Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-01-28, 10:50   #1651
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez M@RT@
Ale że co, te pełnoceramiczne płytki to pic na wode?? To chyba niemożliwe...
ja osobiscie nie wierze w to,ze ga.ma nie ma pelnoceramicznych plytek.

Chomiczka jest offline  
Stary 2006-01-28, 11:22   #1652
ona1981
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
ja osobiscie nie wierze w to,ze ga.ma nie ma pelnoceramicznych plytek.
Pewnie, ze ma pelnoceramiczne. Tak samo Tondeo. To są profesjonalne prostownice i nie sądzę by producent bawił się w zamieszczanie fałszywych informacji na opakowaniu( tam wyraznie jest napisane, ze plytki są pełnoceramiczne). Nie bawili by sie w to też sprzedawcy.Ja obejrzalam swoją Tondeo z kazdej strony i nie widzę metalu!! Nie wypisujcie bzdur.
ona1981 jest offline  
Stary 2006-01-28, 15:26   #1653
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka
Smile Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez ona1981
Pewnie, ze ma pelnoceramiczne. Tak samo Tondeo. To są profesjonalne prostownice i nie sądzę by producent bawił się w zamieszczanie fałszywych informacji na opakowaniu( tam wyraznie jest napisane, ze plytki są pełnoceramiczne). Nie bawili by sie w to też sprzedawcy.Ja obejrzalam swoją Tondeo z kazdej strony i nie widzę metalu!! Nie wypisujcie bzdur.
dokladnie ogladalam swoja ga.me kilka razy, z kazdej strony i nie widze tego metalu, pytalam sie nawet kolezanki, ktora ga.my (ma z regulacja temp.) uzywa rok, nie schodzi jej zadna warstwa ceramiczna, plytki sa pelnoceramiczne

Chomiczka jest offline  
Stary 2006-01-28, 20:28   #1654
o000agus
Zadomowienie

producent nic takiego na opakowaniu nie pisal. zamiast czytac reklame na necie po polsku przeczytajcie instrukcje obslugi po niemiecku czy angielsku - u mnie nie ma nic o pełnoceramicznych płytkach. piszą tylko o powłoce i o tym żeby "nie dotykać metalowych części" podzcas pracy prostownicy przez jakiś czas po jej zakończeniu. pokazałabym wam gdzie macie szukać metalu gdybym miała aparat. nie sądzę żeby ceramika miała "metaliczny blask". ona 1981 - nie pisze bzdur tylko mowie co widze - zasadnicza różnica.
przedstawiam to na rysunku - rysowany w pospiechu wiec wybaczcie schematyczność.
o000agus jest offline  
Stary 2006-01-28, 20:36   #1655
o000agus
Zadomowienie

mokoo mowisz jakby bylo tak - mniejsza moc = wolniejsze grzanie i niższa temteratura a ja ci usiłuje przetłumaczyć że prostownicą Tondeo (25 W) prostuje włosy moja koleżanka która ma loki jak sprężynki i już po jednym przeciągnięciu ma gładziusie. grzeje się przez kilkanaście sekund do temp. prawie 200 stopni a wcale nie ma 100 W. ps. styliści też bywają w błędzie. ja słyszałam od fryzjerki że ta opinia pochodzi z okresu, kiedy faktycznie prostownica musiała żreć masę prądu żeby się nagrzać do wysokiej temperatury a tym samym by być skuteczna. kiedyś nie do pomyślenia było by prostownica miała 25 watt. teraz i suszarka i odkurzacz i prostownica mogą być energooszczędne i skuteczne
o000agus jest offline  
Stary 2006-01-28, 21:11   #1656
o000agus
Zadomowienie

jeśli chcecie dowodu - proszę. jedyna informacja jaką udało mi się odnaleźć na stronach sklepow internetowych niemieckich (na stronie producenta pisza tylko o nożyczkach ) to
Ceramic Crystal Coating beschichtete Heizplatten
kto umie niemiecki rozumie
kto nie umie przetlumacze - ceramiczno krystaliczna powłoka - co wy na to?
inne dowody?
mało widać na nich ale pokaże zdjęcia. przyjrzyjcie się temu samemu miejscu ktore wskazałam na swoim rysunku.
http://www1.yatego.com/images/425150...o_cerion_q.jpg
http://www1.yatego.com/images/425150...on_vario_q.jpg
http://www.wittkoetter.de/ebay/cerionactive.jpg
dodaje z orginalnej instrukcji :
"ceramic crystal coating (ceramiczno krystaliczna powłoka)
its skates are treated with ceramic crystal coating that close its microscopic pores which enables having a great glide and at the same time it is resistant to the chemicals and lacquers that could be present on hair"
"AVOID TOUCHING THE METALIC SKATE WHEN THE IRON IS FUNCTIONING" - nie dotykaj metalowych płytek gdy prostownica jest włączona (na polski)
podkreślam że rysunki sa bylejakie a na zdjeciach malo widać. w każdym razie patrzy się na płytkę nie od góry tylko od przodu - najlepiej w słońcu.
napisałam do sklepu, w ktorym kupiłam o mim dylemacie - obiecali skontaktować się z producentem. jak się czegoś więcej dowiem - napiszę.

Edytowane przez o000agus
Czas edycji: 2006-01-28 o 22:00
o000agus jest offline  
Stary 2006-01-29, 10:52   #1657
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Dziewczyny, przypomnijcie sobie jak około rok temu nasza wiedza na temat Efalocka była mniej wiecej taka jak teraz o tondeo. I wtedy również wizażystki były pewne, że Master ma płytki pełnoceramiczne. Dopiero Majka napisała, ze tak nie jest i również nikt nie chciał jej wierzyć. Wszystko to co napisałam znajduje się w tematcie- efalock- boska prostownica. Ja nie twierdze, że tondeo nie ma pełnoceramicznych płytek, ale, że jest to możliwe!!! Bo instrukcje obsługi oraz informacje o prostownicach, nie są precyzyjnie tłumaczone na język polski!!!
madzia.a jest offline  
Stary 2006-01-29, 14:12   #1658
ona1981
Zakorzenienie

oOOOAgus a zrob swojej prostownicy fotki, bo coś mi sie wierzyc nie chce, na tych fotach co wysłałas niewiele widac Ja oglądałam moje Tondeo jeszcze raz, dokładniej i nie widać u mnie metalu.
ona1981 jest offline  
Stary 2006-01-29, 17:12   #1659
bethi
Raczkowanie

A ja wlasnie wczoraj zauwazylam,ze mi sie obtarla tondeo na krawedzi...kurcze,nie wiem czy powinna,bo piszecie ze nie ma prawa schodzic..
Chomiczko,uzylam wczoraj olejka i serum rb i juz po jednym razie jestem oczarowana,uzywalam wczesniej roznych odzywek,po tondeo wloski tez byly gladkie i blyszczace ale teraz to po prostu juz lepiej nie moze byc..
bethi jest offline  
Stary 2006-01-29, 17:29   #1660
M@RT@
Raczkowanie

I znowu nie wiem czy Ga.ma mam utożsamiać z tondeo. Może faktycznie w tondeo schodzi ceramika, a ga.ma jest pełnoceramiczna? NIe wiem co o tym sadzić. Widziałam ga.me(bez.reg.temp) u mojej fryzjerki i nie dostrzegłam w niej żadnego metalu ani schodzenia ceramiki. Nie chce mi się wierzyć ze jest tak perfekcyjnie ,,pokryta ceramiką" że u fryzjerki która uzywa jej od długiego czasu i bardzo często nie widać śladu zniszczeń. Chyba poprostu jest pełnoceramiczna.
M@RT@ jest offline  
Stary 2006-01-29, 17:50   #1661
wunia83
Zadomowienie

Oj kurcze dziewczyny, ale jeśli wasze prostownice:

1. suuuper prostują
2. nie niszczą włosów
3. nawet jeśli są tylko powlekane ceramiką, to wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że ta powłoka raczej w tym stuleciu nie zejdzie

to właściwie... co za różnica czy te nieszczęsne płytki są ceramiczne czy tylko powlekane

Tzn. rozumiem ewentualne obawy, że powlekane płytki mogą szybciej ulec zniszczeniu, ale bardzo pomocna (i dość zorientowana) pani w sklepie z zaopatrzeniem fryzjerskim powiedziała mi, że jeśli ktoś na przykład nie czyści swojej pełnoceramicznej prostownicy z resztek kosmetyków, to płytki mogą popękać i tak, nawet żeby były z najbardziej ceramicznej ceramiki zrobione

Z drugiej strony, nawet jeśli płytki są tylko kryte ceramiką, ale ktoś dba o swoją prostownicę, to przecież to nie jest zabawka z hipermarketu za 9.99zł tylko profesjonalny produkt, który będzie wam służył aż... wam się prostowanie nie znudzi

P.S. A najlepsza jest i tak prostownica Kayflat
Stary 2006-01-29, 21:32   #1662
M@RT@
Raczkowanie

Tak naprawde to kazda prostownica niszczy włosy. Nawet pełnoceramiczna. Tylko wiadomo ze ta pełnoceramiczna napewno mnie jej zniszczy niż metalowa. Jeżeli używasz czegoś czesto lub w nadmiarze to bedzie szkodzić.
M@RT@ jest offline  
Stary 2006-01-29, 21:46   #1663
ona1981
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez M@RT@
I znowu nie wiem czy Ga.ma mam utożsamiać z tondeo. Może faktycznie w tondeo schodzi ceramika, a ga.ma jest pełnoceramiczna? NIe wiem co o tym sadzić. Widziałam ga.me(bez.reg.temp) u mojej fryzjerki i nie dostrzegłam w niej żadnego metalu ani schodzenia ceramiki. Nie chce mi się wierzyć ze jest tak perfekcyjnie ,,pokryta ceramiką" że u fryzjerki która uzywa jej od długiego czasu i bardzo często nie widać śladu zniszczeń. Chyba poprostu jest pełnoceramiczna.

Ga Ma i Tondeo to są identyczne prostownice, róznia sie jedynie ceną. Ta pierwsza jest tańsza i to sporo, wiec jesli Tondeo mialby miec plytki pokryte ceramiką, to Ga Ma takze by takie miala, tym bardziej ze sa od tego samego produceta. Ja mam Tondeo z regulacją temperatury juz jakiś czas i nie widac u mnie metalu, sladow zniszczen ani niz z tych rzeczy
ona1981 jest offline  
Stary 2006-01-29, 22:13   #1664
marcelina73
Wtajemniczenie

Witam,
widzę, że tu same specjalistki, więc może któraś z Was mi odpowie, na czym polega ta jonizacja w tondeo eco-cerion - to znaczy jak się objawia? Wiem, że w tej z "aktywną jonizacją" jest jakiś niby "laser" powiedzmy.
marcelina73 jest offline  
Stary 2006-01-30, 09:43   #1665
kasiek_1977
Przyczajenie

Dziewczyny uzywa któraś z Was prostownicy Holden??? - prosze o opinie
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82000651
Mam sianowate włosy - chcę kupić peostownice do 200zł - doradźcie coś.
kasiek_1977 jest offline  
Stary 2006-01-30, 09:58   #1666
Nierika
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marcelina73
Witam,
widzę, że tu same specjalistki, więc może któraś z Was mi odpowie, na czym polega ta jonizacja w tondeo eco-cerion - to znaczy jak się objawia? Wiem, że w tej z "aktywną jonizacją" jest jakiś niby "laser" powiedzmy.
Polega to chyba na tym ze plytki sa jakos ujemnie naladowane, czy cos takiego

Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline  
Stary 2006-01-30, 11:07   #1667
o000agus
Zadomowienie

pewnie zauważyłaś czasem ze gdy czeszesz włosy plastikowym grzebieniem lub szczotką nałądowują (elektryzują) się włosy. tak samo się dzieje podczac prostowania (wkońcu płytki, tym bardziej, że przewodzą prąd, naładowują włosy) producent prostownice z aktywna jonizacją znalazł na to taki sposób laserek nałądowany przeciwnymi jonami ktore jakby "odelektryzowują" włosy. faktycznie nie zauważyłam żeby mi się po prostowaniu elektryzowały.
o000agus jest offline  
Stary 2006-01-30, 11:08   #1668
o000agus
Zadomowienie

ps. w eco cerion same płytki ponoć są naładowane przeciwnie ale nie wiem dokłądnie na czym to polega.
o000agus jest offline  
Stary 2006-01-30, 15:29   #1669
meeegi
Przyczajenie

Witam dziewczyny

Siedzialam z 5 godz czytajac watek ale i tak nie dokonalam wyboru... no a chce jak najszybciej kupic sobie prostownice. Napisalam takze do Gabci z allegro o pomoc w dokonaniu wyboru , ale jeszcze sie do mnie nie odezwala. Tak wiec zwracam sie do Was.... wlosy mam krecone - ale nie mocno, raczej sredniej grubosci, siegajace lekko ponizej ramion... Mam 3 typy:
1) Babyliss Pro New Tech 34mm
2) Ga. Ma.
3) Tondeo
nie wiem na ktora sie zdecydowac i czy warto zainwestowac w regulacje temperatury i aktywna jonizacje...??

Plissssssssssssss pomozcie!!
meeegi jest offline  
Stary 2006-01-30, 20:18   #1670
M@RT@
Raczkowanie

meeegi ja mam dokładnie ten sam problem z wyborem prostownicy. I już drugi miesiąc siedze na tym forum i szukam odpowiedzi która prostownica najlepsza?
M@RT@ jest offline  
Stary 2006-01-30, 21:07   #1671
Ula-
Przyczajenie

ja posiadam prostownicę mpm product;> czy cos takiego. zbytnio nie jestem zadowolona, moze nie jest ta najgorsza alee.. wolalabym cos lepszego
Ula- jest offline  
Stary 2006-01-31, 08:06   #1672
meeegi
Przyczajenie

m@rt@ odpisala mi bagcia z allergo i podpowiada ze najlepszy typ to Ga.Ma i Todneo. Ona sama ma Todneo z regulacja i jest zachwycona. Ja juz sie zdecydowalam na Tondeo napewno z regulacja ale zastanawaim sie czy nie dolozyc i nie kupic juz tej z aktywna jonizacja.... ehhhhh
meeegi jest offline  
Stary 2006-01-31, 09:07   #1673
monloug
Raczkowanie

Ja tez mialam do niedawna dylemat jaką prostownice kupic, juz prawie bylam zdecydowana na EFALOCK'A ale Pani Ania(grabcia78) doradzila mi prostownice TONDEO.... zamowilam tą z aktywna jonizacja, dzisiaj podbno ma dotrzec paczka,( ja juz sie doczekac nie moge).... jak wyprobuje to napisze jak sie sprawuje.

P.S:Ma ktoś jeszcze taka prostownice?
monloug jest offline  
Stary 2006-01-31, 11:57   #1674
bethi
Raczkowanie

Wysylam swoje zdjecie po wyprostowaniu tondeo cerion active..Uzywalam jeszcze olejku i serum rb,dlatego sie tak blyszcza.Dodam ze mam wlosy puszace sie i lekko falowane,wiec jak wida efekt calkiem calkiem..pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg łeb.jpg (15,7 KB, 108 załadowań)
bethi jest offline  
Stary 2006-01-31, 18:09   #1675
kasiek_1977
Przyczajenie

Czy ma któraś prostownicę z allegro :CERAMICZNA PROSTOWNICA od Mario Luigi
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82772194
Co o niej myślicie???
Doradźcie mi do włosów półdługich sianowatych w cenie do 150zł którą kupic z allegro???
kasiek_1977 jest offline  
Stary 2006-02-01, 08:05   #1676
monloug
Raczkowanie

Ja wczroraj wieczorkiem dostalam moją prostownice Tondeo, jest super, naprawde polecam włosy proste jak struna nawet jak dzisiaj wstalam to zaden sie nie wywinoł(a to naprwde dziwna sprawa bo włosy mam cieniutkie i kręcone a jak by tego bylo mało to śpie z głowa pod poduszka)... a i jeszcze dodam ze wczoraj moj chlopak (pierwszy raz w zyciu) prostował mi włosy, i tak mu sie to spodobało ze nie chciał mi jej nawet pokazac, a jak juz skonczyl to zapytał:
Masz coś jeszcze do wyprostowania? <hahaha>
...a to wszystko świadczy o tym ze jest bardzo łatfa i przyjemna w uzyciu
monloug jest offline  
Stary 2006-02-01, 08:37   #1677
kasiek_1977
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kasiek_1977
Czy ma któraś prostownicę z allegro :CERAMICZNA PROSTOWNICA od Mario Luigi
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82772194
Co o niej myślicie???
Doradźcie mi do włosów półdługich sianowatych w cenie do 150zł którą kupic z allegro???
Możecie mi doradzić??????
kasiek_1977 jest offline  
Stary 2006-02-01, 11:04   #1678
kasienkaaa
BAN stały

a ile kosztuje ta prostownica tondeo?
kasienkaaa jest offline  
Stary 2006-02-01, 12:18   #1679
o000agus
Zadomowienie

tondeo active cerion kosztuje ok 300-320zł, eco cerion (czytli ta z regulacją ale bez aktywnej jonizacji) jest troche tańsza. z tego co wiem jakies 250-280 zł.
o000agus jest offline  
Stary 2006-02-01, 16:58   #1680
ona1981
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiek_1977
Możecie mi doradzić??????
Do 150 zł polecam ci prostownice Wigo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83654649
Moja fryzjerka ją ma i musze przyznać, ze jak na tą cenę jest naprawde świetna. Zresztą w tym wątki wiele dziewczyn chwaliło ta prostownice
ona1981 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości