BLAGAM O PORADE - TO PILNE! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-04-21, 12:21   #1
gosia81
Przyczajenie

BLAGAM O PORADE - TO PILNE!

Witam serdecznie. Jezeli istnieje taka mozliwosc, to bardzo prosze o jakas porade w sprawie moich nieszczesnych wlosow ... Oto, w skrocie, dramatyczna historia moich piorek, ktora doprowadza mnie na skraj rozpaczy ... Naturalnie jestem ciemna blondynka. Wlosy farbuje juz od kilku lat, zazwyczaj na jakies jasne blondy. Dotychczas bylo Ok. Farbowalam (kontrasty) tez wlosy w dobrym salonie fryzjerskim, do czasu, az przestalo mnie stac na takie luksusy. Zmuszona zostalam skorzystac z znacznie tanszych uslug. Pani nie potrafila mi nic doradzic, czekala na to az ja cos wskaze. Mialam ochote na ciemny fiolet ( jako laik nie bylam w stanie stwierdzic, czy to bedzie mi pasowac czy nie) ... Mialam na glowie grubopasmowy balejaz (platynowy blond i ciemny fiolet) na krotkich wlosach. Wygladalam i czulam sie koszmarnie. szybko pobieglam do sklepu i kupilam farbe - ciemny blond. Wyszlo jeszcze gorzej. Mialam na glowie ciemny braz z wyraznym odcieniem zielonym !!! Dzien pozniej zapozyczylam sie i zrobilam dekoloryzacje (w salonie fryzjerskim), polozono mi po niej bezowy blond. Poczatkowo wlosy mialy siwy kolor, ale potem wszystko wrocilo do normy cvzyli do znosnego blondu. Minal miesiac z kawalkiem. Zaczely pojawiac sie odrosty. Wczoraj kupilam farbe Garnier Color Naturals - JASNY BLOND, ale na glowie pojawil sie baaaardzo ciemny blond, znow ze strasznym zielonym odcieniem !!! Wygladam tragicznie. Za 2 dni wyjezdzam. Pieniedzy nie mam za wiele. Na fryzjera mnie nie stac. Musze cos z tym zrobic sama, ale nie wiem co! Slyszalam ostatnio o farbach Joanny Naturi Color, mam ochote na odcien Perlowy Blond . Mam jednak pytanie ? Czy to ma sens ? Czy nie pogorsze tym mojej i takj fatalnej sytuacji ??? Blagam o pomoc !!! z gory dziekuje !!
gosia81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 17:45   #2
gosia81
Przyczajenie

Re: BLAGAM O PORADE - TO PILNE!

up !!! niech mi ktos pomoze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stary 2004-04-21, 20:00   #3
Trishy
Raczkowanie

boze az sie przerazilam jak to przeczytalam! twoje wlosy musza byc w oplakanym stanie, rozdowjone koncowki, sianko, nie wspomne o wypadaniu wlosow no i stanie cebulek. chyba nie chcesz byc lysa na starosc... moze to drastyczne stwierdzenie, ale mozliwe, niestety.
A moze bys dala spokoj z tym farbowaniem przez jakis czas, ja bym proponowala obciac wloski na krotko, wiem ze jak ma sie dlugie to sobie nie mozna sie wyobrazic w krotkich... tez kiedys tak myslalam, ale obcielam i wygladam lepiej niz w dlugich... po obcieciu na krotko dostalam histerii, ze inaczej wygladam hahah teraz sie z tego smieje.
rozwaz to, jest to dobre wyjscie, bedziesz mogla wrocic tez do swojego koloru a potem ewentualnie zrobic sobie pasemka czy cos innego.
wiesz nie jestm pewna czy farby ze sredniej polki cenowej np, garnier, joanna sa dobre.
Musialabys pofarbowac cale wlosy bo nie wiadomo czy odcien farby jaka kupisz bedzie taki jak reszta twoich wlosow, jezeli pofarbujesz tylko odrosty, wtedy moga byc inne niz reszta wlosow. nie jestm ekspertem ale takie rozjasnianie sobie wlosow samemu farbami dostepnymi w sklepach chyba nie wyglada najlepiej. wychodza jakies jajeczniczne kolory na glowie.
Wiesz mozesz probowac, ale ja bym serio rozwazyla obciecie, twoje wloski by odpoczely, kiedys tez sie farbowalam namietnie, ale mi sie znudzilo, bo bede sie farbowac na pewno jak zaczne siwiec! teraz nie musze, ewentualnie jakies upiekszenie fryzury poprzez ladne pasemka, czy balejaz.
powpdzenia, moze jeszcze dziewczyny cos doradza.
Trishy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 20:25   #4
aniulek
Raczkowanie

Ojjojojojoj Też się przeraziłam jak to przeczytałam. Z całego serca radzę żebyś już nic sama nie robiła bo efekty będą coraz gorsze. To wymaga silnej woli ale tak jak przedmówczyni radzę abyś dała włoskom odpocząć. Farby z drogerii nie mają takiego działania jak te od fryzjera więc próbując robić cokolwiek na własną rękę tylko pogorszysz sytuację.
Pozdrawiam
aniulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 20:54   #5
ufcio1
Raczkowanie

oj... ja rowniez sie przeraziłam! twoje włoski wg mnie sa zielone poniewaz nie maja juz "siły" by przyjmowac nowe barwniki...daj spokoj narazie.. odżywiaj je a za jakis czas bedziesz miała blond włosy... tak jak napisała FikU MikU najlepszym dla ciebie i twoich wlosow bedzie sciecie... nie musisz scinac sie na "zapałke" wystarczy isc do fryzjera i sie obciac. lepiej wydac wiecej pieniazkow na profesjonalnego fryzjera niezeli tyle samo i niszczyc włosow... jednym słowem : raz a porzadnie
pzdr
ufcio1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 20:54   #6
ufcio1
Raczkowanie

oj... ja rowniez sie przeraziłam! twoje włoski wg mnie sa zielone poniewaz nie maja juz "siły" by przyjmowac nowe barwniki...daj spokoj narazie.. odżywiaj je a za jakis czas bedziesz miała blond włosy... tak jak napisała FikU MikU najlepszym dla ciebie i twoich wlosow bedzie sciecie... nie musisz scinac sie na "zapałke" wystarczy isc do fryzjera i sie obciac. lepiej wydac wiecej pieniazkow na profesjonalnego fryzjera niezeli tyle samo i niszczyc włosow... jednym słowem : raz a porzadnie
pzdr
ufcio1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 21:39   #7
gosia81
Przyczajenie

Dzieki dziewczyny

Hmm, teraz ja tez sie przerazilam ... Przed moja pierwsza i jak na razie ostatnia dekoloryzacja, nawet fryzjerzy w tzw. dobrych salonach, bali sie, czy aby mi wloski nie wypadna ... Odwazyl sie pewien mlody chlopaczek i wlosy mialam, nawet kolor byl dobry. Obiecywalam sobie, ze juz nigdy nie bede farbowac w domu i w kiepskich salonach - tak, ale gdy widzi sie coraz wieksze odrosty, a w kieszeniach pustki ... Echhh ... Takie moje tlumaczenie - marne.

Piszecie, ze mam im dac odpoczac. OK, tyle, ze raczej nie za fajnie jest chodzic z nieudanym khaki na glowie, a jeszcze gorzej wyjechac z czyms takim na wycieczke ktora planowalo sie juz od dawna

A co do sciecia - na krotko. Moje piorka juz sa krotkie. Regularnie podcinane co miesiac. Buzka raczej okragla, wiec fryzurka w nowym stylu prezentowanym przez Pink (ktora strasznie mi sie podoba!!!) chyba nie bedzie mi pasowac ??? A moze bedzie ???

Pozostaje zacisnac zeby ... i pasa - by zebrac na wizyte u porzadnego fryzjera.

Najgorsze, ze jak fryzura kiepska, to i humor do d... A potem fotki z wycieczki i kolejny powod do smutow

Buziaki
Stary 2004-04-21, 21:44   #8
gosia81
Przyczajenie

Aaaa moze tak nadac tym zielonym wloskom jakis rozsadny kolor, tzn zamaskowac to, jakims lagodnym szamponem koloryzujacym ???
Pamietam, ze fryzjer mowil mi cos, o tym, aby nie mieszac barw cieplych z zimnymi - czyli ?? Moze ktoras z Was sie orientuje w tym temacie ??? Kurcze ...
Stary 2004-04-21, 23:15   #9
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

pisalam juzwielokronie ze farba nie usuwa farby, czyli nie mozna na ciemny kolor nalozyc jasnego z nadzieja ze kolor sie zmieni na jakis fajny..
jazeli na cieply blond nalozysie popielaty to zawsze wyjdzie zielony, niestety farby ze slepu nie sa takie jak pisze na opoakowaniu, najrozsadniej byloby jednak zasiegnac porady fryzjera jakiegos dobrego , jak oceni jaki klor mozesz polozyc na to co masz, to moze dobierzesz cos ze sklepu ale pamietaj nic jasniejszego ci nie wyjdzie bez dekoloryzacji

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości