pierwsze golenie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-05-30, 10:39   #1
freeabe
Przyczajenie

pierwsze golenie.

Witam Panie . Z góry przepraszam, jeżeli dałam wątek w złe miejsce, bądź już taki był , jednak ja poszukuje konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie. Mianowicie , mam [rocznikowo] 13 lat. Ostatnio zauważyłam.. że mam coraz więcej włosków nie tylko na głowie. No.., chyba wiadomo o co chodzi. I myślałam o goleniu.. krępują mnie już włoski pod pachami i na nogach. Wstydze sie tak jakoś. Jednak mam kilka zasadniczych pytań:
1. Czy zacząć się już golić ?
2. Jeżeli tak , to golić nogi . ? mam takiej średniej długości jasne włoski.. no 'prawie' ich nie widać , ale wstydze sie chodzić w krótkich spodenkach np.
3.Jakiej metody mam używać? .. wiem, że golarka elektryczna,wosk czy depilator odpadają z gry odrazu. Co z tymi kremami i zwykłymi jednorazówkami?
4.Troche sie wstydze powiedzieć o tym mamie.. ale niewiem , jak mogłabym sobie kupić potrzebne rzeczy.
5. Co DOKŁADNIE kupić? jakie kremy/golarki polecacie? a co z kremami po depilacji / podczas itp. ?
6. Wiem , że nie goli sie włosków na rękach.. ale zauważyłam,że moje koleżanki jakoś tych włosków nie mają niewiem czemu , ale naprawde , nie widze ich . a patrze z bliska ..
7. Powiedzcie, jak to u Was z tym wszystkim było ?

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za jakiekolwiek błędy lub podobne sprawy.

moim marzeniem jest 164 cm. wzrostu .
pomożecie ?
freeabe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 10:54   #2
anonyme
Zadomowienie

Dot.: pierwsze golenie.

Cytat:
Napisane przez freeabe Pokaż wiadomość
Witam Panie . Z góry przepraszam, jeżeli dałam wątek w złe miejsce, bądź już taki był , jednak ja poszukuje konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie. Mianowicie , mam [rocznikowo] 13 lat. Ostatnio zauważyłam.. że mam coraz więcej włosków nie tylko na głowie. No.., chyba wiadomo o co chodzi. I myślałam o goleniu.. krępują mnie już włoski pod pachami i na nogach. Wstydze sie tak jakoś. Jednak mam kilka zasadniczych pytań:
2. Jeżeli tak , to golić nogi . ? mam takiej średniej długości jasne włoski.. no 'prawie' ich nie widać , ale wstydze sie chodzić w krótkich spodenkach np.
3.Jakiej metody mam używać? .. wiem, że golarka elektryczna,wosk czy depilator odpadają z gry odrazu. Co z tymi kremami i zwykłymi jednorazówkami?
4.Troche sie wstydze powiedzieć o tym mamie.. ale niewiem , jak mogłabym sobie kupić potrzebne rzeczy.
5. Co DOKŁADNIE kupić? jakie kremy/golarki polecacie? a co z kremami po depilacji / podczas itp. ?
6. Wiem , że nie goli sie włosków na rękach.. ale zauważyłam,że moje koleżanki jakoś tych włosków nie mają niewiem czemu , ale naprawde , nie widze ich . a patrze z bliska ..

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za jakiekolwiek błędy lub podobne sprawy.
1. Jeśli czujesz się niekomfortowo, np. na basenie czy wf-ie, to jak najbardziej
2. Jak wyżej.
3. Kremy są fajne, jeśli masz jasne, cienkie włosy, to krem spokojnie je usunie. Polecam Eveline.
4. Jeśli się wstydzisz, a masz jakieś swoje pieniądze, to sama sobie kup, w Rossmannie, Naturze czy supermarkecie.
5. Golarki- polecam Gillette dla kobiet, często są w promocji, teoretycznie "jednorazówki", ale ja jednego wkładu używam 2-3 miesiące i goli świetnie. Pianki i żele do golenia fajne i niedrogie ma Isana(Rossmann). Krem- jak wyzej- polecam Eveline, zreszta przejzyj KWC.
6. Ja czasami usuwam kremem. Kolezanki moze tez tak robią albo maja jasne/slebe i ich nie widac.
7. Ja zaczelam golic sie pod pachami/ lydki mniej wiecej w 4 klasie podstawowki, bo czesto chodzilam na basen i sie zwyczajnie wstydzilam

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglam

Edytowane przez anonyme
Czas edycji: 2010-05-30 o 10:56
anonyme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 11:03   #3
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

dlaczego nie ? jesteś już w gimnazjum, Twoje koleżanki pewnie to robią

Idzie lato, jeżeli chcesz ogolić nogi, bo włoski Cię krępują, to je ogól, ale pamiętaj nie gól ich za często, ponieważ będą szybciej rosły

Ja preferuję depilator, skóra pozostaje gładka na dłużej, ale Ty jako początkująca pomyśl nad kremem do depilacji ze szpatułką, Twoje włosy są delikatne i na pewno się tym nie zatniesz
Polecam poszperanie w KWC i poczytanie recenzji wizażanek

Idź do drogerii i kup, stajesz się kobietą, więc to normalne, że chcesz o siebie zadbać

Kliknij w KWC

Nie usuwaj włosków ! Będą grubsze i nie estetyczne, ale możesz je rozjaśnić.

Dokładnie nie pamiętam kiedy zaczęłam, ale w gimnazjum na 100 % już się goliłam, na początku podbierałam ojcu krem do golenia i maszynkę.
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 11:11   #4
Fuzukatsu
Zadomowienie

A ja mogę z czystym sumieniem polecić plastry z woskiem Isany, są świetne. Lepsze zdecydowanie od Veet

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 12:36   #5
freeabe
Przyczajenie

anonyme; właśnie obejrzałam krem 'eveline' na allegro i wiem już , że muszę kupić 2 kremy osobno. Jeden do miejsc wrażliwych [ do pach ] a drugi do nóg. I wiem , że powinnam przygotować 16 zł. A jakiś krem po depilacji czy coś ? też pewnie potrzebny .. a i jeszcze jedno pytanie do anonyme: czy ten krem śmierdzi? bo czytałam wpisy niektórych wizażanek i mówiły , że te kremy bardzoo śmierdzą. Ponieważ nie chce, żeby z mojej rodziny ktokolwiek dopytywał sie , co takiego robiłam w łazience że tak "pachnie" to kieruje to pytanie do Ciebie , bo chce kupić ten krem .

moim marzeniem jest 164 cm. wzrostu .
pomożecie ?
freeabe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 12:45   #6
anonyme
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez freeabe Pokaż wiadomość
anonyme; właśnie obejrzałam krem 'eveline' na allegro i wiem już , że muszę kupić 2 kremy osobno. Jeden do miejsc wrażliwych [ do pach ] a drugi do nóg. I wiem , że powinnam przygotować 16 zł. A jakiś krem po depilacji czy coś ? też pewnie potrzebny .. a i jeszcze jedno pytanie do anonyme: czy ten krem śmierdzi? bo czytałam wpisy niektórych wizażanek i mówiły , że te kremy bardzoo śmierdzą. Ponieważ nie chce, żeby z mojej rodziny ktokolwiek dopytywał sie , co takiego robiłam w łazience że tak "pachnie" to kieruje to pytanie do Ciebie , bo chce kupić ten krem .
Hmm czy śmierdzi, wszystkie kremy do depilacji, których używałam mają specyficzny zapaszek, ale ten Eveline nie jest jakiś bardzo mocny, po zmyciu już go nie czuć.
Uzywam tej wersji Eveline, Just Epil, Ultradelikatny krem do depilacji pach, rąk i okolic bikini z aloesem i proteinami jedwabiu A po depilacji, czy to kremem czy depilatorem/ maszynką używam zwykłego balsamu nawilżającego
anonyme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 13:16   #7
Quarrel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Dokładnie nie pamiętam kiedy zaczęłam, ale w gimnazjum na 100 % już się goliłam, na początku podbierałam ojcu krem do golenia i maszynkę.
Hehe, dokładnie ten sam początek

Freeabe, myślę, że z powodzeniem możesz zacząć dbać o siebie Zacznij właśnie albo od kremów (ja osobiście ich nie lubię, bo mam jakieś takie grube te włochy i kremem nie schodzą, a jak już to potem mam pełno krostek) albo od maszynki do golenia - ja polecam Bic, są naprawdę fajne, dobrze golą i przede wszystkim niedrogie a co do włosków na rękach - nie próbuj golić, bo będzie potem gorzej - staną się mocniejsze, jeśli Ci faktycznie przeszkadzają - spróbuj je rozjaśnić
Quarrel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 15:25   #8
rapunzel8
Zadomowienie

nie ruszaj rąk, a już na pewno nie maszynką! jeżeli włosy na rekach nie są bardzo bujne, to naprawdę nie warto ich usuwać. co do nóg, to łydki raczej każda musi depilować, ale jezeli chodzi o uda, to jeżeli masz miękkie, delikatne włoski, to również warto zostawić je w spokoju-wiele kobiet później żałuje, że w ogóle ruszało tę strefę.

polecam krem do depilacji z Carrefoura- marki Carrefour, ten różowy- kosztuje 4,99. uważam, ze jest świetny-superwydajny, delikatny, skuteczny i nawet włosy wolniej odrastają niż po innych. no i do tego ta bezkonkurencyjna cena. nadaje się do wszystkich stref, nawet wrażliwych.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 17:05   #9
iv3
Zakorzenienie

Naprawde nie ma sie co krępować, wszystko jest dla ludzi ,a akurat depilacja to uważam że sie chwali bo hmmm myśle ze o wiele lepiej wyglądają ogolone nogi i pachy niż zarośnięte. Ja to chyba już w podstawówce sie goliłam bo jakoś miałam ciemne włosy chociaż na głowie jaśniutki blond. Najgorszy problem mam zawsze z udami z tyłu kurde ciemne włosy są i ciężko zobaczyć czy do końca sie ogoliło wiec jeżeli narazie nie masz tam włosów lub masz jasne to ich nie ruszaj tak samo z udami z przodu, nie ma co ruszać jak nie potrzeba bo później to już tragedia. Wiec jeżeli wlosy Ci przeszkadzają to ogól tylko nie postępuj pochopnie

Instagram

8 lat na Wizażu
iv3 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
dojrzewanie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości