Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-11-14, 14:32   #4021
* Raboussamai *
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Myślę, że trochę przesadzasz.. Pracowałam w sieciówce z ciuchami i dostałam pracę od ręki bez żadnego doświadczenia i cudów-niewidów, większość moich współpracowników była jak ja i sporo znajomych, którzy również w sieciówkach (parę w h&m) pracuje lub pracowało na luzie tą pracę dostało.. Jak się chce to się da - więcej wiary

Żeby nie było offtopu, to ostatnio zauważyłam, że najjaśniejszy dermacol jest mi za ciemny nieco:/ Kupię chyba ten Lumene na allegro, bo Revlon mi już całkiem nie podchodzi.. Zaniedługo chyba będę sobie kręcić podkład z mąki:|
Ja nie przesadzam, opisuję jedynie to z czym się spotkałam. Z pewnością nie brakuje mi wiary w siebie. Widocznie istnieją "dwie szkoły" i uwierz chciałabym należeć do tej Twojej...

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
OT ciąg dalszy... Ja tam uważam że dobre kontakty - znajomości to podstawa. Bo zawsze ktoś kogoś gdzieś wkręci. Tak ten świat po prostu działa. Sama miałam ostatnio przypadek, że moja koleżanka po finansach i bankowości (mgr) nie dostała się na staż do urzędu (księgowość) a druga koleżaneczka po resocjalizacji (licencjat) dostała to stanowisko. Mamusia tej drugiej pracuje w owym urzędzie....
Mówiłam! Dwa światy... ale ja tam się nie poddaję.

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Quench - tak jak pisałam wszelkiej maści urzędy niestety można określić jako bastiony nepotyzmu.

A i dobra rada - na rozmowę trzeba iść na luzie - na zasadzie jak nie ta to inna praca. Jak ktoś się bardzo napina to najczęściej odpada - bo z uśmiechniętymi i zadowolonymi ludźmi po prostu lepiej się rozmawia.
Lemirko to ja chcę więcej tych Twoich dobrych rad

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-11-14 o 14:34
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2010-11-14, 14:50   #4022
estra
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
studiujesz w Sosnowcu ?
Nieee Studiuję w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim.

Ja się z Wami zgadzam. Jedno o poprzednim systemie można powiedzieć- ten kto chciał pracować, pracę dostał. Teraz wakatów jest sporo. Ale co z tego, że jak chcę pracować w sklepie to mam za małę kwalifikacje, a jak chcę sprzątać kible to mam już za duże. Przez całe wakacje szukałam pracy (nie miałam wygórowanych wymagań). Nie przyjęto mnie nigdzie ze względu na brak doświadczenia. Jakim cudem mam zdobyć doświadczenie kiedy nikt mnie nie chce przyjąć do pracy!

natura!
estra jest offline  
Stary 2010-11-14, 14:52   #4023
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Żeby nie było offtopu, to ostatnio zauważyłam, że najjaśniejszy dermacol jest mi za ciemny nieco:/ Kupię chyba ten Lumene na allegro, bo Revlon mi już całkiem nie podchodzi.. Zaniedługo chyba będę sobie kręcić podkład z mąki:|
Ja też jaśnieję. Chociaż może to złe określenie - moja skóra wpada w zimową szarzyznę; robi się taka przezroczysta z prześwitującymi naczyniami krwionośnymi. Nie jest to gęste bardzo jasne utkanie skórne, a właśnie taka megablada "błona" (nie wiem jak to lepiej określić). Na takiej skórze widać każdy podkład, każdy puder i człowiek wygląda jak klown. Wczoraj zobaczyłam że w Givenchy wyglądam tak, jakbym natarła się marchwią
Stary 2010-11-14, 14:55   #4024
19agusia91
Zakorzenienie

Mi się marzy chemia kosmetyczna, ale najpierw wykształcę się na technika farmaceutycznego, żeby jakas praca pewniejsza była i potem chyba się wezme za tę chemię

Dziś odkrycie kolejne. Podkład Lumene na to minerały i trzyma się już 6 godzin, nawet nie błyszczę się

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Tiramisu, tylko nie z kartoflanki, bo słabo kryje
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-14, 15:02   #4025
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Dziś odkrycie kolejne. Podkład Lumene na to minerały i trzyma się już 6 godzin, nawet nie błyszczę się
A nie jest zbyt "ciastowato"?
Stary 2010-11-14, 15:04   #4026
19agusia91
Zakorzenienie

niee. Nakładałam Lirenkę, na to cienko Lumene, na to cienko Pixie i skrobia i według brata nic nie widać. A brat strasznie wyczulony jest na punckie makijażu, zawsze powie, jak sobie machnę tapetę na pyszczku.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-11-14, 15:14   #4027
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Nieee Studiuję w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim.

Ja się z Wami zgadzam. Jedno o poprzednim systemie można powiedzieć- ten kto chciał pracować, pracę dostał. Teraz wakatów jest sporo. Ale co z tego, że jak chcę pracować w sklepie to mam za małę kwalifikacje, a jak chcę sprzątać kible to mam już za duże. Przez całe wakacje szukałam pracy (nie miałam wygórowanych wymagań). Nie przyjęto mnie nigdzie ze względu na brak doświadczenia. Jakim cudem mam zdobyć doświadczenie kiedy nikt mnie nie chce przyjąć do pracy!
to dobrze, że nie
ale nie wiedziałam, że jest dziennikarstwo na UŚ

hmmm chyba, że mówisz o politologii
Rinaa jest offline  
Stary 2010-11-14, 15:29   #4028
estra
Rozeznanie

Cytat:
to dobrze, że nie
ale nie wiedziałam, że jest dziennikarstwo na UŚ

hmmm chyba, że mówisz o politologii
Polonistyka. Na drugim roku wybieram Dziennikarstwo i krytykę literacką. Stricte dziennikarskiego kierunku na śląskim nie ma.

A co Ci tak Sosnowiec za skórę zaszedł? :P

A ja dla odmiany sie robię różowa. I nie wiem co zrobić z włosami. W ciemnych wyglądam jak chora, w rudych mi chyba nie do twarzy, a mój blond jest raczej złotawy co w połączeniu z różowymi prześwitami daje złe połączenie.

natura!
estra jest offline  
Stary 2010-11-14, 15:37   #4029
rousse
BAN stały

Cytat:
Mi też zdarzyło dawac podkład mineralny (MEOW) na plynny jako puder skrobii nie stosuję, bo wydaje mi się, że to mega pożywka dla bakterii... zamiast tego stosuję puder diamentowy z BU
rousse jest offline  
Stary 2010-11-14, 16:13   #4030
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Polonistyka. Na drugim roku wybieram Dziennikarstwo i krytykę literacką. Stricte dziennikarskiego kierunku na śląskim nie ma.

A co Ci tak Sosnowiec za skórę zaszedł? :P

A ja dla odmiany sie robię różowa. I nie wiem co zrobić z włosami. W ciemnych wyglądam jak chora, w rudych mi chyba nie do twarzy, a mój blond jest raczej złotawy co w połączeniu z różowymi prześwitami daje złe połączenie.
no tak jeszcze na polonistyce jest dziennik.

noo tak jakoś

a może ochłodzić blond ?
Rinaa jest offline  
Stary 2010-11-14, 16:24   #4031
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Mi też zdarzyło dawac podkład mineralny (MEOW) na plynny jako puder skrobii nie stosuję, bo wydaje mi się, że to mega pożywka dla bakterii... zamiast tego stosuję puder diamentowy z BU
Ja też tak robię. Utrwalam podkład i poprawiam wtedy krycie. Dzisiaj próbowałam przetestować nową metodę - rozjaśniania płynnego podkładu jasnymi minerałami. Ale eksperyment mi nie wyszedł. Produkt końcowy zrobił się ciemniejszy niż półprodukty (EDM fair neutral zabarwił Givenchy na coś co można określić jako naturalny beż). Myślałam że kolor się dopasuje, bo mokre minerały są przecież ciemniejsze niż suche, ale nic z tego. Być może doświadczenie powiodłoby się z minerałami bez tlenków - czyli śnieżnobiałymi. Tak czy siak uzyskałam ciężką, ciemną i bardzo kryjącą maź Wniosek - najbezpieczniej łączyć sypkie podkłady z sypkimi i płynne z płynnymi
Stary 2010-11-14, 16:25   #4032
Valie
Raczkowanie

GG do Valie

Rina Naturalnie mam złocisty blond. Na wiosnę wpadłam na pomysł ochłodzenia go i rozjaśnienia. Wyszła taka zimna platyna. Wszyscy mi mówili, że ładnie wyglądam, ale nie czułam się dobrze w tym kolorze. Wyglądałam też poważniej (co się raz przydało ). Po 2 miesiącach przeszłam na obecny miodowy blond z takimi fajnymi rudymi refleksami
Stary 2010-11-14, 16:26   #4033
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Co do roboty, też mam z tym problem, bo u nas pracy nie ma kompletnie żadnej, nawet w KFC. Niby teraz mieszkam na stancji w innym mieście, ale do weekendowej pracy nie pójdę, bo nie mogłabym wracać do domu. Ale teraz zaczynam masową produkcję kolczyków, może uda się coś sprzedać na all i zarobić na nowy jaśniutki podkład
może sie zareklamujesz? ostatnio się zorientowałam, że prawie cały czas noszę jedne i te same kolczyki, a większość moich koleżanek zmienia codziennie
ja się przełamuję i zaczynam malować obrazy. jakieś tandetne martwe natury i pejzaże, byle się sprzedało. nie wiem, czy ktoś doceniłby na tyle to, co lubię malować, by to kupić

Cytat:
No i właśnie. Wyjazd u mnie już raczej nie wchodzi w grę, bo szkoda mi tego roku, który teraz może zaliczę Ja mam w ogóle rozrzut zainteresowań. Z jednej strony języki ugrofińskie, z drugiej arkany prawa, a z trzeciej elementy fizyki i chemii. I po tym wszystkim zostanę uwaga dziennikarką
chyba sporo tutaj dziennikarek?
ja sie zaczęłam zastanawiać, czy w ogóle się wybierać na studia. marzę o byciu charakteryzatorem, a chyba żadne studia mi w tym nie pomogą
ba, ja bym mogła być wizażystką i bym była szczęśliwa bo po mojej specjalizacji w Plastyku najsensowniejsza jest konserwacja zabytków, ale nie dam rady zdać na maturze chemii to moja pięta achillesowa

Cytat:
Ja też jaśnieję. Chociaż może to złe określenie - moja skóra wpada w zimową szarzyznę; robi się taka przezroczysta z prześwitującymi naczyniami krwionośnymi. Nie jest to gęste bardzo jasne utkanie skórne, a właśnie taka megablada "błona" (nie wiem jak to lepiej określić). Na takiej skórze widać każdy podkład, każdy puder i człowiek wygląda jak klown. Wczoraj zobaczyłam że w Givenchy wyglądam tak, jakbym natarła się marchwią
moja skóra też wygląda okropnie. całe czoło mi pożółkło, policzki mam szarobiałe z widocznymi sinymi (nie różowymi czy czerwonymi, a sinymi!)pojedynczymi naczynkami. to dziwne, bo naczynek właściwie nigdy u siebie ni widziałam
Cytat:
też tak dwa razy zrobiłam, nałożyłam to na całodniową wycieczkę, od 5 rano do 1:50 w nocy tylko dwa razy ściągałam sebum bibułkami - to dziwne, bo dużo przebywałam na dworze i wiało niemiłosiernie, zawsze w takich warunkach świecę się jak wiadomo co
mój brat też jest niezwykle życzliwy i uwielbia komentować "białą tapetę" na mojej twarzy

rousse mozesz coś powiedzieć o tym pudrze diamentowym? on jest diamentowy tylko z nazwy czy też jakoś rozświetla?
Stary 2010-11-14, 16:47   #4034
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
może sie zareklamujesz? ostatnio się zorientowałam, że prawie cały czas noszę jedne i te same kolczyki, a większość moich koleżanek zmienia codziennie
ja się przełamuję i zaczynam malować obrazy. jakieś tandetne martwe natury i pejzaże, byle się sprzedało. nie wiem, czy ktoś doceniłby na tyle to, co lubię malować, by to kupić

chyba sporo tutaj dziennikarek?
ja sie zaczęłam zastanawiać, czy w ogóle się wybierać na studia. marzę o byciu charakteryzatorem, a chyba żadne studia mi w tym nie pomogą
ba, ja bym mogła być wizażystką i bym była szczęśliwa bo po mojej specjalizacji w Plastyku najsensowniejsza jest konserwacja zabytków, ale nie dam rady zdać na maturze chemii to moja pięta achillesowa

Jak wystawię na allegro, to powiem Mam nick taki sam jak na Wizażu, więc nie będzie trudno znaleźć
A obrazy na pewno zawsze się będą sprzedawać, jakieś oryginalniejsze niż pejzaże też, ale trzeba trafić na kogoś o specyficznym guście i tyle

Zawsze możesz iść do jakiegoś studium pomaturalnego i robić różne kursy, żeby się dokształcać Jak się coś robi z wielką pasją, to zawsze będą z tego jakieś pieniądze, bo wiadomo, że będzie się w tym dobrym i na bieżąco z nowościami

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2010-11-14, 16:53   #4035
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Jak dostaniesz już kremik zrobisz swatche? Zdjęć nigdy dość!
Ah, wpadnę w obłęd.... Tutaj BB kremy, tam minerały, dalej Illamasqua 105, na lemonnecie Anna Sui, w Sephorze meteoryty (podobno jest też wersja mini)... Ahhh, tylko zbzikować...

Ja natomiast schowałam aspirację w kieszeń i studiowałam to, co mogło mi zapewnić zatrudnienie. W ciagu 5 lat rynek jednak ewoluował i nie jest tak pięknie jak miało być. Ale najważniejsze, że póki co, ta praca jest.
ja też wybierałam studia - choć zgodnie z moimi zainteresowaniami - to jednak też z myślą że znajdę pracę. ale nie jest tak różowo. japoński stał się popularny
a mogę zapytać gdzie pracujesz?

Cytat:
Niestety, ale jedyny sposób to był wyjazd 350km od domu... W tym roku nawet gdzie indziej niż w Poznaniu nie było naboru, za rok ma być za to tylko w Warszawie. Nabór na węgierską jest co roku i dostać się bardzo łatwo, za to utrzymać trudno
A co do zatrudnienia, to po fińskiej będzie na pewno, o to się nie boję
Bardziej boję się, że będę musiała robić coś nudnego. Ale zawsze jest jakiś plus: mogę przywozić podkłady Lumene prosto z Finlandii
jeju, jak ja bym chciała uczyć się fińskiego fajna filologia
Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Praca może i fajna, ale wakatów mało...
Poza tym teraz znajomości to podstawa. Bez tego się nie ujedzie...

Ze mną jest podobnie, z tym że to ja sama chcę pracować, moi rodzice non stop mi mówią, że przecież nie muszę, ale sama w sobie już nie chcę na nich żerować, chcę się usamodzielnić i kupować im fajne prezenty
Skąd ja to znam Kurczę dlaczego tak to jest, że musimy rezygnować z zainteresowań, pasji by zmusić się do studiowania tego "po czym będzie praca"... CHORE!
Ja w ten sposób musiałam odłożyć swoje aspiracje kryminalistyką, policją i wszystkim co z krwią, trupami i rozkładem związane...
Teraz, póki nie mam pracy skupię się na robieniu kursów, certyfikatów językowych, żeby później mieć czym machać przed oczami pracodawcy...

No to się nagadałam...
dla mnie bardziej niż na pieniądzach (które nie ukrywam, że też by się przydały) zależy na doświadczeniu, które potem będzie można umieścić w cv
Cytat:
Quench - tak jak pisałam wszelkiej maści urzędy niestety można określić jako bastiony nepotyzmu.

A i dobra rada - na rozmowę trzeba iść na luzie - na zasadzie jak nie ta to inna praca. Jak ktoś się bardzo napina to najczęściej odpada - bo z uśmiechniętymi i zadowolonymi ludźmi po prostu lepiej się rozmawia.
mnie rozwala jeden paradoks: to, że nie chcą przyjąć cię do pracy, bo nie masz doświadczenia (albo jest zbyt małe). a jak ma się zdobyć doświadczenie skoro nikt nie chce cię zatrudnić?

niezły off-top
Stary 2010-11-14, 17:12   #4036
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mnie rozwala jeden paradoks: to, że nie chcą przyjąć cię do pracy, bo nie masz doświadczenia (albo jest zbyt małe). a jak ma się zdobyć doświadczenie skoro nikt nie chce cię zatrudnić?
To fakt, ale też bardzo często ludzie myślą, że jak pracodawca coś pisze w oczekiwaniach to jakaś ściema. I można iść nawet jak się w ogóle ich nie spełnia.
A co do doświadczenia - jest nim wszystko tylko trzeba to ładnie w CV napisać - tzn. praca wakacyjna czy organizowanie wspólnych zakupów na wizażu

a żeby nie było offa zdjęcia rozświetlaczy - niestety aparat się zbuntował i nie zdążyłam cyknąć za dużo. I do ELF - Gotta Glow - porównywany do NARS Albatros - jasno złoty.
Drugi to Meow Crystaline - nie udało mi się uchwycić, ale jest biało-srebrno-fioletowy
Lemirka jest offline  
Stary 2010-11-14, 17:24   #4037
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Valie Pokaż wiadomość
Rina Naturalnie mam złocisty blond. Na wiosnę wpadłam na pomysł ochłodzenia go i rozjaśnienia. Wyszła taka zimna platyna. Wszyscy mi mówili, że ładnie wyglądam, ale nie czułam się dobrze w tym kolorze. Wyglądałam też poważniej (co się raz przydało ). Po 2 miesiącach przeszłam na obecny miodowy blond z takimi fajnymi rudymi refleksami
no tak, najważniejsze jest to, żeby dobrze się czuć w kolorze, nic na siłę

Cytat:

Jak wystawię na allegro, to powiem Mam nick taki sam jak na Wizażu, więc nie będzie trudno znaleźć
A obrazy na pewno zawsze się będą sprzedawać, jakieś oryginalniejsze niż pejzaże też, ale trzeba trafić na kogoś o specyficznym guście i tyle
a jak wygląda sprawa podatku ? bo za nowe rzeczy trzeba odprowadzać
Rinaa jest offline  
Stary 2010-11-14, 17:24   #4038
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
rousse mozesz coś powiedzieć o tym pudrze diamentowym? on jest diamentowy tylko z nazwy czy też jakoś rozświetla?
Nie jest błyszczący jest zupełnie matowy i transparentny, według zapenwnień BU zawiera proszek diamentowy, który zachowuje właściwosci optyczne rozpraszajace światło diamentów. Pewnie to prawda, bo optycznie trochę wygładza i przede wszystkim matuje . Jest to biały proszek (szarawy) bardzo drobno zmielony, ciężkawy (nie pyli tak mocno jak miki) śliski w dotyku (zawiera w sklądzie oprócz diamentowgo proszku sylikony). Matuje bez "pudrowego" efektu .
Quench- hm... moze biały minerał by rozjaśnił? A jaka konsytsencja tego wyszła? Na sam dzwięk "naturalny beż" już ciarki przechodzą

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2010-11-14 o 17:32
rousse jest offline  
Stary 2010-11-14, 17:30   #4039
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
a żeby nie było offa zdjęcia rozświetlaczy - niestety aparat się zbuntował i nie zdążyłam cyknąć za dużo. I do ELF - Gotta Glow - porównywany do NARS Albatros - jasno złoty.
Drugi to Meow Crystaline - nie udało mi się uchwycić, ale jest biało-srebrno-fioletowy
Bardzo ładne te rozświetlacze. A możesz mi napisać, czy nałożone na skórę nie gromadzą się w porach? Tak robi - ku mojemu zmartwieniu - ten rozświetlacz AMC Inglota. Na bardzo "suchym" podkładzie potrafi się utrzymać ale przy normalnych, kremowych wchodzi w pory i nie wygląda to dobrze.

loss_lauri,
pracuję w Centrum Onkologii w zakładzie Teleradioterapii.

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-11-14 o 17:33
quench jest offline  
Stary 2010-11-14, 18:03   #4040
Lemirka
Zakorzenienie

Quench - ja nic takiego nie zaobserwowałam

A ten z meow daje taką piękną poświatę, żadnych drobinek tylko jakby mokra skóra
Lemirka jest offline  
Stary 2010-11-14, 18:12   #4041
quench
Are you talking to me?!

Cytat:

Quench- hm... moze biały minerał by rozjaśnił? A jaka konsytsencja tego wyszła? Na sam dzwięk "naturalny beż" już ciarki przechodzą
Konsystencja wyszła taka... błotnista - wiadomo, im więcej minerałów tym gęściej. Ale jakie krycie Normalnie jakby się szpachel nakladało na skórę. Biały minerał pewnie byłby lepszy, ale i tak całość robi sie ciężka i ściąga skórę. Napisałam o tym, bo to fakt warty odnotowania; jak już rozjaśniać płynny podkład to lepiej białą bazą albo białym płynnym podkładem.Minerały średnio się sprawdzają.
Stary 2010-11-14, 18:16   #4042
LadyPretensja
Raczkowanie

* Raboussamai * to Ty jesteś na miniaturce??Kobieto wyglądasz genialnie!
Ja właściwie się zastanawiam ostatnio czy mocno podkreślać oczy czy tylko tusz.Jak myślicie co bardziej pasuje do jasnej cery ?

,,za 18 miesięcy się wyprowadzam,,

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=487501
wymianka
LadyPretensja jest offline  
Stary 2010-11-14, 18:22   #4043
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez LadyPretensja Pokaż wiadomość
Ja właściwie się zastanawiam ostatnio czy mocno podkreślać oczy czy tylko tusz.Jak myślicie co bardziej pasuje do jasnej cery ?
Ja? Gdzie ja? To jest Tom Cruise hehe

Dziękuję

A propo podkreślania oczu... Ja maluję rzęsy tuszem, robię czarną krechę na górnej powiecie i czasami szarą troszkę podkreślam wewnętrzną linię powieki Ale ostatnio wolę efekt "mocnej góry" i "lekkiego dołu"

Cytat:
Konsystencja wyszła taka... błotnista - wiadomo, im więcej minerałów tym gęściej. Ale jakie krycie Normalnie jakby się szpachel nakladało na skórę.

Cytat:
Ło jaki ładny ten Meow A ja tak się zraziłam do tej firmy...
Stary 2010-11-14, 18:37   #4044
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LadyPretensja Pokaż wiadomość
Zależey co lubisz np. ja lubię kontrasty i uwielbiam bladolice blondynki z oczami podkreślonymi czarną kredką jak wolisz bardziej naturalnie to sam tusz,albo tusz +brązowa/szara kreska
Stary 2010-11-14, 18:46   #4045
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

[QUOTE=Rinaa;23237942]
[/QUOTE]

Nie mam pojęcia. Cośtam allegro nalicza i raz na jakiś czas trzeba coś im zapłacić. Chyba, że chodzi o podatek do jakiejś innej instytucji, ale o tym nie wiem

jyyli jest offline  
Stary 2010-11-14, 19:25   #4046
Lemirka
Zakorzenienie

[QUOTE=jyyli;23239785]
Cytat:
[/QUOTE]

Nie mam pojęcia. Cośtam allegro nalicza i raz na jakiś czas trzeba coś im zapłacić. Chyba, że chodzi o podatek do jakiejś innej instytucji, ale o tym nie wiem
Allegro nalicza opłatę za wystawienie aukcji. A podatek jest od dochodów. Płacony do Urzędu Skarbowego.
Lemirka jest offline  
Stary 2010-11-14, 19:44   #4047
rousse
BAN stały

Cytat:
Bardzo ładne te rozświetlacze. A możesz mi napisać, czy nałożone na skórę nie gromadzą się w porach? Tak robi - ku mojemu zmartwieniu - ten rozświetlacz AMC Inglota. Na bardzo "suchym" podkładzie potrafi się utrzymać ale przy normalnych, kremowych wchodzi w pory i nie wygląda to dobrze.
Nie wiem jak ten z ELFa, ale crystalline na płynnym podkładzie mógłby zniknąć, chyba, że dobrze go wcześniej zmatujesz... bo rozświetla na prawdę delikatnie. Stosowałam na mineralny i na tle matu super było go widać, ale na płynnym teraz mam wrażenie, że słabo widać, może daję za mało a mam tylko próbkę (a probki z meow są wielkości takiej co kot napłakał... ) Wadą meow są niestety małe próbki, małe rozmiary wszystkiego oprócz podkładów...A próbki free dają 1 lub 2 i to już w ogóle tylko na ściance woreczka, plus chyba kolory najgorsze jakie mieli...
rousse jest offline  
Stary 2010-11-14, 19:56   #4048
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:

Allegro nalicza opłatę za wystawienie aukcji. A podatek jest od dochodów. Płacony do Urzędu Skarbowego.
Dzięki za wyjaśnienie Ale podejrzewam, że podatek też jest pewnie od jakiegoś progu? Bo wątpię, że zarobiłabym na tym więcej niż 100zł miesięcznie
Wybaczcie za offa

jyyli jest offline  
Stary 2010-11-14, 19:58   #4049
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wiem jak ten z ELFa, ale crystalline na płynnym podkładzie mógłby zniknąć, chyba, że dobrze go wcześniej zmatujesz... bo rozświetla na prawdę delikatnie. Stosowałam na mineralny i na tle matu super było go widać, ale na płynnym teraz mam wrażenie, że słabo widać, może daję za mało a mam tylko próbkę (a probki z meow są wielkości takiej co kot napłakał... ) Wadą meow są niestety małe próbki, małe rozmiary wszystkiego oprócz podkładów...A próbki free dają 1 lub 2 i to już w ogóle tylko na ściance woreczka, plus chyba kolory najgorsze jakie mieli...
to my chyba mamy inny crystalline. u mnie zarówno na płynnych jaki i na prochach jest widoczny. Nie powiedziałabym, że rozświetla delikatnie - u mnie daje piękny blask bez drobinek - a i rozmiar próbki tez całkiem całkiem, najmniejszą próbkę jaką dostałam to kremowego korektora z Silk Naturals.
To co jest na zdjęciu to próbka i jest tam zdecywowanie więcej niż tyle co na ściance woreczka.
Lemirka jest offline  
Stary 2010-11-14, 20:29   #4050
rousse
BAN stały

Cytat:
to my chyba mamy inny crystalline. u mnie zarówno na płynnych jaki i na prochach jest widoczny. Nie powiedziałabym, że rozświetla delikatnie - u mnie daje piękny blask bez drobinek - a i rozmiar próbki tez całkiem całkiem, najmniejszą próbkę jaką dostałam to kremowego korektora z Silk Naturals.
To co jest na zdjęciu to próbka i jest tam zdecywowanie więcej niż tyle co na ściance woreczka.
możliwe, jak swój kupiłam parę miesięcy temu... u mnie też balsk jest piekny i bez drobinek. A na zdjęciu to próbka, za którą płaciłaś pewnie ja mówię o tych darmowych, Rozswietlacz to chyba 1/8 łyżeczki ? Próbki cieni są mniejsze od innych (chyba 1/16 łyzeczki) i to juz trzeba zbierac ze ścianki.. Niedawno dostałam przesyłkę ze sweetscents a w niej chyba 30 darmowych próbek, jedną przesypałam do słoiczka podobnej wielkosci co cały cień meow i stwierdziłam, że zawartość odpowiada wielkosći prawie 2/3 zawartosći całego cienia meow
rousse jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości