Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-10-10, 13:18   #3091
Valie
Raczkowanie

GG do Valie
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Wrzucam fotki Lioele. Uprzedzam zaraz po nałożeniu wygląda bardzo ciemno, ale dopasowuje się do koloru skóry. Niestety odkryłam, że jeśli nałoże go za dużo z tym dopasowaniem różnie bywa. Przy okazji wrzucam też swatche Lucy w formule Light.
Stary 2010-10-10, 14:05   #3092
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
estra- możesz je spokojnie wydepilować jeśli ich ie lubisz (np. pastą cukrową) albo potraktować rozjaśniaczem do włosów (ja to trenuje ). Tylko sprawdź, czy Cię utleniacz nie uczula.

Miałam utleniacz Joanny.
1) zniszczyłam im ręcznik, warto użyć jakiś niepotrzebny
2) piecze delikatnie, ale to jednak woda utleniona, ale dało się wytrzymać, to mrowienie bardziej
3) Skóra po "zabiegu" jest kilka tonów jaśniejsza w miejscu nałożenia, taka plama sie robi jak przy bielactwie, ale po paru godzinach ( po nocy np. ) znika.

Przy okazji"
Jak jasnej cery NIE podkreślać

PS. komentarza na temat Dity zaskakujące !

Ja też rozjaśniam sobie Joanną. Tylko wodę utlenioną rozcieńczyłam, bo zbyt mocno paliła mi skórę (chyba jest 12 - procentowa). Depilacji nie stosuję, bo też mam delikatny meszek na ramionach i wygląda to dziwnie - przedramiona łyse a ramiona włochate. Rozważałam nawet kurację hormonalną, co by te włochy jakoś przerzedzić, ale szkoda mi wątroby
Co do artykułu, to bawi mnie ten bulwers o jej skórze. Dla mnie taki odcień to absolutna doskonałość; o tak mlecznej karnacji mogę tylko pomarzyć.
Stary 2010-10-10, 14:49   #3093
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
jakie kosmetyki? mnóstwo różnych, zdecydowanie za dużo czerpię inspiracje z włosowych wątków na fryzjerce.
jakie efekty? długie, miękkie, błyszczące, (...), włosy <3

jeśli chodzi o kosmetyki do włosów to nie może być ich za dużo ;p
Rinaa jest offline  
Stary 2010-10-10, 14:50   #3094
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja też rozjaśniam sobie Joanną. Tylko wodę utlenioną rozcieńczyłam, bo zbyt mocno paliła mi skórę (chyba jest 12 - procentowa). Depilacji nie stosuję, bo też mam delikatny meszek na ramionach i wygląda to dziwnie - przedramiona łyse a ramiona włochate. Rozważałam nawet kurację hormonalną, co by te włochy jakoś przerzedzić, ale szkoda mi wątroby
Co do artykułu, to bawi mnie ten bulwers o jej skórze. Dla mnie taki odcień to absolutna doskonałość; o tak mlecznej karnacji mogę tylko pomarzyć.
ale gdzie jest ten artykuł - na blogu elianki? bo nie mogę go znaleźć...
Stary 2010-10-10, 20:10   #3095
denq
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
LINK

Przede wszystkim warto przeczytać komentarze

Dziewczyny mam do Was takie nietypowe pytanie :P Biorę ten skrzyp i od pewnego czasu zwiększyło mi się owłosienie na rękach. Zawsze miałam z tym problem (mimo iż jestem blondynką to mam ciemne brwi, rzęsy no i jak słusznie myślicie resztę mojego ciała pokrywa ciemny meszek). Krepuję się tym bardzo, bo mam wrażenie, że każdy mi na te ręce patrzy. Moje ręce i tak przyciągają wzrok, ze względu na swoją bladość (co w niektórych kręgach jak wiecie jest uznawane za skrajną brzydotę), więc nie chcę jeszcze bardziej potęgować tego efektu. Jak ubiorę krótkie spodenki to wygląda to przekomicznie, bo wyglądam jak do połowy ogolona (nogi), a resztę jak buszmen :P No i jeszcze ta przepaść między jasną skórą, a ciemnymi włoskami... Mam te włoski depilować? Od łokcia w górę mam na ciele taki meszek, więc z ogoloną resztą chyba nie będzie to wyglądać zbyt dobrze. Co na ten temat sądzicie?
tu estra podała link, też się zszukałam i na początku za nic nie mogłam się zorientować, do czego dziewczyny piją
Stary 2010-10-11, 12:31   #3096
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
tu estra podała link, też się zszukałam i na początku za nic nie mogłam się zorientować, do czego dziewczyny piją
dzięki
faktycznie - spodziewałam się innych komentarzy
Stary 2010-10-11, 18:22   #3097
estra
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
jakie ?

jaka kuracja ?

a uczelnia to uś ?
B Compositium doustnie (+skrzyp z pokrzywą- moja własna inwencja), dodatkowo maść z erytromycyną (wydaje mi się, że nazywa się Aknemycin). Maść jest fajna, bo nie wususza i dobrze działa na moje podskurne grudki.

A uczelnia to owszem UŚ.

Dzisiaj się pół dnia zachwycałam moimi białymi dłońmi. Wpadłam w samozachwyt, w powodem była siedząca obok ruda solara. Jakie ona miała pomarańczowe łapki!

Maqua poszłaś w stronę naturalnych specyfików, czy tych gotowych, sklepowych?

Dziewczyny mam teraz deficyt budżetowy (książki na studia) i został mi tylko filtr Babydream. Wiem, że nie można go mieszać z minerałami i pudrem bambusowym, ale to jedyne co dobrze wygląda na mojej twarzy. Będę miała bardzo słabą ochronę, kiedy zrobię taką mieszankę?

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-10-11 o 19:09
estra jest offline  
Stary 2010-10-11, 22:11   #3098
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Dziewczyny mam teraz deficyt budżetowy (książki na studia) i został mi tylko filtr Babydream. Wiem, że nie można go mieszać z minerałami i pudrem bambusowym, ale to jedyne co dobrze wygląda na mojej twarzy. Będę miała bardzo słabą ochronę, kiedy zrobię taką mieszankę?
Wiesz, tak naprawdę nie wiadomo... Bo nie wiadomo jak bardzo minerały i bambus zdestabilizują Ci filtr; wiadomo - parsol jest kapryśny, dodatek octokrylenu czyni go formą bardziej stabilną w ramach samego filtra, ale co dzieje się gdy dostaną się do niego tlenki żelaza cynku, dwutlenki tytanu, mika, talk i inne jest dość zagadkowe. Osobiście nie natrafiłam na miarodajne badania łączenia stabilnego filtra parsolowego z jakimś podkładem mineralnym (czytałam o efektach łączenia czystego parsolu bez stabilizatorów z tlenkami i nie było to zbyt optymistyczne).
Stary 2010-10-11, 22:43   #3099
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Maqua poszłaś w stronę naturalnych specyfików, czy tych gotowych, sklepowych?
w sklepowych siedziałam od dawna, lecz teraz staram się wybierać te 'lepsze', bez chemii, silikonów i faktycznie też naturalne (zabieram sie za olejowanie) wszystko po trochu
Maqua jest offline  
Stary 2010-10-12, 12:12   #3100
natrix
Rozeznanie

Tak mówicie o tych filtrach, a ja się już w sumie od połowy września nie filtruję... Mam nadzieję, że mnie nie opaliło! Od czasu mojej nadmorskiej 'opalenizny' i tak już nie widzę różnicy i liczę, że peelingi w końcu zrobią swoje

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2010-10-12, 12:52   #3101
quench
Are you talking to me?!

Ja miałam ostatnio fazę na naturalną pielęgnację - szampon z czarną rzepą Evy naprzemiennie z Seboradiem (akurat ten tak bardzo naturalny to nie jest), maska Natur Vital na włosy zamiennie z maską Seboradin, do tego ampułki na skalp plus olejowanie włosów (mieszanina oleju kokosowego i migdałowego, a na końcówki olej lniany). Włosy ogólnie miękkie i błyszczące, ale końcówki się rozdwoiły - chyba silikony je jakoś sklejały.
Co do filtrów, to ja ostatnio ograniczyłam filtrowanie ze względu na alergię (pieczenie po nałożeniu na podrażnioną skórę Ducraya). I zastanawiam się, czy go nie odstawić , bo w sumie jak pracuje popołudniami, to na powietrzu przebywam teraz o 15 minut (droga do pracy- a ściślej do autobusu i metra). Resztę dnia spędzam na symulatorze, a tam nie ma nawet okien Wychodzę jak jest ciemno
Stary 2010-10-12, 12:52   #3102
elianka
Zakorzenienie

Ja używam cały czas babydreama + puder bambusowy i jestem blada jak ściana, przebarwień też nie mam.

Teraz nawet ograniczam podkład
Stary 2010-10-12, 12:52   #3103
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

kurcze, już wiem, dlaczego "dałam się oszukać" i kupiłam Inglota w odcieniu LW 300 - bo już w dwóch punktach w Lublinie pytałam o LW 200 i LW 100 i nie mieli... co więcej, pani w jednym nawet nie była świadoma, że taki istnieje mówię, że potrzebuje jaśniejszy niż 300 to mi podsuwa pod nos LW 400... ( a tak notabene LC w odcieniu 200 jest ciemny na maksa!!!)
porażka - czy te odcienie w ogóle można gdzieś kupić???

ruda3d jest offline  
Stary 2010-10-12, 14:29   #3104
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Ruda, współczuje...rzeczywiście można się zirytować ;/
Jutro będę w Inglocie to mogę kuknąć i Ci kupić (o ile będzie) jeśli chcesz

Ja po wielu namysłach kupiłam na all 4 próbki najjasniejszych podkładów z Pixie i zielony korektor. No sama jestem bardzo ciekawa co to będzie...
Lubię jesień i zimę, ale dla moich policzków i naczynek to zawsze tragedia ;/
Ishikawa jest offline  
Stary 2010-10-12, 15:07   #3105
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Babydream ma Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine) który jest filtrem stabilnym, czyli mozesz na niego nakładać co chcesz Parsol swoją drogą, ale Tinosorby są stabilne

nie filtrowałam sie również przez większość września (chyba ze bardzo grzało, czyli okazyjnie) ale ostatnio do tego wróciłam z dwóch, właściwie trzech powodów. zauważyłam na powrót nierówną pigmentację (wyrównaną wczesnym latem przez tonik z cytryny i aspirynę), zwłaszcza ciemniejszy mam nos. No i skóra ostatnio mi się strasznie przesusza, nie mam tego problemu, jak nałożę filtr, a nadmierne tłuszczenie jest do zniesienia. No i jak nałożę na szyję mineralną Lirenkę, to jest rozjaśniona o dobre dwa tony i blada twarz nie wygląda przy niej sztucznie Czyli powracam na jasną, filtrową stronę mocy

wiele z nas chyba zna olejek rycynowy jako odżywkę do rzęs i brwi. a gdyby tak to użyć do włosów? moja koleżanka ostatnio wyznała, ze właśnie używała olejku rycynowego na całe włosy - zagęściły jej się, stały się mocniejsze, błyszczące i trochę przyciemniły... Ale mnie jakos obrzydza myśl tłustego czegoś na włosach pamiętam, jak używałam nafty kosmetycznej - włosy były po niej piękne i lśniące, ale musiałam myć włosy kilka razy żeby zmyć paskudztwo

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-10-12 o 15:09
fiasco jest offline  
Stary 2010-10-12, 15:29   #3106
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Od kilku dni używam podkładu pixie, formułę mniej kryjącą. Krycie jest dla mnie dobre, chyba już całe życie będę używać tylko minerałów, bo cera po nich się poprawiła i te naturalne składy kuszą o wiele bardziej niż drogeryjne.
Jednak podkład chyba nie jest idealny... podkreśla suche skórki i nie daje takiej jedwabistości, jak lubię.
Pomijając to, cały czas testuję kolory, aby znaleźć ten idealny.

Pewnie i tak będę wracać do pixie, bo wystarczy tylko zamówić na allegro, a te inne zbiorowe zamówienia mnie przerastają.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
wiele z nas chyba zna olejek rycynowy jako odżywkę do rzęs i brwi. a gdyby tak to użyć do włosów? moja koleżanka ostatnio wyznała, ze właśnie używała olejku rycynowego na całe włosy - zagęściły jej się, stały się mocniejsze, błyszczące i trochę przyciemniły... Ale mnie jakos obrzydza myśl tłustego czegoś na włosach pamiętam, jak używałam nafty kosmetycznej - włosy były po niej piękne i lśniące, ale musiałam myć włosy kilka razy żeby zmyć paskudztwo
Dziewczyny na wątkach "włosowych" zachwycają się olejkiem rycynowym, niestety u mnie spisał się po prostu koszmarnie. Miałam do niego kilka podejść, ale nic z tego. Mam włosy skłonne do przetłuszczania się i olejek rycynowy zbytnio je obciążał.
Do włosów polecam emulsję do włosów gloria, a jeśli chodzi o osławioną maskę glorii, to trochę się zawiodłam. Emulsja lepiej sobie radzi z moimi włosami.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2010-10-12 o 15:31
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2010-10-12, 15:37   #3107
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ruda, współczuje...rzeczywiście można się zirytować ;/
Jutro będę w Inglocie to mogę kuknąć i Ci kupić (o ile będzie) jeśli chcesz
dzięki kochana, ale na razie podjęłam decyzję, że póki buźka wygląda nieco lepiej to wrócę chyba do minerałów, a inglota jak upoluję to ok, jak nie, to trudno - bo jeszcze czaję się na TM W1 na all, tylko się zdecydować nie mogę...

ruda3d jest offline  
Stary 2010-10-12, 15:40   #3108
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
dzięki kochana, ale na razie podjęłam decyzję, że póki buźka wygląda nieco lepiej to wrócę chyba do minerałów, a inglota jak upoluję to ok, jak nie, to trudno - bo jeszcze czaję się na TM W1 na all, tylko się zdecydować nie mogę...
spoko

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Od kilku dni używam podkładu pixie, formułę mniej kryjącą. Krycie jest dla mnie dobre, chyba już całe życie będę używać tylko minerałów, bo cera po nich się poprawiła i te naturalne składy kuszą o wiele bardziej niż drogeryjne.
Jednak podkład chyba nie jest idealny... podkreśla suche skórki i nie daje takiej jedwabistości, jak lubię.
Pomijając to, cały czas testuję kolory, aby znaleźć ten idealny.

Pewnie i tak będę wracać do pixie, bo wystarczy tylko zamówić na allegro, a te inne zbiorowe zamówienia mnie przerastają.

A jaki masz kolor pixie? Ja wzięłam 4, wszystkie 0(aubrey, ailive, calista, ayperi), mam nadzieje ze chociaż jedna trafię z kolorem...eh jak ja nie lubię przez neta dobierać kolorów...
Ishikawa jest offline  
Stary 2010-10-12, 20:28   #3109
pierniczek_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
kurcze, już wiem, dlaczego "dałam się oszukać" i kupiłam Inglota w odcieniu LW 300 - bo już w dwóch punktach w Lublinie pytałam o LW 200 i LW 100 i nie mieli... co więcej, pani w jednym nawet nie była świadoma, że taki istnieje mówię, że potrzebuje jaśniejszy niż 300 to mi podsuwa pod nos LW 400... ( a tak notabene LC w odcieniu 200 jest ciemny na maksa!!!)
porażka - czy te odcienie w ogóle można gdzieś kupić???
Niedawno pisałam, że kupiłam LW200, który według mnie jest jaśniejszy i bardziej żółty od LW100. Były wszystkie odcienie i akurat LW200 był w promocji za 22,50.
pierniczek_ jest offline  
Stary 2010-10-12, 20:48   #3110
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Cytat:
Napisane przez pierniczek_ Pokaż wiadomość
Niedawno pisałam, że kupiłam LW200, który według mnie jest jaśniejszy i bardziej żółty od LW100. Były wszystkie odcienie i akurat LW200 był w promocji za 22,50.
no niestety nie miałam przyjemności zweryfikować empirycznie, bo w moim mieście w przyrodzie te kolory nie występują
ale te z gamy chłodnej - LC - są zdecydowanie ciemniejsze

ruda3d jest offline  
Stary 2010-10-12, 22:35   #3111
quench
Are you talking to me?!

Czysty cyrk z tym Inglotem! Toż jak kupowałam LW100 to LW 200 był ciemniejszy (przynajmniej w słoiczku do testów) od LW 100 Coś pomieszane było, czy jak?
A jeśli już mowa o podkładach, to mam do Was pytanie - moja koleżanka chce mi odstąpić True Matcha L'Oreala o odcieniu C1. Miała któraś z Was ten odcień? Ja posiadałam w1, ale było to dawno i nie pamiętam wiele z tego okresu. Wiadomo, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, ale nie chcę zrobić miny, jak podkład okaże się ciemną, różową świnią.
Stary 2010-10-13, 18:25   #3112
natrix
Rozeznanie

Cóż tu taki spokój
Wszyscy na zajęcicach ślęczą Trzymajcie się tam Bladolice podczas naukowych znojów

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2010-10-13, 18:28   #3113
19agusia91
Zakorzenienie

Tja, farmakognozja od kilku dni zabiera mi 3/4 wolnego czasu. Reszta to ćwiczenia, jedzenie, mycie i malowanie
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-10-13, 18:44   #3114
loss_lauri
Zakorzenienie

kendo odkąd zdałam egzamin to skończyła się taryfa ulgowa i wszyscy mnie leją
no i zaczęłam szukać pracy
Stary 2010-10-13, 18:57   #3115
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

A ja niedawno skończyłam edukacje, z czego sie niezmiernie cieszę

czekam na swoje pixie, niech jutro przyjdzie no :P
Ishikawa jest offline  
Stary 2010-10-13, 18:59   #3116
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Cóż tu taki spokój
Wszyscy na zajęcicach ślęczą Trzymajcie się tam Bladolice podczas naukowych znojów
żebyś wiedziała xD ja moz enie ma jakoś dużo zajęć ale sa w tak pokręconych godzinach.... jednego dnia mam na 7.30 a drugiego na... 17
Stary 2010-10-13, 19:17   #3117
natrix
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
żebyś wiedziała xD ja moz enie ma jakoś dużo zajęć ale sa w tak pokręconych godzinach.... jednego dnia mam na 7.30 a drugiego na... 17
Uuu, to, że tak powiem, trochę 'kicha' Ale pocieszę Cię, że ja też tak miałam na studiach.
Teraz jestem na studiach podyplomowych, to znów mam weekendy całe zawalone To się nigdy nie skończy

Loss_Lauri, to uważaj tam na siebie, żeby Cię za bardzo nie poturbowali! Ty im daj wycisk

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2010-10-13, 19:38   #3118
estra
Rozeznanie

A ja sie pochwalę. Tak sobie ustawiłam plan, że mam wtorki wolne. I tylko raz kończę o 18 (plus przyjemna jazda pociągiem i o 20 w domu Szkoda tylko, że to piątek.

Byłam dzisiaj w Douglasie obadać Revlona Colrstay. Chyba 110 Ivory ma dla mnie najlepszą jasność, ale znowu jest troszkę za różowy. No i zdecydowanie nie odpowiada mi opakowanie. Ten otwór straszy. Była bardzo miła Pani, która nie namawiała mnie do przyciemnienia cery.
No i mam 2 zniżki po 5% plus zaproszenie na darmowy makijaż i konsultację. Nie wiem czy mam iść, bo znając życie skończy się to toną bronzera na twarzy :P

Dzisiaj doszłam do wniosku, że wiosna jednak nie jestem. Mimo tego iż mam zdecydowanie żółtawy odcień cery to lepiej wyglądam w fuksjowym, chłodnym niebieskim. Pokręcone jest to na maksa.

natura!
estra jest offline  
Stary 2010-10-13, 19:41   #3119
krolowa zurawin
Zadomowienie

ja też mam wtorki wolne
ej wrocławskie bledziochy kiedy się spotykamy,bo w końcu mi się pomieszało :P
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2010-10-13, 20:18   #3120
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Uuu, to, że tak powiem, trochę 'kicha' Ale pocieszę Cię, że ja też tak miałam na studiach.
Teraz jestem na studiach podyplomowych, to znów mam weekendy całe zawalone To się nigdy nie skończy

Loss_Lauri, to uważaj tam na siebie, żeby Cię za bardzo nie poturbowali! Ty im daj wycisk
hi hi, łatwo powiedzieć bardzo bym chciała, ale z takim trzecim danem nie mam żadnych szans ale się staram
co z naszym poniedziałkowym spotkaniem???
Cytat:
A ja sie pochwalę. Tak sobie ustawiłam plan, że mam wtorki wolne. I tylko raz kończę o 18 (plus przyjemna jazda pociągiem i o 20 w domu Szkoda tylko, że to piątek.

Byłam dzisiaj w Douglasie obadać Revlona Colrstay. Chyba 110 Ivory ma dla mnie najlepszą jasność, ale znowu jest troszkę za różowy. No i zdecydowanie nie odpowiada mi opakowanie. Ten otwór straszy. Była bardzo miła Pani, która nie namawiała mnie do przyciemnienia cery.
No i mam 2 zniżki po 5% plus zaproszenie na darmowy makijaż i konsultację. Nie wiem czy mam iść, bo znając życie skończy się to toną bronzera na twarzy :P

Dzisiaj doszłam do wniosku, że wiosna jednak nie jestem. Mimo tego iż mam zdecydowanie żółtawy odcień cery to lepiej wyglądam w fuksjowym, chłodnym niebieskim. Pokręcone jest to na maksa.
ja też jestem jakimś mieszańcem - witaj w klubie

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości