Podkład - bardzo jasny wpadający w róż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-02, 13:26   #1
piroksena
Zadomowienie

Podkład - bardzo jasny wpadający w róż

Proszę o poradę w tej kwestii.... Szukam i szukam podkładu o bardzo jasnej wpadającej lekko w róż barwie - takie mleko z kroplą PosieTint Benefitu żeby twarz ładnie ożywić i... kiszka Albo są za ciemne albo różowego pigmentu tam tyle co kot napłakał czyli zero i cera dalej wygląda blado i woskowo. Zależałoby mi na konsystencji raczej lekkiej ale i cięższy byłby ok, cena do 50 zł.
Powiedzcie że taki istnieje!

Edytowane przez piroksena
Czas edycji: 2010-06-02 o 14:56
piroksena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 14:03   #2
denq
Raczkowanie

Dot.: Podkład - bardzo jasny wpadający w róż

http://wizaz.pl/forum/blog_search.php?do=search -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282 generalnie do 50 zeta będzie ciężko, z droższych i niedostępnych u Nas, ale może masz kogoś abroad MUFE Mat Velvet + Alabaster, Bobbi Brown Alabaster, Nars Mount Blanc...

a z naszych, ponoć ciemniejący makabrycznie na większości, ale może akurat Tobie uda się to opanować, Revlon Colorstay Ivory.

no i bardzo zachwalane minerały pixie, w Jak podkreślić jasną cerę IV gdzieś pod koniec wklejałam swatche... http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6li%E6+jasn%B1
Stary 2010-06-02, 14:56   #3
piroksena
Zadomowienie

Czyli jakiś trop jest, uf - już myślałam, że jestem skazana na smętną i nieożywioną jasność większości podkładów...
Dzięki!

PS: Twój śliczny avek obrazuje mniej więcej o jaki efekt na skórze mi chodzi

Edytowane przez piroksena
Czas edycji: 2010-06-02 o 15:03
Stary 2010-06-02, 14:57   #4
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Może Mary Kay 104 ? Też szukam takiego podkładu i póki co tylko ten jest zbliżony do ideału
virtual_reality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:06   #5
piroksena
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Może Mary Kay 104 ? Też szukam takiego podkładu i póki co tylko ten jest zbliżony do ideału
Jak ten podkład dokładnie się nazywa?

Stary 2010-06-02, 15:34   #6
virtual_reality

Cytat:
Napisane przez piroksena Pokaż wiadomość
Jak ten podkład dokładnie się nazywa?
Mary Kay, Medium Coverage Foundation

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-16...io-kryjacy.htm

Edytowane przez virtual_reality
Czas edycji: 2010-06-02 o 15:36
Stary 2010-06-02, 15:39   #7
piroksena
Zadomowienie

W między czasie obczaiłam na allegro Kolorek piękniasty

Jaka różnica między wersją Full a Medium? Miałaś może 104 w obu wariantach?

Stary 2010-06-02, 15:47   #8
virtual_reality

Niestety nie, miałam tylko wesję średnio kryjącą, wyczytałam na forum że nie ma większej róznicy między tymi wersjami choć ta średnio kryjąca niby powinna być lżejsza czy do skóry tłustej/mieszanej.
Stary 2010-06-02, 23:40   #9
truskawkowa mamba
Raczkowanie

Ja mam gosh x-wear nr 11. Jest jasny i wpada w róż no i kosztuje około 54 zł
Stary 2010-06-03, 00:13   #10
piroksena
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez truskawkowa mamba Pokaż wiadomość
Ja mam gosh x-wear nr 11. Jest jasny i wpada w róż no i kosztuje około 54 zł
O jak fajnie, jeszcze jedna perełka

Stary 2010-06-03, 02:29   #11
denq
Raczkowanie

różowe są też najjaśniejsze odcienie Isadory (edit, ponoć żółta, przepraszam, na stronie wygląda różowo.., więcej w linku do wątku, który przytaczam, warto przestudiować z odnośnikami), Deborah (używany przez jedną z dziewczyn z JPJC- Eliankę ), i chyba, nie jestem pewna, Artdeco- ale ten chyba będzie bardziej neutralny.

generalnie te tańsze podkłady będą bardziej różowe, a te droższe bardziej, jak delikatnie zaróżowione mleczne, tak mi się zdaje...

no i absolutnie minimalnie zaróżowione mleko: Illamasqua Rich Liquid Foundation... ani ceną Ci nie odpowiada, ani kryciem, które ma maksymalne, nie widać spod niego skóry, ani u nas niedostępny ale nie mogłam się powstrzymać, żeby nie wspomnieć, bo mi się marzy... bardziej mieć cerę, którą tylko ten odcień by zadowolił, ale mimo wszystko mogłabym się zadowolić podkładem z braku wyjścia dziewczyny o naprawdę jasnych cerach mieszają go z jasnymi podkładami innych marek do uzyskania odcienia skóry.

EDIT: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270173 ; szczególnie chyba: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2319 (ale mogłam coś pominąć, więc jeszcze sama przejrzyj dokładnie) ale chyba najważniejsze: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2319

wyciąg
: I na koniec najlepsza widomosc dla chlodnych bladziochow. Znalazlam najjasniejszy odcien, jaki kiedykolwiek widzialam Do tej pory go nie bylo,( nawet testerow), to :Lumene DOUBLE STAY odcien 0-Vanilla Meringue Jest bbbbb jasny, lekko rozowawy, ale moglby uchodzic za neutralny. Oczywiscie porownalam od razu z Matt Vanilla, ktory wygladal przy Double Stay, na opalony (w sztucznym swietle). Szkoda, ze nigdy nie widzialam "na zywo" tego Revlona, ale moge powiedziec, (z tego co pamietam), ze C1 L'oreala jest przynajmniej o ton ciemniejszy, od tego nowego Lumene

choć może dla Ciebie będzie za neutralny... nie wiem, trzeba próbować

Edytowane przez denq
Czas edycji: 2010-06-03 o 06:32
denq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 21:42   #12
piroksena
Zadomowienie

Dziękuję Ci, denq, za obszerną odpowiedź, widzę że jesteś chodzącym kompendium wiedzy n/t jasnych podkładów!
Cieszy mnie fakt, że jest tyle - wymienionych przez Was, drogie Wizażanki - możliwości! Wszystkim dziękuję.
Teraz czeka mnie miły czas testów!

PS: Dzisiaj, lekko zdeprymowana swoim fajnym, ale ciut zbyt białym podkładem (mieszam 208 Dermacol - najjaśniejsza porcelana z bardziej płynnym Affinitone SandBeige) zmieszałam go z minimalną ilością... Dream Mousse Blush w kolorze cukierkowego różu. Efekt --> zero ładnego pigmentu za to przyciemnienie

Stary 2010-06-04, 00:24   #13
denq
Raczkowanie

spoko producenci tak strasznie oszukują jeśli chodzi o kolory, nie dość, że się rzetelnie z zaspokajania zapotrzebowania społecznego nie wywiązują, to jeszcze nie mają odwagi cywilnej się przyznać no bo np. ta Isadora na stronie naprawdę jest różowa, nie mam nic z oczami , że nie sposób samemu się ogarnąć, trzeba się radzić

a co do mieszania, to istotnie się różne dziwne rzeczy potrafią dziać, dlatego nigdy się nie odważyłam jeszcze w obrębie jednej formulacji może, zwłaszcza, że czasem producent zaznacza, że swobodnie można, choć to raczej formalność bo to dość oczywiste... natomiast z różnymi składami już bym się bała, toteż się nigdy na przykład na domieszywanie białych baz nie poważyłam... bo jeśli chodzi o mieszanie dwóch odcieni podkładu bo wypadałam pośrodku to nigdy nie miałam dylematu, najjaśniejszy zawsze był za ciemny albo ujdzie czyli ledwo ledwo wystarczający

no i jeszcze ten L'oreal C1 powinien być różowy, ale poluj na amerykański w szklanej buteleczce, jest jaśniejszy od Eu w tej z pompką... cieszę się, że mogłam pomóc i pozdrawiam!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości