Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-11-12, 20:12   #3961
krolowa zurawin
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

ja znowu słyszałam,że ta Lirenka mineralna to średnio chroni,być może masz racje,ja na filtrach się nie znam ,ale jeżeli kupuje to w 80% są to apteczne (Vichy,Avene,Bioderma) więc raczej są stabilne
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2010-11-12, 21:09   #3962
estra
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość

już o Evie pisałam. nie ufałabym jej, bo nie opiera sie na żadnym stabilnym filtrze, ma Parsol1789 (Butyl Methoxydibenzoylmethane, Avobenzone), a wiadomo, on kapryśny jest. jeżeli nie stosujemy żadnej destabilizującej kolorówki to pewnie jest OK, ale trudno powiedzieć, czy Octocrylene wystarczająco stabilizuje Parsol, zeby mozna było kłaść na niego tlenek cynku, mikę, talk i takie tam inne
ja przy wyborze filtra radzę przebrnąć przez skład w poszukiwaniu stabilnych filtrów. szukam artykułu, w którym tę listę znalazłam, ale coś go nie widzę, więc oto i stabilne filtry:
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)
Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)
Mexoryl XL (drometrizole trisiloxane)
Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)
Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)

Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate = Neo Heliopan AP
jeżeli któryś z nich jest w składzie to spokojnie możemy go używac i jeszcze kłasć na to kolorówkę ja sobie tę listę zapisałam na komputerze i jeszcze w telefonie coby mieć pod ręką
Dzięki Ci za tę listę! Zawsze czegoś takiego szukałam, ale zwykle nie chciało mi się skompletować nazwy rozsypane po wszystkich stronach

natura!
estra jest offline  
Stary 2010-11-12, 21:37   #3963
19agusia91
Zakorzenienie

Nałożyłam dziś Lumene o godzinie 13:30, nadal jest na twarzy. Matowiłam go skrobią i stwierdzam, ze skrobia matuje mnie o wiele lepiej niz biała glinka. Nic a nic nie ściemniał, kolor jest świetny. Zakupię Dermacol jako korektor i chyba już zostanę przy tym podkładzie.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-12, 21:49   #3964
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Nałożyłam dziś Lumene o godzinie 13:30, nadal jest na twarzy. Matowiłam go skrobią i stwierdzam, ze skrobia matuje mnie o wiele lepiej niz biała glinka. Nic a nic nie ściemniał, kolor jest świetny. Zakupię Dermacol jako korektor i chyba już zostanę przy tym podkładzie.
Ja go chyba zamówię na all, bo ciągle go nie mogę upolować w żadnej drogerii
Stary 2010-11-13, 09:03   #3965
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
no to zbieram kasę
Rinaa jest offline  
Stary 2010-11-13, 12:10   #3966
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
no to zbieram kasę
Zbieraj, zbieraj, bo warto Dla mnie lumene był bardzo fajnym podkładem, na pewno lepszym niż bourjois. Jakoś lepiej wyglądał, a nawet jak się ścierał, to nie wyglądało to paskudnie. Tylko że ja miałam stara wersję - równoważący do cery mieszanej (nawet nie jestem pewna czy jest na KWC).
Stary 2010-11-13, 12:19   #3967
19agusia91
Zakorzenienie

Chciałaby któraś z Was Golden Rose, ten podkład w musie, 01, na wypróbowanie? zostało jakieś 30-40%, chętnie wymieniłabym na coś, na przykład na trochę Demacolu 208 na wypróbowanie.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-13, 12:38   #3968
littlesmallfrog
Raczkowanie

Jeszcze odnośnie Lumene w Krakowie, znalazłam ten podkład w internetowym sklepie Drogeria Nigrini za 29 zł, a siedziba tego sklepu to Drogeria NIgrini, która znajduje się na Mogliskiej 24, więc może tam jest do dostania za 29 zł? To byłaby konkurencyjna cena względem allegro. Jeszcze tam nie byłam, także nie wiem

littlesmallfrog jest offline  
Stary 2010-11-13, 12:45   #3969
Kotek
Raczkowanie

Mam do was ogromną prośbę - czy któraś z was mogłaby się wypowiedzieć na temat jasności:
Revlon, Colourstay do skóry suchej i normalnej odcień Ivory
Lancome (bez różnicy który) odcień Porcelane
Mac, Mineralize Satinfinish odcień NC15
Dla mnie Revlon robi się za ciemny i interesuje mnie czy któryś ze wskazanych podkładów jest jaśniejszy i przede wszystkim czy nie są aż tak różowe.
Dzięki za odpowiedź
Kotek jest offline  
Stary 2010-11-13, 13:21   #3970
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Zbieraj, zbieraj, bo warto Dla mnie lumene był bardzo fajnym podkładem, na pewno lepszym niż bourjois. Jakoś lepiej wyglądał, a nawet jak się ścierał, to nie wyglądało to paskudnie. Tylko że ja miałam stara wersję - równoważący do cery mieszanej (nawet nie jestem pewna czy jest na KWC).
tym bardziej, że u mnie jest do dostania za 28,80 i do tego jako korektor chcę golden rose w sztyfcie
orientujecie się ile kosztuje ? ( w sklepie, nie na allegro )
Rinaa jest offline  
Stary 2010-11-13, 13:21   #3971
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Kotek Pokaż wiadomość
Mam do was ogromną prośbę - czy któraś z was mogłaby się wypowiedzieć na temat jasności:
Revlon, Colourstay do skóry suchej i normalnej odcień Ivory
Lancome (bez różnicy który) odcień Porcelane
Mac, Mineralize Satinfinish odcień NC15
Dla mnie Revlon robi się za ciemny i interesuje mnie czy któryś ze wskazanych podkładów jest jaśniejszy i przede wszystkim czy nie są aż tak różowe.
Dzięki za odpowiedź
Kurcze, miałam każdy z tych podkładów oprócz Revlona do skóry suchej Jeśli jest on tylko o ton ciemniejszy od tego do tłustej to i tak żaden z tych podkładów nie jest jaśniejszy - są ewentualnie na tym samym poziomie. No i np. rozpatrując podkłady Lancome to porcelana porcelanie nierówna. Te podkłady nie mają swoich odpowiedników kolorystycznych pomiędzy kategoriami; np. najjaśniejszy Teint Idole ma inną kolorystykę niż Teint Miracle (ten sam numer techniczny różni się odcieniem).
Stary 2010-11-13, 14:30   #3972
Kotek
Raczkowanie

A możecie polecić mi jakiś średnio kryjący podkład w chłodnym lub neutralnym odcieniu do wrażliwej cery, ale jaśniejszy niż wspomniany wcześniej Revlon Ivory?

Edytowane przez Kotek
Czas edycji: 2010-11-13 o 14:33
Kotek jest offline  
Stary 2010-11-13, 14:42   #3973
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Kotek Pokaż wiadomość
A możecie polecić mi jakiś średnio kryjący podkład w chłodnym lub neutralnym odcieniu do wrażliwej cery, ale jaśniejszy niż wspomniany wcześniej Revlon Ivory?
Szczerze, to ja jeszcze takiego nie spotkałam YSL ma minimalnie jaśniejsze, Givenchy oraz Make Up For Ever tez ale cana to ponad 200 zl. C1 true matcha l'oreala wydaje się być bardzo zbliżone - ale trzeba polować na wersję amerykańską, europejska jest juz ciemniejsza. Lumene to z kolei beż. Clarins everlasting - kolor zdaje sie 103 jest chlodny i jasny, ale musisz obadać próbkę, bo łaskawa pani dała mi taką odlewkę, że nie starczyło mi nawet na dokładne pokrycie twarzy, więc niewiele mogę napiasać. Na myś przychodzi mi też Stage Line Laurendora kolor PC. Najaśniejszy kolor jaki w życiu widziałam nie będący jeszcze bielą. Raczej chłodny. Ale u mnie się nie sprawdził.
Stary 2010-11-13, 16:12   #3974
tiramisu_
Wtajemniczenie

Co do Lumene, to dowiedziałam się, że znowu zaczynają wchodzić do drogerii Więc zaniedługo chyba będą łatwo dostępne.
tiramisu_ jest offline  
Stary 2010-11-13, 17:09   #3975
* Raboussamai *
Zadomowienie

Nie mówcie już więcej o tym Lumene bo jeszcze się pokuszę o rozbicie banku Zawsze zaczynacie się nad czymś zachwycać jak u mnie pustki w portfelu Musicie?
Tym bardziej, że znowu jestem na etapie poszukiwania "tego" podkładu i korektora od kiedy prawdziwie odczułam to bezsensowne zatrzymanie wysyłek EDMu do Polski arghh!

Ostatnio nie jestem na bieżąco i być może przeoczyłam, ale czy któraś ma może swatcha tego Lumene?

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Co do Lumene, to dowiedziałam się, że znowu zaczynają wchodzić do drogerii Więc zaniedługo chyba będą łatwo dostępne.
Oby kolorówka pozostała ta sama

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-11-13 o 17:11
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2010-11-13, 17:28   #3976
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Nie mówcie już więcej o tym Lumene bo jeszcze się pokuszę o rozbicie banku Zawsze zaczynacie się nad czymś zachwycać jak u mnie pustki w portfelu Musicie?
Tym bardziej, że znowu jestem na etapie poszukiwania "tego" podkładu i korektora od kiedy prawdziwie odczułam to bezsensowne zatrzymanie wysyłek EDMu do Polski arghh!

Ostatnio nie jestem na bieżąco i być może przeoczyłam, ale czy któraś ma może swatcha tego Lumene?

Oby kolorówka pozostała ta sama
Hahah! Ja mam tak samo. Laura Mercier, Anna Sui, Illamasqua i Lumene śmiało się do mnie uśmiechają i nęcą. Dzisiaj toczyłam walkę ze sobą czy nie pokusić się jeszcze o jedno opakowanie minerałów Blushe...
A tutaj znajdziesz swatch z Lumene. Autorstwa Fiasco, która wytropiła to cudo: http://wizaz.pl/forum/attachment.php...5&d=1288697863
Stary 2010-11-13, 17:46   #3977
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Hahah! Ja mam tak samo. Laura Mercier, Anna Sui, Illamasqua i Lumene śmiało się do mnie uśmiechają i nęcą. Dzisiaj toczyłam walkę ze sobą czy nie pokusić się jeszcze o jedno opakowanie minerałów Blushe...
A tutaj znajdziesz swatch z Lumene. Autorstwa Fiasco, która wytropiła to cudo: http://wizaz.pl/forum/attachment.php...5&d=1288697863
Mmmmm Wygląda smakowicie... Dziękuję za swatcha!
A Blushe też do mnie lecą!

No i po mnie. Znowu na minusie To Wasza wina!

Wiecie ostatnio mój tata, który - jak myślałam - nie zna się na makijażu, powiedział mi żebym sobie czymś twarz rozświetliła "Tu troszkę pacnąć, na policzki troszkę, rozmazać i już jakoś tak lepiej będziesz wyglądać... bo teraz to jak taka kadrowa z młyna" Za dużo podsłuchuje moich "kosmetycznych" debat z mamą...
Stary 2010-11-13, 17:59   #3978
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:
aajjj... nie mów nic... bo ja za same opakowania bym wszystko wykupiła jakbym miała za co...

A Lumene super! Ale teraz mam BB cream, więc poszukiwania Lumene zawieszone.
Stary 2010-11-13, 18:00   #3979
Lemirka
Zakorzenienie

Rabu - a kiedy się spotkamy?
Lemirka jest offline  
Stary 2010-11-13, 18:04   #3980
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Mmmmm Wygląda smakowicie... Dziękuję za swatcha!
A Blushe też do mnie lecą!

No i po mnie. Znowu na minusie To Wasza wina!

Wiecie ostatnio mój tata, który - jak myślałam - nie zna się na makijażu, powiedział mi żebym sobie czymś twarz rozświetliła "Tu troszkę pacnąć, na policzki troszkę, rozmazać i już jakoś tak lepiej będziesz wyglądać... bo teraz to jak taka kadrowa z młyna" Za dużo podsłuchuje moich "kosmetycznych" debat z mamą...
genialny tata
pamfilia jest offline  
Stary 2010-11-13, 18:11   #3981
19agusia91
Zakorzenienie

Heej, to ja pierwsza napisałam o tym Lumene !

Raboussama, a to Ci tatuś
Mój tylko latem mi zwracał uwagę, szczególnie, że on kierowca, całe dni w aucie, jak murzynek. Ale gdzie tam się filtrem smarowaćJak stałam koło niego to niezły kontrast był

-

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...5&d=1288868674
tu mam na zdjęciu Revlona Ivory, ale do tłustej i Lumene najjaśniejszy
Hula Hop
440/5000 minut

Edytowane przez 19agusia91
Czas edycji: 2010-11-13 o 18:12
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-13, 18:13   #3982
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Heej, to ja pierwsza napisałam o tym Lumene !

Raboussama, a to Ci tatuś
Mój tylko latem mi zwracał uwagę, szczególnie, że on kierowca, całe dni w aucie, jak murzynek. Ale gdzie tam się filtrem smarowaćJak stałam koło niego to niezły kontrast był

-

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...5&d=1288868674
tu mam na zdjęciu Revlona Ivory, ale do tłustej i Lumene najjaśniejszy
To przepraszam Myślałam że to fiasco dała cynk
Matko, dopiero 13 a mi się marzy już wypłata...Ehhh, wizaż jest destrukcyjny dla portfela

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-11-13 o 18:16
quench jest offline  
Stary 2010-11-13, 18:18   #3983
19agusia91
Zakorzenienie

Nic się nie stało przecie
Ale widzisz, masz tę wypłatę. A my biedne robaczki na utrzymaniu rodziców niektóre jesteśmy
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-13, 19:06   #3984
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Rabu - a kiedy się spotkamy?
Ten tydzień? Środa i czwartek u mnie są wolne
W końcu trzeba

Cytat:
Ale widzisz, masz tę wypłatę. A my biedne robaczki na utrzymaniu rodziców niektóre jesteśmy
Haha dokładnie Ja akurat mam na to sposób i wyprzedaję swoją kolekcję butów
Stary 2010-11-13, 20:02   #3985
denq
Raczkowanie

wypłata... ja tam się strasznie boję czasu, kiedy przestanę być na garnuszku u mamy jakoś jak zaczęłam podliczać, ile wydaję, to teraz już latte tylko w domu pijam właśnie kombinuję jakąś pracę na weekendy w wawie, ale kurde, nawet nie mam pojęcia, jak i gdzie szukać, no bo... tylko na weekendy? to w ogóle jest taki etat? jakieś doświadczenia, sugestie, rady? śnieżki moje śliczne i oszałamiająco inteligentne, poratujcie

Rabou strasznie bystry facet z tego Twojego taty żeby wszyscy byli tacy pojętni tylko to zadaje kłam teorii, że faceci to nic nie zauważają i mnie niepokoi... taką subtelność jak rozświetlacz skomentować...
Stary 2010-11-13, 20:46   #3986
little witch
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
wypłata... ja tam się strasznie boję czasu, kiedy przestanę być na garnuszku u mamy jakoś jak zaczęłam podliczać, ile wydaję, to teraz już latte tylko w domu pijam właśnie kombinuję jakąś pracę na weekendy w wawie, ale kurde, nawet nie mam pojęcia, jak i gdzie szukać, no bo... tylko na weekendy? to w ogóle jest taki etat? jakieś doświadczenia, sugestie, rady? śnieżki moje śliczne i oszałamiająco inteligentne, poratujcie

Rabou strasznie bystry facet z tego Twojego taty żeby wszyscy byli tacy pojętni tylko to zadaje kłam teorii, że faceci to nic nie zauważają i mnie niepokoi... taką subtelność jak rozświetlacz skomentować...
gastronomia, kochana większośc moich znajomych ze studiów pracuje jako kelnerzy, barmani na umowę-zlecenie, ćwierć, 1/8 etatu, na etat-taki-ze-przychodzą-jak-mają-czas itd
praca dośc cięzka, ale za to kontakt z ludźmi, imprezy, a i napiwki zdarzają się cąlkiem niezłe, no i na pewno nie bedzie ci to kolidowało ze studiami czy inną dzienną aktywnością

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline  
Stary 2010-11-13, 21:39   #3987
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
gastronomia, kochana większośc moich znajomych ze studiów pracuje jako kelnerzy, barmani na umowę-zlecenie, ćwierć, 1/8 etatu, na etat-taki-ze-przychodzą-jak-mają-czas itd
praca dośc cięzka, ale za to kontakt z ludźmi, imprezy, a i napiwki zdarzają się cąlkiem niezłe, no i na pewno nie bedzie ci to kolidowało ze studiami czy inną dzienną aktywnością

No;/ Moi znajomi też pracowali albo na kasie w Tesco, albo w KFC albo chodziły z serkami po supermarketach i kusili klientów. Ja, muszę przyznać, że obrałam inną drogę - przykładałam się do nauki i ciągnęłam na stypendium naukowym, tak że w sumie od końca liceum byłam już samodzielna finansowo. W wakacje za to pracowałam i odkładałam kasę tak, by jakoś przeżyć okres jesienno -zimowy. Ale bywały dni, że na obiad i kolację był tylko kisiel, bo na nic wykwintniejszego nie było kasy

Aaa, teraz mam pytanie do użytkowniczek BB kremów - który z nich jest najjaśniejszy? Wklepałam w wyszukiwarkę takie hasło ale wyskoczyło mi tyle odpowiedzi, że zgłupiałam
Stary 2010-11-13, 21:42   #3988
little witch
Raczkowanie

Cytat:

No;/ Moi znajomi też pracowali albo na kasie w Tesco, albo w KFC albo chodziły z serkami po supermarketach i kusili klientów. Ja, muszę przyznać, że obrałam inną drogę - przykładałam się do nauki i ciągnęłam na stypendium naukowym, tak że w sumie od końca liceum byłam już samodzielna finansowo. W wakacje za to pracowałam i odkładałam kasę tak, by jakoś przeżyć okres jesienno -zimowy. Ale bywały dni, że na obiad i kolację był tylko kisiel, bo na nic wykwintniejszego nie było kasy

Aaa, teraz mam pytanie do użytkowniczek BB kremów - który z nich jest najjaśniejszy? Wklepałam w wyszukiwarkę takie hasło ale wyskoczyło mi tyle odpowiedzi, że zgłupiałam
u mnie głównie barmani w klubach albo kelnerzy w kawiarniach, jakich pełno w śródmieściu i okolicach Krakowskiego Przedmieścia, bo to i ludnym miejsce, i blisko z uczelni a baramaństwo to cięzka, ale świetna sprawa, nie dla każdego, ale.. polecam
tylko wysypiać się raczej nie da.

co do BB creamów, moze blog Shilpy? ona sama bladzioszka jest, używa zdaję się Skin79, ale jakiś czas temu wstawiala recenzję jakiegoś BB, który podobno kompletnie biały, jeszcze bielszy niz ona... po tagach poszukaj

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline  
Stary 2010-11-14, 00:18   #3989
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:

A mnie to nigdzie nie chcą... nie wiem czemu, ale jedyne co mogę powiedzieć to to, że Polska nie jest tolerancyjnym krajem... Smutne to i denerwujące zarazem, że trzeba wyzbywać się w pewnym sensie swoich przekonań i idei by łaskawie dostać szansę od wcale nie lepszych od siebie...

O "najjaśniejszych" BB kremach czytałam dzisiaj tutaj: http://azjatyckicukier.blogspot.com/...adolicych.html
Stary 2010-11-14, 00:30   #3990
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

O właśnie, miałam poruszyć temat BB creamów Na all widziałam Skin79 różowy za 50zł i zastanawiam się, czy to drogo, czy tanio Kompletnie nie znam się na ich cenach. I ciekawe, czy to nie podróbka.

Co do roboty, też mam z tym problem, bo u nas pracy nie ma kompletnie żadnej, nawet w KFC. Niby teraz mieszkam na stancji w innym mieście, ale do weekendowej pracy nie pójdę, bo nie mogłabym wracać do domu. Ale teraz zaczynam masową produkcję kolczyków, może uda się coś sprzedać na all i zarobić na nowy jaśniutki podkład

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości