Ja w sumie mogłabym już skonczyć, ale stwierdziłam, ze wezmę jeszcze jedno opakowanie, zmniejszajac dawkę do 20mg/na dobę. I mam identycnzy problem jak Ty Jully-wczoraj krostka mała pod okiem, goi się jeszcze, ostatnio na nosie mała z białym czubkiem. Panicznie się boję całkowitego odstawienia :< Od jutra biorę biogal, żeby się nawilżać od środka przed całkwoitym odstawieniem.
okej01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 09:12   #123
Haldinka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Ja w sumie mogłabym już skonczyć, ale stwierdziłam, ze wezmę jeszcze jedno opakowanie, zmniejszajac dawkę do 20mg/na dobę. I mam identycnzy problem jak Ty Jully-wczoraj krostka mała pod okiem, goi się jeszcze, ostatnio na nosie mała z białym czubkiem. Panicznie się boję całkowitego odstawienia :< Od jutra biorę biogal, żeby się nawilżać od środka przed całkwoitym odstawieniem.
Doskonale to znam, ja jestem miesiąc po odstawieniu, ale robiłam tak samo antykoncepcję wogóle miesiąc wcześniej, żeby ewentualnie jeszcze być pod wpływem izo gdyby się cos działo A ostatnie dwa tygodnie rozkoszowałam się 20 mg co drugi dzień! Ale kiedyś trzeba skończyć i nie pozostaje nic innego jak wierzyć,że będzie lepiej. I nawet jeśli coś tam pójdzie nie tak to pamietajcie że po kuracji tak czy inaczej jest zawsze lepiej trzymam kciuki!
Haldinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 22:46   #124
yaponka
Raczkowanie

dziewczyny, ja biorę Aknenormin trochę ponad miesiąc i jak na razie radzę sobie z wysuszeniem skóry - lekarz kazał mi smarować buzię kremem nawilżającym do cery wrażliwej i jest ok, a ciało smaruję balsamami. ale myślałam też o jakimś nawilżaniu od środka. co sądzicie np. o zażywaniu capivit hydro controll czy czegoś w tym stylu?
Stary 2010-10-19, 12:24   #125
lulaluna
Rozeznanie

U mnie jakieś 4 miesiące po odstawieniu Izo i jest coraz gorzej. Cera wygląda źle i ja z nią wyglądam na starszą. Zrobiła się jakaś taka sucha, cieniutka, a zmarszczek mi przybywa z dnia na dzień. I nie wiem co robić. Jak dziś spojrzałam w lustro to aż uwierzyć nie mogłam że te zmiany zaszły tak szybko, a myślałam, że pryszcze to jedyny problem z cerą.
lulaluna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 19:45   #126
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
U mnie jakieś 4 miesiące po odstawieniu Izo i jest coraz gorzej. Cera wygląda źle i ja z nią wyglądam na starszą. Zrobiła się jakaś taka sucha, cieniutka, a zmarszczek mi przybywa z dnia na dzień. I nie wiem co robić. Jak dziś spojrzałam w lustro to aż uwierzyć nie mogłam że te zmiany zaszły tak szybko, a myślałam, że pryszcze to jedyny problem z cerą.
ja mialam podobnie cera zaczynala szarzec ale kwasy w malych dawkach mi pomogly jakies toniki,olejki z kwasami
Stary 2010-10-21, 10:34   #127
Silwena
Wtajemniczenie

Hej
Przyszłam napisać, że zahamowałam w 95% wypadanie włosów, używałam przez ponad miesiąc szamponu z Polleny-Ewa, którym myłam włosy 2-3 razy w tygodniu, w pozostałe dni prałam je w rzepowym też z P-E, czasem używałam odżywki z rzepą (tej w czarnej butli, również P-E), brałam cały ten czas suplement ze skrzypem, pokrzywą, witaminami i mikro-makroelementami (pokrywał dzienne zapotrzebowanie na wit A). Same już nie lecą w takich ilościach, zarówno przy myciu jak i nacodzien. Zostaje ich trochę na szczotkach do modelowania, ale tego się już zlikwidowac raczej nie da (suszarka i szczotka zawsze powyrywają ich garstkę). Tym razem obyło się bez wizyty u dermatologa.

Poza tym włosy przetłuszczają się po niecałych 24h od umycia, skóra buźki mieszana, czasem coś małego wyskoczy, czasem trzeba poczyścić zaskórniki, ale już przestałam się przejmować. Rumień pojawia się tylko w sytuacji DUŻEGO stresu/nerwa/złości/emocji. Pojawiają mi się czerwone plamy na twarzy jak przebywam na mrozie/zimnie, co jest uciążliwe (planuję kupić krem na niepogodę dla dzieci, przy okazji zmienie nawilżacz, bo Cetaphil mi się znudził).

Obecnie na twarz stosuję tylko Effaclar K (odstawiłam Differin), krem z melisą z P-E, Cetaphil MD dermoprotektor, tonik z koniczyną łąkową z P-E, micel niebieski Ziaja, nagietkowy żel do mycia twarzy, żel Effaclar (w dowolnej kombinacji, w zależności od stanu skóry)
Na dzień filtr Avene spf 40, ale tylko w słoneczne dni, muszę go zmienić w najbliższym czasie jesio nie wiem na jaki
Puder bambusowy z owsem i jedwabiem z BU, ale zmieniam go na puder w kompakcie Clearface, bo potrzebuję koloru na zimę, a ten z BU strasznie wysusza mi skórę i wyglądam w nim jak trup.

Dodam, że jestem jakieś 3-4 miesiące od odstawienia Aknenorminu.

EDIT:
to co mnie niepokoiło czyli te zmiany na ramionach to rogowacenie okołomieszkowe. Smaruję codziennie maścią z wit A/maścią nagietkową/balsamami nawilżającymi różnego rodzaju/olejami/maceratami - szorstkość zanika, pojawia się po kąpieli/myciu, czy dniu przerwy ze smarowaniem. Skóra jest mniej chropowata, ale poza tym nic się nie zmienia. Powiedziałam to lekarzowi, powiedział, że taka moja uroda (albo i nie uroda), może to geny dają mi popalić, a może to organizm odczuwa silnie brak witaminy A (choć codziennie łykam 100% dziennego zapotrzebowania na wit A w samej tabsie, o pokarmach z ta witaminą nie wspomnę). Jak nie trądzik przez 13 lat to rogowacenie okołomieszkowe (podobno nieuleczalna przypadłość)

Pozdrówka

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-10-22 o 10:10
Silwena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:50   #128
milchkaffee
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez yaponka Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja biorę Aknenormin trochę ponad miesiąc i jak na razie radzę sobie z wysuszeniem skóry - lekarz kazał mi smarować buzię kremem nawilżającym do cery wrażliwej i jest ok, a ciało smaruję balsamami. ale myślałam też o jakimś nawilżaniu od środka. co sądzicie np. o zażywaniu capivit hydro controll czy czegoś w tym stylu?
ja bym na twoim miejscu nie brała nic na własną rękę, nawet suplementów, skoro bierzesz akne. w takich suplementach jest najczęściej witamina A, a jest ona raczej niewskazana przy kuracji akne. zresztą najlepiej chyba będzie, jak zapytasz lekarza.

hasło na dziś: bo żaden wiatr nie sprzyja temu, kto nie ma wyznaczonego portu!
milchkaffee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 17:02   #129
maadziulek91
Zadomowienie

a ja ze względów finansowych musiałam przerwać kuracje na koncu lipca jak dobrze pamietam, wybralam dawke chyba 80 mg wiec bylam prawie w polowie, no ale do tej pory czuli juz 3 miesiace po odstawieniu NIC , normalnie jeszcze ani jednen pryszcz mi nie wyskoczyl
nie używam żadnych trądzikowcow, buźke myje plynem micelarnym z ziajii tym rozowym +50 (swoja droga to zdrowe ze uzywam kosmetyku ktory ogolnie jest dla cerzy dojrzalej??) rano przemywam twarz mleczkiem do demakijarzu Corine Farme , polecam !!! super jest, tak mnie nawilża, że nie nakladam zadnego kremu juz potem, a jesli juz to tylko żelu aloesowego ooo i tak sobie zyje

po odstawieniu wlosy mi nie wypadaly tak strasznie ale pije pokrzywe i kupilam sobie witaminki poza tym cynk w tabletkach
Stary 2010-11-02, 17:21   #130
gosh85
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość

Obecnie na twarz stosuję tylko Effaclar K (odstawiłam Differin), krem z melisą z P-E, Cetaphil MD dermoprotektor, tonik z koniczyną łąkową z P-E, micel niebieski Ziaja, nagietkowy żel do mycia twarzy, żel Effaclar (w dowolnej kombinacji, w zależności od stanu skóry)
Na dzień filtr Avene spf 40, ale tylko w słoneczne dni, muszę go zmienić w najbliższym czasie jesio nie wiem na jaki
Puder bambusowy z owsem i jedwabiem z BU, ale zmieniam go na puder w kompakcie Clearface, bo potrzebuję koloru na zimę, a ten z BU strasznie wysusza mi skórę i wyglądam w nim jak trup.
gdzie można kupić ten nagietkowy żel do mycia twarzy
gosh85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 17:39   #131
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
gdzie można kupić ten nagietkowy żel do mycia twarzy
Nagietkowy żel do mycia twarzy to pewnie dostępny w Rossmannie produkt Babydream Natural - KLIK!

aktogimka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 07:41   #132
Silwena
Wtajemniczenie

aktogimka dzięki
to chodziło o ten właśnie
Stary 2010-11-04, 11:07   #133
Haldinka
Raczkowanie

Witam, u mnie 2,5 miesiąca po odstawieniu i powiem tak: nie jest xle, ale szczerze myslałam,ze będzie lepiej...Tzn,ze skończy się ganianie do dermatologa a na to się nie zapowiada. Na nosie i brodzie są zaskórniki i to niestety nie pojedyncze. Oprocz tego żadnych zmian na razie większych. Nie miałam do tej pory żadnych masci po zakończeniu kuracji tylko co drugi dzień peeling lubex i krem nawilżający.Wczoraj dostałam od dermy differin tylko na te zanieczyszczone miejsca i prawie się poplakalam bo powrót do jakiegokolwiek tego typu leczenia przywiódł mi na myśl wszystko co przez te wszystkie lata juz w siebie wsmarowałam Wiem,ze nie ma zadnej tragedii póki co, ale strasznie się martwię,że cała kuracja pójdzie na marnie i tak z miesiąca na miesiąc będzie gorzej. W poniedziałek idę do kosmetyczki na oczyszczanie a potem po ok tygodniowej przerwie zapodam ten differin...I mam do was pytanie, bo chciałabym zrobić sobie poziom hormonów na własną rękę, ale nie wiem których ( a propos ewentualnego wpływu na cerę). I czy ma to jakieś znaczenie w którym momencie cyklu się wykonuje takie badanie?
Stary 2010-11-04, 12:02   #134
Silwena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
u mnie 2,5 miesiąca po odstawieniu i powiem tak: nie jest xle, ale szczerze myslałam,ze będzie lepiej...Tzn,ze skończy się ganianie do dermatologa a na to się nie zapowiada. Na nosie i brodzie są zaskórniki i to niestety nie pojedyncze. Oprocz tego żadnych zmian na razie większych. Nie miałam do tej pory żadnych masci po zakończeniu kuracji tylko co drugi dzień peeling lubex i krem nawilżający.Wczoraj dostałam od dermy differin tylko na te zanieczyszczone miejsca i prawie się poplakalam bo powrót do jakiegokolwiek tego typu leczenia przywiódł mi na myśl wszystko co przez te wszystkie lata juz w siebie wsmarowałam Wiem,ze nie ma zadnej tragedii póki co, ale strasznie się martwię,że cała kuracja pójdzie na marnie i tak z miesiąca na miesiąc będzie gorzej.
faktycznie nie masz tragedii i nie masz moim zdaniem powodów do tak dużego niepokoju. Cera się wyleczyła z choroby, ale jeśli masz zawirowania hormonalne, albo predyspozycje genetyczne to będziesz musiała dbać o skórę całe życie. (zresztą czy cera trądzikowa, sucha, tłusta czy wrażliwa trzeba o nią dbać i nie ma przeproś). Głowa do góry, nie panikuj, nie ma potrzeby moim zdaniem

ja mam gorzej niż Ty i nie panikuję, bo nic się nie dzieje, wyjdzie coś to zniknie (u mnie gulki i krostki), krócej siedzi, szybko się goi. Masz wągry (zaskórniki otwarte) smaruj je czymś, wybielaj, oczyszczaj glinkami, rozjaśniaj retinoidami/kwasami. Będzie dobrze

tylko kosmetyczek bym się wystrzegała, można szybko u nich zakazić skórę jakimś plugawstwem

Cytat:
mam do was pytanie, bo chciałabym zrobić sobie poziom hormonów na własną rękę, ale nie wiem których ( a propos ewentualnego wpływu na cerę). I czy ma to jakieś znaczenie w którym momencie cyklu się wykonuje takie badanie?
tutaj sporo o tym napisałam --> (klik!)

może mój post coś pomoże

ps. badałam kilka hormonów przed kuracją IZO, więc dodam tylko, że mimo trądziku (twarz, skóra głowy, plecy, etc), mimo nadmiernego owłosienia (wokół sutków, pępka, ponad rok temu pociemniały i zagęściły mi się na rekach, itd), okrutnego wtedy łojotoku (dosłowne spływy oleju z pleców i twarzy), mimo tak bolesnych okresów, że zwracam z bólu i przyjeżdza do mnie pielęgniarka z zastrzykami, albo pogotowie zabiera mnie na SOR - nie mam żadnych problemów z hormonami (zadnych podwyższeń, niedoborów etc). Jeśli faktycznie (po wykluczeniu chorób jajników etc), masz objawy jakichś zawirowań hormonalnych to warto. Ale jak chcesz diagnozowac hormony z uwagi na wągry na nosie to szkoda pieniązków (40zł za jeden hormon), lepiej wydać te pieniądze na retinoid zewnętrzny, suplement diety, dobre kosmetyki oraz pyszne zdrowe i pożywne jedzonko

czasem nasze organizmy sa nadwrażliwe na przepływy hormonów w ciele, niektórzy np obserwują zmiany w skórze po częstym jedzeniu drobiu (tych ze sztucznych hodowli), zjedzeniu ryb (np Pangi), czy piciu mleka, ponieważ produkty te są nafaszerowane hormonami (np zwierzęcymi), niektórzy przed okresem mają 3 krostki na krzyż, a niektórzy wyrzut ropnych gul. Różnie bywa i niestety na to nie ma lekarstwa - w sensie lekarz tu nie pomoże. Oczywiście pomoże dobre rozsądne menu, oraz tabsy anty dobrze dobrane (wówczas nie ma okresu, więc i nie ma problemów z cerą przed)

dobra tyle wiem, koncze monolog

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-11-04 o 12:48
Stary 2010-11-04, 19:06   #135
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Witam, u mnie 2,5 miesiąca po odstawieniu i powiem tak: nie jest xle, ale szczerze myslałam,ze będzie lepiej...Tzn,ze skończy się ganianie do dermatologa a na to się nie zapowiada. Na nosie i brodzie są zaskórniki i to niestety nie pojedyncze. Oprocz tego żadnych zmian na razie większych. Nie miałam do tej pory żadnych masci po zakończeniu kuracji tylko co drugi dzień peeling lubex i krem nawilżający.Wczoraj dostałam od dermy differin tylko na te zanieczyszczone miejsca i prawie się poplakalam bo powrót do jakiegokolwiek tego typu leczenia przywiódł mi na myśl wszystko co przez te wszystkie lata juz w siebie wsmarowałam Wiem,ze nie ma zadnej tragedii póki co, ale strasznie się martwię,że cała kuracja pójdzie na marnie i tak z miesiąca na miesiąc będzie gorzej. W poniedziałek idę do kosmetyczki na oczyszczanie a potem po ok tygodniowej przerwie zapodam ten differin...I mam do was pytanie, bo chciałabym zrobić sobie poziom hormonów na własną rękę, ale nie wiem których ( a propos ewentualnego wpływu na cerę). I czy ma to jakieś znaczenie w którym momencie cyklu się wykonuje takie badanie?
pisze teraz z wlasnego doswiadczenia ja zrobilam badania prywatnie co mi moja dermatolozka kazala: anrostendion, DHEA ,DHEA-SO4, wolny testosteron miedzy 6 a 9 dniem cyklu. te badania nie sa tanie i zaplacilam za nie ok 170 zl. z nimi i karteczka od dermatologa powedrowalam do swojego lekarza proszac o skierowanie do ginekologa- endokrynologa( bo wyszly pewne odchylenia od normy) dzis bylam u tego lekarza i ....od poniedzialku bede byczyc sie w szpitalu prawdopodobnie mam zespol policystycznych jajnikow.

co do cery zaraz po odstawieniu mam lepsze i gorsze dni w zaleznosci jaki dzien cyklu jest wiadomo nie ma tego co zaraz po kuracji ale i tak porzadnego pryszcza nie widzialam juz ponad rok a jak mi sie skora zaczyna robic nierowna atakuje ja kwasem migdalowym a na codzien olejek wlasnorecznie zrobiony z jojoba i 10% kwasu salicylowego ktory zmywam jak ocm
Stary 2010-11-05, 10:25   #136
aktogimka
Zakorzenienie

Byłam wczoraj na kontrolnej wizycie u Pani doktor. Jak mnie zobaczyła, zrobiła , a później były tylko słowa zachwytów. Mówiła, że zawsze chciałaby mieć takich pacjentów, jak ja - idealne wyniki badań krwi, umiarkowanie dokuczliwe skutki uboczne, świetne efekty. Trzeba przyznać, że i ja jestem ogromnie zadowolona z leczenia, a samą kurację wspominam generalnie miło, chyba tylko zapalenie czerwieni warg było największym koszmarem.

Rok temu zaczynałam kurację i sama jestem w szoku, że trądzik można było u mnie wyleczyć w tak krótkim czasie. Jestem już 5 miesięcy po odstawieniu tabletek, żadnego pryszcza nie miałam od lutego/marca. Buzia jest czyściutka.

Doktor poleciła, żebym stosowała Akneroxid dwa razy w tygodniu, a w pielęgnacji postawiła na delikatne oczyszczanie i nawilżanie buzi. Polecała mi żele z Vichy i Avene, ale ja jednak pozostanę przy moim Babydream. Nawet nie skupiałam się, żeby zapamiętać nazwy tych aptecznych żeli.

aktogimka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 12:31   #137
Haldinka
Raczkowanie

Silwena, Olkie : dziękuję za odpowiedź i wsparcie Wogóle bez was i świadomości zwłaszcza na początku kuracji, że ktoś Cię naprawdę rozumie ( a w tym temacie czasem ciężko o faktyczne zrozumienie...) byłoby momentami strasznie ciężko.
Te hormony chciałam zbadać, bo dodatkowo nieregularnie zaczełam miesiączkować, nie wiem czy to po odstawieniu izoteku, hormonów czy wogóle czego...Tabsy odłozylam w lipcu, wcześniej niż skończylam izotek, ale na początku nie było problemu, wszystko grało co do dnia. Cykl 36, 37 dni jest troche jednak za długi...
Stary 2010-11-08, 17:11   #138
otako
Zakorzenienie

Witam serdecznie
Chyba pora powoli przenosić się do tego wątku. Mam już wyjedzoną dawkę minimalną - równo 120 mg/kg, jednak nadal biorę Tretinex - obecnie 20 mg na dzień. Zastanawiam się czy jest sens dobijać z dawką do tego maksimum 150 mg/kg. Mam receptę na 2 opakowania Tretinexu 10 mg - jeżeli je wezmę moja dawka skumulowana wyniesie 133,33 mg/kg. Zastanawiam się czy te 17 mg zrobi jakąkolwiek różnicę.

Jeśli chodzi o efekty to u mnie są całkiem dobre - od ponad 2 miesięcy mogę się cieszyć cerą bez nowych niespodzianek. Jednak nadal mam masę czerwonych śladów po wysypie W trakcie kuracji moja twarz praktycznie się nie łuszczyła. Ona nawet nie jest sucha, raczej normalna - spokojnie mogę się obejść bez jakiegokolwiek nawilżenia - nie mam uczucia ściągnięcia, wysuszenia czy odstających skórek.
Ze skutków ubocznych odczuwam tylko suchość ust i nadmierne wypadanie włosów.

otako jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 18:21   #139
okej01
Raczkowanie

otako, to zupełnie jak u mnie, jak dobrze! skończłam brać akenormin jakieś dwa tygodnie temu- wzięłam 13 opakowań, a minimalne przekroczyłam już po 12. Włosy wypadają jak porąbane, na buzi czasem wyskakują maleniuniuńkie krosteczki, szybko znikają. Boję się nawrotu, strasznie. Buzia gładka, bez większych zmian, tylko ślady są, no.
okej01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 10:58   #140
perfect0nly
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Mam receptę na 2 opakowania Tretinexu 10 mg - jeżeli je wezmę moja dawka skumulowana wyniesie 133,33 mg/kg. Zastanawiam się czy te 17 mg zrobi jakąkolwiek różnicę.
Witaj,

W zasadzie uważa się, że im bliżej 150 mg tym lepiej. To chyba kwestia indywidualna. Osobiście wybrałabym wszystkie opakowania chociażby dlatego, aby dłużej cieszyć się gładką cerą (w perspektywie ewentualnego pogorszenia stanu), ale decyzję musisz podjąć sama.
Pozdrawiam
perfect0nly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:05   #141
otako
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez perfect0nly Pokaż wiadomość
Witaj,

W zasadzie uważa się, że im bliżej 150 mg tym lepiej. To chyba kwestia indywidualna. Osobiście wybrałabym wszystkie opakowania chociażby dlatego, aby dłużej cieszyć się gładką cerą (w perspektywie ewentualnego pogorszenia stanu), ale decyzję musisz podjąć sama.
Pozdrawiam
Oczywiście ja chcę wziąć jeszcze te tabletki, które mam przepisane, więc dawka całkowita, którą na pewno przyjmę wyniesie 133,33 mg/kg

otako jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:41   #142
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

a mnie wyskoczyla gula ( niebolaca) ale zaczerwieniona w moim zawsze nweralgicznym miejscu mam nadzieje ze to tylko chwilowe i mi zejdzie lub sie wchlonie

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-11-09 o 11:42
olkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 12:11   #143
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
a mnie wyskoczyla gula ( niebolaca) ale zaczerwieniona w moim zawsze nweralgicznym miejscu mam nadzieje ze to tylko chwilowe i mi zejdzie lub sie wchlonie
wykrakalam;/ mam pruszczola kolo ust do tego wuskoczylo kilka malych krostek po drugiej strone i na czole eehhh
Stary 2010-11-12, 09:05   #144
maadziulek91
Zadomowienie

u mnie fantastycznie juz prawie piąty miesiąc po odstawieniu. żadnych krostek, żadnych pryszczoli, cera sie przetłuszcza ale cynk dużo pomaga i nie świece sie tak bardzo ;>>

powiedzcie mi, który płyn micelarny polecacie do mycia twarzy?? bo ja miałam z ziaji ten różany ale to jest dla cery po 50stce wiec nie wiem czy dobrze wybralam..
Stary 2010-11-13, 13:35   #145
perfect0nly
Raczkowanie

To zależy czego oczekujesz po płynie micelarnym Jeśli ma też oczyszczać to Bioderma Sensibio, jeśli tylko tonizować i łagodzić po umyciu to zamiast płynu polecam hydrolaty np.: aloesowy z mazideł
Stary 2010-11-13, 14:05   #146
maadziulek91
Zadomowienie

chodzi mi o mycie twarzy bo nie chce używać wody
Stary 2010-11-14, 01:37   #147
perfect0nly
Raczkowanie

Więc bioderma jest ok, chyba że w grę wchodzi intensywny demakijaż, wtedy polecam Cethaphil. Osobiście uważam, że nie wszystko da się usunąć micelami.
Stary 2010-11-14, 12:08   #148
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

nooooooooo zaczelo sie od jednego syfa i jest coraz gorzej a tak bylo pieknie mam nadzieje ze jak zaczne leczenie na androgeny to mi sie uspokoi
Stary 2010-11-18, 19:53   #149
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

nooo syfki sie uspokoily ale za to czolo mam w podskornych grudkach ktore nie chca wyjsc na wierzch. przykwasilam je salicylowym na spirytusie i sie troche splaszczyly po starym pryszczu zostal tylko ciemniejszy slad. policzki czyste, broda tez ( ja za to widze "niewidoczne";D jak nic mam rentgen w oczach i dostrzegam pojedynce podskorne krostki ( a moze to zgrubienia po starych pryszczkach?) nos czysty martwia mnie te grudki na czole

OBECNIE:

stosuje effaclar k na noc 3 dzien a juz widze poprawe np oczuscil sie nos i okazalo sie ze mam zespol policystycznych jajnikow. do miesiaca zaczne leczenie i licze ze z czolem bedzie spokoj

tak teraz patrze i mysle ze jednak bedzie ok. po kwasie pewnie wiekszosc zluszczy
Stary 2010-11-18, 20:41   #150
snafu
Zadomowienie

to i ja opiszę jak się czuję. więc tak: włosy nadal lecą, rumienię się częściej niż zwykle tj. przed używaniem akne, kręgosłup trochę pobolewa nadal, ale nie żałuję nieczego. buźka jest cudna. czasem wyskoczą małe krostki, ale szybciutko znikają i są takie naprawdę malutkie. minęło jakieś 4-5mcy od ostatniej tabletki, nie pamiętam już kiedy to było. tłuszcz na twarzy jak i włosów jest mniejszy niż przed kuracją. myję włosy codziennie, ale po całym dniu nie jestem klejąca od tłuszczu.
aaa i przypomniało mi się jeszcze, że strasznie się pocę po kuracji. pocę się masakrycznie wręcz, na całym ciele. nie ma miejsca, które mi się nie poci. ostatnio coraz bardziej mi to przeszkadza. nie wiem czy winowajcą jest akne, ale biorę go pod uwagę w szukaniu przyczyny.
pozdrawiam.

Tagi
izotek, koniec

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości