Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :) - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-01, 21:16   #901
Karolina_xxl
Raczkowanie

Dot.: grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków. część 2 :)

Wasze odrosty są magiczne. : )))

Po co farbować wlosy, natura wie co doradzić..
Karolina_xxl jest offline  
Stary 2010-09-01, 21:46   #902
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

dokładnie
Meadow jest offline  
Stary 2010-09-01, 22:39   #903
siiesta
Rozeznanie

odpowiadam na pytanie dlaczego nie bede mogla miec dlugich do pasa wlosow:
niestety moje wlosy nie sa za geste, raczej zadkie. najwieksza przykrosc sprawia mi to ze jak wezme wlosy w kucyk to ta kitka taka mizerna. zawsze tak bylo w 2 kl w liceum, wiec 7 lat temu mialam dlugosc za ramoina i patrzac na zdjecia mysia pipka ma wiecej wlosow ode mnie
dlugosc na jaka mnie staj to ciut za ramiona, wiec ok 50 cm. na wiece nie ma co liczyc
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-01, 23:04   #904
Meadow
Wtajemniczenie

ja miałam takie jak byłam mała nie są gęste ale nie narzekam
Meadow jest offline  
Stary 2010-09-02, 07:51   #905
talkative2
Zakorzenienie

siiesta, ja na Twoim miejscu bym się nie poddawała tzn na zdjęciach, tak jak mówię, włosy wyglądały na dosyć gęste, ale może to rzeczywiście z powodu takiej fryzurki. Nie wiem jak wyglądałabyś w dłuższych, ale może spróbujesz coś zapuścić to pomyślimy nad fryzurą dla Ciebie
Ja też jak wiążę w kucyk to widok jest raczej mizerny zazdroszcze osobom, które nawet nie muszą gumki dwa razy obwiązywać bo taką mają objętość..
A próbowałaś różnych trików , jak np zaczesywanie włosów z jednej strony na drugą podczas suszenia itp? Są też różne kosmetyki dodająće optyczni eobjętości oczywiście biorąc pod uwagę, że naprawdę chcesz mieć długie włoski Samo naturalne falowanie się włosów zwiększa objętość- wyprostowanych mam zawsze o połowe mniej ...
Ja w liceum miałam właśnie takie do ramienia i w tragicznym stanie, gdyż w gimnazjum rozjaśniałam, a w liceum wrzuciłam już farbę brąż, bo nie mogłam patrzeć na te pióra rozjasnionej. W dodatku prostowałam nałogowo. Teraz już od jakiś 3 lat prostownicy staram się używać tylko od czasu do czasu i włosy wyglądają coraz lepiej. Ale zaaczełam je zapuszczać mając jeszcze koszmar na głowie

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-02, 08:36   #906
Exquise
Zadomowienie

KINPATSU co Ci mogę powiedzieć, rewelacyjny zdrowy włos

MEADOW urocza z Ciebie dziewczyneczka włoski długie, ale tak długich nie chciałabym mieć. I od dzieciństwa z grzywką chodziłaś Włosy są ok, nie za gęste i nie za cienkie.

Na gęstość swoją nie narzekam, Tż czasem mówi, żeby po myciu wiązać włosy, bo mam ich pełno na głowie

Exquise jest offline  
Stary 2010-09-02, 10:12   #907
siiesta
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
siiesta, ja na Twoim miejscu bym się nie poddawała tzn na zdjęciach, tak jak mówię, włosy wyglądały na dosyć gęste, ale może to rzeczywiście z powodu takiej fryzurki. Nie wiem jak wyglądałabyś w dłuższych, ale może spróbujesz coś zapuścić to pomyślimy nad fryzurą dla Ciebie
Ja też jak wiążę w kucyk to widok jest raczej mizerny zazdroszcze osobom, które nawet nie muszą gumki dwa razy obwiązywać bo taką mają objętość..
A próbowałaś różnych trików , jak np zaczesywanie włosów z jednej strony na drugą podczas suszenia itp? Są też różne kosmetyki dodająće optyczni eobjętości oczywiście biorąc pod uwagę, że naprawdę chcesz mieć długie włoski Samo naturalne falowanie się włosów zwiększa objętość- wyprostowanych mam zawsze o połowe mniej ...
Ja w liceum miałam właśnie takie do ramienia i w tragicznym stanie, gdyż w gimnazjum rozjaśniałam, a w liceum wrzuciłam już farbę brąż, bo nie mogłam patrzeć na te pióra rozjasnionej. W dodatku prostowałam nałogowo. Teraz już od jakiś 3 lat prostownicy staram się używać tylko od czasu do czasu i włosy wyglądają coraz lepiej. Ale zaaczełam je zapuszczać mając jeszcze koszmar na głowie
no zobaczymy. wczoraj przed lustrem wzielam metr i zmierzylam ile to 50 cm OMG! duzo! nie no szalec tak nie bede, wystarczy mi 35-37cm Nie wiem jak dlugo zapuszczac bede, mam naddzieje, ze przynajmniej nastepne pol roku. Napewno bede co miesiac pokazywac przyrost, wiec bede tez widziec czy dobrze wygladam w dluzszych. A jesli chodzi o "falszowanie" gestosci sposobami ktore wymienilas- z tym akurat nie mam problemu bo moje wlosy potrafia zakamuflowac braki z pomoca dobrych kosmetykow typu push up . Niestety ja nie chce ich maltretowac tapirem, pianka, spreyem itp. wiec tu rodzi sie problem.
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-02, 10:40   #908
siokoladka
Zakorzenienie

GG do siokoladka

Cytat:
Napisane przez siiesta Pokaż wiadomość
odpowiadam na pytanie dlaczego nie bede mogla miec dlugich do pasa wlosow:
niestety moje wlosy nie sa za geste, raczej zadkie. najwieksza przykrosc sprawia mi to ze jak wezme wlosy w kucyk to ta kitka taka mizerna. zawsze tak bylo w 2 kl w liceum, wiec 7 lat temu mialam dlugosc za ramoina i patrzac na zdjecia mysia pipka ma wiecej wlosow ode mnie
dlugosc na jaka mnie staj to ciut za ramiona, wiec ok 50 cm. na wiece nie ma co liczyc
oo tak skąd ja to znam tyle że podejrzewam że u mnie to kwestia właśnie maltretowania ich farbą od 14 roku życia przynajmniej czyli juz 7 lat
siokoladka jest offline  
Stary 2010-09-02, 10:52   #909
talkative2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez siiesta Pokaż wiadomość
no zobaczymy. wczoraj przed lustrem wzielam metr i zmierzylam ile to 50 cm OMG! duzo! nie no szalec tak nie bede, wystarczy mi 35-37cm Nie wiem jak dlugo zapuszczac bede, mam naddzieje, ze przynajmniej nastepne pol roku. Napewno bede co miesiac pokazywac przyrost, wiec bede tez widziec czy dobrze wygladam w dluzszych. A jesli chodzi o "falszowanie" gestosci sposobami ktore wymienilas- z tym akurat nie mam problemu bo moje wlosy potrafia zakamuflowac braki z pomoca dobrych kosmetykow typu push up . Niestety ja nie chce ich maltretowac tapirem, pianka, spreyem itp. wiec tu rodzi sie problem.
No to ja będę śledzić te Twoje włoski , bo strasznie ciekawa jestem a poza tym fajnie będzie z kimś zapuszczać bo mnie czasami kusi na zmianę i cięcie
No ja też moich staram się nie maltrtować takimi specyfikami, ale np grzywke zeby troche podniesc to zaczesuje na przeciwną stronę jak jest jeszcze mokra i poznije przekładam - wtedy się fajnie podnosi z tym, że teraz grzywe też zapuszczam o rany chyba wszystko zapuszczam

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-02, 22:36   #910
prvosenka
Raczkowanie

Dziewczyny postanowiłam się do was przyłączyć... jeśli mnie przyjmiecie oczywiście... Liczę na to że odciągniecie mnie od głupiego pomysłu rozjaśniania włosów. Nie farbowałam juz chyba z 5 miesięcy. Odrost jest spory, ale niezbyt widoczny bo farbę miałam podobną do naturalnego... Z jednej strony nie chcę maltretować włosów, niszczyć ich chemią.... ale z drugiej... ten kolor...:/:/ lubię siebie po farbie... włosy są takie ładne, błyszczące... mają taki nasycony kolor...!!!Pomocy..!!!
prvosenka jest offline  
Stary 2010-09-02, 22:56   #911
Meadow
Wtajemniczenie

Exquise, dziękuję

prvosenka, witaj wiem co masz na myśli, ja też lubię siebie w różnych kolorach, ale uwierz, natura wie co nam dała
Meadow jest offline  
Stary 2010-09-03, 00:34   #912
justevi
Raczkowanie

Witam. Czytam Was już od bardzo dawna i skorzystałam z niejednej dobrej rady Najczęsciej dotyczącej włosów. Moja historia jest dosyć długa. Mam naturalne włosy koloru jasny popielaty blond, bladą skóre i błękitne oczy. 5 lat temu robiłam sobie jaśniejsze pasemka, w zasadzie to refleksy bo nie było ich prawie widać. Potem coś mnie podkorciło i pofarbowałam całe włosy na blond. Ale bardzo jasny blond i w dodatku moje włosy bardzo się zniszczyły ;/ a to jeszcze nie najgorsze;p po tym wszytskim pofarbowałam je palettem ciemny brąz, który na moich prawie białych włosach wyszedl zielonkawo czarny ;p no i zaczeło sie farbowanie moich naturalnie jasnych włosków na czarno. Od maja się nie farbuję i moje włoski naturalne czyli odrost ma 8 cm, a całe włosy razem z farbowańcami sięgaja mi gdzieś do połowy łopatek. W sumie to nie mam czystych odrostów, bo z daleka i z bliska w sumie też wyglądam jakbym miała łysine na głowie, przez te jaśniutkie odrosty na czarnych włosach;p Więc co jakiś czas traktuje je szamponetka taka do 4 myć, więc nie jest aż tak tragicznie. Czy moge liczyć na wasze wsparcie dziewczyny?????? Błagam o pomoc ;p
justevi jest offline  
Stary 2010-09-03, 08:49   #913
Exquise
Zadomowienie

Hej, witamy dwie nowe

Od maja urosły Ci 8 cm? O wow! Jeśli dobrze zmierzyłaś odrost ...

Powiedziałam dla Tż, że potrzebuję zmian i żeby mi doradził, powiedział żebym sobie ścięła włosy (tak na 25-28 cm) i pofarbowała się na czarno, oczywiście farba odpada a pomysł na krótsze włosy całkiem fajny Teraz nie wiem czy zapuszczać czy ścinać... (<- podoba mi się ten języczek w tej ikonce)

Exquise jest offline  
Stary 2010-09-03, 09:29   #914
justevi
Raczkowanie

Całkiem możliwe, że źle zmierzyłam bo mam szamponetką troche przyciemnione, ale jak tylko zejdzie to zmierze na nowo i wrzuce zdjęcie mojego odrościku od zawsze jak pamietam włosy mi szybko rosły, dlatego farbowanie było tak straszne, katowałam moje włoski 2 razy w miesiącu czarną farbą, bo szybko pojawiał sie odrost, który naprawdę bardzo rzucał sie w oczy, bo moje naturalne śa bardzo jasne
justevi jest offline  
Stary 2010-09-03, 10:11   #915
Exquise
Zadomowienie

Oj biedne włoski
Dobrze im zrobi powrót do naturalnych

Exquise jest offline  
Stary 2010-09-03, 10:23   #916
justevi
Raczkowanie

No napewno. Już widzę znaczną poprawe ich kondycji chociaż narazie tylko 4 miesiące bez farby. Czasami mam chwile kryzysu, ponieważ jestem naturalną blondynką a podobają mi się czarnule, są takie wyraziste i wogóle;p Z drugiej strony się ciesze bo jak bede miała naturalne to wkońcu zrezygnuje z henny brwi i tuszu na rzęsach ;p bo czarne włosy i jasne brwi i rzęsy to nie za dobra mieszanka, wyglądam jak ufo ;p
justevi jest offline  
Stary 2010-09-03, 11:36   #917
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justevi Pokaż wiadomość
No napewno. Już widzę znaczną poprawe ich kondycji chociaż narazie tylko 4 miesiące bez farby. Czasami mam chwile kryzysu, ponieważ jestem naturalną blondynką a podobają mi się czarnule, są takie wyraziste i wogóle;p Z drugiej strony się ciesze bo jak bede miała naturalne to wkońcu zrezygnuje z henny brwi i tuszu na rzęsach ;p bo czarne włosy i jasne brwi i rzęsy to nie za dobra mieszanka, wyglądam jak ufo ;p
Mam to samo . I też cieszę się, że nie będę musiała już brwi, ani rzęs przyciemniać. Chociaż mam bardzo jasne, a rzęsy to już w ogóle - jak ich nie pomaluję wyglądam jakbym ich nie miała. Także z tuszu bym chyba nigdy nie zrezygnowała, ale w henne nie chce mi się bawić

I też podobają mi się ciemnowłose i ciemna oprawa oczu. Sama bardziej wyraziście czułam się w brązie, bo ciemne wyostrza rysy twarzy. A moje są mega łagodne i w blondzie wyglądam jak dziecinka, ale się przyzwyczajam
Stary 2010-09-03, 12:00   #918
justevi
Raczkowanie

Mam tak samo, w blondzie wyglądam jak dziewczynka. Jak pofarbowałam sie na czarno wszystkie ciotki i kumpele były w szoku że z takiego aniołka zmieniłam się w diabełka w czarnych wyglądam troche starzej a w naturalnych jak dziewczynka Ja jak miałam blond, to wcale sie nie malowałam, zaczęłam dopiero jak przeszłam metamorfoze jak dojde do naturalnych to zobacze czy nadal bede rzęsy malować, bo z brwi na pewno zrezygnuje. i mam pytanko czy któraś z was uzywała szamponu radical do zniszczonych włosów? i czy przyspieszył wam troche porost włosów? Bo ja kiedyś miałam problem z dużym wypadaniem moich kłaczków. i zaczełam stosować Radical i belisse. używam ich od maja, i chyba coś działają bo mam pełno małych antenek jakby kłaczki zaczły mi odrastać nie wiem na ile jest to spowodowane rzuceniem farb a ile radicalem i belissa.
justevi jest offline  
Stary 2010-09-03, 14:03   #919
Meadow
Wtajemniczenie

justevi, ja mam na odwrót, chciałabym być jasną blondynką naturalną a radicala używałam, ale nie szampon a ampułki i one przyspieszyły porost jak z szamponem to nie wiem
Meadow jest offline  
Stary 2010-09-03, 14:07   #920
justevi
Raczkowanie

tak to już chyba jest, że ciemne chcą być jasne, a jasne ciemne moze zaopatrze się w te ampułki aby wspomagać siły mojego odrostu
justevi jest offline  
Stary 2010-09-03, 14:11   #921
talkative2
Zakorzenienie

Szaaaampooooon Radical - spraaaawdzić !
Obeceni myje Seboradinem, ale jestem niezadowolona Więc może w następnej kolejności kupie ten

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-03, 14:24   #922
siiesta
Rozeznanie

no to ja musze sie pochwalic ze mialam juz kazdy kolor wlosow na glowie (plus teraz swoj, ktorego notabene nie widzialam od 8 lat ). w gimnazjum mialam swoje plus blond pasemka. Pozniej szamponetka malowalam na czekoladowy braz (oh jak pieknie w nim wygladalam!) a po brazie przyszedl czas na rude . Po liceum jak wyjechalam do pracy to 2 lata scinalam na irokeza i farbowalam na granatowa czern. Przyjechalam do Polski i zaczelam farbowac na bardzo ciemny braz. Nagle cos mi odbilo i...rozjasnilam wlosy rozjasniaczem i zafarbowalam na platynowy blond hehe. Po 4 miesiacach obcielam sie na krotko i zafarbwalam na sredni braz. Pozniej juz stopniwo farbowalam na coraz to jasniejsze brazy az ponad rok temu...wrocilam do naturalek. Walka byla ciezka, ale sie oplacalo. Kocham swoj kolor i nie opuszcze go az do smierci!
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-03, 14:30   #923
justevi
Raczkowanie

talkative2 ja jak pierwszy raz uzyłam radicala byłam w szoku co paskudnego on może zrobić z włosami ;p mam włosy długości 50 cm, i po umyciu nim nie mogłam ich rozczesać, bałam sie że starce wszystkie włosy ale zaopatrzyłam sie w dobrą odzywke i jakoś to zniosłam. Teraz jestem w trakcie stosowania 3 butelki, i moge powiedzieć że jest bardzo niewydajny, ale jakieś efekty widać siiesta podoba mi sie Twoje podejście, naturalne kłaczki górą!!
justevi jest offline  
Stary 2010-09-03, 14:48   #924
Exquise
Zadomowienie

SIIESTA to też poszalałaś z włosami
Moje miały ze mną dobrze (2x farba, 1x pasemka)

Exquise jest offline  
Stary 2010-09-03, 16:22   #925
violetdream
Przyczajenie

Przepraszam,że dawno nic nie pisałam ale jakoś ostatnio czasu nie mogę znaleśc

Witam nowe dziwczyny

Wasze włosy i odrosty są przepiękne
U mnie własnie dziś mija pełny miesiąc od ostatniego farbowania ... odrost ma ok. centymetr i jestem z tego powodu przeszczęśliwa Jednak wypadanie włosów nadal nie minęło.. mimo, że rostałam sie z farba i prostownica.. Zastanawiam sie nad kupieniem Radicalu do wlosow wypadajacych ( szampon + odżywka ) chociaż własciwie nie wiem czy to pomoże.. naczytałam sie o tych produktach i złych i dobrych opini.. może i ja wypróbuje ..
violetdream jest offline  
Stary 2010-09-03, 19:26   #926
Exquise
Zadomowienie

Potrzebuję totalnej zmiany włosów! Farba... ? Czuję, że jeszcze w tym roku przełamię się i zafarbuję włosy... Choć na razie mówię NIE.

Chcę aby moja twarz była bardziej wyrazista i oczy nabrały głębszego koloru...

Exquise jest offline  
Stary 2010-09-03, 19:51   #927
violetdream
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Exquise Pokaż wiadomość
Potrzebuję totalnej zmiany włosów! Farba... ? Czuję, że jeszcze w tym roku przełamię się i zafarbuję włosy... Choć na razie mówię NIE.

Chcę aby moja twarz była bardziej wyrazista i oczy nabrały głębszego koloru...

Już tak wiele osiągnelaś warto zaprzepaścić to teraz farbowaniem ... ? Mam nadzieję,że jednak nie podejmiesz takiego kroku
Może na razie zmiana fryzury by Ci wystaczyla?
violetdream jest offline  
Stary 2010-09-03, 20:01   #928
talkative2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justevi Pokaż wiadomość
talkative2 ja jak pierwszy raz uzyłam radicala byłam w szoku co paskudnego on może zrobić z włosami ;p mam włosy długości 50 cm, i po umyciu nim nie mogłam ich rozczesać, bałam sie że starce wszystkie włosy ale zaopatrzyłam sie w dobrą odzywke i jakoś to zniosłam. Teraz jestem w trakcie stosowania 3 butelki, i moge powiedzieć że jest bardzo niewydajny, ale jakieś efekty widać siiesta podoba mi sie Twoje podejście, naturalne kłaczki górą!!
No ja generalnie to po żadnym szmaponie włosów bez odzywki nie rozczesze fabowańce są tak suche, że po myciu robi się tragedia - jedno wielkie poplątanie ...
Seboradin kupilam (jak juz pisalam wczesniej) do wlosow znoszczonych farbowaniem i modelowaniem, zeby farbowańce troche odzywic. I jak dla mnnie ( co by mnie wielbicielki S nie zjadły ) to
1. mało wydajny - prawie w ogóle się nie pieni
2. śmierdzi niemiłosiernia
3. Narazie efektów brak, ale wiem, że na nie za wcześnie bo stosuje dopiero jakieś 2 tygodnie Zobaczymy co będzie dalej, może nagle odkryje jego cudowny wpływ

Ja też na głowie miałam wszystko już w gimnazjum najpierw pasemka rozjaśniaczem, później szamponetka, która się nie zmyła do końca i byłam ruda. Wspaniałomyślnie (ahhh to 15 lat ) postanowiłam walnąć rozjasniacz na cała głowe, zeby sie tego pozbyć . I co ? I jajo - DOSŁOWNIE Z płaczem i w czapce na głowie pobiegłam do fryzjerki, która jedyne co mogła zrobić, to stonowac to jakimś jasnym blondem i chodziłam prawie siwa a poźniej to już chyba z rozpaczy, że z moich włosów to już nic nigdy nie będzie - wrzuciłam na nie brązową farbę... I tak juz zostało - nieprzerwanie od liceum , czyli od 6 lat na brąz no ale teraz walcze o powrót do natury....

Edytowane przez talkative2
Czas edycji: 2010-09-03 o 20:02
talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-03, 20:24   #929
siiesta
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Ja też na głowie miałam wszystko już w gimnazjum najpierw pasemka rozjaśniaczem, później szamponetka, która się nie zmyła do końca i byłam ruda. Wspaniałomyślnie (ahhh to 15 lat ) postanowiłam walnąć rozjasniacz na cała głowe, zeby sie tego pozbyć . I co ? I jajo - DOSŁOWNIE Z płaczem i w czapce na głowie pobiegłam do fryzjerki, która jedyne co mogła zrobić, to stonowac to jakimś jasnym blondem i chodziłam prawie siwa a poźniej to już chyba z rozpaczy, że z moich włosów to już nic nigdy nie będzie - wrzuciłam na nie brązową farbę... I tak juz zostało - nieprzerwanie od liceum , czyli od 6 lat na brąz no ale teraz walcze o powrót do natury....
ja zakochalam sie w Matce Naturze! Przypomnialam sobie ze w bajce Smerfy od czasu do czasu pojawiala sie Matka Natura. Byla piekna i sprawiala ze wszystko wokol niej kwitnelo Ziola i naturalne oleje sa skarbem! Po to sa bysmy cenili je i uzywali do wlasnych potrzeb
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-03, 20:50   #930
Exquise
Zadomowienie

I teraz sobie poczytałam Was i znowu odechciało mi się farby...
Sama nie wiem czego chcę
Nie farbuję już 11 i pół miesiąca, kusi kusi... jak nigdy dotąd

Exquise jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, farbowanie, kręcone, naturalny kolor, rozjasniacz, wlosy, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości