Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-12-18, 20:24   #4681
neath
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

N1, C1, W1 i to w Polsce? Naprawdę? To ja się muszę rozejrzeć w Rossmanach porządnie.
neath jest offline  
Stary 2010-12-18, 20:30   #4682
quench
Are you talking to me?!

Tylko lojalnie uprzedzam, że "jedynki" nie są wybitnie jasne. Jeśli komuś pasują kolorki z bourjois-a to powinien być zadowolony z l'oreala. Ekstremalnie jasne one jednak nie są Ale dobre i to
Stary 2010-12-18, 20:32   #4683
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Czyżby producenci nareszcie przejrzeli na oczy, że mamy taki come back jasnych podkładów? (max factor teraz l'oreal). Póki co nie widziałam w rossmanie rozszerzonej oferty - najjaśniejsze dalej były "trójki".
Póki co oczarowana jestem iilamasqua. Kolor 105 i nawet 115 jest jasny.
poważnie są tak jasne u nas?

Masz swatche 115?

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Tylko lojalnie uprzedzam, że "jedynki" nie są wybitnie jasne. Jeśli komuś pasują kolorki z bourjois-a to powinien być zadowolony z l'oreala. Ekstremalnie jasne one jednak nie są Ale dobre i to
Eee to nie na mnie czasem i Elemong jest za ciemny....
Stary 2010-12-18, 20:33   #4684
mikasa5
Zadomowienie

Pierwszy raz piszę tutaj Mam 14 lat, drobne problemy ze skórą, cera mieszana, czasami jest coś do ukrycia. Szukam jakiegoś lekkiego podkładu/ pudru do ok. 20 zł, bo niestety na droższe mnie na razie nie stać . Testuję, sprawdzam kolory, ale wszystko jest za ciemne, strasznie odróżnia się kolor twarzy od szyi. Jestem blondynką o raczej różowawej cerze. Mogłybyście mi coś polecić ?
Stary 2010-12-18, 20:38   #4685
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz piszę tutaj Mam 14 lat, drobne problemy ze skórą, cera mieszana, czasami jest coś do ukrycia. Szukam jakiegoś lekkiego podkładu/ pudru do ok. 20 zł, bo niestety na droższe mnie na razie nie stać . Testuję, sprawdzam kolory, ale wszystko jest za ciemne, strasznie odróżnia się kolor twarzy od szyi. Jestem blondynką o raczej różowawej cerze. Mogłybyście mi coś polecić ?
Polecam- NIC. Krem tylko na buzię od mrozu, filtr i nic więcej.
Masz dopiero 14 lat zniszczysz sobie tylko cerę.
Stary 2010-12-18, 20:53   #4686
201608151056
Konto usunięte

Dziewczyny, jestem w niebie!!! Od długiego czasu nie używam na codzień podkładów. Jednak moje hormony nie dały mi wyboru, byłam zmuszona w takowy się zaopatrzyć, gdyż wszystkie które kiedyś używałam wylądowały dawno w koszu albo były przeterminowane . Stwierdziłam, że skoro już mam cerę męczyć przez najbliższe kilka miesięcy, niech to będzie coś porządnego. Poszłam do Douglasa, nabrałam mnóstwo próbek i... mam Moje nowe odkrycie. Podkład Everlasting Foundation (Teint Haute Tenue) SPF15 z Clarins Paris, w odcieniu 103. Perfekcyjnie jasny beż, żółty, bez żadnych paskudnych różowych tonów podkreślających zaczerwienienia. Jest to najlepiej dobrany odcień do mojej cery ever. Przebił podkład AMC Inglota. Genialnie kryje, daje półmatowe wykończenie, gdy nałożę punktowo na wypryski i przebarwienia drugą warstwę (aplikuję go miękkim syntetycznym płaskim pędzlem do podkładu) korektor jest zbędny! Wystarczy, że strefę T oprószę pudrem i do późnego wieczora moja cera wygląda świetnie! To była niesamowicie dobra inwestycja. Próbka (plastikowy mały słoiczek) starczyła mi na prawie dwa tyg stosowania codziennie. Cena 159zł. Przy tej wydajności, kolorze, trwałości, kryciu i ogólnym efekcie jest absolutnie adekwatna. Pojemność 30ml, szklane opakowanie z pomką i ze złotą nakrętką. I zapach... super owocowy. Zakochałam się
201608151056 jest offline  
Stary 2010-12-18, 22:05   #4687
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
N1, C1, W1 i to w Polsce? Naprawdę? To ja się muszę rozejrzeć w Rossmanach porządnie.
Też bardzo się zdziwiłam jak zobaczyłam 2x szerszą szafę L'Oreal i Astor w Rossie... Ale póki co z powiększonej oferty jest tylko True Match, a ja czekam na Infallible 015 Porcelain albo 601 Light Ivory bo to podobno te same odcienie, tylko z inną nazwą (?). Poczekajmy jeszcze trochę

No i podpisuję się pod słowami quench, że 'jedynki' aż tak cudownie jasne nie są Biorąc je pod uwagę to C1 jest najjaśniejsze, ale to niestety kolorystyka Cold więc nie każdego to ucieszy.

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-12-18 o 22:07
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2010-12-18, 23:09   #4688
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
No i podpisuję się pod słowami quench, że 'jedynki' aż tak cudownie jasne nie są Biorąc je pod uwagę to C1 jest najjaśniejsze, ale to niestety kolorystyka Cold więc nie każdego to ucieszy.
Hmm... Ja marzę o czymś w kolorze CK Infinite Matte 213 - dla mnie prawie ideał, ale ostatnio mam straszny przesusz, więc nie używam, bo mi podkreśla suche skórki ;/ a tak go lubię. Kupiłam ostatnio Inglota AMC LW100 i nawet niezły kolor, może troszkę zbyt żółty dla mnie, ale z szyją (opaloną jeszcze troszkę po wakacjach - tak, nie schodzi mi to wrrrrrr - jak się pozbyć opalenizny w ogóle? Ja nie potrafię mimo peelingów ) się zgadza. Jaśniejszy jest na pewno niż HM 51, który jest dla mnie za ciemny. Wracając do L'oreala... Wypróbować nie zaszkodzi, testerki są pewnie, a jeżeli światło będzie złe, to porównam do znanych mi podkładów i może się skuszę.

Ostatnio kupiłam żółty prasowaniec z Clinique i kurczę, nie wiem jak go nałożyć, żeby nie był widoczny na twarzy... Nie przyciemnia mi skóry, więc z tego jestem zadowolona, ale jakoś nie matuje specjalnie wg mnie i go widać właśnie... Macie może jakiś sposób na niego? Nakładam go teraz hakuro H50 i wklepuję (tak "pac, pac", nie wiem jak to inaczej nazwać po polsku ,bo w ang. to chyba stippling), ale nie wiem w sumie czy to daje lepszy efekt niż rozcieranie...
neath jest offline  
Stary 2010-12-18, 23:26   #4689
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:
Jesteś jeszcze młodziutka, wystarczy krem i filtr. Jeśli chcesz zakryć drobne niespodzianki, to najwyżej korektor.
Jeśli bardziej zależy Ci na matowej skórze - ewentualnie spróbuj pudru z BU.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2010-12-19, 00:02   #4690
sintagma
Wtajemniczenie

Dla nastolatki to może co najwyżej krem koloryzujacy, sama od takiego zaczynalam. Podklad absolutnie nie! Może się zdążyć ze tylko poglebi defekty skorne.
Don’t you ever get lonely,
From time to time
Don’t let the system get you down
sintagma jest offline  
Stary 2010-12-19, 09:51   #4691
Nolley
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez sintagma Pokaż wiadomość
Dla nastolatki to może co najwyżej krem koloryzujacy, sama od takiego zaczynalam. Podklad absolutnie nie! Może się zdążyć ze tylko poglebi defekty skorne.
dlaczego nie? minerały niszczą skórę, czy jak?? Żeby nie było-też nie jestem fanką wytapetowanych czternastolatek, no ale czy naprawdę są jakieś przeciwwskazania?

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-12-19, 10:19   #4692
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
dlaczego nie? minerały niszczą skórę, czy jak?? Żeby nie było-też nie jestem fanką wytapetowanych czternastolatek, no ale czy naprawdę są jakieś przeciwwskazania?
Też pomyślałam o jakiś lekkich minerałach, w tej najlżejszej formule...
Nie jestem za tym, by dziewczyna miała tapetę na twarzy, ale jeśli chce wyrównać koloryt, albo naprawdę ma coś do ukrycia to lepszy minerał niż krem koloryzujący z silikonami i innymi sztucznościami w środku. Jeśli jednak masz buźkę gładką i bez większych niedoskonałości to rzeczywiście - wstrzymaj się jeszcze na kolejne 3 lata
Ale taka jest prawda, że w momencie gdy usłyszy odpowiedź 'nic' to sama zacznie szukać czegoś na własną rękę i w końcu wyląduje w Rossie i kupi pomarańczkę dla kobiet po 45 roku życia z kompleksem przeciwzmarszczkowym

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-12-19 o 10:20
Stary 2010-12-19, 11:06   #4693
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Też pomyślałam o jakiś lekkich minerałach, w tej najlżejszej formule...
Nie jestem za tym, by dziewczyna miała tapetę na twarzy, ale jeśli chce wyrównać koloryt, albo naprawdę ma coś do ukrycia to lepszy minerał niż krem koloryzujący z silikonami i innymi sztucznościami w środku. Jeśli jednak masz buźkę gładką i bez większych niedoskonałości to rzeczywiście - wstrzymaj się jeszcze na kolejne 3 lata
Ale taka jest prawda, że w momencie gdy usłyszy odpowiedź 'nic' to sama zacznie szukać czegoś na własną rękę i w końcu wyląduje w Rossie i kupi pomarańczkę dla kobiet po 45 roku życia z kompleksem przeciwzmarszczkowym
Dokładnie. Albo może być nawet lekki podkład rozświetlający, tylko nie bardzo wiem jaki polecić w cenie ok. 20 zł. Hmnn może najjaśniejszy Rimmel recover. Z tym że najjaśniejszy kolor dostępny jest na allegro.
Stary 2010-12-19, 11:25   #4694
201608151056
Konto usunięte

Cytat:
Kochana, ja w Twoim wieku miałam tak fatalną cerę, że nawet antybiotyki od dermatologa nie pomagały. Nie wyobrażałam sobie wyjścia z domu bez podkładu i korektora, a i tak pod nimi były prześwity. Dlatego W PEŁNI CIĘ ROZUMIEM. Jednak jeżeli nie masz tak wielkich problemów z cerą jakie miałam ja, podkład będzie tylko niepotrzebnie obciążał Twoją cerę. Po kilku latach, gdy moja cera stopniowo zaczęła reagować na leczenie hormonalne, inne kosmetyki itp zaczęłam ograniczać się do korektora i pudru. Do tego Cię namawiam. Rano, przed wyjściem nałóż na buzię ulubiony krem, ale broń Boże żaden "zimowy", tzn tłusty i ochronny. Twoja cera długo się po takim nie pozbiera, jeśli masz tendencję do zapychania i trądziku. Następnie zmiany skórne pokryj cieniutką warstewką punktowego preparatu na wypryski. Gdy ten się wchłonie, zaaplikuj korektor (z przedziału cenowego, któr,y podałaś polecam Maybelline i Inglot). Następnie całość przyprusz pudrem, najlepiej sypkim (chyba, że masz tendencję do świecenia wtedy takim w kamieniu) za pomocą dużego, grubego pędzla. I voila! Ja tak robiłam przez ładne parę lat ostatnich i czasem nawet nie trzeba już było pudru Pamiętaj też o dokładnym demakijażu cery wieczorem i oczyszczaniu łagodnym produktem rano Pozdrawiam gorąco
Stary 2010-12-19, 11:33   #4695
estra
Rozeznanie

Inglot YSM kosztuje ok. 20 złotych. Ale najjaśniejszy kolor jest średni (jasne, ale raczej nie dla ekstremalnie bladolicej).
Ja bym na Twoim miejscu zainwestowała w korektor. Jak sobie przypomnę moje gimnazjalne problemy z cerą to aż mi się łezka w oku kręci. Kupowanie najciemniejszego podkładu (bo przecież więcej ukryje). Opalanie się, bo słońce leczy trądzik. Dobrze, że mnie oświeciło.

natura!
estra jest offline  
Stary 2010-12-19, 11:37   #4696
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Dokładnie. Albo może być nawet lekki podkład rozświetlający, tylko nie bardzo wiem jaki polecić w cenie ok. 20 zł. Hmnn może najjaśniejszy Rimmel recover. Z tym że najjaśniejszy kolor dostępny jest na allegro.
No to skoro już forma płynna (no bo rzeczywiście z minerałami by jej troszkę czasu zeszło...) to może mikasa5 zastanowiłaby się nad Lumene w kolorze Vanilla?
Stary 2010-12-19, 11:54   #4697
woda sodowa
Wtajemniczenie

Cytat:
Czyżby producenci nareszcie przejrzeli na oczy, że mamy taki come back jasnych podkładów? (max factor teraz l'oreal). Póki co nie widziałam w rossmanie rozszerzonej oferty - najjaśniejsze dalej były "trójki".
Póki co oczarowana jestem iilamasqua. Kolor 105 i nawet 115 jest jasny.
Rzeczywiscie widac,ze jasniutkie, tylko ze na troszke rozowe wygladaja. Pojde obczaic (ale chyba dopiero po swietach, jak te dzikie tlumy z miasta znikna), bo ponoc w Debenhamsie maja Illamasqua 100-wyglada na bialy.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
W1 to na mnie pomarancza istna, wiec potwierdzam, ze jasniutkie nie saC1 na makijazu probnym nalozyla mi dziewczyna, ktora mnie miala do slubu malowac. Zrobila mi taka swinke, ze sie do konca dnia pozbierac nie moglam i zdecydowalam, ze sie sama umaluje

Cytat:
Ja bym polecala mineraly, bo jesli masz problemy ze skora, to przynajmniej one tego nie poglebia. Mysle, ze powinnas postawic na jak najbardziej naturalny wyglad, wiec przyjrzyj sie lekkim formulom, np. semi-matte z Everyday Minerals. Jedynym problemem moze byc cena ok. 50 zl (podklad starczy ci na ok 6 miesiecy) i to, ze bedziesz musiala zamowic kilka probek, zeby dobrac sobie odpowiedni kolor. Zycze powodzenia w walce ze skora
woda sodowa jest offline  
Stary 2010-12-19, 12:27   #4698
pamfilia
Zakorzenienie

No ale napisała że ma małe problemy z cerą a tylko czasami coś do ukrycia
W takim razie można polecić puder sypki (np. My Secret, 12zł, bardzo lekki i jaśniutki).
Na problemy z cerą korektor, ja polecam taniutki antybakteryjny Miss Sporty (8-9zł) - najjaśniejszy jest serio jasny chyba że masz dostęp do CONSTANCE CARROL - ta firma ma bardzo jasne korektory w sztyfcie i mega tanie (5zł)
pamfilia jest offline  
Stary 2010-12-19, 13:04   #4699
19agusia91
Zakorzenienie

Cytat:
ale broń Boże żaden "zimowy", tzn tłusty i ochronny. Twoja cera długo się po takim nie pozbiera, jeśli masz tendencję do zapychania i trądziku
. Nie każdy tłusty krem musi zapychać pory Ja na zimę używam Daxa dla narciarzy, jest mega tłusty, specjalnie na mróz i dzięki temu naczynka nie pękają, skóra jest chroniona. Filtry też są tłuste A mam trądzik i prawie wszytsko mnie zapycha
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-12-19, 13:05   #4700
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Seria tin tin to również jedyna seria do twarzy, jaką lubię Reszta mnie zapycha i jest słaba. (jeśli chodzi o ziaję)
A ta szczoteczka ciekawa Ja często do oczyszczania używam cały czas ściereczki, która niegdyś cieszyła się tutaj ogromną popularnością.
ja jakoś ostatnio rzadko używam szmatki. może i oczyszcza fajne pory i nieźle ściera, ale, no właśnie... żeby jako-tako odblokować pory muszę mnóstwo tego naskórka zetrzeć, przez co skóra jest podrażniona, zaczerwieniona i sucha. dlatego nie używam jej częściej niż raz na tydzień. no i robi mi "suche skórki"...
Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
też pomyślałam o minerałach, ale są trochę droższe niż te 20 zł... w ogóle to trudno znaleźć w miarę dobry podkład w tej cenie, a co dopiero jasny...
Cytat:
No to skoro już forma płynna (no bo rzeczywiście z minerałami by jej troszkę czasu zeszło...) to może mikasa5 zastanowiłaby się nad Lumene w kolorze Vanilla?
Lumene niby jest lekki, ale nie dość, że może zapychać, to jeszcze trochę wysusza (jak to większość matujących)
ja bym, tak jak poprzedniczki, obstawiała na ewentualnie korektor i puder. jasne sypkie są właśnie m.in. od My Secret, chyba Miss Sporty (?) i Inglot. korektor - też miałam baaardzo jasny z inglota, taki w kredce - teraz pewnie też są, może nawet większy wybór (ja swój kupowałam ze 3 lata temu)
Stary 2010-12-19, 14:04   #4701
mikasa5
Zadomowienie

Baardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi Nie chodzi mi o wytapetowaną twarz, tylko wyrównanie kolorytu. Leczę się u dermatologa, mam skłonność do świecenia, także muszę coś z tym zrobić. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że zbyt szybkie zaczynanie z takimi kosmetykami nie jest zbyt dobre, ale uwierzcie mi- gdybym nie miała takich problemów skórnych jak mam teraz, to nawet bym tu nie zaglądała
pamfilia mogłabyś wkleić link z kwc, który to konkretnie korektor z Miss Sporty ?
Stary 2010-12-19, 15:40   #4702
Szabik
Rozeznanie

Jeśli szukasz jednak korektora to może Stay Natural z Essence? Nie jest ekstremalnie jasny, ale kolor 03 na pewno jest jaśniejszy niż większość najjaśniejszych podkładów drogeryjnych czy aptecznych, był też chyba kiedyś polecany w tym wątku. Kosztuje ok. 8zł.
Szabik jest offline  
Stary 2010-12-19, 15:44   #4703
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
pamfilia mogłabyś wkleić link z kwc, który to konkretnie korektor z Miss Sporty ?
Miss Sporty:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,21693,miss-sporty-so-clear-anti-bacterial-coverstick.html&next=1

A tu CC (recenzje niepochlebne ale ja go bardzo lubię )
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,976,touch-away-korektor-w-sztyfcie.html&next=1
pamfilia jest offline  
Stary 2010-12-19, 18:10   #4704
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Jeśli szukasz jednak korektora to może Stay Natural z Essence? Nie jest ekstremalnie jasny, ale kolor 03 na pewno jest jaśniejszy niż większość najjaśniejszych podkładów drogeryjnych czy aptecznych, był też chyba kiedyś polecany w tym wątku. Kosztuje ok. 8zł.
wg mnie ten korektor wdaje się jasny w drogeryjnym świetle, ale potem w rzeczywistości jest dużo ciemniejszy
a znasz jakieś jasne, płynne korektory (np takie z aplikatorem)? wiem, że powinnam sama przeszukać ten wątek, albo ten o jasnych podkładach, ale nie mam na to czasu bo potrzebuję jutro coś kupić
Stary 2010-12-19, 18:12   #4705
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wg mnie ten korektor wdaje się jasny w drogeryjnym świetle, ale potem w rzeczywistości jest dużo ciemniejszy

a znasz jakieś jasne, płynne korektory (np takie z aplikatorem)? wiem, że powinnam sama przeszukać ten wątek, albo ten o jasnych podkładach, ale nie mam na to czasu bo potrzebuję jutro coś kupić
Miss Sporty ma jasny płynny korektor ale słabo kryje, raczej pod oczy albo lekko ukryć jakieś delikatne przebarwienia.
Maybelline ma bardzo dobry korektor płynny, ten z serii "mineral" i też jaśniutki, podobnie jak ten z serii "superstay"
pamfilia jest offline  
Stary 2010-12-19, 19:10   #4706
woda sodowa
Wtajemniczenie

Cytat:

U mnie dobrze sie sprawdza korektor l'oreal touche magique W 1-2. Jest troszeczke rozswietlajacy i wydaje mi sie, ze jest przeznaczony pod oczy, ale ja go nakladam na wypryski i ladnie mi je zakrywa
woda sodowa jest offline  
Stary 2010-12-19, 19:34   #4707
Szabik
Rozeznanie

Cytat:
A znasz jakiś jaśniejszy korektor drogeryjny?
Szabik jest offline  
Stary 2010-12-19, 19:36   #4708
saks
Rozeznanie

GG do saks

Cytat:
Napisane przez woda sodowa Pokaż wiadomość
U mnie dobrze sie sprawdza korektor l'oreal touche magique W 1-2. Jest troszeczke rozswietlajacy i wydaje mi sie, ze jest przeznaczony pod oczy, ale ja go nakladam na wypryski i ladnie mi je zakrywa
Też go iedyś miałam i z powodzeniem na niespodzianki nakładałam (a pod oczy nie, nie wiem, dlaczego)
saks jest offline  
Stary 2010-12-19, 21:30   #4709
201608151056
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
. Nie każdy tłusty krem musi zapychać pory Ja na zimę używam Daxa dla narciarzy, jest mega tłusty, specjalnie na mróz i dzięki temu naczynka nie pękają, skóra jest chroniona. Filtry też są tłuste A mam trądzik i prawie wszytsko mnie zapycha
To mit, że każda cera potrzebuje zimą tłustej kremowej powłoki. Gdyby moja mama nie kazała mi za młodu smarować twarzy Ziają Oliwkową albo Kremem Słonecznikowym Kwiaty Polskie, moja walka z trądzikiem trwałaby dużo krócej i napewno nie przybrałby on aż takich rozmiarów. Co do filtrów, wystarczy, że raz użyję innego niż matującego Biodermy czy La Roche, a moja cera mimo, że od dwóch lat w bardzo dobrej kondycji, odwdzięcza się następnego dnia całą cerią pięknych zaskórników. Zaznaczam, iż nie mam ani jednego pękniętego naczynka. Obecnie zimą używam gęstych kremów jak np Regenerujący Miód z Sanoflore. Pięknie chroni skórę, nie zawierając przy tym paskudnej parafiny i innych pochodnych ropy. Ale co cera to inne reakcje, grunt, żeby tylko nie pogorszyć sprawy
Stary 2010-12-19, 22:23   #4710
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
A znasz jakiś jaśniejszy korektor drogeryjny?
no właśnie poszukuję bezskutecznie

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości