Ojej co ja robię źle??? :(( - mycie głowy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-05-04, 23:04   #1
Akina
Raczkowanie

GG do Akina

Ojej co ja robię źle??? :(( - mycie głowy...

Pani Grażyno i Kochane Wizażanki!
Może wyda wam się to głupie, ale podczas mycia głowy robi mi się nieziemski kołtun z włosów. Są tak poplątane, że rozczesanie ich graniczy z cudem. Grzebień z szerokimi zębami nie daje sobie rady, więc muszę je rozczesywać szczotką, ale to też sprawia trudności. Potem włoski się łamią a końcówki są rozdwojone. Dodam, że przetesowałam już mnóstwo odżywek w tym Garnier Fructis. Pantene, Timotei, a teraz jestem na etapie kosmetyków profesjonalnych Schwarzkopf Repair, Lakme Repair i Catzy.
Zawsze myję głowę 2 razy a po umyciu głowy nakładam duuużo odżywki (a nie 10ml tak jak radzi producent) i rozczesuję kudełki,dopiero potem spłukuję odżywkę- nie wiem czy tak się powinno robić, ale jak spłukam odżywkę od razu to nie daję rady rozczesać.
Co mam zrobić?? Polećcie mi proszę jakieś kosmetyki i szampony naprawdę ułatwiające rozczesywanie!!!-najlepiej żeby to były kosmetyki profesjonalne. Pozdrawiam, Buziak
Akina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 11:07   #2
kamilak
Zadomowienie

Re: Ojej co ja robię źle??? :(( - mycie głowy...

Hmm... wydaje mi się, że wszystko dobrze robisz, po takich starannych zabiegach powinnaś bez problemu rozczesać włosy.
Jednak proponuję myć je jeden raz, to naprawdę wystarcza (chyba, że myjesz rzadziej, co 4 dni np., to wtedy można dwa razy) i skrócić je kilka centymetrów. To powinno pomóc.

A z szamponów ułatwiających rozczesywanie to bardzo dobre opinie ma w KW Johnson's Baby, ten czerwony. Nie jest profesjonalny, ale myślę, że Twój problem nie tkwi w za mało profesjonalnych kosmetykach, tylko w samych włosach, ich strukturze. I w tym, że może zbyt agresywnie je myjesz

Mam nadzieje, że coś Ci to pomoże

Kamila
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 11:14   #3
margarit1
Przyczajenie

a nie robi Ci się ten kołtun na czubku głowy (z wierzchnich włosków) najbardziej? a ten od spodu sa ok? bo ja też kiedyś miałam ten problem nie można myć włosów szarpiąc i wykonywac kółeczkowych ruchów dłońmi, bo wtedy wszystko, co najbliżej czubka głowy zwija się niemiłosiernie, i kołtuni, i żadna odżywka tu nie pomoże.
Trzeba: nabrać szampon w dłonie, minimalnie go spienić, i taką spreparowaną piankę nakłądac na włosy, masując je delikatnie (nie w kółeczka!!!).
takie mycie trwa dłużej, ale jest bezpieczniejsze dla włosów i oszczędza czas na rozczesywniu.
margarit1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 22:15   #4
Akina
Raczkowanie

GG do Akina

Dziękuję wam Kochane CMOK .No tak Rzeczywiście myję włosy takimi kolistymi ruchami a te kołtuny powstają po bokach i z przodu najbardziej A powiedzcie mi Kochane czy nie stosuję za dużo odżywki? Ile powinno się nabierać?
Ps. Może ktoś ma jeszcze inne pomysły kosmetyków wspomagających rozczesywanie???Może Pani Grażyna coś jeszcze podpowie ....
Akina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 23:53   #5
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

dziewczyny juz wszystko powiedzialy, natomiast jezeli chodzi o kosmrtyki, to moze sprobuj wella, goldwell, renee blanche, loreal, profesjonalne? moze na KW sa opisy, napweno posplukaniu odzywki musisz spyrskac je odzywka zamykajaca luske wlosa, kazda z tych firm ma taka, ale jak nie ich na KW , to w slonach ci dobiora, i pamietaj myjac wygnaitaj i masuj a nie szoruj jak rajstop );
i wygnataj w recznik a nie trzyj

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości