Oparzenie na Solarium. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-05-26, 18:56   #1
Fighterek
Przyczajenie

Oparzenie na Solarium.

Witam mam 16 lat wczoraj rano przed wyjściem do szkoły posmarowałem się balsamem nawilżającym do opalania SPF30, wyszedłem do szkoły po szkole na 8 minut solarium(to był mój 2 raz na solarium, 1 raz 5 minut) chyba nie równomiernie się posmarowałem bo mam zaczerwienione uda i tyłek jak nie dotknę to nie boli ale jak dotknę to boli, bardziej boli mnie pod kolanem, wczoraj jak byłem jeszcze na treningu karate to przy każdym kopnięciu bolało mnie właśnie pod kolanem. Kupiłem dziś Panthenol w piance ale po 1 razie raczej mi nie pomoże. Panthenol jest w piance i nie wiem czy ta pianka ma być na ciele czy mam ją ręką wsmarować?

Mam troszkę pytań:

1.Kiedy to zejdzie?
2.Czy mogę iść jutro na solarium?
3.Jak smaruję się rano balsamem nawilżającym do opalania SPF30 to w szkole mogę się spocić i może to nie działać, czy mogę to nakładać bezpośrednio przed wejściem do kabiny(SPF30)?
4.Jak jestem w solarium i zakładam te okularki ochronne na oczy to czy potem nie zostaną mi przypadkiem tam białe ślady?
5.Ile mogę się opalać tak żeby nie umrzeć i żeby nie pozostawiło to większych śladów w moim DNA.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!
Fighterek jest offline  
Stary 2010-05-26, 19:14   #2
zawszeboska
Zakorzenienie

Dot.: Oparzenie na Solarium.

Fighterek, przede wszystkim nie to forum.

1. Za kilka dni, ciężko dokładnie powiedzieć.
2. Absolutnie nie, chyba, że chcesz jeszcze pogorszyć Twój stan. Co tak się spieszysz do tego solarium? Nie lepiej posmarować się balsamem brązującym? Taki sam efekt, a ile zdrowsze.
3. Balsam do opalania powinno się chyba nakładać jakieś pół godziny przed opalaniem, więc smarowanie się nim przed szkołą raczej nie ma sensu.
4. Nie, chyba że masz zamiar spędzić tam baardzo dużo czasu. Dla pewności, co któreś opalanie zrezygnuj z okularków, ale pamiętaj o zamknięciu oczu!
5. Opalanie się, a zwłaszcza w solarium jest szkodliwe. Wklejam pierwszy lepszy artykuł na ten temat (źródło www.zdrowie.wm.pl):

"Do niedawna uważano, że lampy opalające są nieszkodliwe, gdyż promieniują głównie długie promienie UVA, a groźne dla skóry jest promieniowanie UVB, powodujące problemy ze skórą, zaczerwienienia, poparzenia i nowotwory. Okazało się jednak, że to właśnie promienie UVA są bardziej niebezpieczne dla skóry – docierają do jej głębszych warstw, niszczą włókna kolagenowe i elastynę. Skóra traci zdolność do regeneracji, staje się mniej elastyczna i wysuszona, a tym samym szybciej się starzeje. Promieniowanie UVA przyspiesza też proces powstawania wolnych rodników, co w konsekwencji może sprzyjać rozwojowi nowotworów."
zawszeboska jest offline  
Stary 2010-05-26, 19:41   #3
Fighterek
Przyczajenie

zawszeboska wiem że to nie jest to forum ale na innych forach o solarium nikt nie odpisuje a to forum ma bardzo dobrą reputacje dlatego pozwoliłem sobie napisać tu.

A jak bym zakrył miejsca oparzone czyli wystarczy mi założyć krótkie spodenki ? czy jednak lepiej odczekać te kilka dni aż sie wszystko zregeneruje?

Dlaczego się spieszę ? Bo chce lepiej wyglądać.

Pierwszy raz byłem bez żadnego filtru 5 minutek wszystko świetnie, 3 dni później 8 minut a rano jeszcze filtr, wiem że się na pewno troszkę zmył ale coś też na pewno daje i tu lekkie oparzenie.
Fighterek jest offline  
Stary 2010-05-26, 20:20   #4
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Fighterek Pokaż wiadomość
zawszeboska wiem że to nie jest to forum ale na innych forach o solarium nikt nie odpisuje a to forum ma bardzo dobrą reputacje dlatego pozwoliłem sobie napisać tu.

A jak bym zakrył miejsca oparzone czyli wystarczy mi założyć krótkie spodenki ? czy jednak lepiej odczekać te kilka dni aż sie wszystko zregeneruje?

Dlaczego się spieszę ? Bo chce lepiej wyglądać.

Pierwszy raz byłem bez żadnego filtru 5 minutek wszystko świetnie, 3 dni później 8 minut a rano jeszcze filtr, wiem że się na pewno troszkę zmył ale coś też na pewno daje i tu lekkie oparzenie.
Odczekać.

Wątpię, żebyś lepiej wyglądał jak Cię poparzy i będziesz czerwony jak burak.
Stary 2010-05-26, 20:22   #5
ferguusson
Zakorzenienie

fighterek, zapraszam:
http://wizaz.pl/forum/search.php?searchid=23208193

a szczególnie tutaj:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...rium+oparzenie

ten zamykam, nie ma sensu powielać ktorys raz tych samych informacji.

MAC

exchange
ferguusson jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości