Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :) - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-02-08, 14:24   #3211
srebrna_smuga
Wtajemniczenie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Cytat:
Napisane przez xyolax Pokaż wiadomość
No właśnie ten kokos ciężko dostać Przynajmniej u mnie w mieście. A tu lada moment znów będę musiała na niego polować, bo po paru użyciach mam już tylko połowę
Mogę zapytać z ciekawości ile zapłaciłaś za olej z pestek winogron?

A co do oleju...
Czy nakładać na skalp to już jest indywidualna sprawa, bo wszystko zależy od tego czy masz wrażliwy skalp Ja np. nie nakładam żadnego oleju na skalp, mam na tyle wrażliwy, że zaraz lecą mi włosy. Olejuję same farbowańce, naturalki mogłyby mi się bardziej przetłuszczać, a już i tak wystarczy, że muszę myć włosy codziennie.
A ile trzymać? Im dłużej tym lepiej, ja zazwyczaj zostawiam na całą noc, ale jeśli nie możesz to spokojnie na kilka godzin wystarczy

Na pytanie o olej kokosowy pani odpowiedziała cytuje "mam balsam kokosowy, pomadke, olejek do kąpieli"
Chyba trafiłam do złego sklepu albo źle powiedziałam o co mi chodzi.

Za olej z winogron zapłaciłam 13zł z groszami tylko tyle miałam w portfelu

Dziękuję za rady zaraz nakładam. Dam znać jak na mnie działa

Mysiu za głupote się płaci. Ja płacę wysoką cene ale to już ostatni raz
To nie kłade żadnej szamponetki a co mi tam!

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline  
Stary 2011-02-08, 14:27   #3212
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

rockandrollqueen, Ha, mam swoje sposoby

A tak powaznie, to mam o tyle dobrze, że skręt jest typu 2b, wobec czego dosc łatwo jest nad nim zapanowac.

Jelsi chce miec proste, to musze je obciązyc- doskonale prostują je produkty proteinowe i z lekkimi silikonami.. Przed myciem olejowanie a po myciu maska absoluta albo kompres z joanny z proteinami mlecznymi pod czepek i recznik na 20-30 minut. Natomiast po garnier karite czy biovaxie albo glorii to juz sie kręca na tyle mocno, ze jesli chce proste, to musze nałozyc mleczko wygładzajace z silikonami, np dove. Szampon zawsze prosty, myje metodą OMO>

Ponizej moje włosy z połowy stycznia tego roku i z października 2010, gdy stosowałam metody całkowicie bezsilikonowe, zeby doprowadzic włosy do ładu - wtedy tez odkryłam, ze moje włosy nie tyle, co są zniszczone, ile falujące.. A po zastosowaniu prawidłowej pielegnacji i znalezieniu silikonow, które im słuza, mogłam znow nosic proste.

Susze włosy suszarka letnim nawiewem przeczesujac waskim grzebieniem co pare chwil, zeby zachowały prosty kształt, jak są juz prawie suche, to tylko podkrecam szczotka pod spod, bo inaczej sa w rózne strony. Myje 2 razy w tygodniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 093022.jpg (48,6 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ucze sie wlosow2.jpg (174,8 KB, 72 załadowań)

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2011-02-08 o 15:13
mysia m jest offline  
Stary 2011-02-08, 14:30   #3213
xyolax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Na pytanie o olej kokosowy pani odpowiedziała cytuje "mam balsam kokosowy, pomadke, olejek do kąpieli"
Chyba trafiłam do złego sklepu albo źle powiedziałam o co mi chodzi.

Za olej z winogron zapłaciłam 13zł z groszami tylko tyle miałam w portfelu

Dziękuję za rady zaraz nakładam. Dam znać jak na mnie działa

Mysiu za głupote się płaci. Ja płacę wysoką cene ale to już ostatni raz
To nie kłade żadnej szamponetki a co mi tam!
Nie no może pani niedoinformowana, bo nie wszędzie mają
A no dobrze, ja płaciłam 11,99zł za 1l czyli podobnie
A co do szamponetki to ja nakładałam przeróżne odcienie Joanny i na platynę i na ciemne włosy i każdy kolor zawsze spłukiwał się w 100%

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość

A tak powaznie, to mam o tyle dobrze, że skręt jest typu 2b, wobec czego dosc łatwo jest nad nim zapanowac.

Jelsi chce miec proste, to musze je obciązyc- doskonale prostują je produkty proteinowe i z lekkimi silikonami.. Przed myciem olejowanie a po myciu maska absoluta albo kompres z joanny z proteinami mlecznymi pod czepek i recznik na 20-30 minut. Natomiast po garnier karite czy biovaxie albo glorii to juz sie kręca na tyle mocno, ze jesli chce proste, to musze nałozyc mleczko wygładzajace z silikonami, np dove. Szampon zawsze prosty, myje metodą OMO>

Ponizej moje włosy z połowy stycznia i z października, gdy stosowałam metody całkowicie bezsilikonowe, zeby doprowadzic włosy do ładu - wtedy tez odkryłam, ze moje włosy nie tyle, co są zniszczone, ile falujące.. A po zastosowaniu prawidłowej pielegnacji i znalezieniu silikonow, które im słuza, mogłam znow nosic proste.

Susze włosy suszarka letnim nawiewem przeczesujac waskim grzebieniem co pare chwil, zeby zachowały prosty kształt, jak są juz prawie suche, to tylko podkrecam szczotka pod spod, bo inaczej sa w rózne strony. Myje 2 razy w tygodniu.
2 razy w tygodniu zazdroszczę!
ja muszę codziennie...

a Twoje włoski bardzo mi się podobają

Edytowane przez xyolax
Czas edycji: 2011-02-08 o 14:32
xyolax jest offline  
Stary 2011-02-08, 15:08   #3214
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:

Ponizej moje włosy z połowy stycznia i z października, gdy stosowałam metody całkowicie bezsilikonowe, zeby doprowadzic włosy do ładu - wtedy tez odkryłam, ze moje włosy nie tyle, co są zniszczone, ile falujące.. A po zastosowaniu prawidłowej pielegnacji i znalezieniu silikonow, które im słuza, mogłam znow nosic proste.

Co prawda ja się na tych typach zbytnio nie znam, ale jeśli 2a, to cienkie i delikatne, to mam takie. Nie mogę ich zbytnio obciążyć, bo wtedy są klapnięte, a i tak się wywijają. Nawet na nic ich nie układam, ani nie stylizuję, bo miam wtedy posklejane strąki. Ech, wolę jak są puszyste. Muszę myć codziennie, gdybym nie musiała to pewnie po spaniu część by się wyprostowała, a raszta byłaby 'każdy w inną stronę'. Mi prostowanie na suszarce mi nie wychodzi, ale fryzjerowi już tak.
No ale ja nie używam suszarki, prostownicy od pewnego czasu też nie. Już jakoś zaakceptowałam swoje włosy

Widać, ze bezsilikonowa pielęgnacja przynosi u Ciebie dobre efekty, u mnie też się sprawdza
Stary 2011-02-08, 15:19   #3215
mysia m
Zakorzenienie

dzięki dziewczynki

dopisałam tam, że to ze stycznia, to z tego stycznia

rockandrollqueen
, moje było poczatkowo 2a, ale jak sie nimi zajęłam, to zrobiły 2b. Jak naprawiłam pielegnacje, to zaczeły byc podatne. Mysle, ze tu tkwi gwóźdz programu. Prostownicy nie uzywałam nigdy, wiec moze moje były mniej wysuszone od Twoich? Zrestza jak pisze- po emolientahc to mam mocny skret i trudno mi je rozprostowac samym przeczesaniem, natomiast proteiny załatwiają gros sprawy
Stary 2011-02-08, 15:20   #3216
AngelkaMorelka
Raczkowanie

Olej kokosowy można kupić w sklepie ze zdrową żywnościa, ja akurat tak kupiłam. Co do prostowania to ja niestety mam ogrom grubych falujących sie wlosow a niestety ladnie mi tylko w prostych... Dlatego na codzien upinam je a od czasu do czasu ( tak raz w tygodniu) jak mam ochote rozpuscic to prostuje je Oczywiscie zabezpieczam przed temperaturą i mam dobrą prostownice Robie tak juz od kilku lat i nie zauwazylam zeby takie rzadkie prostowanie bardzo im szkodzilo... NIestety myje glowe codziennie ale jakbym mogla tylko 2 razy w tygodniu myc to jedno prostowanie na kilka dni by starczylo bo wloski są tak ciezkie że raz wyprostowane sie nie skręcają.

Widze że nasze grono olejo maniaczek sie powieksza))) Oby tak dalej bo moje wlosy po olejach są cudowne ! Mimo ze kokos smierdzi to jakos daje rade A olej z pestek winogron cud miod malina
Piekne odrosty kochane i wystawiajmy wloski na to cudne sloneczko co jest za oknem ))
Stary 2011-02-08, 15:21   #3217
mysia m
Zakorzenienie

xyolax, mam raczej suche włosy, wiec dlatego tak rzadko. Jak rozjasniałam, w swoim czasie mocniej, to mogłam myc 1 raz na tydzien
Stary 2011-02-08, 15:37   #3218
xyolax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AngelkaMorelka Pokaż wiadomość
Olej kokosowy można kupić w sklepie ze zdrową żywnościa, ja akurat tak kupiłam. Co do prostowania to ja niestety mam ogrom grubych falujących sie wlosow a niestety ladnie mi tylko w prostych... Dlatego na codzien upinam je a od czasu do czasu ( tak raz w tygodniu) jak mam ochote rozpuscic to prostuje je Oczywiscie zabezpieczam przed temperaturą i mam dobrą prostownice Robie tak juz od kilku lat i nie zauwazylam zeby takie rzadkie prostowanie bardzo im szkodzilo... NIestety myje glowe codziennie ale jakbym mogla tylko 2 razy w tygodniu myc to jedno prostowanie na kilka dni by starczylo bo wloski są tak ciezkie że raz wyprostowane sie nie skręcają.

Widze że nasze grono olejo maniaczek sie powieksza))) Oby tak dalej bo moje wlosy po olejach są cudowne ! Mimo ze kokos smierdzi to jakos daje rade A olej z pestek winogron cud miod malina
Piekne odrosty kochane i wystawiajmy wloski na to cudne sloneczko co jest za oknem ))
Tylko sęk w tym, że nie w każdym sklepie ze zdrową żywnością można go dostać. Tym bardziej Efavit

Żadna prostownica nie jest na tyle dobra, żeby nie niszczyć włosów i żaden kosmetyk termoochronny nie jest na tyle dobry, żeby zapezpieczyć włosy w 100%...

Ja właśnie z cuchnącym kokoskiem na głowie

Cytat:
xyolax, mam raczej suche włosy, wiec dlatego tak rzadko. Jak rozjasniałam, w swoim czasie mocniej, to mogłam myc 1 raz na tydzien
o kurcze, 1 raz na tydzień
Sama kiedyś miałam strasznie przesuszone włosy (platyna na głowie, codziennie suszarka + prostownica, brak odpowiedniej pielęgnacji), ale i tak codziennie musiałam myć włosy, bo włosy przy skórze głowy tak czy siak się przetłuszczały, gdzie reszta długości była sucha jak sianko
Eh, włosy żyją własnym życiem
Stary 2011-02-08, 15:45   #3219
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
dzięki dziewczynki

dopisałam tam, że to ze stycznia, to z tego stycznia

rockandrollqueen, moje było poczatkowo 2a, ale jak sie nimi zajęłam, to zrobiły 2b. Jak naprawiłam pielegnacje, to zaczeły byc podatne. Mysle, ze tu tkwi gwóźdz programu. Prostownicy nie uzywałam nigdy, wiec moze moje były mniej wysuszone od Twoich? Zrestza jak pisze- po emolientahc to mam mocny skret i trudno mi je rozprostowac samym przeczesaniem, natomiast proteiny załatwiają gros sprawy
Ja używałam kiedyś prostownicy i fakt, miałam przesuszone włosy. Nawet bardzo. W zeszłym roku dużo ścięłam(z włosów sporo za ramiona na boba), bo włosy były w opłakanym stanie. Później przez króki czas prostowałam sporadycznie, teraz od kilku miesięcy nie prostuję(poza grzywką), włosy wyglądają ok. Myślę, że odżyły i lepiej się układają. Co do rozczesywania, to ja normalnie od zawsze rozczesuje na mokro i na sucho. Wolę tak, bo są wtedy większą mają objętość i się nie strąkują, a proste i tak nie są. Myslę, że moje włosy po prostu już tak mają, że cienkie, miękkie i majtają się jak im się podoba, chyba ciężko takie włosy układać. tzn. na pewno nie chciałyby się wyprostować.

Prostownicy już nie dotykam, bo to ZUO!

Ale oki, nie chcę już śmiecić na wątku o wracaniu do naturalek, tymbardziej, że jestem spoza, ale jak zobaczyłam Twoje idealnie proste włosy, to nie mogłam się powstrzymać, żeby nie zapytać, jak to robisz

Edytowane przez rockandrollqueen
Czas edycji: 2011-02-08 o 16:34
rockandrollqueen jest offline  
Stary 2011-02-08, 16:00   #3220
ImmortalLover
Zakorzenienie

Cytat:

Sama kiedyś miałam strasznie przesuszone włosy (platyna na głowie, codziennie suszarka + prostownica, brak odpowiedniej pielęgnacji), ale i tak codziennie musiałam myć włosy, bo włosy przy skórze głowy tak czy siak się przetłuszczały, gdzie reszta długości była sucha jak sianko
ja mam tak teraz;/ szybko mi się przetłuszczają przy skórze, a końcówki suche i w dodatku się puszą

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

ImmortalLover jest offline  
Stary 2011-02-08, 16:14   #3221
Muffka_
Zakorzenienie

Ja tez mam juz takie zjechane koncowki.,..nie ma co ide na wiosne ciachnac je

Muffka_ jest offline  
Stary 2011-02-08, 16:56   #3222
201608262059
Konto usunięte

no coz, widze ze to watek dla stalych forumowiczek raczej
w kazdym badz razie dziekuje za wysluchanie
201608262059 jest offline  
Stary 2011-02-08, 16:59   #3223
xyolax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
ja mam tak teraz;/ szybko mi się przetłuszczają przy skórze, a końcówki suche i w dodatku się puszą
ja też nadal mam tak samo, mimo, że na głowie już nie mam takiego siana jak kiedyś

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Ja tez mam juz takie zjechane koncowki.,..nie ma co ide na wiosne ciachnac je
ja też moje będę musiała chyba ciachnąć, ale póki co powstrzymuję się jak mogę
Stary 2011-02-08, 18:59   #3224
Muffka_
Zakorzenienie

Cytat:
ja też moje będę musiała chyba ciachnąć, ale póki co powstrzymuję się jak mogę
No wlasnie mi tez szkoda bo juz dlugie uchodowalam ale koncowki sa straszne i nic im juz nie pomoze...

Muffka_ jest offline  
Stary 2011-02-08, 19:02   #3225
Skarb90
Zadomowienie

GG do Skarb90

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość

ja to samo

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
No wlasnie mi tez szkoda bo juz dlugie uchodowalam ale koncowki sa straszne i nic im juz nie pomoze...
tez tak kiedys mialam, ze bylo mi szkoda obcinac wlosow.. ale wazniejsze jest to , ze beda sie ladniej ukladac, wygladac i beda zdrowsze
Skarb90 jest offline  
Stary 2011-02-08, 19:24   #3226
hexe22
Raczkowanie

Witajcie,
mam do Was pytanie z rodzaju tych naiwnych
jak najskuteczniej określić swój naturalny kolor włosów zerkając na odrosty?
mam włosy nieco rozjaśnione, farbuję juz od lat (przeszłam przez wszystkie możliwe kolory od blondu po czarne - w dowolnej kolejności)
mój naturalny - to CHYBA ciemny blond... piszę chyba bo patrząc po pudełkach farb i szamponów za nic w świecie nie potrafię wymyślić, który jes najbliższy moim włosom.
a mam twarde postanowienie zakupić coś najbliższego swozywiście jemu kolorkowi i już NIGDY WIĘCEJ nie malować czupryny.

oczywiście do momentu w którym przeraźliwie nie osiwieję
hexe22 jest offline  
Stary 2011-02-08, 20:33   #3227
Patisha87
Raczkowanie

ja nie dam rady bez prostownicy,kurcze,jak ja je umyje i pozostawie na wyschnięcie,to płakać sie chce Poza tym mam włosy do szyji,to tym bardziej masakra Jak je zapuszcze na dłuższe,wtedy będzie lepiej,ale teraz to chyba niemożliwe.Nawet nie wiem co mam zrobić,zęby nie wyglądały tak ohydnie bez prostowania
Pokaże wam kolor moich naturalek,to foty pomagają mi w przetrwaniu.Jak określicie w ogóle ten kolor? Chłodny brąz?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF6092.jpg (18,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stareee.jpg (27,1 KB, 55 załadowań)

Edytowane przez Patisha87
Czas edycji: 2011-02-08 o 20:39
Patisha87 jest offline  
Stary 2011-02-08, 21:42   #3228
trihomonas
Zadomowienie

Dziewczyny ale sie rozpisalyscie Mi na razie minal szal na to wszystko-wlosy odpoczywaja i mecze je tylko 2x w tyg.Moze dlatego,ze zle sie czuje i energia mi opadla...U mnie olejowanie jutro
trihomonas jest offline  
Stary 2011-02-08, 22:01   #3229
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Patisha87 Pokaż wiadomość
ja nie dam rady bez prostownicy,kurcze,jak ja je umyje i pozostawie na wyschnięcie,to płakać sie chce Poza tym mam włosy do szyji,to tym bardziej masakra Jak je zapuszcze na dłuższe,wtedy będzie lepiej,ale teraz to chyba niemożliwe.Nawet nie wiem co mam zrobić,zęby nie wyglądały tak ohydnie bez prostowania
Pokaże wam kolor moich naturalek,to foty pomagają mi w przetrwaniu.Jak określicie w ogóle ten kolor? Chłodny brąz?
Gdzie Ty tu brąz widzisz dziewczyno? Ja widzę jasny/średni popielaty blond. Swoją drogą chyba prawie identyczny jak mój, którego już dawno nie widziałam.
Stary 2011-02-08, 22:23   #3230
Patisha87
Raczkowanie

rockandrollqueen nie znam sie za bardzo na kolorach hehe
Patisha87 jest offline  
Stary 2011-02-08, 22:30   #3231
Skarb90
Zadomowienie

GG do Skarb90

Cytat:
Napisane przez mergajte Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
ja od dwóch lat nie farbuje włosów, udało mi się przetrwać i mam teraz swój kolor włosów, są zdrowe, końcówki się nie rozdwajają
ale...no właśnie , naszedł kryzys, już kilka dni chodzi mi po głowie zmiana koloru włosów, dzisiaj odbyłam już którąś z rzędu pielgrzymkę do drogerii Rosmann w celu oglądnięcia szamponów koloryzujących, ledwo co się powstrzymałam aby nie kupić
czuję że niedługo ulegnę
w dodatku koleżanki z pracy widziały moje zdjęcie w jasnych blond włosach i ciągle powtarzają że ładnie wyglądałam i mam wrócić do tamtego koloru

i co znowu chcesz sie meczyc z odrostami.. to nie ma sensu, wlozylas w to spooro pracy, zeby teraz miec swoj naturalny kolorek.. miej gdzies to co mowia inni.. mi to samo pisza na facebooku, ze w blondzie slicznie, ale mam go gdziesmnie to nie interesuje.. wole miec zdrowe wlosy niż siano

Edytowane przez Skarb90
Czas edycji: 2011-02-08 o 22:33
Skarb90 jest offline  
Stary 2011-02-09, 08:15   #3232
Chardon
Zadomowienie

hexe22 a jak dużą masz różnicę między farbowanymi a odrostem? Może warto żeby sobie po prostu odrastały i systematycznie podcinać? Jeśli chodzi o określenie koloru to ja bym poprosiła kogoś, mamę albo koleżankę, żeby poszła ze mną do drogerii i przez porównanie znalazła coś jak najbardziej podobnego. Bo samemu to się można sugerować tym co by się chciało mieć na głowie, a nie tym co się ma

Patisha ja Ci może jeszcze podpowiem, bo zapomniałam przez pw, że zawsze pierwsze zmycie oleju u mnie jest odżywką. Dzięki temu Vatika się ładnie zmywa, a potem albo myję drugi raz też odżywką, albo małą ilością szamponu ziołowego
Stary 2011-02-09, 09:01   #3233
mysia m
Zakorzenienie

Cytat:
Tylko sęk w tym, że nie w każdym sklepie ze zdrową żywnością można go dostać. Tym bardziej Efavit

Żadna prostownica nie jest na tyle dobra, żeby nie niszczyć włosów i żaden kosmetyk termoochronny nie jest na tyle dobry, żeby zapezpieczyć włosy w 100%...

Ja właśnie z cuchnącym kokoskiem na głowie

hmm.. to nie wiem. Mnie sie zawsze wydaje, ze codzienne mycie, to nie jest za dobre dla włosów. Zreszta jak w swoim czasie myłam codziennie- ze wzgledu na CG, to za bardzo się tym włosom przygladałam i wcia zmi cos nie pasowało. A teraz przygladam sie ile urosły tak co drugie mycie i nie dostaję z tym kota Aczkolwiek uważam, że nalezy myc tak czetso, jak to konieczne Miewam dni, ze są tłuste na drugi dzien, np przy okresie, ale wteyd to nawet po myciu sa kiepskie..
Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Ja używałam kiedyś prostownicy i fakt, miałam przesuszone włosy. Nawet bardzo. W zeszłym roku dużo ścięłam(z włosów sporo za ramiona na boba), bo włosy były w opłakanym stanie. Później przez króki czas prostowałam sporadycznie, teraz od kilku miesięcy nie prostuję(poza grzywką), włosy wyglądają ok. Myślę, że odżyły i lepiej się układają. Co do rozczesywania, to ja normalnie od zawsze rozczesuje na mokro i na sucho. Wolę tak, bo są wtedy większą mają objętość i się nie strąkują, a proste i tak nie są. Myslę, że moje włosy po prostu już tak mają, że cienkie, miękkie i majtają się jak im się podoba, chyba ciężko takie włosy układać. tzn. na pewno nie chciałyby się wyprostować.

Prostownicy już nie dotykam, bo to ZUO!

Ale oki, nie chcę już śmiecić na wątku o wracaniu do naturalek, tymbardziej, że jestem spoza, ale jak zobaczyłam Twoje idealnie proste włosy, to nie mogłam się powstrzymać, żeby nie zapytać, jak to robisz
oo.. a myślałam, ze Ty 'nasza' jestes Moze dołaczysz?
Pomysl- miec włosy które po umyciu i zostawieniu nawet bez odzywki beda lsniace i piekne..

Cytat:
Napisane przez Skarb90 Pokaż wiadomość
ja to samo

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

tez tak kiedys mialam, ze bylo mi szkoda obcinac wlosow.. ale wazniejsze jest to , ze beda sie ladniej ukladac, wygladac i beda zdrowsze
zgadzam się, zdecydowanie lepiej nosic krótkie ale ładne, niz długie paskudne sianko Ja tez obciełam duzo, na wakcje, jakies 15cm. Było warto

Cytat:
Napisane przez Patisha87 Pokaż wiadomość
kolor jest śliczny i wcale nie braz.. to ciemny blond popielaty na pierwsyzm zdjeicu a na drugim wyglada na średni cieplejszy, ale mysle, ze to kwestia oswietlenia i bardziej mas zten pierwszy, skoro mylisz go z brązem
Poznaje sie to po refleksie- blond ma jasny refleks- odblask koloru.

A mozesz dac fotke, jak wyglądają bez prostownicy?? moze przesadzasz? moze powinnas sobie pomóc pianką/żelem/kremem do loków? Poszukaj fotek Rybiorek- zobaczysz jak moga wygladac fantastycznie loczki tej długości!

Cytat:
i co znowu chcesz sie meczyc z odrostami.. to nie ma sensu, wlozylas w to spooro pracy, zeby teraz miec swoj naturalny kolorek.. miej gdzies to co mowia inni.. mi to samo pisza na facebooku, ze w blondzie slicznie, ale mam go gdziesmnie to nie interesuje.. wole miec zdrowe wlosy niż siano
Skarb ma rację!!No wiesz co!
Próbowałas rumianku na rozjasnienie albo glisskura do brazowych włosów-szmapon z odzywka nadaja piekny mchoniowobrazowy odcien nawet ciemnemu blondowi, ktory po zaprzestaniu uzywania zmywa sie elegancko. Dziewczyny chwalą zwykłą czarną kawe na przyciemnienie. Poszperaj. Albo uzyj venity, ktora nada odcien ale zmyje sie szybko, co bys nie żałowała.
Stary 2011-02-09, 10:49   #3234
hexe22
Raczkowanie

mam sporą różnicę. teraz wydaje mi się że moje odrosty są straaasznie ciemne, jak miałam ciemne farby (brąz, czarne) to wydawało mi się , że odrosty mam bieluteńkie. no i bąź tu człowieku mądry
nie mogę iść na żywioł i nie robić nic z tym co już było farbowane, bo będę wyglądać jak "idź stąd i nie wracaj "
niejednokrotnie słyszałam o wskaźniku naturalnego koloru, ale nie jestem w stanie znaleźć tego na necie. może ktoś podpowie i podeśle linka? będę bardzo wdzięczna
hexe22 jest offline  
Stary 2011-02-09, 11:06   #3235
mysia m
Zakorzenienie

daj zdjecie, to użyjemy wbudowanego wskaźnika
a tak powaznie, to nigdy nie słyszałam o wskaźniku dostepnymw internecie. watpie, zeby był dokładny.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

w sumie to tak jest. jak miałam czarne, to odrost mi sie wydawał w żołtym kolorze blond, jak miałam złoty blond, to odrost wydawał sie popielatym brazem, a teraz okazuje się, ze to średni popielaty blondzik..
Stary 2011-02-09, 12:20   #3236
Exquise
Zadomowienie

Dziewczyny ratujcie, nie mam ochoty dbać o włosy, tak mi się nie chce, że nawet sobie nie wyobrażacie że może istnieć aż takie lenistwo.
Boję się, że odbije się to na moich włosach, na ich kondycji. Tylko je myje ;/ na odżywki nawet nie mam ochoty ;/ Wiążę je po myciu i na tym kończy się moje układanie włosów Chciałabym znowu zacząć o nie dbać, ale za cholerę nie chce mi się.

Exquise jest offline  
Stary 2011-02-09, 12:38   #3237
xyolax
Zakorzenienie

Cytat:
hmm.. to nie wiem. Mnie sie zawsze wydaje, ze codzienne mycie, to nie jest za dobre dla włosów. Zreszta jak w swoim czasie myłam codziennie- ze wzgledu na CG, to za bardzo się tym włosom przygladałam i wcia zmi cos nie pasowało. A teraz przygladam sie ile urosły tak co drugie mycie i nie dostaję z tym kota Aczkolwiek uważam, że nalezy myc tak czetso, jak to konieczne Miewam dni, ze są tłuste na drugi dzien, np przy okresie, ale wteyd to nawet po myciu sa kiepskie..
Pewnie gdy codziennie się myje włosy, gdzie nie jest to konieczne może się odbić jakoś na włosach. Ale w przypadkach gdy to jest naprawdę konieczne, bo następnego dnia ma się 'smalec' na głowie, myślę że tak czy siak wskazane jest umycie włosów

Cytat:
Napisane przez Exquise Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie, nie mam ochoty dbać o włosy, tak mi się nie chce, że nawet sobie nie wyobrażacie że może istnieć aż takie lenistwo.
Boję się, że odbije się to na moich włosach, na ich kondycji. Tylko je myje ;/ na odżywki nawet nie mam ochoty ;/ Wiążę je po myciu i na tym kończy się moje układanie włosów Chciałabym znowu zacząć o nie dbać, ale za cholerę nie chce mi się.
Ja też czasem mam chwile lenistwa i braku chęci dbania o włoski, ale nie poddawaj się Albo połóż jakiś olejek na włosy i wynagrodzisz im to zaniedbanie
Stary 2011-02-09, 12:50   #3238
Skarb90
Zadomowienie

GG do Skarb90

Zrobiłam dzisiaj foty, ale odrost mało się odróżnia od farbowanych i jestem zadowolona na mokrych włosach go widać , ale przy suchych prawie w ogóle , wiem , że tym razem uda mi się zapuścić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie7445.jpg (23,8 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie7446.jpg (21,6 KB, 58 załadowań)
Skarb90 jest offline  
Stary 2011-02-09, 13:13   #3239
xyolax
Zakorzenienie

Cytat:
Zrobiłam dzisiaj foty, ale odrost mało się odróżnia od farbowanych i jestem zadowolona na mokrych włosach go widać , ale przy suchych prawie w ogóle , wiem , że tym razem uda mi się zapuścić
faktycznie nie widać różnicy w kolorze i dobrze, nie wyłam nam się tym razem

a ja dzisiaj miałam ostatni egzamin w sesji i... FERIE !
Stary 2011-02-09, 13:20   #3240
Skarb90
Zadomowienie

GG do Skarb90

Cytat:
faktycznie nie widać różnicy w kolorze i dobrze, nie wyłam nam się tym razem

a ja dzisiaj miałam ostatni egzamin w sesji i... FERIE !
nie wyłamie się , bo szkoda by było to zmarnować wczoraj jaką fotkę znalazłam , patrzcie jakie włoski cudne nie wiem czy są 100% naturalne, ale fajne kolorki:P ten po lewej wygląda na naturalny:P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ikf.com.pl-fotka-988766.jpg (38,5 KB, 94 załadowań)

Edytowane przez Skarb90
Czas edycji: 2011-02-09 o 13:22
Skarb90 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, farbowanie, kręcone, naturalny kolor, rozjasniacz, wlosy, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości