Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-11-24, 17:57   #3331
misiulka85
Przyczajenie

Dot.: Najlepsze Prostownice Do Włosów

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o radę. Co lepiej kupić? Tondeo z aktywna jonizacją bez regulacji temp. czy Tondeo bez aktywnej jon. ale z regulacją? Włosy mam falowane, więc nie musze ich katować najwyższą temperaurą aby wyprostować...
co prawda sama takiej nie mam ale radziłabym Ci tą z aktywną jonizacją
misiulka85 jest offline  
Stary 2006-11-24, 17:59   #3332
millaa111
Raczkowanie

Wg mnie warto kupic tę z jonizacją- ponieważ sprawia,że włosy mniej się elektryzuja i sa gładsze. Co do regulacji, nie mam osobiście przekonania- miałąm taka i tak prostowałam na najwyższej temperaturze.
millaa111 jest offline  
Stary 2006-11-24, 18:27   #3333
aneczka8
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o radę. Co lepiej kupić? Tondeo z aktywna jonizacją bez regulacji temp. czy Tondeo bez aktywnej jon. ale z regulacją? Włosy mam falowane, więc nie musze ich katować najwyższą temperaurą aby wyprostować...
Sama musisz ocenic swoje wlosy czy potrzebna Ci temperatura 220 stopni czy wystarczy 190. Ja mam activ cerion ktora idealnie prostuje moje wlosy a tez sie balam ze ma za niska temperature i moze nie dac rady.
aneczka8 jest offline  
Stary 2006-11-25, 08:35   #3334
wiolaraczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez misiulka85 Pokaż wiadomość
Halo Halo
a wiesz , ja też używam biosilka i też muszę przyznac że poprawiły mi się końcówki mniej się rozdwajają a hot liss używam juz od dłuższego czasu i oceniłabym go nawet dobrze włosy są przyjemniejsze w dotyku po nim, używam też takiej maseczki z gliss kur pomarańczowej pisze na niej żeby dwa razy w tygodniu ale ja jej używam co drugi dzień, ładnie pachnie i wzmacnia włosy tylko co do tego prostowania może ten olejek renee blanche??
hmmmmmm wiesz,ze nie slyszalam o takim specyfiku..Moglabys mi podac jakis link czy moze jakies informacje na temat tego olejku?bo sama chetnie wyprobowalabym cos nowegopozdrowki
wiolaraczka jest offline  
Stary 2006-11-25, 09:13   #3335
Nixie
Rozeznanie

Ja własnie nie wiem jaka temperaturę osiąga Cerion Active, gdyby to było 180-190 st to w porządku ale 220 na moje włosy to za dużo, dlatego pytam się Was o radę
Nixie jest offline  
Stary 2006-11-25, 09:39   #3336
aneczka8
Zadomowienie

Cerion activ nagrzewa sie do 190 stopni. Jest na nia 2 lata gwarancji.
aneczka8 jest offline  
Stary 2006-11-25, 10:56   #3337
vikki87
Przyczajenie

Witajcie

Dotychczas się nie uaktywniałam, miło mi się czytało Wasze opinie i wypowiedzi. Teraz proszę o profesjonalną poradę, najlepiej od osób, które znają tajniki prostowania włosów

Otóż miałam zamiar kupić Siostrze prostownicę BaByliss Pro New Tech 35mm, ale w ostatniej chwili zobaczyłam na allegro taką nowość http://www.allegro.pl/item142727121_...se_nowosc.html

Moja Siostra ma włosy grube, gęste, lekko falujące, do ramion i po każdym myciu i ewentualnym wysuszeniu robią jej się fale, które doprowadzają ją do czystego szału Dlatego proszę o poradę w sprawie:

a) którą z dwóch wykienionych prostownic wybrać dla niej, jeśli jest jeszcze dość młoda - ma 16 lat, aby nie zniszczyć włosów;
b) jaki kosmetyk pielęgnacyjno - utrwalający polecacie do młodych, grubych włosów;

Jeśli jakaś Ekspertka miałaby propozycję innej prostownicy, bardziej adekwatnej do tego typu włosów, bardzo proszę o informację.

Serdecznie pozdrawiam !
vikki87 jest offline  
Stary 2006-11-25, 12:51   #3338
misiulka85
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wiolaraczka Pokaż wiadomość
hmmmmmm wiesz,ze nie slyszalam o takim specyfiku..Moglabys mi podac jakis link czy moze jakies informacje na temat tego olejku?bo sama chetnie wyprobowalabym cos nowegopozdrowki
http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...cat=416&page=1

oto ten olejek dowiedziałam sie o nim na wizażu
misiulka85 jest offline  
Stary 2006-11-25, 15:32   #3339
Nixie
Rozeznanie

Kupiłam jednak na allegro Eco Cerion, regulacja temp. jednak sie przydaje, moja kolezanka ma eco cerion, jej siostra cerion active i kumpela stwierdziła, ze te prostownice sie niczym szczegolnie nie roznia. Teraz czekam na przesylke
Nixie jest offline  
Stary 2006-11-25, 22:30   #3340
Croco
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Lightbulb Dot.: Najlepsze Prostownice Do Włosów

Witam Szanowne Koleżanki

Przeleciałem całą masę postów, ale wszystkich się nie da. Mam zamiar kupić żonie porządną prostownicę, żeby nie niszczyć jej ślicznych ciągle włosów. Stukałem też na GG z 2 sprzedawczyniami z Allegro. Wiem już w zasadzie gdzie kupię, bo odpowiedzi były bardziej szczere.

Po zapoznaniu się z wątkiem wiem jedno: będzie to Tondeo.

Lekkie wahania czy zwykła, czy z regulacją, czy z aktywną jonizacją mam, ale ... jakąś decyzję trzeba podjąć.

Tondeo Eco-Cerion z regulacją temperatury
Pani która poświęciła mi więcej czasu objaśniła mi, że przy prostych, średniej grubości włosach nie potrzebna jest wysoka temperatura. Odpadła więc z regulacją temperatury.

Tondeo Active-Cerion
W wątku ze 100 razy padało pytanie o aktywną jonizację. Odpowiedzi były w stylu "Nie wiem jaka jest różnica, ale powinna być lepsza" Zdarzyło się: "Włosy mniej się elektryzują" (to już jest jakiś konkretny argument).

Zwykle staram się oddzielić prawdę od chwytów marketingowych (sam pracuję w sprzedaży Co prawda softu, ale zawsze). Pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę, że te wszystkie prostownice "Odmładzają i dają mu nowe życie". Przecież gdyby tak było, to sprzedawano by te prostownice ... na receptę To jeden chwyt. Możemy mówić o mniejszym lub większym niszczeniu. Zresztą co nie niszczy włosów? Nawet użycie suszarki czy leżenie na plaży to robi.
Wracając do "chwytów" - słówko "aktywny" należy do grupy tych wiele obiecujących a niewiele dających. Od razu mi się przypomina reklama "inteligentnego proszku". Skoro jest to "inteligentny", to już oczyma wyobraźni widzę, jak w każdym jego ziarenku jest specjalizowany mikroprocesor do wykrywania brudu w materiale . Tutaj te wszystkie 3 prostownice mają chyba magiczny eliksir młodości
Jeżeli aktywna jonizacja byłaby jakąś superastą funkcją, to chyba dano by ją także osobom o grubych i kręconych włosach, czyli pojawiłaby się Actice-Cerion z regulacją temperatury. Jednak nie ma jej.

Czy nie zastanawiało Was, czemu nikt nie udzielił bardzo precyzyjnej odpowiedzi? Przecież jest tutaj co najmniej 1 osoba, która sprzedaje te produkty, więc powinna wiedzieć Na stronach dwóch sklepów sprzedających przez Allegro, opisy Eco-Cerion i Cerion-Active są ... identyczne.
Sprzedawczyni przyciśnięta do muru wyznała że: skoro mojej żonie nie elektryzowały się włosy przy użyciu zwykłej prostownicy to nie potrzebuje Active. Ta zwykła to Vidal Sasoon za <100zł.

Tondeo Eco-Cerion
Ta ostatecznie wygrywa. Spośród profesjonalnych o których tutaj pisałyście miała najwięcej pozytywów. Gdyby budżet był mniejszy, to widziałem, że WIGO nieźle są oceniane.

-----------------

Chciałem zobaczyć opis różnic na stronie producenta i ... TAM NIE MA PRAWIE NIC O PROSTOWNICACH!!! O nożyczkach, maszynkach, suszarkach, kufrach itp. jest. Nie tylko nie ma działu o prostownicach. Zapuściłem google na "Cerion" tylko na tej stronie i znalazło ... jedną wiadomość i to tylko po niemiecku Nic nie rozumiem - czemu skoro są liderem na rynku niemieckim, to czemu nic o tym nie piszą. Kosmos jakiś Dobra - ale skoro tak wszyscy polecają, to może być nawet NoName z Chin

-----------------

Dodatkowo będą małe opakowania: Osis+ Flatliner i Silk Infusion Chi Farouk
Później jeszcze porówna się z innymi środkami, w tym z super polecanym RB, ale najpierw muszę zrozumieć o które RB (Renee Blanche) chodzi, bo doszedłem do wniosku, że nie wszyscy mieli na myśli to samo RB

Tylko czy żona doceni trud włożony w zrozumienie zawiłości prostownic, czy znowu usłyszę: "siedzisz i siedzisz przy tej kaście" (kasta=komputer)

A może którejś z Was pomogę tym dłuuuuugim podsumowaniem?
Croco jest offline  
Stary 2006-11-25, 22:53   #3341
aneczka8
Zadomowienie

To chyba jasne ze prostownica nie moze odmladzac leczyc wlosow... w takie zapewnienie producenta raczej nikt nie werzy bo jak moze leczyc cos co tak naprawde "pali wlosy". Widze ze Twoj wybor padl na tondeo bez regulacji. ja bym jej nie kupila... moze na codzien 190 stopni wystarczy(bo do tej temperatury tylko sie nagrzewa) ale na specjalne okazje po wiekszej temperaturze wlosy sa dluzej proste sa mniejsze szanse na "zadziorki". Mam nadzieje ze zona doceni trud bo ladny wyklad tu nam zrobiles
aneczka8 jest offline  
Stary 2006-11-26, 12:42   #3342
Nixie
Rozeznanie

Mnie sie też troche wydaje, ze ta aktywna jonizacja to pic na wodę. Wybrałam Eco Cerion, bo jest tansza i ma regulacje temp., a ja nie chce prostowac wlosów na 190 tylko na 160-170. Powinna dojsc we wtorek, juz sie nie moge doczekac

Co do strony producenta, to moim zdaniem, tez jest marna, zeby nie bylo zadnej wzmianki o prostownicach? Skandal!

p.s. Dałam za nia 260 zł (przesyłka wliczona w cenę), udało mi się co?
Nixie jest offline  
Stary 2006-11-26, 18:13   #3343
mimi44
Rozeznanie

GG do mimi44

Dziewczynki poradzcie,bo ja dopiero zaczynam sie przyglądac prostownicom....Czy mam wybrac coś z ceramicznych,a moze z tytanową powloką lub ceramiczno-grafitowa?
mimi44 jest offline  
Stary 2006-11-27, 12:26   #3344
marrticzka
Zadomowienie

Drogie posiadaczki prostownicy Tondeo!!!!
Czy z waszą prostownica jest wszystko ok.? Ja swoja kupilam pod koniec sierpnia i zauwazyłam ostatnio srebrne plamki na obrzezach płytek? Czyżby z tak rewelacyjnej, niezawodnej i wprost niezniszczalnej( zdaniem sprzedawcy) prostownicy za prawie 300 zł po 2, 5 miesiącach schodziła powłoka????
marrticzka jest offline  
Stary 2006-11-27, 14:39   #3345
madzia.a

Cytat:
Napisane przez marrticzka Pokaż wiadomość
Czy z waszą prostownica jest wszystko ok.? Ja swoja kupilam pod koniec sierpnia i zauwazyłam ostatnio srebrne plamki na obrzezach płytek? Czyżby z tak rewelacyjnej, niezawodnej i wprost niezniszczalnej( zdaniem sprzedawcy) prostownicy za prawie 300 zł po 2, 5 miesiącach schodziła powłoka????
Podobno tondeo ma płytki pełnoceramiczne i żadna powłoka nie powinna schodzić!
madzia.a jest offline  
Stary 2006-11-27, 16:38   #3346
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Podobno tondeo ma płytki pełnoceramiczne i żadna powłoka nie powinna schodzić!
no mi właśnie też na obrzeżach zrobiły się takie dwie malutkie srebrne plamki, czyli powloka zeszla, ale dlaczego one sa srebrne??? przeciez ceramika jest biała.
iwona200 jest offline  
Stary 2006-11-27, 16:54   #3347
madzia.a

Cytat:
Napisane przez marrticzka Pokaż wiadomość
U kogo kupowałas swoją prostownicę?
madzia.a jest offline  
Stary 2006-11-27, 16:56   #3348
madzia.a

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
no mi właśnie też na obrzeżach zrobiły się takie dwie malutkie srebrne plamki, czyli powloka zeszla, ale dlaczego one sa srebrne??? przeciez ceramika jest biała.
dlaczego uważasz że ceramika jest biała?
Jak miałam mastera to jak zaczęła mi schodzic powłoka to widac było metal koloru srebrnego.
Natomiast jak miałam champa, to mial on pelnoceramiczne płytki i były one koloru czarnego i zadnego problemu z nim nie miałam.
Dziwna sprawa z tymi płytkami!
madzia.a jest offline  
Stary 2006-11-27, 17:11   #3349
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
dlaczego uważasz że ceramika jest biała?
Jak miałam mastera to jak zaczęła mi schodzic powłoka to widac było metal koloru srebrnego.
Natomiast jak miałam champa, to mial on pelnoceramiczne płytki i były one koloru czarnego i zadnego problemu z nim nie miałam.
Dziwna sprawa z tymi płytkami!
no ja tez widzialam w masterze srebrne metalowe plytki ale to zrozumiale bo one byly tylko pokryte ceramiką. a wlasnie ceramika bylaby biala lub czarna - srebrnej nigdy nie widziałam
iwona200 jest offline  
Stary 2006-11-27, 17:19   #3350
Silly
Zadomowienie

To ja juz nic niewiem w czwartek chcialam kupic Tondeo ale widze ze plytki tez nie sa cale ceramiczne Powiedzcie mi dziewczyny jaka prostownica jest cala z ceramiki??bo ja juz sie pogubilam i niewiem co kupic a nie chce pol ceramicznej tylko voll

Silly jest offline  
Stary 2006-11-27, 17:21   #3351
shapali
Raczkowanie

Dziewczny błagam napiszcie, bo nie przebrne przez cały temat a moja prostownica sie właścnie rozwaliła ( kabelek pękł,była to prostownica WAHL CUTEK i byłam super zadowolona)......

Jaka mam prostownice kupić jaka jest najlepsza???
Błagam napiszcie szybko, bo jutro już musze, musze mieć nową
shapali jest offline  
Stary 2006-11-27, 20:09   #3352
aneczka8
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Silly Pokaż wiadomość
To ja juz nic niewiem w czwartek chcialam kupic Tondeo ale widze ze plytki tez nie sa cale ceramiczne Powiedzcie mi dziewczyny jaka prostownica jest cala z ceramiki??bo ja juz sie pogubilam i niewiem co kupic a nie chce pol ceramicznej tylko voll
producent twierdzi ze sa pelnoceramiczne i pokryte powloka diamentowo krystaliczna... nie sadze zeby bylo inaczej... bo jak jest to niezly przekret

Z moja tondeo nic sie nie dzieje. A teraz takie mgly panuja calymi dniami a moje wlosy ciagle prosciutkie
Iwonka a Tobie z tego co pamietam to tata jakims pilnikiem pilowal ta prostownice moze te uszkodzenia rozchodza sie dalej...
Jesli naprawde cos jest nie tak to reklamujcie po to jest gwarancja dadza Wam nowe
aneczka8 jest offline  
Stary 2006-11-27, 20:16   #3353
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
producent twierdzi ze sa pelnoceramiczne i pokryte powloka diamentowo krystaliczna... nie sadze zeby bylo inaczej... bo jak jest to niezly przekret

Z moja tondeo nic sie nie dzieje. A teraz takie mgly panuja calymi dniami a moje wlosy ciagle prosciutkie
Iwonka a Tobie z tego co pamietam to tata jakims pilnikiem pilowal ta prostownice moze te uszkodzenia rozchodza sie dalej...
Jesli naprawde cos jest nie tak to reklamujcie po to jest gwarancja dadza Wam nowe
tam gdzie piłował to tylko na rogach i wiem ze to od tego a te kropeczki to nie są nawet w pobliżu tego. już nawet nie chodzi mi o to ze ta powloka schodzi ale o to ze pod spodem jest srebrna - czyzby to byl zwykly metal? srebrnej ceramiki jeszcze nie widziałam

Zazdroszczę Ci ze wlosy nawet przy mgle utrzymują się proste. Moje nawet przy tondeo, suchym powietrzu i bez wiatru po paru godzinach juz sie wywijają także musze poprawiać w ciągu dnia Nawet jak w domu siedze
iwona200 jest offline  
Stary 2006-11-27, 20:34   #3354
Silly
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość

Dziekuje za odpowiedz ja czytalam duzo na ich temat ale jak zajzalam tu to sie przestraszylam ze schodzi ta ceramika i mialam juz mieszane uczucia co do tondeo a wiecie moze ktora jest najlepsza z Tondeo??
Tondeo Cerion Active
Czy,
Tondeo Eco Cerion??
Dziekuje za odpowiedz

Silly jest offline  
Stary 2006-11-27, 20:54   #3355
gonia83
Przyczajenie

Otrzymałam dziś Tondeo Eco cerion z regulacją temperatury. już przy włączeniu do kontaktu a także przy każdej z temperatur ta prostownica nieciekawie "bzyczy". Powiedzcie mi czy wasze prostownice tondeo też wydają z siebie jakieś dzwięki??????????????
gonia83 jest offline  
Stary 2006-11-27, 22:11   #3356
aneczka8
Zadomowienie

Moja activ cerion nie wydaje najmniejszego dzwieku... moze eco maja inaczej...

Iwonka przy duzej mgle moze nie sa jak druciki zaraz po prostowaniu ale sa proste i nie pusza sie... moze powinnas bardziej utrwalac. Ja to duzo wale lakieru szczegolnie na taka brzydka pogode (uzywam taftu).

Ja przestalam zakladac nakladki ktore to maja chronic przed oparzeniem bo balam sie ze od ich zakladania porysuje sobie plytki po bokach... jakies takie bez pomyslu zupelnie te nakladki sa... moze od tego tak sie Wam zrobilo... tyle kasy a powloka po bokach schodzi... az sie obawiam o swoja prostownice...
aneczka8 jest offline  
Stary 2006-11-28, 08:24   #3357
mimi44
Rozeznanie

GG do mimi44

A ja nie zdążyłam sie zastanowic jaką prostownice kupic,chyba TZ zobaczył ze sie przyglądam prostownicom na allegro i wczoraj mi sprezentował BRAUN ES-1 .Oczywiscie wczoraj ja musiałam sprawdzic ,jak dla mnie jest super-szybko sie nagrzewa bo to 120-140W ;temperature nastawiałam na ok.140-150 i super wszystko mi wyprostowała(nie to co moja stara ) no i jak dla mnie dużym plusem jest to ,ze ma szersze płytki-nie mam bardzo kreconych włosów,generalnie wywijaja mi sie tylko na końcówkach,więc dla mnie większa powierzchnia to plus.Dziś obudziłam sie i włoski nadal superproste,mam nadzieje ze tak zostanie do nastepnego umycia głowy.
Chociaż co do tanich prostownic,to moja koleżanka ma Holden bez regulacji za 40zł i efekt tez był super,tyle ze jak juz wspomniałam nie mam kręconych włosów i prostownica mi słuzy głównie do ułożenia końcówek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prost_es1.jpg (7,8 KB, 25 załadowań)
mimi44 jest offline  
Stary 2006-11-28, 08:58   #3358
madzialenaKrk
Raczkowanie

gonia83 ja też mam tondeo eco od jakiś 2mies i żadnego dzwięku mi nie wydaje ... a od kogo ją kupowałaś?? lepiej ją zareklamuj skoro tak jest pozdrawiam
madzialenaKrk jest offline  
Stary 2006-11-28, 14:52   #3359
Nixie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gonia83 Pokaż wiadomość
Otrzymałam dziś Tondeo Eco cerion z regulacją temperatury. już przy włączeniu do kontaktu a także przy każdej z temperatur ta prostownica nieciekawie "bzyczy". Powiedzcie mi czy wasze prostownice tondeo też wydają z siebie jakieś dzwięki??????????????
Ja dostałam dzisiaj swoją Eco Cerion i nic mi nie bzyczy, też radzę ją zareklamować Pozdrawiam!
Nixie jest offline  
Stary 2006-11-28, 15:15   #3360
crawik15
Raczkowanie

Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

PROSTOWNICA PHILIPS HP 4643 <-- kobietki, a co o tej prostownicy sądzicie? nie żałujcie palców- piszcie jak najwięcej
crawik15 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości