Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :) - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-03, 21:12   #931
talkative2
Zakorzenienie

Dot.: grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków. część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Exquise Pokaż wiadomość
I teraz sobie poczytałam Was i znowu odechciało mi się farby...
Sama nie wiem czego chcę
Nie farbuję już 11 i pół miesiąca, kusi kusi... jak nigdy dotąd
Nooo wystarczy przeczytać mój ostatni post, żeby każdej zwolenniczce farby od razu się odmienilo Mnie by było szkoda po prawie roku ... Naprawdę aż tak zle sie czujesz?

Cytat:
Napisane przez siiesta Pokaż wiadomość
ja zakochalam sie w Matce Naturze! Przypomnialam sobie ze w bajce Smerfy od czasu do czasu pojawiala sie Matka Natura. Byla piekna i sprawiala ze wszystko wokol niej kwitnelo Ziola i naturalne oleje sa skarbem! Po to sa bysmy cenili je i uzywali do wlasnych potrzeb
SMEEERFY ... Zostałam rozbrojona i położona na łopatki skund żeś to wytrzasnęła to ja nie wiem ale zabrzmiało komicznie-przeuroczo

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-03, 21:21   #932
siiesta
Rozeznanie

kochalam Smerfy jak bylam mala
A jeszcze powiem ze powstaje kinowa wesja tej dobranocki!!!! Woohooo!!!
Juz kilka miesiecy temu widzialam na jednym z portali aktora zrobionego na Gargamela heheheh

A tak wogole to troche mi sie len wlacza jesli chodzi o odzywianie wlosow roznymi pasciami 3-4 razy na tydz. Troche ze wzgledu na to ze ciagle czekam na tel w sprawie o prace i jakos nie moge sie go doczekac.....
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-03, 21:26   #933
violetdream
Przyczajenie

Też jak czytam wasze posty to mi sie odechciewa używania jakiej kolwiek farby w przyszłości i przestały mnie denerwowac odrosty Naturalki
violetdream jest offline  
Stary 2010-09-03, 21:28   #934
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

szampony ziołowe z odżywką to byłby bezsens, ja bym była zła gdyby się po nim właśnie nie plątały, bo to że się plączą znaczy że świństw w nim nie ma

a jak dziewczyny chcecie zmiany to ja myślę, że taka szamponetka na 4-6 myć nie zaszkodzi, ja sie bałam, że czerwona mi nie zejdzie, bo na farbowanych przy odrostach została dłużej ale w końcu zeszła cała z nimi to jest tak, że niekoniecznie te 6 myć, a więcej, ale na 100% zejdzie

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2010-09-03 o 21:31
Meadow jest offline  
Stary 2010-09-03, 22:48   #935
Karolina_xxl
Raczkowanie

A ja jestem załamana.
Farba fryzjerska sie z moich kłączków zmywa i widać odrosty...
minęły 3 tygodnie, a są duze i rzucajace się w oczy... jutro zmeirze po myciu.

nie chce farbować.
Karolina_xxl jest offline  
Stary 2010-09-04, 08:39   #936
talkative2
Zakorzenienie

Cytat:
kochalam Smerfy jak bylam mala
A jeszcze powiem ze powstaje kinowa wesja tej dobranocki!!!! Woohooo!!!
Juz kilka miesiecy temu widzialam na jednym z portali aktora zrobionego na Gargamela heheheh

A tak wogole to troche mi sie len wlacza jesli chodzi o odzywianie wlosow roznymi pasciami 3-4 razy na tydz. Troche ze wzgledu na to ze ciagle czekam na tel w sprawie o prace i jakos nie moge sie go doczekac.....
Ooo to ja będę pierwszą w kolejce po bilet chociaż bajki na pewno nigdy nie przebije
a ta praca to w uk? (wnioskuje z opisu) Pracowałam 3 mies
Przepraszam jeśli offtopuje

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
szampony ziołowe z odżywką to byłby bezsens, ja bym była zła gdyby się po nim właśnie nie plątały, bo to że się plączą znaczy że świństw w nim nie ma

a jak dziewczyny chcecie zmiany to ja myślę, że taka szamponetka na 4-6 myć nie zaszkodzi, ja sie bałam, że czerwona mi nie zejdzie, bo na farbowanych przy odrostach została dłużej ale w końcu zeszła cała z nimi to jest tak, że niekoniecznie te 6 myć, a więcej, ale na 100% zejdzie
Ja nawet jakbym olejem umyła, to i tak bym miała splątane po prostu są zniszczone... Ale to nowe co wyrastają już pewnie będą inne
Ja żadnej szmaponetki już nie ruszam zawsze mi zostaje coś na włosach i to brzydkiego

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-04, 09:53   #937
Meadow
Wtajemniczenie

Karolina_xxl, my praktycznie wszystkie chodzimy z odrostami, nie przejmuj się jak będę miała czym zrobić zdjęcie to Ci pokażę z jakim szkaradnym odrostem ja chodzę

talkative2
, w sumie to chyba Cię rozumiem, bo mi fryzjer ostatnio ściął właśnie włosy z wierzchu które też się plątały cały czas... a właściwie to to było ciągnięcie i urywanie się włosów od rozjaśniacza i to też wolniej schło, ale strasznie się cieszę, że juz tego nie ma

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2010-09-04 o 09:55
Meadow jest offline  
Stary 2010-09-04, 11:14   #938
justevi
Raczkowanie

ja raz na jakis czas uzywam szamponetki 4-6 myć ciemny braz, i zawsze schodzi ale już niedługo i z tego zrezygnuje jak odrosick bedzie większy. Bo z daleka z moim blond odrostem na czarnych farbowańcach wyglądam jakbym miała czubek głowy wygolony na łyso Ja po szamponach ziołowych lubie to uczucie czystości jakby takie skrzypienie włosów, nie wiem czy dobrze to określiłam, ale ja mam takie wrażenie
justevi jest offline  
Stary 2010-09-04, 11:18   #939
talkative2
Zakorzenienie

tak ja wiem o jakie skrzypienie Ci chodzi i o jakie uczucie czystości niestety po Seboradinie (mimo, że myje włosy zawsze dwa razy!) głowa mnie swędzi, jakbym miala niemytą ... w dodatku kosztował 22 zł

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-04, 12:15   #940
Karolina_xxl
Raczkowanie

czyli Seboradin kupować czy nie?
Bo widzę sprzeczne opinnie.
Ja do mycia babmbino dla dzieci i wax do zniszczonych...

??
Karolina_xxl jest offline  
Stary 2010-09-04, 13:05   #941
siokoladka
Zakorzenienie

GG do siokoladka

u mnie co noc oleje przez to moje życie towarzyskie trochę cierpi A do mycia Malwa pokrzywowa i gitara

U mnie przygoda rozpoczęła się delikatnymi pasemkami ale długo w nich nie wytrzymałam i poszło całe na blond do końca gimnazjum chodziłam blondyna w liceum to dopiero był szał dosłownie co 2-3 tygodnie zmieniałam kolor włosów, byłam ruda, czerwona, borsucza (dół czarny góra blond) miałam niebieskie końcówki brąz z balejażem aż jakoś później cała na czarno i tak chodziłam z tym dobrych kilka może kilkanaście miesiecy na studiach już chodziłam spooooro czasu jako brąz później zaczęłam zapuszczać naturalki ale zwątpiłam zrobiłam sie na blond i od nowa )
teraz mam swój absolutny ideał włosowy przepiękna kondycja idealna długosc czy farbowane nie wiem ale to akurat małow wazne
siokoladka jest offline  
Stary 2010-09-04, 13:16   #942
siiesta
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Ooo to ja będę pierwszą w kolejce po bilet chociaż bajki na pewno nigdy nie przebije
a ta praca to w uk? (wnioskuje z opisu) Pracowałam 3 mies
Przepraszam jeśli offtopuje [COLOR="Silver"]
tak UK, a dokladnie Anglia. Juz tam pracowalam 2 lata i teraz skonczywszy studia wybieram sie na dluzszy czas
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-04, 16:35   #943
talkative2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Karolina_xxl Pokaż wiadomość
czyli Seboradin kupować czy nie?
Bo widzę sprzeczne opinnie.
Ja do mycia babmbino dla dzieci i wax do zniszczonych...

??
Możesz spróbować Dużo osob rzeczywiście chwali
Ja tylko piszę, żeby nie obiecywac sobie Bóg wie czego prze dkupnem tego szamponu (tak jak ja to zrobiłam po przeczytanych opiniach ) ... Wszystko zalezy od włosków... Jednej z nas przypasuje , innej nie Ja już raczej drugi raz nie kupię.. No chyba, że nagle zacznie działać

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
tak UK, a dokladnie Anglia. Juz tam pracowalam 2 lata i teraz skonczywszy studia wybieram sie na dluzszy czas
Jak nie masz tam nikogo znajomego, kto mógłby Ci pomóc na początku, to może spróbuj przez agencję w Polsce Zapewniają pracę i mieszkanie na dzień dobry często
Ale skoro byłaś tyle czasu, to przypuszczam, ża masz już znajomości

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość
teraz mam swój absolutny ideał włosowy przepiękna kondycja idealna długosc czy farbowane nie wiem ale to akurat małow wazne
czyli to na zdjęciach to Twoj natural? Bo nie rozumiem

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-04, 17:04   #944
siokoladka
Zakorzenienie

GG do siokoladka

czyli to na zdjęciach to Twoj natural? Bo nie rozumiem [/QUOTE]

niiii to ideał do którego dążę
siokoladka jest offline  
Stary 2010-09-04, 17:07   #945
siiesta
Rozeznanie

Cytat:
Jak nie masz tam nikogo znajomego, kto mógłby Ci pomóc na początku, to może spróbuj przez agencję w Polsce Zapewniają pracę i mieszkanie na dzień dobry często
Ale skoro byłaś tyle czasu, to przypuszczam, ża masz już znajomości [COLOR="Silver"]
no mam mam znajomych ;-D
probowalam na poczatku szukac pracy na wlasna reke ale dostalam TYLKO jedna pozytywna odpowiedz, wiec skontaktowalam sie z agencja i wlasnie dzieki nim mam znalezc prace. Czekam rowno tydzien i cisza ale mam nadzieje ze juz w nastepnym tyg cos uslysze
a tak wogole to ide robic maske na wlosy i twarz (nie taka sama ) wiec musze isc...
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-04, 18:14   #946
kinpatsu
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Dziękuję za pochwałę odrostu Dzisiaj w pracy znajoma wprost zapytała mnie kiedy znowu farbuję włosy [jeszcze nie tak dawno dużo o tym gadałyśmy stąd jej pytanie], bo wyglądam strasznie z tym odrostem Powiedziałam, że nie ma szans, że zapuszczam naturalnki, stwierdziła, że jestem niepoważna, że miałam taki cudny kolor , jak marzenie, a ten mój jest fatalny i że co ja robię Dodam, że ona sama ma swoje naturalne włosy, jakiś taki brązik, więc nie wiem czemu nie pochwaliła mojej decyzji o zapuszczaniu naturalek, zresztą nvm ^^ Właśnie siedzę z olejem kokosowym i oliwą z oliwek na głowie i kubkiem skrzypokrzywy ^^ Jutro wybieram się po jakieś cudne specyfiki do włosów, akurat wszystko jest na wykończeniu, wypróbuję trochę nowych rzeczy.

JESTEŚMY ZE SOBĄ...
VIKINGS WE LOVE
kinpatsu jest offline  
Stary 2010-09-04, 20:09   #947
talkative2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość

niiii to ideał do którego dążę
Głupia ja nie zrozumiałam z ostatniego zdania

Cytat:
no mam mam znajomych ;-D
probowalam na poczatku szukac pracy na wlasna reke ale dostalam TYLKO jedna pozytywna odpowiedz, wiec skontaktowalam sie z agencja i wlasnie dzieki nim mam znalezc prace. Czekam rowno tydzien i cisza ale mam nadzieje ze juz w nastepnym tyg cos uslysze
a tak wogole to ide robic maske na wlosy i twarz (nie taka sama ) wiec musze isc...
Ja, jak szukałam pracy (było cięzko --> najazd polszy na UK ) to dzwoniłam do nich codziennie prawie z tym, że to była już angielska agencja, gdyż najpierw pojechałam, a później szukałam pracy - taaaa wiem mądrze mój TŻ już tam pracował i dopiero po jego telefonie i prośbie do mnie oddzwonili więc naprawdę każda znajomość jest dobra

Cytat:
Napisane przez kinpatsu Pokaż wiadomość
Dziękuję za pochwałę odrostu Dzisiaj w pracy znajoma wprost zapytała mnie kiedy znowu farbuję włosy [jeszcze nie tak dawno dużo o tym gadałyśmy stąd jej pytanie], bo wyglądam strasznie z tym odrostem Powiedziałam, że nie ma szans, że zapuszczam naturalnki, stwierdziła, że jestem niepoważna, że miałam taki cudny kolor , jak marzenie, a ten mój jest fatalny i że co ja robię Dodam, że ona sama ma swoje naturalne włosy, jakiś taki brązik, więc nie wiem czemu nie pochwaliła mojej decyzji o zapuszczaniu naturalek, zresztą nvm ^^ Właśnie siedzę z olejem kokosowym i oliwą z oliwek na głowie i kubkiem skrzypokrzywy ^^ Jutro wybieram się po jakieś cudne specyfiki do włosów, akurat wszystko jest na wykończeniu, wypróbuję trochę nowych rzeczy.
Dziwna a Ty masz jeden z najładniejszych kolorów jakie widziałam... Moja siostra ma podobny miała naturalny prawie taki, jak Ty farbowany, tylko ciut cieplejszy. Niespotykany. I... zaczęła farbować na prawei taki sam efekt - odorsty wyrastają duuuużo ciemniejsze.

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-04, 20:55   #948
kinpatsu
Rozeznanie

Cytat:
Dziwna a Ty masz jeden z najładniejszych kolorów jakie widziałam... Moja siostra ma podobny miała naturalny prawie taki, jak Ty farbowany, tylko ciut cieplejszy. Niespotykany. I... zaczęła farbować na prawei taki sam efekt - odorsty wyrastają duuuużo ciemniejsze.
U mnie kolor, który odrasta, jest nieco inny niż przed farbowaniem, ale na szczęście nie ciemniejszy. Jest tylko jedna rzecz, nie wiem, może mam już zwidy od ciągłego wpatrywania się w te włosy, ale wydaje mi się, że... rośnie mi odrost odrostu Mam kolor farbowany, swój ciemniejszy blond i nagle jakieś 0,5cm całkowicie jaśniejszego blondu przy samej skórze. Też tak miałyście? Nie chcę mieć trzech kolorów na głowie, już dwa muszę znosić... >.<

JESTEŚMY ZE SOBĄ...
VIKINGS WE LOVE
kinpatsu jest offline  
Stary 2010-09-04, 22:36   #949
Meadow
Wtajemniczenie

ja mam jaśniejsze włoski przy czole i lekko przy głowie jak są "świeże" chyba wiem o co Ci chodzi dzisiaj mam jakiś taki dzień, że nie podoba mi się żaden inny kolor włosów niż mój własny naturalny (ale kolor Exquise i tak bardziej )
Meadow jest offline  
Stary 2010-09-05, 11:52   #950
talkative2
Zakorzenienie

ja też mam tak , że przy grzywce i przy skroniach te tyle co wyrastające, cienkie włoski sa baaaardzo jasne
Ja mam trzy kolory i strasznie mi się to nie podoba. Mógłby ten paskudny szampon w końcu zejść chociaz jak się patrzy do światła dziennego to wygląda na taki cieplejszy blond. Natomiast w łazience , do światła "żarówkowego" to taki rudy wstrętny

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

PS. Macie może jakiś sposób (może być dmowy), żeby jakoś szapon się wypłukał do końca? 28 myć trwa już 2,5 miesiąca ...

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-05, 12:08   #951
siiesta
Rozeznanie

Cytat:
jPS. Macie może jakiś sposób (może być dmowy), żeby jakoś szapon się wypłukał do końca? 28 myć trwa już 2,5 miesiąca ...
zeby szampon szybciej i skuteczniej sie wyplukal musi sie przestac pienic. Moja Kornelka ma zawsze z tym problem wiec ja robie tak: biore pol cytryny wyciskam sok, wlewam do atomizera i dolewam ok 30 ml wody przegotowanej. Jak juz umyje skarbkowi wlosy, to na piane psikam sokiem i po chwili splukuje letnia woda. szampon szybko sie splukuje do konca.

AAAAA TERAZ SIE ZORIENTOWALAM ZE CHODZI O SZAMPONETKE!
NO TO DALEJ POLECAM CYTRYNE PLUS NIZORAL- OGOLNIE WSZYSTKIE PRZECIWLUPIEZOWE SPLUKJUA KOLOR HEHEHE
Likwidujemy naczynka

Edytowane przez siiesta
Czas edycji: 2010-09-05 o 12:11
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-05, 12:13   #952
kinpatsu
Rozeznanie

Ja patrzyłam tylko w świetle dziennym, akurat był dzień bez słońca, więc światło najbardziej wiarygodne. U mnie te jaśniejsze włosy to nie tylko przy skroniach i czole, ale na całej głowie, tak samo te partie, które cały czas są przykryte i nie dociera do nich światło słoneczne. Tak więc chyba mam faktycznie odrost odrostu, fatalnie...

talkative2, moim zdaniem, to to się nigdy nie wypłuka do końca :/ Ja raz zrobiłam Castingiem to mi zostało, żona mojego brata od listopada zeszłego roku wraca do naturalnego koloru, ostatnie czym farbowała wtedy to Casting, do dziś jej się nie wypłukał. Ale może u Ciebie będzie inaczej.

JESTEŚMY ZE SOBĄ...
VIKINGS WE LOVE
kinpatsu jest offline  
Stary 2010-09-05, 12:18   #953
siiesta
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kinpatsu Pokaż wiadomość
Ja patrzyłam tylko w świetle dziennym, akurat był dzień bez słońca, więc światło najbardziej wiarygodne. U mnie te jaśniejsze włosy to nie tylko przy skroniach i czole, ale na całej głowie, tak samo te partie, które cały czas są przykryte i nie dociera do nich światło słoneczne. Tak więc chyba mam faktycznie odrost odrostu, fatalnie...
eee ja tez mam odrosty odrostow ale nie narzekam. od polowy glowy w dol sa zloto-brazowe rozjasnione od slonca w maju/czerwcu. Od czubka w dol do polowy glowy zas sa mocno brazowe bez rudych przeblyskow . Mi sie to podoba ale mam w planach sciac te rudasy jak tylko troche jeszcze podrosna (ok 15 cm)
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-05, 12:40   #954
Exquise
Zadomowienie

Uwaga na cytrynkę może przesuszyć włoski tak gdzieś kiedyś wyczytałam
Co do wypłukiwania koloru to przeciwłupieżowe.
Mi po castingu w sumie się chyba wypłukało większość ale chyba nie wszystko
Swoje włosy wolę te nierozjaśnione przez słońce, tylko te od spodu, mają fajny ciemniejszy i chłodny kolorek

O jejku! MEADOW ale mi komplementujesz z moimi naturalnymi Cieszę się, że się podobają.

Exquise jest offline  
Stary 2010-09-05, 15:51   #955
talkative2
Zakorzenienie

no ja własnie Castingiem mialam robione ... Ehh no nic - spróbuje tym przeciwłupiezowym, może coś da Na początku ładnie się wypłukiwało, ale teraz nic nie rusza .

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-05, 19:27   #956
kinpatsu
Rozeznanie

Cytat:
no ja własnie Castingiem mialam robione ... Ehh no nic - spróbuje tym przeciwłupiezowym, może coś da Na początku ładnie się wypłukiwało, ale teraz nic nie rusza .
Ja miałam tak samo Wszystko co najlepsze wypłukało się w tydzień, a wyblakły kolor pozostał. Nie wiem, czy da się go czymś zedrzeć, nie próbowałam, położyłam na to farbę permanentną, ale szampon przeciwłupieżowy to ponoć dobry patent
Miałam zrobić sobie dziś zakupy włosowe, a wróciłam do domu z bielizną i kosmetykami do twarzy... >.< Nie znalazłam nic ciekawego, a ponieważ jest niedziela moje ulubione miejsca są zamknięte, zobaczymy jutro ^^
Włosy pięknie rosną, doszukałam się dzisiaj nawet 4,9cm odrostu Wydaje mi się, że z ciemniejszym blondem moja twarz jest bardziej wyrazista, oczy wydają się większe, a cera zdrowsza

JESTEŚMY ZE SOBĄ...
VIKINGS WE LOVE
kinpatsu jest offline  
Stary 2010-09-05, 20:06   #957
talkative2
Zakorzenienie

ja jutro sobie serwuje zakupy mam okazję i troszkę bonusowych pieniażków (rodzice zrobili imieninowy przelewik ). Rozglądne się za czymś do włosia i też na ciuszki popatrze bo z jesienną kolekcją u mnie w szafie cięzko, oj ciężko!

talkative2 jest offline  
Stary 2010-09-06, 08:13   #958
Exquise
Zadomowienie

Te naturalne włosy mają taki fajny połysk, nie taki jaki daje nabłyszczacz czy farba świeżo nałożona na włosy, ten blask jest niepowtarzalny, bynajmniej u mnie. Nie używam żadnych nabłyszczaczy a tak ładnie lśnią

Exquise jest offline  
Stary 2010-09-06, 10:58   #959
siiesta
Rozeznanie

zobaczcie dziewczyny co znalazlam... http://www.youtube.com/watch?v=QCPZ_Ouet3w
chwila zwatpienia.... tak dlugo zapuszczalam naturlaki a tu ten filmik i przepiekna dziewuszka z niedosc ze swietnym kolorem wlosow ktory by mi naprawde pasowal, to jeszcza ta fryzura! mialam juz podobna ok 1.5 ruku temu ale ona bedzie mi sie zawsze podobac. Nie wiem co robic, zaraz oszaleje!
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline  
Stary 2010-09-06, 11:07   #960
Exquise
Zadomowienie

Zobaczę później teraz nie mogę odtworzyć na tym komputerze. Skoro wywarła ta dziewczyna takie emocje na Tobie to z pewnością musi być niezwykła
Ogarnij się i zapomnij o tym, im szybciej tym lepiej
Wczoraj o Smerfach Nam pisałaś a dzisiaj szalejesz bo zobaczyłaś filmik, dziewczyny powinno wprowadzić się zakaz korzystania z Youtube żeby nie kusiło.

Exquise jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, farbowanie, kręcone, naturalny kolor, rozjasniacz, wlosy, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości