Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-11-10, 20:17   #3901
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
hehe ale wyglądają cudownie...
Ojj tak. I czytałam o nich, że dają efekt "śnieżki". A o to właśnie chodzi

Mam pytanie do dziewczyn używających podkładów mineralnych - jak Wy to robicie, że one trzymają się u Was na skórze cały dzień i nie spływają z mżawką? Ja swoje minerałki (aktualnie EDM) kładę na skrobię, jako że bambus mi się skończył, ale nim dojadę do pracy mam już zacieki na buzi.
Stary 2010-11-10, 20:34   #3902
estra
Rozeznanie

Najlepiej trzymały sie kiedy nie kładłam je absolutnie na nic I aplikowałam flat topem.

natura!
estra jest offline  
Stary 2010-11-10, 20:48   #3903
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

ja kiedyś jeszcze miałam takie kulki - prawie biały beżyk - z tych tanich, cantare albo vollare, i on fajne były, ale je trzeba szukać po jakiś osiedlowych sklepikach, i wiadomo, że popularniejsze są odcienie różowe i te brązujące (na all też nie ma tych jasnych)

ruda3d jest offline  
Stary 2010-11-10, 20:59   #3904
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Najlepiej trzymały sie kiedy nie kładłam je absolutnie na nic I aplikowałam flat topem.
I nie wysuszają Ci one skóry? Kurczę, ja nie mogę ich nałożyć na gołą skórę bo zaraz mam wiór straszny. Nawet filtr mi przeżerają, a to już sukces
Stary 2010-11-10, 21:29   #3905
milk
Rozeznanie

czuję, ze chyba założę swoją wymiankę i pozbędę się zalegających podkładów i pudrów zanim będą do wyrzucenia. kuleczki pierre tez mam, niestety ja i rozswietlacze się nie lubimy
milk jest offline  
Stary 2010-11-10, 22:57   #3906
Lemirka
Zakorzenienie

Ja miałam z meteorytów pastel white - i jakoś się nie zachwycałam, nie dość że efekt mizerny to jeszcze mnie zapchały.

Ja też kładłam prochy bezpośrednio. Teraz używam bb kremów
Lemirka jest offline  
Stary 2010-11-11, 10:01   #3907
estra
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
I nie wysuszają Ci one skóry? Kurczę, ja nie mogę ich nałożyć na gołą skórę bo zaraz mam wiór straszny. Nawet filtr mi przeżerają, a to już sukces
Pewnie i tak, ale ja używam na zmianę z innymi podkładami. Prochy nakładam wtedy kiedy mam małe problemy z cerą.
Ja dalej nie potrafię sie przekonać do tego, żeby nakładać coś pod podkład. Zwykle smaruję się kremem z Babydream i jest to dla mnie już niekomfortowe. Ja lubię czuć, że nie mam nic na twarzy Jak przychodzę do domu to pierwsze co to właśnie zmywanie wszystkiego, bo w innym przypadku nie jestem w stanie się skupić na niczym innym :P

natura!
estra jest offline  
Stary 2010-11-11, 11:13   #3908
201608151056
Konto usunięte

Co do rozświetlaczy... Osobiście u mnie wybitnie dobrze sprawuje się w tej roli cień do powiek L'Oreala w odcieniu Golden Beige Jest bardzo bardzo jasnym, perłowo-metalicznym beżem ze złotym i srebrnym pigmentem. Zostawia na kościach policzkowych delikatną poświatę, ale w żadnym wypadku nie jest to mocny efekt. Przy braku silnego oświetlenia twarz wygląda na mega wypoczętą, a w słońcu delikatnie się mieni. Jest super miękki. Użyłam go po raz pierwszy w ten sposób jako wygłupu i efekt przerósł moje oczekiwania Niesamowicie podkreśla jasną cerę. Mam ten problem, że z różowym rozświetlaczem moja cera nabiera różowego odcienia, z typowo złotym żółtawego, a biały podkreśla cienie pod oczami i ogólnie cera wygląda na niezbyt zdrową. Więc cieszę się, że znalazłam coś co wydobywa jej bledziuchowe piękno I polecam, mam nadzieję, że nie przestaną tego odcienia produkować
201608151056 jest offline  
Stary 2010-11-11, 11:26   #3909
krolowa zurawin
Zadomowienie

ja z prochami robie różnie... czasem na jakiś olej+hialuron,czasem na nic,czasem na filtr... zależy to od stanu mojej cery,pogody na dworze i wielu innych... mi niestety nie trzymają się one caly dzień (ale zacieków nie mam...) wiecie o co mi chodzi... żeby pozostał taki efekt na twarzy jak 15 min po wymazianiu się minerałami... niestety ten efekt znika... nie wiem czy to kwestia primera/finishera/minerałów czy czego...
czasem też wracam do normalnych podkładów... narazie mam burżuja 51,ale jest troche za żółty... no i czaje się na nowego max factora... tego x cośtam... używałyście? jak wrażenia? bo wydaje się dość jasny
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2010-11-11, 11:33   #3910
201608151056
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
ja z prochami robie różnie... czasem na jakiś olej+hialuron,czasem na nic,czasem na filtr... zależy to od stanu mojej cery,pogody na dworze i wielu innych... mi niestety nie trzymają się one caly dzień (ale zacieków nie mam...) wiecie o co mi chodzi... żeby pozostał taki efekt na twarzy jak 15 min po wymazianiu się minerałami... niestety ten efekt znika... nie wiem czy to kwestia primera/finishera/minerałów czy czego...
czasem też wracam do normalnych podkładów... narazie mam burżuja 51,ale jest troche za żółty... no i czaje się na nowego max factora... tego x cośtam... używałyście? jak wrażenia? bo wydaje się dość jasny
Mi osobiście nie podpasował, poprosiłam o próbkę w Sephorze i powiem Ci, że kiepawy... Bourjous milion razy lepsze. Zarówno z Healthy Mix, jak i 10 Hours Sleep Effect byłam bardzo zadowolona I z Inglotowego, AMC Jedwabisty Podkład się to nazywało i ma duży wybór kolorków. Mi udało się dobrać idelanie odcień do swojej skóry, bardzo jasny, a przy tym z beżowym pigmentem, a nie różowym, co jest plagą jakąś. Jest gęstszy od Bourjous, więc na zimę rewelka. Ale nie tworzy maski, ani nic z tych rzeczy. Obecnie mam True Match N1, ale jest trochę za "suchy". Podkreśla skórki niemiłosiernie.
Stary 2010-11-11, 12:16   #3911
quench
Are you talking to me?!

Estra, ja podobnie - nie nałożę podkładu na nic lepkiego i tłustego, tylko na lekki krem nawilżający albo matujący. Kiedy nakładam minerały, to mogę sobie pozwolić na filtr. Ale np. na babydreama nie byłabym w stanie nałożyć - za ciężki dla mnie.

ChiQuitA89, ja właśnie lubię L'Oreala za tę "suchość" i pudrowe wykończenie jakie daje. Miałam odcień C1, ale ciemniał mi i utleniał w kierunku ciemnej żółci (!), więc go oddałam koleżance. A z MF mam bardzo podobne odczucia. Za różowy nawet jak dla mnie, ciemnieje, ściera się, wygląda na buzi nieświeżo.

Lemirka, i jak sprawują się u Ciebie BB kremy? To coś w stylu kremów tonujących? Jaki efekt dają na bladej skórze?

Dziewczyny, wrzucam swatch różowego rozświetlacza z The Body Shop. Odpowiednio nałożony daje super efekt, tylko trzeba nad nim popracować.
Stary 2010-11-11, 12:39   #3912
201608151056
Konto usunięte

Cytat:
ChiQuitA89, ja właśnie lubię L'Oreala za tę "suchość" i pudrowe wykończenie jakie daje. Miałam odcień C1, ale ciemniał mi i utleniał w kierunku ciemnej żółci (!), więc go oddałam koleżance. A z MF mam bardzo podobne odczucia. Za różowy nawet jak dla mnie, ciemnieje, ściera się, wygląda na buzi nieświeżo.
Gdy go zaczęłam używać moja cera akurat miała humory, znów się przetłuszczała więc jak najbardziej byłam z niego zadowolona! Jednak teraz, dzięki Bogu, już tak nie jest. Więc konsystencję muszę zmienić. Ale jeśli owe kapryszenie buzi wróci, no i potrzeba stosowania podkładu codziennie (unikam tego) to True Match wraca z szuflady na toaletkę. Mój nie ciemnieje i lekko przypudrowany utrzymuje się od 8-19 Ale ja nie wyobrażam sobie nie użycia kremu pod podkład. Co do MF mam podobne spostrzeżenia. Przede wszystkim po kilku godzinach buzia wygląda na przybrudzoną. Obrzydliwość.
Stary 2010-11-11, 12:58   #3913
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość

mi tez prochy nie trzymają się zbyt rewelacyjnie - mam wrażenie, że to mozna nieco poprawić tym, co się pod nie nałoży, ale nigdy nie osiągnę raczej efektu 8 godzin idealnie zostającego podkładu u mnie to pewnie kwestia cery-świeciuchy
inna rzecz, że wolę chyba sposób ścierania się prochów, od ścierania się płynnego podkładu - mimo wszystko mniej się to rzuca w oczy i łatwiej poprawić makijaż, bo o ile prochy można 'dosmarować' w ciagu dnia, o tyle dosmarowywanie podkładu płynnego na taki sfatygowany makijaż wydaje mi sie być jakoś wysoce niehigieniczne, i mimo, że zdarzało mi się w akcie desperacji (głównie z braku czasu na zmycie i położenie na nowo) to nie czułam się z tym komfortowo...

ruda3d jest offline  
Stary 2010-11-11, 13:01   #3914
19agusia91
Zakorzenienie

u mnie prochy robią naczęściej ciasto. i nie umiem wtedy nałożyc nowej warstwy.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-11, 13:55   #3915
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...ek.html&next=1
To jest ten cień?
Jakbyś mogła mi podać numer. Ja mam cienie tej formy, ale to jest jakaś podwójna raczej matowa zieleń.
tak, to ten nr 7

BTW, w mojej drogerii widziałam coś jakby róże/rozświetlacze z Golden Rose chyba, zachwyciłam się nimi nie wiem, czy są jakieś jasne, cieliste, na testerze widziałam różowe, ceglaste i brązowe. jutro tam zajrze i obadam, bo jakos nie mogę o nich zapomnieć
Cytat:
Mam pytanie do dziewczyn używających podkładów mineralnych - jak Wy to robicie, że one trzymają się u Was na skórze cały dzień i nie spływają z mżawką? Ja swoje minerałki (aktualnie EDM) kładę na skrobię, jako że bambus mi się skończył, ale nim dojadę do pracy mam już zacieki na buzi.
na krem nakładam mieszankę bambusa i białej glinki (kaolin), na to minerały (flatem, bo daje lepsze krycie niż kabuki), na to znowu bambus z kaolinem i jeszcze spryskuję hydrolatem - ładnie się wtapia w skórę, daje bardziej naturalny efekt
i tak nie trzymają się aż tak rewelacyjnie, ale to zależy - od pogody, aktualnego stanu cery, stresu itp, tak więc czasem warzą mi się po 6 godzinach, czasem trzymają w dobrym stanie do wieczora
Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
inna rzecz, że wolę chyba sposób ścierania się prochów, od ścierania się płynnego podkładu - mimo wszystko mniej się to rzuca w oczy i łatwiej poprawić makijaż, bo o ile prochy można 'dosmarować' w ciagu dnia, o tyle dosmarowywanie podkładu płynnego na taki sfatygowany makijaż wydaje mi sie być jakoś wysoce niehigieniczne, i mimo, że zdarzało mi się w akcie desperacji (głównie z braku czasu na zmycie i położenie na nowo) to nie czułam się z tym komfortowo...
zgadzam się całkowicie ja kiedy już muszę coś poprawić odciągam sebum bibułką, nakładam puder i na to minerały. nigdy nie udało mi sie w ciągu dnia poprawić zwykłego podkładu, zawsze robią mi sie smugi i plamy
Cytat:
Pewnie i tak, ale ja używam na zmianę z innymi podkładami. Prochy nakładam wtedy kiedy mam małe problemy z cerą.
Ja dalej nie potrafię sie przekonać do tego, żeby nakładać coś pod podkład. Zwykle smaruję się kremem z Babydream i jest to dla mnie już niekomfortowe. Ja lubię czuć, że nie mam nic na twarzy Jak przychodzę do domu to pierwsze co to właśnie zmywanie wszystkiego, bo w innym przypadku nie jestem w stanie się skupić na niczym innym :P
ja mam zupełnie odwrotnie - nie przeszkadzają mi ciężkie kremy i podkłady, w domu nakładam grube warstwy Calendulacreme albo masło jojoba (nie wiem, jak mało musiałabym go nałożyć, żeby się wchłonął). czuję się goło, wręcz bezbronnie, kiedy nie mam nic na skórze twarzy, wydaje mi się, że zaraz się wysuszy albo podrażni

kupiłam nową szmatkę, taką właśnie jak do monitorów i polerowania mebli - zupełnie nie przypomina ręczniczka frotte, jest taki bardziej gładki, milusi i mięciusi podczas szmacenia uznałam, że muszę trzeć bardziej, bo chyba nic nie daje i oczywiście... przesadziłam. mam czerwone placki na twarzy
Stary 2010-11-11, 14:07   #3916
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość

kupiłam nową szmatkę, taką właśnie jak do monitorów i polerowania mebli - zupełnie nie przypomina ręczniczka frotte, jest taki bardziej gładki, milusi i mięciusi podczas szmacenia uznałam, że muszę trzeć bardziej, bo chyba nic nie daje i oczywiście... przesadziłam. mam czerwone placki na twarzy
Ja też tak mam. Te szmatki są bardzo podstępne, bo one dobrze zdzierają naskórek, ale czynią to bardzo subtelnie i trzeba uważać Parę razy już zupełnie zdarłam skórę z nosa
Stary 2010-11-11, 14:14   #3917
19agusia91
Zakorzenienie

włąśnie nałożyłam filtr, bialą glinkę, minerały, biała glinkę, ciekawe czy sie sprawdzi

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

spryskałam jeszcze sokiem z aloesu, ale oczywiście za blisko twarzy, więc coby mi nie spłynęło i szybko wyschnęło wystawiłam twarz przez okno na wiatr , nawet mój pies dziwnie na mnie patrzył.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-11, 14:15   #3918
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
włąśnie nałożyłam filtr, bialą glinkę, minerały, biała glinkę, ciekawe czy sie sprawdzi
jak nakładałam samą glinkę, robiło mi się na czole coś w rodzaju pękającej skorupy
Stary 2010-11-11, 14:17   #3919
19agusia91
Zakorzenienie

na razie nic nie mam, ale uwaga, juz zaczyna mi sie wazyc 5 minut mam na twarzy.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-11, 14:32   #3920
zona_wloczykija
Przyczajenie

hej mimo że od dłuższego czasu odwiedzam to forum(wow nawet nie wiedziałam że jestem tu już od 2006r XD ) będzie to moja debiutancka wypowiedz jak najbardziej jestem zwolenniczką bardzo jasnej cery (może dlatego ze sama taką mam) aczkolwiek planuje dalsze wybielanie aż do tak zwanego alabastru ^^ jak już mówiłam blada cera jest wspaniałością z czymże mam jeden problem mam okropne sińce a nawet prześwitujące żyły pod oczami w sumie te cienie jakoś bym zniosła ale te żyły nawet korektory nie do końca dają radę. cóż widać taki mój typ urody

Edytowane przez zona_wloczykija
Czas edycji: 2010-11-11 o 14:34 Powód: blad
zona_wloczykija jest offline  
Stary 2010-11-11, 14:37   #3921
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

spryskałam jeszcze sokiem z aloesu, ale oczywiście za blisko twarzy, więc coby mi nie spłynęło i szybko wyschnęło wystawiłam twarz przez okno na wiatr , nawet mój pies dziwnie na mnie patrzył.
hmm nie wiem czy psikanie sokiem z aloesu to taki dobry pomysł, lepiej hydrolatem a na jaki filtr nałożyłaś?
Stary 2010-11-11, 14:39   #3922
19agusia91
Zakorzenienie

na eve. właśnie nie mam żadnego hydrolatu, a sok z aolesu bardzo moja skóra lubi więc spróbowałam
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-11, 14:47   #3923
Valie
Raczkowanie

GG do Valie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Ja też kładłam prochy bezpośrednio. Teraz używam bb kremów
Jakich BB Creamów używasz? Ja po trzech nieudanych podejściach zniechęciłam się trochę, choć miałabym ochotę na dalsze eksperymenty.
Stary 2010-11-11, 15:00   #3924
little witch
Raczkowanie

hm, ja mam tak samo jak estra... nie lubię miec nic na twarzy, najchetniej chodziłabym z goła buzią.

ale nakładam krem effeclar h, na to korektor pod oczy i skrzydełka nosa, i na to puder... czasami, bardzo rzadko, burżuja HM 51. i jakoś nie moge przekonac sie do fitrowania zimą. latem, wiosną, jesienią czasam tez, nakładam mój ulubiony Iwostin 50 do twarzy, a na to tylko puder. ale jak wiem ze nie wybywam za bardzo z domu tego dnia, to daję sobie spokój...

za to dekolt, ramiona i dlonie zawsze mocno 40 biodermy taką z psikaczem.
nie wiem, dla mnie połaczenie krem, filtr podkład i puder na dzień codziennie jest raz ze niepotrzebne (bo tylko cienie pod oczami i swiecący nos muszę maskować), a dwa - chyba troszkę za ciężkie.
little witch jest offline  
Stary 2010-11-11, 15:00   #3925
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
na eve. właśnie nie mam żadnego hydrolatu, a sok z aolesu bardzo moja skóra lubi więc spróbowałam
To moze spróbuj na innym filtrze? tylko nie na Babydreamie, on generalnie (przynajmniej u mnie) nie bardzo współpracuje z makijażem...

Lemirka, też jestem ciekawa jakich BB używasz, ja narazie próbowałam Pink Skin79 i Misshe #21 i średnio, ciemne te kolorki a wątku nie mogę uzyskać informacji które są najjaśniejsze...
Stary 2010-11-11, 15:01   #3926
19agusia91
Zakorzenienie

viki, mam 3 filtry, na każdym to samo. Chyba mam za ciężką formułę proszków-CDL Pixie
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-11, 15:05   #3927
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
viki, mam 3 filtry, na każdym to samo. Chyba mam za ciężką formułę proszków-CDL Pixie
hmm no nie wiem, u mnie EDM w formule Intensive właśnie genialnie na filtrach leżały a próbowałaś innych minerałów?
Stary 2010-11-11, 15:07   #3928
19agusia91
Zakorzenienie

miałam kiedyś EDM i to samo się działo. miałam formułę Intensive o semmi matte? jest taka?
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-11, 15:17   #3929
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
to chyba nie ma większego znaczenia, czym tonik, hydrolat, nawet woda.
Stary 2010-11-11, 15:32   #3930
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
miałam kiedyś EDM i to samo się działo. miałam formułę Intensive o semmi matte? jest taka?
Jest. To moja ulubiona. Ale też się warzy na skórze, tyle że jest bardziej transparentna, daje poblask (mika) i jakoś to tragicznie nie rzuca się oczy.

No i dlatego właśnie nie szaleję za minerałami i niczym maniak kupuję podkłady płynne. One lepiej zachowują się u mnie na skórze, a drobne poprawki nie psują całości.
Ale z minerałów chcę przetestować inne firmy. Teraz czas na Blusche.

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości