Jak wyjaśnić fryzjerce taką fryzurę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-06-01, 11:26   #1
kamilak
Zadomowienie

Jak wyjaśnić fryzjerce taką fryzurę?

Witam Was

Chciałabym obciąć włosy tak, jak na zdjęciu poniżej. Zastanawiam się, jak to dokładnie wytłumaczyć, żeby wyszło właśnie tak, a nie inaczej?
Na wydruku mało co widać :\\

I co zrobić, żeby włosy tak się układały? One są potraktowane woskiem, żelem? Moje włosy wyglądają podobnie tylko wtedy, gdy są mokre niestety po wysuszeniu robią się bardziej matowe i falują. Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Kamila
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg krotkie1.jpeg (33,0 KB, 6 załadowań)
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 11:33   #2
sarenka
Zakorzenienie

Re: Jak wyjaśnić fryzjerce taką fryzurę?

istnieje ryzyko, że fryzjerka obetnie Cię na "grzybka". ja bym wytłumaczyła, że to mają być "odrośnięte krótkie włosy" . kiedy mi odrastały włosy z krótkiej fryzurki - mimo postrzępenia - potraktowane lokówko-szczotką - wyglądały właśnie tak.

myślę, że można tu zastosować małą dawkę brylantyny - ale nie żadnej w żelu, sprayu czy proszku tylko zwykłej brylantyny w pomadzie. tylko nie za dużo - aby włosy nie wyglądały na tłuste. najlepiej ilość 'na czubek palca' - rozsmarowować w dłoniach jak krem do rąk i przejeżdżać między włosami - czynność powtórzyć aż do wymarzonego efektu.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 23:17   #3
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Taką fryzurke swietnie osiaga sie strzygac brzytwa i nozyczkami, powoduje uzyskanie wlanie takiej objetoscia potem troszke sroka stylizujacego , zelu z woskiem lub takiego jak polecila sarenka
Stary 2004-06-02, 10:10   #4
kamilak
Zadomowienie

Dzięki, Grażynko, ale liczyłam, że dokładniej mi wyjaśnisz, co to za fryzura i jak dokładnie ją obciąć.
Przecież nie powiem fryzjerce "taką fryzurkę brzytwą i nożyczkami".
Pójdę bez zdjęcia i chciałabym opisać ją słowami.

Dzięki z góry!

Dziewczyny, jak macie jakieś pomysły, to też piszcie. Może jakieś inne podobne fotki? Byłabym bardzo wdzięczna

Sarenko, u mnie na osiedlu mam fajną fryzjerkę, ale z doświadczenia wiem, że jej trzeba dokładnie wyjaśnić, co i jak ma być, żeby fryzura była ładna. Faktycznie wygląda to na "odrośnięte krótkie", ale czy naprawdę tylko tak można nazwać to cięcie?

Kamila
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 10:53   #5
sarenka
Zakorzenienie

milka napisał(a):
> Sarenko, u mnie na osiedlu mam fajną fryzjerkę, ale z doświadczenia wiem, że jej trzeba dokładnie wyjaśnić, co i jak ma być, żeby fryzura była ładna. Faktycznie wygląda to na "odrośnięte krótkie", ale czy naprawdę tylko tak można nazwać to cięcie?

hmm.. no nie wiem, ale jak jej pokażesz palcem dokąd mają sięgać włosy i nie wspomnisz o tym, że to ma wyglądać jak odrośnięte krótkie to na pewno zrobi Ci klasycznego grzybka albo innego pazia. hmmm... może u fryzjerki są jakieś katalogi i znajdziesz tam coś podobnego? a może naszkicuj o co Ci chodzi - ja kiedyś rysowałam fryzurki przed wizytą u fryzjera - jeśli nie wierzysz w swe umiejętności to kontur głowy przekalkuj a już samo ułożenie włosów naszkicuj sama.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 18:26   #6
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Sorki ale jak mam inaczej opisac te fryzurke? krok po kroku? to raczej nie jest mozliwe, bo by to musial byc caly artykul a podejrzewam ze i tak nie do konca zrozumialy,napewno nie dla laika,a prawie kazdy fryzjer wie jak sie obcina brzytwa i nozyczkami i jak sie te strzyzenia łaczy,
najlepiej jak znajdziesz podobna fryzurke lub ta i swojej fryzjerce i pokazesz a ona napewno juz da sobie rade
nie zawsze tez dobrze jest przyjmowane przez fachowca jak przychodzi sie i mowi" ma mnie pani obciac tak itak i to sie robi tak i tak, prosze teraz zrobic tai tak!" to nawet ni wypada, bo przeciez kazdy fachowiec uczyl sie i ma swoje sposoby na wyczarowanie czeghos fajnego na wlosach

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości