jak wyprostowac wlosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-12, 13:17   #1
kolezanka
Przyczajenie

jak wyprostowac wlosy?

Jak mozna wyprostowac wlosy nie uzywajac prostownicy? Mam takie fale na glowie a jak wyprostuje prostownica i jest wilgoc w powietrzu to sie zara faluja. Slyszalam ze sa jakies suszarki z nakladka do prostoawnia wlosow. Sa drogie i nie wiem czy warto kupic. Jesli ktos wie to prosze o odpowiedz. A moze znacie jakies dobre kosmetyki tylko takie zeby mialy dlugotrwaly efekt(do nastepnego mycia glowy). Z gory dzieki!
kolezanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-12, 16:45   #2
da_girl
Przyczajenie

GG do da_girl
Re: jak wyprostowac wlosy?

Hmmm jesli masz bardzo kreone wlosy to wydaje mi sie ze tylko prostownicą mozesz je wyprostowac wyproboj te mleczka wygladzającego Fructis.Znam tez pewnien sposob o ktorym gdzies czytalam.Duza ilosc wosku rozprowadzsz na wlosach i pozniej prostujesz zelazkiem ponoc wtedy dlugo trzymaja sie proste.Zrob tak :
Umyj wlosy szamponem wygladzajacym wlosy naloz odzywke do splukiwania.Teraz naloz mleczko wygładzające Frizz Control STRONG FRUCTIS i troszke wosku na wlosy(tylko nieprzesac z iloscią kosmetyku)Suszarka susz wlosy od nasady tak aby byly gladkie.Na koniec wez prostownice i wyprostuj je dokladnie mozesz jeszcze utrwalic fryzurke jakims lekkim lakierem do włosow (np.fructis) I mysle ze powinno sie trzymac.Jest tylko jeden minus suszarka i prostownica niszcza wlosy wiec radze ci prostowac wlosy na jakies tam okazje nie na codzien.Moja kolezanka prostowala wlosy codziennie przez pl roku i musiala wlosy sciac poniewac wykruszyly jej sie troche.Ja tez dlugi czas codziennie prostowalam ale przestalam ze wzgledu na stan wlosow.POWODZENIA!
da_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 14:15   #3
Ela
Zakorzenienie

jak wyprostowac wlosy?

moje włosy układaja sie w miekkie fale, nie sa to loki, takie poprostu ... fale. Nie chce zeby mi sie kęciły, co zrobic zeby były proste? Wyciągać szczotką? Jak umyje i naloże duzo odzywki to jest prawie ok, ale obciązam wlosy. Macie jakis pomysł? Moze jest jakis preparat ...
Stary 2004-05-23, 14:30   #4
Ines1985
Zakorzenienie

Preparaty są, ale ja i bez nich sobie radze
Juz podawalam swoj sposob tu kiedys na wizazu, ale moge sie powtorzyc...
Po umyciu nakladam odzywke (obojetnie jaka) i susze wlosy przeciagajac po nich szczotka z takimi otworami przez ktore dopuszczam cieplo z suszarki... Pracochlonne ale pomaga...
Ja mam niby proste wlosy ale pod spodem potwornie sie faluja i baaardzo mnie to denerwuje

Ines1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 22:37   #5
Ela
Zakorzenienie

przetestuje
Stary 2004-05-23, 22:49   #6
Ines1985
Zakorzenienie

Przetestuj ale nie gwarantuje efektu wszystko zalezy od wlosow... No i idealnie rozprostowac sie nie da Chyba ze rzeczywiscie mialoby sie jakies specjalne preparaty... Tak zazdroszcze niektorym dziewczynom takich idealnie prostych wlosow!

Ines1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 23:19   #7
agusiaki
Rozeznanie

Ines1985 napisał(a):
> Tak zazdroszcze niektorym dziewczynom takich idealnie prostych wlosow!

ojjj, kochana, nie ma czego... Ty marzysz o prostych, a te "proste" o kręconych
Mnie zawsze moje proste i cieżkie wlosy doprowadzały do szału i kompletnej rozpaczy. Jak trzeba było zrobić koka na ślub/studniówkę/sylwestra to tragedia i rozpacz, bo po 2 godzinach wlosy wracały do swojej prostoty (doslownie i w przenośni)

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 20:04   #8
Ela
Zakorzenienie

a ja kiedys miałam wlosy bardzo mało podatne na ukladanie i krecenie lokówką na przykład było widoczne przez 2-3 godz. A teraz fryzjerka nie moze sie na chwalic jak to mi sie swietnie włosy układają.
Stary 2004-05-24, 20:29   #9
KaSsIaK
Przyczajenie

Ja chociaż mam proste włosy, dodatkowo prostuję je prostownicą. Wtedy są całkowicie gładkie i mięciutkie. Polecam tą metodę, chociaż jest czasochłonna i podobno wysusza kudełki. Ale przy włosach lekko kręconych efekt będzie rewelacyjny
Stary 2004-12-21, 12:10   #10
AnJaKo
Przyczajenie

Jak wyprostować prostownicą?

Właśnie kupiłam prostownicę GAMA z płytkami ceramicznymi. Niestety nie mam instrukcji. Jak prostować włosy? Najpierw wysuszyć?I co dalej? Mam też preparat ochronny ale akurat na nim jest instrukcja. Dziękuję za pomoc.
AnJaKo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 13:26   #11
sorceress
Rozeznanie

Re: Jak wyprostować prostownicą?

Żeby za bardzo nie niszczyć włosów lepiej poczekać aż same wyschną, najlepiej umyć je wieczorem i prostować rano. Użyj preparatu, tak jak jest napisane na opakowaniu a potem dzieląc włosy na pasma przeciągaj je prostownicą od nasady ku końcom.
Pozdrawiam,
Martyna

"Największym błędem jaki możesz zrobić w życiu jest ciągle obawianie się, że popełnisz błąd." Elbert Hubbard
sorceress jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 15:55   #12
jollcia
Przyczajenie

GG do jollcia

to bardzo proste pamietaj ze mozna prostowac tylko suche wloski , to jest najwazniejsze , a co do reszty poprostu przesuwaj nia delikatnie po wlosach i tyle.Sama zobaczysz ze idzie to bardzo gladko
jollcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 21:41   #13
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

jezeli masz wlosy krecone , mozna je podmodelowac lub wysuszyc szczotka gladzac , tak aby juz je troszke w ten sposob wyprostowac, oczywiscie po nalozeniu juz wczesniej srodka wspomagajacego prostowanie
Stary 2004-12-22, 14:30   #14
AnJaKo
Przyczajenie

Bardzo Wam dziękuję życzliwe kobietki.Tak myślałam, że trzeba prostować suche, ale lepiej się upewnić, żeby zaraz nie trzeba było obcinać włosków
AnJaKo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 15:10   #15
greeneyes
Raczkowanie

a czy mozna prostowac wloski codziennie?
greeneyes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 22:02   #16
natuska17
Zakorzenienie

Greeneyes, pewnie można, o ile używa się odpowiednich środków pielęgnacyjnych no i co jakiś czas podcina koncówki

natuska17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 22:27   #17
agafka
Raczkowanie

codziennie chyba nie bardzo prostownica, nawet ceramiczna niszczy wlosy (wysusza), wiec codzienne prostowanie odpada.Moja fryzjerka twierdzi,ze co drugi dzien to za czesto. Tak czy inaczej warto zainwestowac w cos ochronnego np.w iron serum "osis" (200 stopni proof)a po prostowaniu np.biosilk (regeneruje i nablyszcza)jedna kropelke rozetrzec w raczkach i gotowe
agafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 22:32   #18
natuska17
Zakorzenienie

ja prostuję codziennie od ponad pół roku, i wielkich zmian na swoich włosach nie zauważyłam. tylko koncówki są zniszczone, ale je można przecież ścinać...

Stary 2004-12-22, 23:04   #19
agafka
Raczkowanie

wiadomo wszystko zalezy od gatunku wlosa - niestety.Sa osoby o tzw. niezniszczalnych wlosach, mozliwe, ze jestes jedna z nich mysle, ze gdybym uzywala prostownicy codziennie nie miala bym juz na glowie czegos co nazywamy wlosami, a raczej potocznie mowiac niezle "siano". Mogla bys mi napisac/poradzic jakich kosmetykow uzywas/c (szampon, odzywka, maska itp.)?
Stary 2004-12-22, 23:47   #20
natuska17
Zakorzenienie

ja siano na głowie mam odkąd pamiętam i jedynym sposobem na ujarzmienie go jest właśnie prostownica. po niej włoski przynajmniej wyglądają zdrowiej i ładniej a przeciw puszeniu się używam serii wygładzającej Garniera (Nutri Gładkiej), tzn. szampon + odżywka + serum bez spłukiwania. widziałam ostatnio w drogerii, że powstała jeszcze maska, w tą też się muszę zaopatrzyć. mi osobiście regularne stostowanie tej serii bardzo pomogło, mam o połowę mniej włosów na głowie (co śmieszniejsze - kręcą się, ale nie puszą, zresztą takie naturalne fale też głupio nie wyglądają, więc sobie urozmaicam - raz na prosto, raz na kręcono ponoć Elseve też jest niczego sobie (znajoma fryzjerka mi ostatnio poleciła), ale zdaje się, że przeglądałam kiedyś o nim opinie na KWC i nie miał zbyt dobrych opinii. jak sama mówisz - wszystko zależy od rodzaju włosa, trzeba po prostu szukać aż znajdzie się coś dobrego szkoda tylko, że tyle trzeba w te poszukiwania zainwestować pieniążków 3m się

Stary 2004-12-23, 00:26   #21
agafka
Raczkowanie

ja od niedawna uzywam szamponu liss extreme L'oreala, maski Wella lifetex do wlosow suchych i zniszczonych i 2 razy w tyg maski natural henna treatment wax + biosilku - zobaczymy jakie bede efekty!mam nadzieje, ze dobre
Stary 2004-12-25, 11:25   #22
greeneyes
Raczkowanie

hej natuska-a jak czesto obcinasz te koncowki ?
greeneyes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-25, 12:25   #23
natuska17
Zakorzenienie

w sumie zaniedbałam swe włoski ostatnio i w ciągu pół roku regularnego prostowania, do fryzjera poszłam tylko raz, ale za parę dni nadrobię z tego co widzę, to tak po dwóch miechach wypadałoby już ściąć choć pół centymetra

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości