efektywne mycie w這s闚 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2004-04-30, 16:50   #1
Pudding
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 24

efektywne mycie w這s闚

W豉郾ie wr鏂i豉m od dermatologa...przy okazji zapyta豉m si go co zrobi aby w這sy nie przet逝szcza造 si tak cz瘰to...dodam 瞠 mam cere t逝st i tr康zikow i myj w這sy codziennie..kiedy uwaza豉m 瞠 czym cz窷ciej myje si w這sy tym bardziej s one podatne na przet逝szczanie i je郵i nigdzie nie wychodzi豉m dawa豉m im czas na odpoczynek czyli nie my豉m np. 2 lub 3 dni...jednak denerwowa這 mnie to i 幢e si czu豉m z nie鈍ie篡mi w這sami na g堯wce...takie w這sy wydzielaj specyfoczny zapach i tak jak kiedy jedna z wiza瘸nek wspomnia豉 gromadz r騜norodne zapachy dnia np.kuchenne...teraz uwa瘸m 瞠 w這sy nale篡 my tak cz瘰to jak tego potrzebuj...chocia wci捫 uwa瘸m 瞠 cz瘰te mycie w這s闚 ma wp造w na to 瞠 wymagaj cz瘰trzego mycia...jednak takie nawet lekko przet逝szczone w這sy u innych wzbudz強 m鎩 wstr皻 ( przecie to element naszej higienny )wi璚 sama r闚nie myj w這sy codziennie...to by豉 taka ma豉 dygresja ..w ka盥ym b康 razie us造sza豉m od dermatologa 瞠 najpierw powinnam umy w這sy zwyk造m myd貫m..przep逝ka je ciep豉 wod a nast瘼nie umy szamponem ..podobno takie mycie myd貫m nie sprzyja ich przet逝szczaniu...co o tym s康zicie?
Pudding jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2004-04-30, 18:11   #2
agu.s
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 062
Wpisy w blogu: 2
Re: efektywne mycie w這s闚

a co znaczy zwyk貫 myd這? Czy chodzi o te szare czy takie jakiego u篡wamy do r彗 i k徙ieli?
Stary 2004-04-30, 18:26   #3
Pudding
Przyczajenie

nie, nie mia豉m na my郵i myd豉 szarego...
Stary 2004-04-30, 18:57   #4
agu.s
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 062
Wpisy w blogu: 2

czyli takie normalne zapachowe, nawilzaj帷e np dove
Stary 2004-04-30, 19:05   #5
shandyy
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 150
GG do shandyy

ja mam myd這 siarkowe i tam pisze,ze mo積a stosowa do mycia w這s闚 tzn.sk鏎y glowy
shandyy jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2004-04-30, 19:56   #6
Pudding
Przyczajenie

tak... zwyk貫 myd這 u篡wane do codziennego mycia np. r彗...
Stary 2004-04-30, 20:39   #7
trojka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 246
Wpisy w blogu: 4

Mnie si wydaje, 瞠 najlepsze by這by do tego celu myde趾o glicerynowe np. Persavon

Nie dotykajcie ich telefon闚!
Nie czytajcie komunikator闚, maili.
Nie szukajcie na si喚 problem闚!
S這dka niewiedza i szacunek to spok鎩 w zwi您ku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2004-04-30, 21:58   #8
gaga
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 305
GG do gaga

ja mysle ze chodzi jednak o mydlo szare a nie toaletowe
Stary 2004-04-30, 21:58   #9
gaga
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 305
GG do gaga

ja mysle ze chodzi jednak o mydlo szare a nie toaletowe
Stary 2004-05-03, 15:58   #10
Jasminek
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 25
GG do Jasminek

Ja na wlasnym przykladzie stwierdzilem, iz nie ma idealnej metody na zmniejszenie szybkosci przetluszczania sie wlosow Caly ten problem polega na tym, ze to wlasciwie skora wlosow sie nam przetluszcza, mniej lub bardziej, a efektem koncowym jest przetluszczenie calej czupryny (wkoncu czesz帷 sie, poprawiajac fryzure, itp. rozprowadzamy nagromadzony na skorze glowy loj po calej dlugosci wlosow). Szare mydlo napewno jest dobrym produktem z racji tego, ze brak w nim calej tej chemii, ktora mozna znalezc w innych mydlach lub innych srodkach do mycia wlosow. Nalezy rowniez pamietac o tym, ze szare mydlo szaremu mydlu jest nierowne. Trzeba uwazac dobierajac takie mydlo. Inna kwestia jest to, ze napewno nie jest polecane do wlosow farbowanych, gdyz bedzie "sciagac" kolor z wlosow i moze powodowac ich matowienie. Generalnie jest to bezpieczniejszy srodek niz niejeden szampon z "wyzszej polki". A jesli chodzi o jego dzialanie na skore glowy - no coz, cudow nie oczekiwalbym. Dobrze myje i oczyszcza skore glowy, jednak powoduje jej przesuszenie, co pociaga za soba odpowiedz ze strony gruczolow lojowych, ktore ze wzmozona sila beda staraly sie przywrocic "naturalny" dla nas poziom loju. I mamy tu efekt blednego kola. Wiele czytalem w internecie o tym zjawisku, sprawdzilem to rowniez na sobie... Podobnie jest z wszelkimi szamponami do wlosow sklonnych do przetluszczania sie i tlustych. To baza myjaca tych srodkow oczyszcza nam wlosy i skore (co czynia wszystkie szampony), a te cudowne ziola, rzodkiew czy inne substancje zawarte w szamponach tak naprawde nie dzialaja na skore czy gruczoly lojowe, bo do ich wnikniecia w strukture skory potrzebny bylby jakis nosnik, jak np. alkohol zwiekszajacy ukrwienie skory. To bardzo logiczne. Na problemy skorne dobry jest cynk (np. Zincteral). Uzywalem niedawno przez okolo 2 miesiace. W tym czasie przetluszczanie sie skory ograniczylo sie, ale zauwazylem to dopiero po odstawieniu tych tabletek (znowu wrocilo do normy, a wczesniej nie zwrocilem na to uwagi).
Wyczytalem w ksiazce "Kuracja zycia metoda dr Clark", ze najlepszym srodkiem do mycia wlosow i ciala jest boraks, a wlasciwie jego roztwor. Mozna go kupic w sklepie spozywczym, moze nawet w aptece. Nie sprawdzalem tego jeszcze, ale mam zamiar na dniach to uczynic. Ponoc dziala antyseptycznie na skore, nie powoduje wysuszenia, nie ma wplywu na kolor wlosow i usuwa swiad i luszczenie. Mam przepis na taki domowy szampon, jesli ktos jest zainteresowany, to umieszcze go tu. Pozdrawiam!
Jasminek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2004-05-04, 18:09   #11
Kamilanet
BAN sta造

Wiadomo軼i: 2 533
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

Czasami myj sobie g這w zwyk造m md貫m, tzn szarym myd貫m. sp逝kuje je wod z octem. s mi瘯kie i l郾i帷e i mniej mi sie przet逝szczaj.

dosy cz瘰to stosuj kuracj Seboradinem - daje super wyniki. Moje w這sy ju sie tak bardzo nie przet逝szczaj.
rosn jak na dro盥瘸ch. A fryzjerka sie dziwi.

Pozdrawiam
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2004-05-04, 18:41   #12
Pudding
Przyczajenie

Cze嗆 ...jak zywkle mam kilka pyt ..na czym polega kuracja Seboradina?...czy po mydle i p逝kance wody z octem myjesz w這sy jeszcze szamponem?...co jaki odst瘼 czasu myjesz w這sy myd貫m i uzywasz p逝kanki?...z g鏎y dzi瘯uj za podpowiedzi
Stary 2004-05-05, 10:51   #13
Kamilanet
BAN sta造

Wiadomo軼i: 2 533
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

ju odpowiadam:
Jedna metoda:
Je郵i chodzi o szare myd這 i p逝kank z wody i octu to u篡wam tego raz na jaki czas (raz na 2 miesi帷e) by odt逝軼i w這sy. Mi to pomaga. s wtedy bardzo puszyste. Mo瞠sz robi to sobie cz窷ciej. Zalezy od potrzeb.

Druga metoda:
By wzmocni w這sy mo瞠sz te u篡wa ca貫j lini Seboradinu, lub tylko wybranych. Ja stosuj po陰czenie szamponu z ampu趾ami. Wyra幡ie poprawia to kondycj w這s闚.

Uwa瘸m, 瞠 kuracja Seboradinem pomo瞠.
S jeszcze inne specyfiki do w這s闚 np. Radical, ale to ju bardziej do zniszczonych w這s闚, lub potrzebuj帷ych od篡wienia.
Poza tym mo瞠sz te u篡wa od篡wki VAX raz w tygodniu (nie cz窷ciej).
W sumie u篡waj帷 seboradinu nie musisz stosowa 瘸dnych od篡wek, ewentualnie balsam (taki spukiwany) by nie obci捫a w這s闚 i 瞠by sie dobrze rozczesywa造.

S逝輳 pomoc.
Pzdrawiam Kamila
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2004-11-26, 11:37   #14
_bladegirl_
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

Witam!!!
chcialbym prosic o porade. otoz 6 dni temu mylam wlosy i po nalozeniu odzywki (L'oreal elseve- intesywnie wygladzajaca) nagle nastapila przerwa w dostwie wody i sila rzeczy bylam zmuszona trzymac ta odzwyke nie 1 minute, ale ok 10-15. po splukaniu wlosow i wysuszeniu okazalo sie,ze sa obrzydliwie tluste!!! poczekalam jednak do nastepnego dnia z myciem, nie pomoglo, wiec jeszce tego samego dnia umylam je 2 razy, nie dalo to zadnego rezultatu, wrecz sie pogorszylo!!! myje wlosy codziennie i taki stan rzeczy jest dla mnie nieznosny!!! zawsze wzdrygaly mna przetluszczone wlosy u innych, a teraz moje wlasne wygladaja jakby nie widzialy wody przez miesiac....wydaje mi sie,ze po prostu nie moge zmyc tej odzywkim, ale to juz trwa prawie tydzien!!! czy ktos umialby mi pomoc, doradzic??? bylabym BARDZO wdzieczna....
p.s. nawet fryzjerka mi powiedzala,ze nie wie czemu tak sie stalo i ze nie umie mi pomoc!!!
_bladegirl_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2004-11-26, 12:53   #15
margop
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 629
GG do margop

Mycie w這s闚 szarym myd貫m bardzo mi odpowiada je瞠li chodzi o sk鏎 g這wy. Wreszcie nie mam ani odrobiny 逝pie簑, kt鏎y regularnie mi si pojawia po ka盥ym szamponie. Ale niestety nie umiem dobrze sp逝ka myd豉 z w這s闚. S jakie poklejonecho musz przyzna, 瞠 si b造szcz. W這sy mam d逝gie. Wydaje mi si, 瞠 je starannie p逝cz na ca貫j d逝go軼i wod z octem, pr鏏owa豉m te z kwaskiem cytrynowym. Ale niestety efekt jest ten sam. Nie umiem sobie z tym poradzi.
U篡wam oryginalnego szarego mydla marsylskiego, wi璚 nie mog mie zastrze瞠nia co do jego jako軼i. Mo瞠 mi co podpowiecie jaka mo瞠 by tego przyczyna.
margop jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2004-11-26, 12:58   #16
margop
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 629
GG do margop

W spo篡wczym raczej boraksu nie kupisz. By mo瞠 w aptece ale te mo瞠 by problem bo coraz rzadziej sporz康za si leki. Boraks wysusza sk鏎 i w og鏊e nie jest dla niej najzdrowszy. Jednak, je郵i przepis na szampon nie jest szczeg鏊nie skomplikowany, to bardzo prosz, zamie嗆 go.
margop jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2004-11-26, 13:03   #17
Natalia-Kosana
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 307
Wy郵ij wiadomo嗆 przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana

Mo瞠 sp鏏uj umy jakim szamponem oczyszczaj帷ym (ja stosuj Herbal Essences z ja鄉inem, rozmarynem i kwiatem pomara鎍zy).

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.