Początki z makijażem - makijaż dla początkujących - Strona 13 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-11-23, 22:36   #361
Binoche
Raczkowanie

Dot.: Niezbędne narzędzia ;-)

Na wory to korektor i coś rozswietlajacego
Binoche jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 22:50   #362
onlyREDlips
Raczkowanie

Trudno doradzić kolory czy firmy, ale można powiedzieć bez czego nie można się obyć Ja np. potrzebuję odpowiedniego cienia do brwi Mam rzadkie i ciemne, ale i tak muszę je poprawiać No i długo szukałam pędzelka, którym mi się dobrze nakładało O dziwo, najlepiej mi się koloruje brwi pędzelkiem z avonu. Był kiedyś taki czteroczęściowy Dla mnie jedyny, który się sprawdził.
onlyREDlips jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 08:27   #363
JOAQUILE
Raczkowanie

Czarna kredka i czerwona szminka
JOAQUILE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 19:15   #364
bejata440
Zakorzenienie

jutro idę na małe zakupy, pochwalę się jeśli coś złowię!
Stary 2014-11-25, 11:02   #365
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
jutro idę na małe zakupy, pochwalę się jeśli coś złowię!
Zapraszam do tego wątku. Jego lektura może okaże się dla Ciebie pomocna .
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 11:10   #366
GrumpyCat
Wredny kotecek

Cytat:
Napisane przez Candy Killer Pokaż wiadomość
przez internet nikt nie podejmie sie doradzania podkładów , korektorów itd tymbardziej ze kolor rzeba dobrac kazda z nas tworzyla swoja kolekcje powoli...czasem tez buble sie zdarzaly wiec nie licz ze ktos Ci powie..kup to i to i bedzie super u Ciebie, bo tak nie bedzie
Dokładnie, najlepszą metodą jest metoda prób i błędów

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedzi.
Poszperałam już po necie żeby wiedzieć chociaż jakie pędzle i ile potrzebuje.
Nie wiem wciąż jak radzić sobie z tymi worami, ale chyba się wybiore do jakiegoś douglasa, zeby mi pomogli - ostatnio spotkałam bardzo kompetentne i miłe Panie tam
Mogę Ci polecić korektor NYX HD W douglasie za 30zł, super kryje ale jest go malutko;p

Masz jakieś pędzle już? Na twoim miejscu pomału kupowałabym choćby po 1-2 ale dobrych, zamiast od razu zestawu 30 pędzli za 50zł gdzie 2/3 i tak nie użyjesz a poza tym będą kiepskiej jakości.
Wczoraj kupiłam 3 pierwsze pędzelki maestro, bo pojawiły się u mnie stacjonarnie Jeszcze za wiele o nich nie powiem, ale miło mnie zaskoczył napis "made in poland" Real techniques nie polecam, wg mnie drogie i przereklamowane (mam 2 - do podkładu i taki mały ch* wie do czego).
Najlepsze wg mnie są hakuro
GrumpyCat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 18:36   #367
bejata440
Zakorzenienie

Kupiłam parę rzeczy już. Napiszę za jakiś czas dokładnie, bo mam 5 minut przerwy w nauce teraz. Jak skończę to Wam opiszę. Dzięki za wszelkie odpowiedzi!

Rozglądałam się też za praktyczną kosmetyczką do torebki. W sumie mam jedną, ale wciskam tam rzeczy na chama i nie wiem czy w ogóle są mi potrzebne, by je mieć zawsze przy sobie. Więc pewnie jedna większa do łazienki i do tego malutka do torebki z najpotrzebniejszymi kosmetykami.

a więc:
mam : cienie rimmel oo2 smokey brun
4 pędzle w etui jako prezent do zakupów (pierwsze pędzle w życiu)
tusz 2000cal maxfactor

puder w kamieniu i podkład mam jeszcze, ale na pewno wybiorę się do wizażystki by dobrać dla mnie odpowiedni gdy się skończą. znalazlam również korektor w pędzelku. pouużywam. również zdam się na polecenie wizażystki. jestem w stanie wyłożyć na to pieniążka , bo mam dość tych worów

Edytowane przez bejata440
Czas edycji: 2014-11-25 o 20:58
bejata440 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 08:25   #368
kryssska
Raczkowanie

Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Rozswietlacz pod oczy
kryssska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 10:11   #369
Sylwia1900r
Wtajemniczenie

Zależy kto jaką ma cerę ale dla mnie niezbędny jest żółty korektor, lepiej kupić jakiś droższy to ma więcej żółci w masie i lepiej kryje, a ukrywa krosty, siniaki, rany jak ktoś ma, czerwone naczynka, blizny potrądzikowe.
Żeby był lepiej rozcieralny to mieszam z matującym podkładem (jaki się lubi) i to na twarzy super się wchłania i ukrywa, wystarczy potem przypudrować i nic nie widać.
Sylwia1900r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 10:36   #370
GrumpyCat
Wredny kotecek

Na czerwone problemy - zielony korektor
GrumpyCat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 10:48   #371
Sylwia1900r
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Na czerwone problemy - zielony korektor
Nie tylko Zależy też ile tej zieleni jest w kosmetyku, jak za mało to nie ukryje, musi być dość stężona. A łatwo zieleni dać za dużo na twarz, a żółty łatwiej ukryć beżowym podkładem lub pudrem.
Trzeba mieć wprawę w nakładaniu, pierwszy raz najtrudniejszy a potem już znamy proporcje i ilość jakiej potrzebujemy na swoją buzię.
Fioletowy kolor tez ukrywa, ale ja się akurat dziwnie czuję go nakładając i boję się później że wylezie mi spod podkładu.
Sylwia1900r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 20:12   #372
martyyn
Raczkowanie

Wstyd się przyznać...

... ale mam 25 lat i się nie maluję. Po prostu no nie. Nigdy jakoś nie miałam na to ani czasu, ani umiejętności, czasami ewentualnie pomalowałam rzęsy (mam długie, ale jasne jako blondynka i zazwyczaj ich po prostu nie widać), czasami chadzam na hennę i najlepszy efekt jest tuż po, jak barwnik "zajedzie" na linię rzęs i wyglądam jakbym miała taką ciemną, arabską oprawę Pracuję w domu, więc motywacji mam mało, ale niedawno wyszłam za mąż (mężowi podobno się taka saute podobam i tak ) i oczywiście miałam robiony pełny makijaż na ślub. Wyglądało to obłędnie, czułam się ładniejsza i jakaś taka... kompletniejsza. Ślub się skończył, makijaż zmyłam i jest po staremu.

Jak zacząć? Jak czasami oglądam vloggerki modowe (zwłaszcza brytyjskie, bo po prostu podoba mi się akcent :P), jak żonglują terminologią, nie mam kompletnie pojęcia o co chodzi. Już sobie siebie wyobrażam na kursie "makijaż dla bystrzaków", w gronie szesnastolatek Problem też polega na tym, że mam bardzo problematyczną skórę - mam łojotokowe zapalenie skóry, które przychodzi kiedy chce i nie ma na to lekarstwa. W efekcie skóra jest bardzo łuszcząca się, warstwowa, czasami jakby poparzona. Nic nie mogę z tym zrobić, peelingi jeszcze pogarszają sprawę. Jest tak tydzień, potem jest fajnie przez kilka dni i znowu to samo. Z tego względu, wszelkie fluidy, podkłady, pudry dają krajobraz księżycowy, a ja skóry po prostu ze względów medycznych nie jestem w stanie doprowadzić do gładkości raz na zawsze.

Pomocy?

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 21:55   #373
semprebambino
Wtajemniczenie

Dot.: Wstyd się przyznać...

Ja też właśnie zaczynam, przeglądam oferty sklepów chcesz się malować tradycyjnie: tusz, kreska czy chcesz robić jakieś kombinacje z cieniami, modelowanie twarzy. Kupiłaś już coś?
Stary 2014-12-08, 22:21   #374
martyyn
Raczkowanie

Mam w domu kilka kredek, eyeliner, wiem jaki mam typ powieki (opadającą, jak Elizabeth Banks, katosu zrobiła o tym kiedyś świetny filmik) i oko jako tako potrafię sobie zrobić (z cieniami bym nie przesadzała, raczej takie neutralne barwy, żeby było widać, że mam oko ), gorzej z tym, co na całą buzię, z kolorem. Wiem, że raczej powinnam dobierać chłodniejsze barwy (bardziej w róż) niż cieplejsze (pomarańcz). I tak jak mówię - u mnie z fakturą twarzy jest fatalnie, jak tylko coś nałożę to wyglądam jakby mnie ktoś oklepał mokrym piaskiem -___-

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
Stary 2014-12-08, 23:22   #375
semprebambino
Wtajemniczenie

a co ci nakładała kosmetyczka?
Stary 2014-12-09, 00:46   #376
martyyn
Raczkowanie

Właśnie dobre pytanie, chyba się do niej przejdę i zapytam, bo chociaż zna mnie od lat, makijaż robiła mi pierwszy raz i już przy próbnym trafiła w dziesiątkę - buzia była gładka (efekt morderczych zabiegów przedślubnych ), kolor pasował idealnie, zupełnie jak bym nic na twarzy nie miała, a to o to chyba chodzi dodam, że się nie opalam praktycznie wcale, więc kolor całego ciała mam równy (czytaj: trupio blady ).

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
Stary 2014-12-09, 01:17   #377
semprebambino
Wtajemniczenie

A widzisz, najprostsze rozwiązanie - używać tego co ona ja jeszcze musze wybrać podkład, tusz do rzęs, eyeliner i może jakąś kredke do brwi. Kompletnie nie umiem robić takich zakupów
Stary 2014-12-09, 01:34   #378
martyyn
Raczkowanie

Czasami chadzam z przyjaciółką, młodszą ode mnie, ale robiącą makijaż praktycznie codziennie. "Ej, powiedz mi, który kolor korektora bardziej pasuje?", po czym widząc moją nieskalaną wiedzą minę odpuszcza

Jedna z vloggerek z youtube, profesjonalna wizażystka, twierdzi, że do dzisiaj poszukuje "podkładu idealnego". Testuje mnóstwo, ale nie znalazła jeszcze "tego jednego jedynego".

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
Stary 2014-12-09, 02:16   #379
semprebambino
Wtajemniczenie

Ja myślę o korektorach z inglota, może jutro się przejdę? A z tuszem to już w ogóle największy problem, ale chyba już podjęłam decyzję
Stary 2014-12-09, 08:20   #380
Gosia_73
Przyczajenie

Kosmetyczka na pewno Ci coś podpowie, może jeszcze zapytaj jakąś koleżankę, której makijaż Ci się podoba? W sumie jak się teraz zastanawiam, to nikt mnie nie uczył makijażu, jakoś tak samo wyszło... metodą prób i błędów. Kiedyś nie było youtube'a , a mamy mówiły, że nie wolno się malować A teraz jest tyyyyyle możliwości
Gosia_73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 09:01   #381
martyyn
Raczkowanie

Tuszy moja mama zawsze kupuje kilka, próbuje i oddaje połowę mnie nigdy nie zwracałam na to uwagi, ale też nigdy nie byłam z tuszu niezadowolona - rzęsy już mam, długie i podkręcone, chodzi wyłącznie o kolor

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
Stary 2014-12-09, 09:18   #382
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez martyyn Pokaż wiadomość
... ale mam 25 lat i się nie maluję. Po prostu no nie. Nigdy jakoś nie miałam na to ani czasu, ani umiejętności, czasami ewentualnie pomalowałam rzęsy (mam długie, ale jasne jako blondynka i zazwyczaj ich po prostu nie widać), czasami chadzam na hennę i najlepszy efekt jest tuż po, jak barwnik "zajedzie" na linię rzęs i wyglądam jakbym miała taką ciemną, arabską oprawę Pracuję w domu, więc motywacji mam mało, ale niedawno wyszłam za mąż (mężowi podobno się taka saute podobam i tak ) i oczywiście miałam robiony pełny makijaż na ślub. Wyglądało to obłędnie, czułam się ładniejsza i jakaś taka... kompletniejsza. Ślub się skończył, makijaż zmyłam i jest po staremu.

Jak zacząć? Jak czasami oglądam vloggerki modowe (zwłaszcza brytyjskie, bo po prostu podoba mi się akcent :P), jak żonglują terminologią, nie mam kompletnie pojęcia o co chodzi. Już sobie siebie wyobrażam na kursie "makijaż dla bystrzaków", w gronie szesnastolatek Problem też polega na tym, że mam bardzo problematyczną skórę - mam łojotokowe zapalenie skóry, które przychodzi kiedy chce i nie ma na to lekarstwa. W efekcie skóra jest bardzo łuszcząca się, warstwowa, czasami jakby poparzona. Nic nie mogę z tym zrobić, peelingi jeszcze pogarszają sprawę. Jest tak tydzień, potem jest fajnie przez kilka dni i znowu to samo. Z tego względu, wszelkie fluidy, podkłady, pudry dają krajobraz księżycowy, a ja skóry po prostu ze względów medycznych nie jestem w stanie doprowadzić do gładkości raz na zawsze.

Pomocy?
Zapraszam tutaj.
Warto też pamiętać, że tytuł wątku powinien coś mówić o jego treści .
Stary 2014-12-28, 18:28   #383
sylviaes92
Przyczajenie

Poczatki w makijazu:) Prosze o pomoc :)

Hej !

To moj pierwszy post tutaj jeszcze nie jestem obyta wiec jak nie w to miejsce go wstawilam to przepraszam:P

Moje pytanie jest takie. Od dawno lubie sie malowac, mam wiele kosmetykow i interesuje sie wizazem ale zdecydowanie na poziomie poczatkujacy gdyz nigdy sie bardzo w to nie wglebialam Z racji ze teraz mam duzo czasu i na dodatek chlopak podarowal mi kosmetyki do makijazu z wyzej polki ktore chcialam to chcialabym wziac to na serio i nauczyc sie wykonywac ladnie makijaz no i znac jakies tricki wizazu :P Co myslicie bedzie najlepsze na poczatek, jakies konkretne wideo na youtube, moze jakies ksiazki o makijazu co polecacie czy moze znacie jakies blogi czy strony gdzie moge znalezc duzo informacji i makijaze kro po kroku itd... ? Bede bardzo wdzieczna i z gory dziekuje za pomoc.

Co dla prawie poczatkujacej?
sylviaes92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 19:16   #384
Cerveza_
Zadomowienie

Dot.: Poczatki w makijazu:) Prosze o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez sylviaes92 Pokaż wiadomość
Hej !

To moj pierwszy post tutaj jeszcze nie jestem obyta wiec jak nie w to miejsce go wstawilam to przepraszam:P

Moje pytanie jest takie. Od dawno lubie sie malowac, mam wiele kosmetykow i interesuje sie wizazem ale zdecydowanie na poziomie poczatkujacy gdyz nigdy sie bardzo w to nie wglebialam Z racji ze teraz mam duzo czasu i na dodatek chlopak podarowal mi kosmetyki do makijazu z wyzej polki ktore chcialam to chcialabym wziac to na serio i nauczyc sie wykonywac ladnie makijaz no i znac jakies tricki wizazu :P Co myslicie bedzie najlepsze na poczatek, jakies konkretne wideo na youtube, moze jakies ksiazki o makijazu co polecacie czy moze znacie jakies blogi czy strony gdzie moge znalezc duzo informacji i makijaze kro po kroku itd... ? Bede bardzo wdzieczna i z gory dziekuje za pomoc.

Od kilku lat oglądam filmiki urodowe na yt i jest to moje jedyne źródło wiedzy. Sporo się nauczyłam, seerio. Blogi także polecam
Stary 2014-12-28, 19:27   #385
sylviaes92
Przyczajenie

a masz jakies konkretne fajne kanlay na jutubie?? czy moze konkretne blogi??
sylviaes92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 20:15   #386
Cerveza_
Zadomowienie

Cytat:
Maxineczka, Red Lipstick Monster - skarbnica wiedzy
Stary 2014-12-28, 21:01   #387
Dusiia
Zadomowienie

Cytat:
Tez polecam Maxineczke, opróczttego jeszcze dziewczynę o nicku nudziara pl
Stary 2014-12-28, 21:15   #388
BlueDecoria
Rozeznanie

Też zaczynałam od Maxineczki - solidny kanał
BlueDecoria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 21:52   #389
201607110949
Konto usunięte

z książek możesz zajrzeć do klasyki, czyli Bobbie Brown - Perfekcyjny makijaż. Mam też jakieś inne, ale żadna z nich za dużo nie wniosła do mojego życia. Polecam oglądanie filmów na YT i to osób, które malują w różny sposób, krytycznym okiem - bo nie wszystko jest fajne, nie wszystko dobrze wygląda. Ale można się nauczyć dużo. Zajrzyj do Red Lipstick Monster, Maxineczki, Daniela Sobieśniewskiego (!!! koniecznie!!!), Zmalowanej, Katosu. Na bloga zapraszam do siebie
201607110949 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 11:33   #390
OlaM
Moderator

Cytat:
Hej !

Zapraszam tutaj
Odpowiedz

Tagi
brwi, cena, ciemnozielone, cienie do powiek, dyskoteka, ewkaa, ewkaaxd, kosmetyki, liceum, make up, make-up, makiajaż, makijaz, makijaż, nastolatka, oczy, pierwsze kroki, pierwszy makijaż, początek, początki makijaż pedzle, podkówki, podstawy makijażu, pomoc, problemy, rady, triki, twarz, usta, wizaz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości