Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-05, 11:11   #181
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

u mnie skora znow nierwona i pelna otwartych zanieczyszczonych porow. z nierownosciami radzi sobie effaclar ale z tymi czarnymi kropkami na caaaaalllej twarzy nic porocz cieplej kapieli i palcow nie daje sobie rady;/ kropki sa wszedzie: na nosie na czole brodzie nawet na skroniach i w takich miejscach policzkow sa gdzie ich nie powinno byc;/ twarz sie nie przetluszcza. pryszczy wiekszych nie ma. czasem jakas grudka ktora zluszcza effaclar.nie mam pojecia jak sie tego badziewia pozbyc;/ nie wiem czy nie pojade znowy do lekarza po cos zewnetrznego z retinoidem;/ albo skocze po triacneal bo on ma pochodna retinolu w skladzie
Stary 2011-01-05, 13:17   #182
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

no i sie wkurzylam! wlazlam do lazienki na godzine nalalam goraczej wody do kapieli, w tym czasie krecilam olej z salicylem najmocniejszy jak do tej pory ( duzo prochu nie rozpuscilo juz sie tyle napakowalam) wlazlam do wanny i polozylam wilgitny goracu recznik na twarzy by otworzyl pory, pozniej wymasowalam olejem twarz dokladnie i znow polozylam recznik ciepmy tak z 3 razu i nadmiar starlam. efekt ? skora zarozowiona ale gladsza! czolo az sie blyszczy za to gdzieniegdzie czarna dziurka widnieje ( nie ma tragedi) przy nosie pory troche jakby mniej nabrzmiale , bardziej puste ale sa dalej ( wazne ze bez tego syfu w nich). przemylam dla uspokojenia hudrolatem oczarowym ryjek i przypudrowalam pudrem perlowym z bu ( podobno swietnie goi i lagodzi podraznienia-fakt! noo i daje "soft focus" czyli ujednolica twarz ( fakt jest bardziej jednolita bo przy porach mam zawsze zaczerwieniona skore lekko) i zmniejsza widocznosc porow ( tez fakt! choc jest transparentny na buzi) a ze puder jest pielegnacyjny to jeszcze lepiejpodobno azjatki nim sie pudrowaly by upieknic twarz od tysiacleci mam ten z bu ale zauwazylam mikronizowany na kolorowcewlasnie patrzylam foty zaraz po kuracji tylko ma make upie . no i jak teraz z tym momencie patrze i porownuje to wlasciwie gdybym na tych fotach nie miala tapety to pewnie cera taka sama mniej wiecej ( roznice tylko ja pewnie bym dostrzegla w zmianach polozen " konstelacji wagrow";D)

dzisiaj ide po triacneal mam effaclar k i sobie go bardzo chwale. ale chcialabym sprobowac i jego bo ponoc ma retinoid jako jedyny bez recepty
Stary 2011-01-06, 15:21   #183
lola92
Raczkowanie

Witajcie, ja jestem około 6 miesięcy po odstawieniu Izoteku. Wyjadłam około 130 mg/kg. Po skończeniu smarowałam się Differinem co drugi dzień i Davercinem na jakieś krostki. Na początku było bosko, zero krostek, pojedyncza tylko przed okresem czasem ale po posmarowaniu davercinen na drugi dzień znikała. Ostatnio wyskoczyło mi coś więcej, takich malutkich. Pojechałam do dermatologa, on powiedział że tak może byc czasami, ale przepisał mi Epiduo co drugi dzień i Klindacin T jakby wyskoczyło cos większego. Zaproponował mi leczenie blizn, których mam sporo laserem frakcyjnym, na co zdecyduje się chyba w lutym. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, mam nadzieję że to ostatnie pogorszenie jest tylko chwilowe.
Od tych poprzednich jest piękniejsza"
lola92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:01   #184
okej01
Raczkowanie

Słuchajcie dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy
Zbliża mi się studniówka. Wszystko jest idealnie...tylko myślę o tym, że moja buźka ma troszke czerwonawy koloryt. Przy odkrytym dekolcie, ramionach to z pewnością będzie rzucało się w oczy.
Nie używam żadnych podkładów, pudrów... i chyba dobrze byłoby to zmienić. Interesuje mnie coś kryjącego, co wyrównałoby koloryt. Tak, żeby ta czerwoność nie rzucała się w oczy No i żeby sobie nie zaszkodzić, po kuracji akne. Co poradzie?
okej01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 01:40   #185
perfect0nly
Raczkowanie

może próbki minerałów (edm, pixie itd), skoro nie stosujesz na co dzień? jasny beż, ew. żółtawy odcień (jaśniejszy od karnacji) świetnie zatuszuje zaczerwienienia a ciemniejszy odcień (wpadający w brąz, bez różowych akcentów) do wymodelowana twarzy i nadania jej pożądanego, naturalnego koloru
standardem do tuszowania normalnej skóry jest oczywiście zielony korektor, ale nie chcemy z Ciebie zrobić bohatera filmu o kosmitach, prawda? poza tym minerały bardziej naturalnie zanikną podczas studniówkowych harców niż zwykły, drogeryjny podkład
perfect0nly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 11:48   #186
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

nie wiem czy to zasluga kwasu w oleju czy triacnealu czu tego i tego ale......znow sie luszcze jak za "starych dobrych" czasow

ale chyba glowna zasluga to jest triacnealu gdyz luszcze sie bardziej tam wlasnie gdzie sie nim grubiej posmarowalam
Stary 2011-01-09, 12:07   #187
behata
Raczkowanie

Dziewczyny jak walczyłyście z przebarwieniami?
Stary 2011-01-09, 12:35   #188
okej01
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez perfect0nly Pokaż wiadomość
może próbki minerałów (edm, pixie itd), skoro nie stosujesz na co dzień? jasny beż, ew. żółtawy odcień (jaśniejszy od karnacji) świetnie zatuszuje zaczerwienienia a ciemniejszy odcień (wpadający w brąz, bez różowych akcentów) do wymodelowana twarzy i nadania jej pożądanego, naturalnego koloru
standardem do tuszowania normalnej skóry jest oczywiście zielony korektor, ale nie chcemy z Ciebie zrobić bohatera filmu o kosmitach, prawda? poza tym minerały bardziej naturalnie zanikną podczas studniówkowych harców niż zwykły, drogeryjny podkład

A polecisz mi coś konkretnego, sprawdzonego?

Słuchajcie dziewczyny, na pewno niektórym z Was po kuracji wyskakują jeszcze jakieś krostki, mniejsze lub większe. Ja mam po kuracji tak, że...czuję, jakby ugryzienie komara. Robi się zaczerwienienie i wychodzi czerwona, zazwyczaj dość mała krostka. Miała tak któraś? Bo to swędzi jak cholera, nie miałam tak przed kuracją :<

Ech, dziewczyny- na pewno niektórym z Was po kuracji wyskakują jakieś krostki, mniejsze lub większe. Ja mam tak, że jak coś już mi wyskakuje, to ...dokładnie czuję, kiedy to następuje. Najpierw czuję jakby ugryzienie komara, potem robi się zaczerwienienie i wychodzi mała dość krostka, czerwona. To normalne? ;x Swędzi jak diabli, nigdy tak nie miałam przed kuracją.

Edytowane przez okej01
Czas edycji: 2011-01-09 o 22:15
okej01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 11:14   #189
Silwena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość

Ech, dziewczyny- na pewno niektórym z Was po kuracji wyskakują jakieś krostki, mniejsze lub większe. Ja mam tak, że jak coś już mi wyskakuje, to ...dokładnie czuję, kiedy to następuje. Najpierw czuję jakby ugryzienie komara, potem robi się zaczerwienienie i wychodzi mała dość krostka, czerwona. To normalne? ;x Swędzi jak diabli, nigdy tak nie miałam przed kuracją.
cze

po pierwsze, nikt nie poleci Ci konkretu jeśli chodzi o minerały, jedynie firmy można podac konkretne, rodzaje podkładów mają zróżnicowane, a kolorów tak wiele, ze nie da się powiedzieć 'kup ten', bo jego odcień zależy od tego czy jesteś bladolica, czy oliwkowa, czy pośrednia, a może neutralna-beżowa, czy kolor Twojej cery wpada w róż czy w żółć, czy jej odcień masz złocisty, ciepły, czy neutralny? a może zimny? pytań i odpowiedzi jest wiele, dlatego najlepiej poczytać odpowiednie forum. Chciałabym Ci pomóc bardziej, ale sama miałam taki sam problem
w końcu zrezygnowałam z zabawy w "wydawanie pieniedzy by w końcu trafić na swój odpowiedni odcień podkładu mineralnego"

po drugie, ja często czuję swędzenie w miejscu gdzie pojawia się później krostka, tyle, że do ugryzienia komara nie mogę tego porównać, bo po jego ugryzieniu mam 3 centymetrowy odczyn alergiczny. W każdym bądź razie swędzi, czasem swędzi mnie skóra na karku i nim coś wyskoczy smaruje ostro kwasami, antybiotami, retinoidami i przechodzi, a czasem i tak wyjdzie krosta.

nie wiem czy to normalne, nie zapytałam o to lekarki przy ostatniej wizycie, bo ona mimo, ze akurat miałam 5 krostek na twarzy, powiedziała, że jest czysto i pięknie więc raczej takie problemy ją nie zainteresują.
Silwena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 16:52   #190
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez behata Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak walczyłyście z przebarwieniami?
kwasiorami;D chociaz ja z nimi problemow nigdy nie mialam najprosciej kupic jakis kremik z kwasami dla podtrzymannia gladkiej buzi ( ja niestety musialam w koncu sie w niego zaopatrzyc a mialo byc tak pieknie:P)

effaclar k ( slabszy z kwasem salicylowycm) i triacneal ( z glikolorym i pochodna retinolu:P mocny mi kuku zrobil w 2ch miejscach)
Stary 2011-01-18, 13:54   #191
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

no ja juz sie porzadnie zluszczylam po triacnealu twarz gladka, pory oczyszczone, jeno tam gdzie podejrzewalam ze mam glebokie zaskorniki juz wiem ze one sa tam faktycznie bardzo sie splycily po tyg nakladania miejscowego. teraz pod swiatlo je widac i sa tuz tuz pod skora i teraz oto pytanie: czekac az same wyjda czy zabrac sie za szybsza i drastyczniejsza metode- igla "insulinowka" po goraczej kapieli lekkie naklucie i szybkie pozbycie sie tylko obawiam sie troche zaczerwienienia tak dawno juz nie mialam nic konkretnego na twarzy i nie wiem czy chce usilnie pozbyc sie tych kilku grudek czy wole miec jednolita cere z grudkami ktore w koncu wyjda same

dzis zaczynam noc w noc smarowac czolo i licze ze tez wyjdzie mi te kilka zaskorniakow ( ktore widze tylko ja;D). na czole tez smarowalam miejscowo 2 grudki i wyglada na to ze w ciagu nastepnych tyg same wyjda

dzis lazac po miescie doszlam do wniosku ze jednak daze do nieosiagalnego stanu cery. nie jedna dziweczyna ma cere wcale nie lepsza ode mnie .co kiedys dla mnie byl idealo idealem teraz doprowadza mnie do czarnej rozpaczy. wiele z nich ma o wiele gorszy problem. zaskorniki nie omijaja zadnej z nas;D jedne maja wiecej inne mniej ale 1 na 50 dziewczyn jest nrawde gladka do tego zazwyczaj ta dziewczyna ma ...nascie lat;Da ja mam juz te 25 wiec czego wymagac?;D
Stary 2011-01-25, 10:37   #192
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

straszliwe pogorszenie mnie dopadlo. kiedys pisalam ze nie pamietam co to zwykly pryszcz bo borykam sie tylko z zaskornikami? no to juz wiem. zostala mi po nim piekna blizna i przebarwienie miedzy oczami;/ do tego pojawila sie nowa niespodzianka. wielka gula nad brwia ktora siedzi tam sobie juz 2gi dzien i ani nie chce sie wchlonac ani wyjsc;/ ze stresu rozdrapalam sobie jeszcze jeden maly zaskornik i tez czerwona plamka. moja skora juz w niczym nie przypomina cery po kuracji;/ nawet pory mam olbrzymie;/ najgorsze jest to ze kiedy myslalam ze juz wszytko sie uspokaja to ta gula musiala sie pojawic a p;ecy i dekold gladkie....nie moge juz w lustro patrzec;/ wyc mi sie chce.....

jak sie nie zacznie mi lepiej robic to w nastepnym tyg dre do wawy do dermatologa

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-01-25 o 11:04
olkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:17   #193
walicnazwe
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to walicnazwe

i jak u ciebie?

— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 12:19   #194
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

poleprzylo sie gula smarowana tribiotykiem i zeszla z pomoca naklucia igla insulinowka wycieklo z niej duuuzo plynu bez zadnej pomocy,caly dzien na to kladlam tribiotyk, wieczorem lekko dotknelam z bokow i wydzla kulka ropy. po tym zaczela sie wchlaniac i 2-3 dni pozniej nie bylo sladu oprocz miejsca naklucia po rozdrapanym zostala blizna. potraktowalam sobie twarz triacnealem kilka razy ze oblazilam niesamowicie a czolo to prawie sobie poparzylam tak mnie pieklo( jak jeszcze na izoteku) dzis gladkie gdzieniegdzie jeszcze sterczy sucha skorka albo "przypieczony" zaskornik ktory w ciagu kilku dni zejdzie, broda znow gladka bo ja dluzej traktowalam triacnealem i do tej pory sie luszczy i co najlepsze :najbardzuej w miejscach gdzie mialam zaskornik lykam tez duuuuuuzo cynku. 20-25 mg dziennie i moge powiedziec ze dziala juz po tyg takiej kuracji przestaly mi sie przetluszczac wlosy na tyle ze z powodzeniem jeden dzien dluzej moge je potrzymac;D sie wszytko pogoilo razem z owa gula obecnie jest niemal tak jak w 2gim miesiacu po kuracji

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

i cos dla tych co sie martwia swoja cera ogladala ktoras Black Swan????? podoba wam sie cera Natalie? to macie na pocieszenie;D

http://0.tqn.com/d/beauty/1/0/O/C/1/...-long-hair.jpg

ja po tej focie pozbylam sie kompleksowgdyz moja cera wyglada o niebo lepiej nawet gdy mam te gorsze dni

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

aaaa i zapomnialam dekold i plecy czyste gdzieniegdzie czasem cos wyskoczy jakas mala potowka ale znika w ciagu kilku dni do tyg a kiedys to bylam spryszczona

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-02-08 o 11:08
olkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 12:45   #195
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

witam znowu twarz mam ok. ale znow sa na niej nierownosci nie jest tak gladka jak byla kiedys. chyba pod wplywem triacnealu wyszedl mi pryszczyk na czole . a zrobil sie z zaskornika. jest dosc szpecacy ;/ coraz czesciej dopadaja mnie mysli by powtorzyc kuracje..... nie jest zle u mnie . ale mam troche tych nierownosci. znalazlam w necie ze sa tabletki nawet po 5 mg ;D w cenie ok 45-55 zl i tak sie zastanawiam....bo teoretycznie pozbylam sie jako takiego tradziku mam problem tylko z zaskornikami i gdzieniegdzie pryszczykiem .....czy nie zafundowac sobie lekkiej, mniej intensywnej kuracji trwajacej z 3-4 miesiace na 10 mg dziennie . nie musze leczyc tradziku a chce oczyscic cere tylko. a kremy sa nie dla mnie bo nie moge po podraznieniu cery zmusic sie by uzywac ich systematycznie.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

znalazlam kapsulki Axotret 20 mg za ok 70 zl a 10 za ok 40 ;D oj ojjj chyba musze sie udac do dermatologa napewno
Stary 2011-02-15, 10:29   #196
Jagoda0033
Raczkowanie

Post Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cześć ,swoją kurację z lekami Curacne skończyłam w lipcu . Przez następne trzy miesiące nie używałam żadnej maści tylko i wyłącznie żel do mycia twarzy Bioderma Sebium Mussant ,ale później musiałam iść do dermatologa po wypisanie maści Duac, szkoda że nie jest tak pięknie jak w czasie kuracji Curacne , bo wtedy było idealnie nie licząc popękanych ust i suchej skóry w okolicach ramion, teraz w czasie miesiączki wyskakuje teraz znacznie więcej niespodzianek, niedługo chcę wybrać się na zabiegi laserowe, żeby usunąć blizny ,bo jest ich trochę ..
Pozdrawiam , myślę ,że pomogłam niektórym dostrzec jak to jest po tak uciążliwej kuracji, ale jestem oczywiście zdania ,że WARTO : *
Stary 2011-02-15, 10:48   #197
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

ja podejmuje 2ga kuracje. twarz lekko sie zanieczyscila. albo stres albo delikatny nawrot. tak czy inaczej podejmuje od dzis wieczorem kuracje 20 mg co 2 dni przez 3-4 miesiace. obczytalam sie zagranicznych forow na ten temat. podobno taka kuracja nie obciaza organizmu tak jak intensywna ( u ok 6-8% leczonych w taki sposob wyszly podwyzszone wartosci w badaniach) kiekiedy ostatni miesiac ludzie przyjmowali lek raz-2 razy po 20 mg na tydzien. dluzsze kuracje sa najczesciej stosowane przy lekkich nawrotach oraz przy lekkim a uciazliwym tradziku. podobno takie kuracje w tych przypadkach sa skuteczniejsze o nawet 15 % niz szybkie i intensywne do tego mozna uniktan wiekszosci skutkow ubocznych, niektorzy nie skarzyli sie nawet na suchosc ust.czytalam tez o gosciu co przyjmowal 20 mg na tydz stale. w badaniach zadne odchylenia nie wychodzily ani nie bylo skutkow ubocznych. jednak faceci maja lepiej jesli mialabym truc sie albo fajkami, albo alko albo dropsami to wybralabym to 3;D
Stary 2011-02-15, 11:09   #198
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

znalazlam! specjalnie dla was ! PREMIERA! tak wygladalam 4 lata temu. byl to chyba najgorszy okres chyba! pozniej lekko zaleczylam ale dalej mnie wysyfialo na bierzaco i stale dodam ze mialam dosc mocny i kryjacy podklad!!! na tyle kryjacy ze nie balam sie wyjsc do ludzi wiec wyobrazcie sobei co bylo bez tego. dla porownania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotosky 058.jpg (63,9 KB, 243 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1760.jpg (66,5 KB, 241 załadowań)
Stary 2011-02-16, 01:36   #199
perfect0nly
Raczkowanie

ehhh zdenerwowałaś mnie! prawda, miałaś zanieczyszczoną skórę trądzikową, ale w takiej postaci, że pomimo tego wyglądałaś ślicznie. Może dziwnie to zabrzmi... do końca nie wiem, czym to jest powodowane (chyba po prostu urodą), ale należysz do tej grupy osób, którym trądzik aż tak wiele nie odbiera ze wspomnianej urody. Masz proporcjonalne rysy, piękny uśmiech i to przyciąga uwagę bardziej niż należące już do przeszłości niedoskonałości
Lekarz zgodził się na drugą kurację przy takiej pięknej cerze jaką masz teraz? Ja chyba zacznę swoją namawiać, bo u mnie jest sajgon...
Stary 2011-02-16, 11:34   #200
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

prawda taka ze sama sie za to wzielam bez lekarza.badania mam aktualne w grudniu lezalam w szpitalu i zrobili mi wszytkie badania - nawet te potrzebne do retinoidow) co do dermatolog wizyta mnie kosztowala 100 zl + sam dojazd 200 km...a na ta chwile nie zarabiam , jestem osoba bezrobotna z dwoma zestawami literek przed nazwiskiem;/nie jestem w stanie wydac 200 zl na sam dojazd i wizyte . a na twarzy zaczely sie pojawiac kolejne ropne pryszczole;/wilalam zaatakowac zanim bedzie gorzej. zanim podjelam decyzje obczytalam sie zagranicznych for na temat skutecznosci, zdrowotnosci i skutkow ubocznych malej dawki przez dluzszy czas. do tego jestem osoba niepalaca, niepijaca, zdrowo sie zywiaca, pije 10 filizanek zielonej herbaty dziennie ( uzaleznilam sie ;D) wiec mala dawka nie powinna miec wplywu na moje zdrowie . napewno mneij obciazy moj organizm niz paczka dziennie u palaczy lub ludzi o imprezowym trybie zycia zastanawiam sie czy brac cala dawke - oj dlugo to bedzie trwalo -czy brac do momentu poprawy + miesiac-dwa przeciagnac na 20 mg tygodniowo. dzieci nie planuje, dropsy lykam....to sie okaze. za miesiac zrobie badania i zobacze jakie sa wyniki badan a dawka jaka biore podobno nie powinna wywolywac skutkow ubocznych nawet suchosci ust...podobno.... okaze sie
Stary 2011-02-16, 12:20   #201
Ewuska_90
Raczkowanie

Jeeej olkie wygladasz przeslicznie!
Zazdroszcze Wam, ze tak dobrze zadziałały retinoidy. Mi po nich wyrosły długie włosy (taki dłuugi mech) na całej twarzy, do tego zrobiła sie tak reaktywna ze chyba mam trądzik różowaty juz...Nie ma dla mnie ratunku
Ewuska_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 13:04   #202
maadziulek91
Zadomowienie

Witam Was i ja
izotek odstawiłam gdzieś yyy pod koniec lipca chyba.. i do tej pory jest cudnie, wspaniale i po prostu oh ah eh. ani jednego pryszczola nie miałam od tamtej pory mimo, że kuracja była niepełna i nieskonczona bo wyjadlam chyba jakies 80 mg..
włosy przetłuszczają sie tak jak przed kuracją, sebum na twarzy nie ma praktycznie w ogóle, po prostu mam zwykła twarz
zasługa pięknej cery po kuracji to cynk dziewczyny uwierzcie to on chyba czyni te cuda oprócz tego nie stosuje nic ostrego na twarz, żadnych kosmetyków dla cery trądzikowej, sam żel aloesowy lub krem nawilżający i to mi uspokoilo twarz

Olkie, śliczna jesteś
Stary 2011-02-16, 13:46   #203
lulaluna
Rozeznanie

Olkie ale ty masz super cerę! Po tym zdjęciu utwierdziłam się w przekonaniu, że muszę zrobić powtórkę z Izo. Ja z podkładem wyglądałabym gorzej niż ty bez! Gratuluję!
lulaluna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 15:45   #204
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Jeeej olkie wygladasz przeslicznie!
Zazdroszcze Wam, ze tak dobrze zadziałały retinoidy. Mi po nich wyrosły długie włosy (taki dłuugi mech) na całej twarzy, do tego zrobiła sie tak reaktywna ze chyba mam trądzik różowaty juz...Nie ma dla mnie ratunku
juz tak piejnie nie jest ale znow mam nadzieje ze bedzie tez mam meszek ale dawno temu nauczylam sie nitkowac brwi i tak samo wynitkowac mozna twarz ( afganki bofobno tak twarz cala depiluja!)bardzo dokladna metoda i szybka

http://www.youtube.com/watch?v=JEIktm9vdUU&feature=fvsr

dobrze wczesniej podpudrowac pudrem dla dzieci ( chociaz ja go nie lubie bo ma talk) albo alantan ( on chyba jest na skrobi ) by po 1 zneutralizowac ewentualne podraznienie i zeby nam sie meszek pokazal przypuszczam tez ze ulatwia on lapanie wloskow nitce troche wprawy wymaga ale mozna pocwiczyc ;D

co do tradziku rozowatego: retinoid tez go leczy! ostatnio czytalam na jakism zagranicznym portalu publikacje. z tym ze nie stosuje sie tej szybkiej intensywnej metody tylko dlugotrwale leczenie malymi dawkami ok 10 mg dziennie. nie powoduje to zaostrzenia zmian to raz, po 2gie dluzsza kuracja podobno przy takim typie tradziku ( tak jak innym uporczywym ale o slabym nasileniu) jest skuteczniejsza i zmniejsza prawdowpodobienstwo nawrotu. zaraz znajde az ten artykul.......

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

http://translate.google.pl/translate...%26prmd%3Divns

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
zasługa pięknej cery po kuracji to cynk dziewczyny uwierzcie to on chyba czyni te cuda oprócz tego nie stosuje nic ostrego na twarz, żadnych kosmetyków dla cery trądzikowej, sam żel aloesowy lub krem nawilżający i to mi uspokoilo twarz

Olkie, śliczna jesteś
dziekuje a co do cynku to tez polecam!!!! od kad codziennie biore dawke 20 mg dziennie - niespodzianki sie szybciej goja i wlosy jestem w stanie przetrzymac dzien dluzej!!! zawsze mialam z tym problem! to zjawisko zaobserwowalam juz po tyg jedzenia cynku
Stary 2011-02-16, 19:01   #205
Ewuska_90
Raczkowanie

Dzieki za link, zaraz przejrze to nitkowanie
Drugą kuracje zaczełam na własna reke... wytrzymałam jakies 3 mies ze wzgledu na to ze owlosienie sie bardziej pogarszalo.. Mimo ze bralam jakies 5 mg na dobe.
To juz jest niestety kwestia takich wyborów- czy bede gorzej wygladac z ponownym trądzikiem czy z jeszcze wiekszym owlosienie... to niestety nie jest meszek juz. Meszek mialam kiedys.
Tak w ogole to "wylosowalam" najgorszą cere z możliwych bo:
Codziennie wieczorem co bym nie robila- burak. Czasem az do bordowego stanu. Do tego jak za bardzo zajme sie naczynkami (np pozostawie skore na pare nocy na samej kocance tylko + nawilżacze, niezapychający olej) to i tak pojawia sie systematyczny wysyp zaskórników. Jak chce to przystopowac i zapodam jakis kwas lub cos przeciw-T to znowu naczynka sie zaogniają. I tak w koło macieju. Fajne efekty na czole dawał Atrederm ale z kolei kazdy filtr mnie zapycha. Wiec nie moge uzywac A. Nawet kwas migdałowy mnie zapycha. Jest jakis zbyt "tępy", lepijący...
Tez na pewno w znacznym stopniu zniszczylam sobie skore wieloletnim stosowaniem nadtlenku benzoilu. Ale to przeszlosc, juz jej nie zmienie...
Generalnie mam nie lada utrapienie, ale juz koniec marudzenia, sama musze dosjc z tym do ładu
Stary 2011-02-16, 21:33   #206
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Dzieki za link, zaraz przejrze to nitkowanie
Drugą kuracje zaczełam na własna reke... wytrzymałam jakies 3 mies ze wzgledu na to ze owlosienie sie bardziej pogarszalo.. Mimo ze bralam jakies 5 mg na dobe.
To juz jest niestety kwestia takich wyborów- czy bede gorzej wygladac z ponownym trądzikiem czy z jeszcze wiekszym owlosienie... to niestety nie jest meszek juz. Meszek mialam kiedys.
Tak w ogole to "wylosowalam" najgorszą cere z możliwych bo:
Codziennie wieczorem co bym nie robila- burak. Czasem az do bordowego stanu. Do tego jak za bardzo zajme sie naczynkami (np pozostawie skore na pare nocy na samej kocance tylko + nawilżacze, niezapychający olej) to i tak pojawia sie systematyczny wysyp zaskórników. Jak chce to przystopowac i zapodam jakis kwas lub cos przeciw-T to znowu naczynka sie zaogniają. I tak w koło macieju. Fajne efekty na czole dawał Atrederm ale z kolei kazdy filtr mnie zapycha. Wiec nie moge uzywac A. Nawet kwas migdałowy mnie zapycha. Jest jakis zbyt "tępy", lepijący...
Tez na pewno w znacznym stopniu zniszczylam sobie skore wieloletnim stosowaniem nadtlenku benzoilu. Ale to przeszlosc, juz jej nie zmienie...
Generalnie mam nie lada utrapienie, ale juz koniec marudzenia, sama musze dosjc z tym do ładu
a moze chodzi o hormony? wiem ze izotek moze powodowac "obmeszenie " ale po zaprzestaniu kuracji powinno z czasem samo przejsc w sensie wloski jaka swoja zywotnosc i wypadna a na ich miejsce pojawia sie" normalne" ja tez jestem obrosnieta jak brzoskwinka chociaz nie wiem czy to kwestia tego ze wczesniej wieksza moja uwage zwracaly pryszcze i lojotok skutecznie "przylizywal" wloski czy faktycznie zaroslam
Stary 2011-02-16, 22:24   #207
Ewuska_90
Raczkowanie

Hormony na bank, mam pco wiec trądziku nie wylecze nigdy Jestem na Syndi, nie chce myslec co bedzie jak odstawie.
A powiem Ci ze spróbowałam dzisiaj to nitkowanie- FANTASTYCZNA sprawa! Szybko, tanio, łatwo... Dzieki za podpowiedź
Stary 2011-02-16, 22:33   #208
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

tez mam pco i izo na mnie dziala skora zanieczyscila mi sie na polrocznej przerwie w hormonalnym leczeniu wlasnie po 1 kuracji mam lepszy koloryt twarzy, brak przetluszczania a kiedys smalec zbieralam palcami, mniej syfkow poredukowaly mi sie stale gruczoly lojowe ktore sie czesto zapychaly i stale robily czarne kroplki w konkretnych miejscach- na dekoldzie ( uwierzycie??? mialam tam otwarte pory i czarne zaskorniki +zwykle pryszcze) miedzy brwiami, i przy uszach na skroniach, obecnie nie mam juz ich tam!, a tradziku stale pozbylam sie z dekoldu i plecow licze ze 2ga kuracja jeszze troche poprawi wynik pierwszej;D
Stary 2011-02-17, 02:05   #209
perfect0nly
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
prawda taka ze sama sie za to wzielam bez lekarza.badania mam aktualne w grudniu lezalam w szpitalu i zrobili mi wszytkie badania - nawet te potrzebne do retinoidow) co do dermatolog wizyta mnie kosztowala 100 zl + sam dojazd 200 km.

ale dobrze zrozumiałam, że rozpoczęłaś kolejną kurację na żądanie? Tj na zasadzie 'proszę mi wypisać receptę, bo chcę'? Dopytuję się, ponieważ moja lekarka, tak pierwsza jak i druga, nie chce podejmować u mnie kuracji. Pierwszą kurację wymęczyłam, wyprosiłam. Drugiej na razie nie ma w planach, bo stosuję kolejne retinoidy zewnętrzne wg zasady 'tym razem to już powinno pani pomóc'...
muszę przycisnąć moją lekarkę.. chcę mieć ładną skórę, chociażby przez te kilka miesięcy kuracji..
Stary 2011-02-17, 10:16   #210
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

nie bylam u lekarki swojej ani zadnej innej . tabletki zdobylam metoda "kombinowana" od pewnej ( juz obecnnie zaufanej osoby- przekonala mnie tym ze nie zadala tylko i wylacznie przelewu a mozna bylo za pobraniem na 2 sposoby odebrac lek- gdyby chciano mnie w konia zrobic by nie padla wogole taka propozycja z jej strony) osoby. badania mam aktualne, biore tabletki anty juz 3 miesiac, dawka mniejsza niz standardowa, do tego planuje niepelna kuracje jedynie do momentu poprawy z przeciagnieciem na miesiac dodatkowo. wlasnie drukuje i kleje sobie kalendarzyk by miec podglad na poprzednia kyracje kiedy zaczelam i skonczylam oraz by zaznaczac sobie obecna kuracje. za miesiac ide na badania i powiem wam jak mi sie pozmienialy wyniki

Tagi
izotek, koniec

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości