Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-02-01, 18:05   #1681
żaba w glanach
Przyczajenie

Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

GAGA! jeśli już tu zajrzysz pytanie: czy nie zmieniłaś zdania sprzed 3 lat i dalej preferujesz Babyliss PRO? i co sądzisz o lustrzanej, czy jest lepsza?
żaba w glanach jest offline  
Stary 2006-02-01, 19:42   #1682
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez M@RT@
I znowu nie wiem czy Ga.ma mam utożsamiać z tondeo. Może faktycznie w tondeo schodzi ceramika, a ga.ma jest pełnoceramiczna? NIe wiem co o tym sadzić. Widziałam ga.me(bez.reg.temp) u mojej fryzjerki i nie dostrzegłam w niej żadnego metalu ani schodzenia ceramiki. Nie chce mi się wierzyć ze jest tak perfekcyjnie ,,pokryta ceramiką" że u fryzjerki która uzywa jej od długiego czasu i bardzo często nie widać śladu zniszczeń. Chyba poprostu jest pełnoceramiczna.
M@RT@, po postach agusi, kilkakrotnie sprawdzalam swoja ga.me i nijak nie widze zadnego metalu,nigdzie,uzywa m swojej prostownicy ok.miesiaca.zadnych sladow zuzycia aha, w instrukcji mojej ga.my jest napisane "ceramic-ion platec" nie: "ceramic coated"(czyli plytki sa ceramiczne,a nie z ceramiczna powloka) poza tym tak jak wczesniej pisalam - moja ga.ma ma 170W , nagrzewa sie max.szybko-w 10sek. a w instrukcji napisane jest,ze wyposazopna jest w system oszczedzania energii: "energy saving system"
martus, naprawde warto kupic ta prostownice

Chomiczka jest offline  
Stary 2006-02-01, 19:53   #1683
M@RT@
Raczkowanie

Chomiczka, a myślisz ze nie warto dokładać do tej z regulacją temp??
M@RT@ jest offline  
Stary 2006-02-02, 12:02   #1684
kasiek_1977
Przyczajenie

Dzięki za doradę - zamówiłam ją
kasiek_1977 jest offline  
Stary 2006-02-02, 13:35   #1685
DARIOSS
Raczkowanie

GG do DARIOSS

Cytat:
Napisane przez żaba w glanach
GAGA! jeśli już tu zajrzysz pytanie: czy nie zmieniłaś zdania sprzed 3 lat i dalej preferujesz Babyliss PRO? i co sądzisz o lustrzanej, czy jest lepsza?
Witam żona już mieszka w Niemczech tam teraz ma studio fryzjerskie ma internet tylko cos się stało i nie wie, co ale kazała wszystkich pozdrowić i jak tylko będzie miała dostęp do internetu zaraz napisze
DARIOSS jest offline  
Stary 2006-02-02, 14:06   #1686
o000agus
Zadomowienie

a teraz poznacie całą prawdę moja kochana sprzedawczyni porozmawiała z predstawicielami firmy tondeo i znam już całą prawdę. no więc. metal jest, na nim jest zamieszczona płytka ceramiczna i na tym dodatkowo ceramiczno-krystaliczna powłoka - nie ma tylko mowy o diamentach
tak więc wszystkie miałyśmy rację
pozdrawiam
o000agus jest offline  
Stary 2006-02-02, 14:28   #1687
ona1981
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez o000agus
a teraz poznacie całą prawdę moja kochana sprzedawczyni porozmawiała z predstawicielami firmy tondeo i znam już całą prawdę. no więc. metal jest, na nim jest zamieszczona płytka ceramiczna i na tym dodatkowo ceramiczno-krystaliczna powłoka - nie ma tylko mowy o diamentach
tak więc wszystkie miałyśmy rację
pozdrawiam

tylko teraz pytanie, czy ta ceramiczno- krystaliczna powłoka zamieszczona na ceramice nie bedzie schodzic??
A właśnie!! Co z diamętami??!! Jak się kiedyś dowiadywałam czym tondeo rozno sie od gamy, to powiedziano mi, ze gama ma powłoke krystaliczną, a tondeo diametowo- krystaliczną
ona1981 jest offline  
Stary 2006-02-02, 15:01   #1688
Anulka14
Raczkowanie

Zgadzama sie z tym ze każda prostownica niszczy włosy ale mimo tego bardzo czesto prostuje wlosy praktycznie codziennie tylko ewentualnie w weekendy nie i regularnie podcinam koncówki u fryzjera oczywiscie uzywam szamponow odbudowujacychji pełno odzwywek do włosów i nawet po tak częstym prostowaniu nadal mam miekkie i blyszczace włosy zapewne to zasluga szamponow ale mysle ze tez dobrej prostownicy
Stary 2006-02-02, 18:09   #1689
o000agus
Zadomowienie

nie wiem jak to jest z tymi powłokami. przedstawiciel tondeo powiedział że o schodzenie nie ma co się martwić, bo płytka ceramiczna to nie to samo co farba ceramiczna ktorą jest poktyte większość prostownic pseudoceramicznych (podających się często za pełnoceramiczne). można to określić tak. warstwa metalowa jest po to, by płytka się szybciej nagrzewała. warstwa ceramiczna służy właśnie do prostowania i jest pokryta dodatkowo tą cieńszą krystaliczną. jeśli coś będzie miało schodzić to najwyżej ta najcieńsza krystaliczna warstwa odsłaniając ceramikę. ale i tak nie powinna. więc chyba możemy być spokojne
o000agus jest offline  
Stary 2006-02-03, 09:07   #1690
czuczenka
Zakorzenienie

Uzywałyscie prostownicy Efalock Master badz Efalock Champ?? jaka jest miedzy nimi róznica oprócz tej jonizacji w tym champie? taka sama moc jej jest i skutecznosc w prostowaniu ktora sie trzyma az do nastepnego mycia wlosow po wczesniejszym wyprostowaniu...

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline  
Stary 2006-02-03, 09:28   #1691
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Cześć Czuczenka! Ja akurat miałam to szczęście, że posiadałam obydwie. Najpierw kupiłam efalocka flat mastera. Byłam nim zachwycona, efekt po wyprostowaniu włosów jest rewelacyjny. Niestety mój zachwyt nie trwał długo, bo po miesiącu zaczęła mi schodzić ceramika. Moja kuzynka kupiła mastera miesiąc po mnie i ceramika zaczęła jej schodzić dopiero teraz, po 5 miesiącach. Dodam, że nie używałyśmy przed prostowaniem żadnych lakierów, czy innych srodków mogących niszczyć ceramikę.
Dzięki uprzejmości Grabci, mogłam wymienić wadliwego mastera, na champa. Mam go od 5 miesięcy. Prostownica działa całkowicie bezawaryjnie. Prostuje tak samo jak master, a ma pełnoceramiczne płytki i mam pewność, że nic mi już nie będzie schodzić. Jedyną różnicę, jaka widze, między tymi prostownicami to ilość wattów master miał 120 a champ chyba 35 i dlatego champ troche wolniej się nagrzewa, no i jonizacja, która sobie cichutko buczy, ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Jeśli masz jakieś jeszcze pytania, to pytaj! Odpowiem na każde!
madzia.a jest offline  
Stary 2006-02-03, 09:31   #1692
madzia.a

dodam jeszcze, że moja kuzynka również chce wymienić mastera na champa.
madzia.a jest offline  
Stary 2006-02-03, 09:59   #1693
czuczenka
Zakorzenienie

no bo wlasnie sie zastanawiam nad kupnem albo jednej albo drugiej na allegro mozliwe ze rowniez od grabci najbardziej wlasnie mnie intersowalo to czy tak samo prostuje wlosy , ze jak umyje je i wyprostuje to bedzie sie ten efekt trzymal az do nastepnego mycia.... a czy to ze ta ceramika schodzi ma duzy wplyw na jakosc prostowania? źle sie wtedy prostuje jak ta ceramika sie wykruszy tam? Bo mialam bylejaka prsotwnice Eldom i daltego tak bardzo zalezy mi na dobrym sprzecie dzieki ktoremu bede miala proste wlosy ktore beda sie trzymac caly dzien a nie podwijac tak jak po Eldomie tym....

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline  
Stary 2006-02-03, 10:01   #1694
czuczenka
Zakorzenienie

Czy ta ilosc watów mzoe nie wplywa na dobre wyprsotowanie wlosow?? bo moze to am wplyw na jakos tego wyprostowania im slabsze napiecie tym gorzej wyprostowane? no wlasnie ja nie wiem... nie znam sie tak na tym..., prosze o odpowiedz

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline  
Stary 2006-02-03, 10:38   #1695
madzia.a

Ilość wattów nie ma żadnego wpływu na jakośc wyprostowanych włosów. Najważniejsza jest temperatura do jakiej prostownica się nagrzewa. Doskonałym przykładem jest prostownica Tondeo, która ma tylko 26 Watt (są oczywiście trzy rodzaje tondeo i tylko jedna z nich ma 170Watt) a wszystkie prostują tak samo! Dziewczyny na wizazu sa nią zachwycone!
Co do schodzącej ceramiki.... To nie wiem, jaką miałaś prostownicę, i do jakiej temperatury się ona nagrzewała (bo jesli to taka z marketu, to myślę, że nie wyżej niż 100 stopni) ale master nagrzewa się do 200 stopni i myślę, że sam metal mógłby ci bardzo popalić włosy.
madzia.a jest offline  
Stary 2006-02-03, 10:43   #1696
madzia.a

Jeśli chodzi o watty, to może przedstawie ci to bardziej obrazowo... Mamy dwie żarówki, jedna ma tylko 18W a druga 100W, a obydwie święcą tak samo mocno. Po prostu ta która ma 18 Watt, jest bardziej oszczędna, pobiera mniej prądu, ale efekt jest taki sam!!!
madzia.a jest offline  
Stary 2006-02-03, 11:19   #1697
czuczenka
Zakorzenienie

Mialam zwykla prostownice a dokaldnie Eldom Scarlet sie nazywa.A na pudełku miala napisane 230V~50Hz no i 30W wiec nie wiem... ale blaszki sluzace do prostowania miala metalowe ktore parzyły przy niechcacym dotknieciu no i efekt prostowania byl kiepskawy jak wlos rano sie zakrecil to nawet ta prostownica a pare razy musialam nia przejezdzac po wlosach to i tak loczek był tylko ze odrobine mniejszy. Caly efekt prostowania utzrymywal sie do kilku godzin.

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline  
Stary 2006-02-03, 11:51   #1698
madzia.a

Czy mówisz o takiej prostownicy za 30-40 zł z marketu??? Bo jeśli tak, to chyba miałam podobną!!! I odkąd mam champa, tej za 30 zł nawet bym już prostownicą nie nazwała. Różnica jest tak kolosalna....
madzia.a jest offline  
Stary 2006-02-03, 12:15   #1699
czuczenka
Zakorzenienie

no w sumie to nie z marketu ale z allegro , ale taka zwykla to ona:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prsot.jpg (39,1 KB, 39 załadowań)

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline  
Stary 2006-02-03, 12:32   #1700
madzia.a

Miałam identyczną! Tzn. jeszcze ją mam, gdzieś leży w szafie...
Mam bardzo kręcone, sianiaste włosy. Rzeczywiście, tą prosownicą mogłam jedynie troszke rozprostować włosy, ale nadal były bardzo kręcone. Jak się dotknęło płytki to było czuć, ze są gorące. Prostowanie włosów champem, to zupełnie inna bajka. Po jednym pociągnięciu, włosy są proste jak druty!!! Płytki są tak gorące, że nawet pasmo włosów, po którym przejechałaś prostownicą, może cie poparzyć!!! Nikt w pracy nie chce mi uwierzyć, że mam kręcone włosy!!! (pracuje od niedawna) Jeśli chcesz zobaczyć efekt na moich włosach, to podaj e-maila, a ja ci prześle ci zdjęcia!!!
madzia.a jest offline  
Stary 2006-02-03, 12:45   #1701
czuczenka
Zakorzenienie

no to tu podam , bo chyba na prv nie doszlo bzz8@op.pl jesli moglabys to pokaz zeby porownac sobie mozna bylo i tak dziekuje Ci za zainteresowanie bo nie kupie znou bubla tylko porzadna prostownice dziekuje

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline  
Stary 2006-02-03, 13:13   #1702
madzia.a

Czuczenko, właśnie sprawdziłam swoją starą prostownice, również jest firmy eldom i ma takie same kolory. Więc to jest ta sama. Gwarantuje ci, że efekt prostowania włosów champem przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania!!! Czy musze koniecznie teraz wysłać te zdjęcia, czy mogę troszkę później, bo właśnie rozbieram choinkę??? A chyba to już najwyższy czas...
madzia.a jest offline  
Stary 2006-02-03, 13:17   #1703
czuczenka
Zakorzenienie

No dobra Madzia rozbierz choinke a potem jak bedziesz miec czas to wysliesz fotki ja swoja choinke juz rozebralam z tydzien temu mam nadzieje ze nowa prostownica bedzie wreszcie lekarstwem na moje falowane wlosy

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline  
Stary 2006-02-03, 14:33   #1704
madzia.a

czuczenko, zdjęcia już wysłałam!
madzia.a jest offline  
Stary 2006-02-03, 14:52   #1705
czuczenka
Zakorzenienie

dzikeuje ale wlasnie tak zagladalam i mam jakas awarie poczty nic nie chce sie zaladowac bede próbowac do skutku i wtedy odpisze sciskam i pozdrawiam gorąco

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline  
Stary 2006-02-03, 15:23   #1706
czuczenka
Zakorzenienie

Madzia mam zdjecia naprawde efekt jest znakomity prosciutkie wloski zdecydowalam kupuje ta prostownice

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline  
Stary 2006-02-03, 15:30   #1707
o000agus
Zadomowienie

madzia.a dokładnie tak jak piszesz - te Waty nie mają nic do rzeczy.
ponoć efalock flatmaster tak naprawdę ma tylko ceramiczną farbę a nie płytki ceramiczne.
o000agus jest offline  
Stary 2006-02-03, 15:53   #1708
farba
Raczkowanie

mam male pytanko: co to za prostownica, ktora ma czarne plytki w srodku (chyba zamontowane na stale a nie wyjmowane) tzn. ta powierzchnia, ktora sie prostuje jest jak czarne lustro (moze ktos bedzie wiedzial o co mi chodzi po tym nieudolnym opisie :| ) intryguje mnie jak taka prostownica sie nazywa i w jakiej jest cenie bo jest genialna. bylam u fryzjera i prostowal mi wlosy na studniowke TŻ, bylam sceptycznie nastawiona bo mam naturalne loki i balam sie ze wlosy sie brzydko pafaluja, ale jednak mile sie zaskoczylam moze sobie taka kupie jesli dowiem sie jak sie nazywa ( i jesli nie trzeba na nia wydac majatku )
farba jest offline  
Stary 2006-02-03, 19:14   #1709
madzia.a

Czuczenko, bardzo cieszę się, ze mogłam pomóc, jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to pisz na gg!
madzia.a jest offline  
Stary 2006-02-03, 20:28   #1710
Coco_Beauty
Raczkowanie

zdecydowalam sie kupic nowe zelazko do wlosow
Tylko...przeczytalam pare stron tego tematu i...
teraz nie moge sie zdecydowac!
1. http://cgi.ebay.de/Babyliss-Profi-Ke...ayphotohosting

2.
http://cgi.ebay.de/Efalock-Flat-Mast...QQcmdZViewItem

3.
http://cgi.ebay.de/238008-WIGO-Keram...ayphotohosting

ktora z tych jest najlepsza w prostowaniu grubych wlosow do ramion ?(chcialabym bez "zabek" bo wtedy zawsze mi sie placza)
Coco_Beauty jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości