Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-01-04, 20:41   #4981
little witch
Raczkowanie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

dziewczyn, dostałam dzisiaj zrobiona przez przemiła pania w Douglasie próbkę Bobbi Brown odcień 00 Alabaster. po tesach na ręce i policzku jest idealny, jutro testy na całej twarzy, ale az latam z podniecenia. on jest prawie biały, leciutko żółtawy.
a paniw Douglasie ma u mnie szóstkę z plusem, bo na moj widok ne zaczęła wciskac ciemnoty, tylko powiedziała: "Dla pani dobry będzie 00, pani ma taką śliczną super jasną cerę".
takie cos od konsultantki w drogerii. no po prostu wow.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline  
Stary 2011-01-04, 20:46   #4982
19agusia91
Zakorzenienie

szok, szok

Nie no, nawet nie planowałam kupić tego podkładu, parafina ale gdyby nie to , mozna byłoby do rozjasniania zużywać
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2011-01-04, 20:59   #4983
woda sodowa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
dziewczyn, dostałam dzisiaj zrobiona przez przemiła pania w Douglasie próbkę Bobbi Brown odcień 00 Alabaster. po tesach na ręce i policzku jest idealny, jutro testy na całej twarzy, ale az latam z podniecenia. on jest prawie biały, leciutko żółtawy.
a paniw Douglasie ma u mnie szóstkę z plusem, bo na moj widok ne zaczęła wciskac ciemnoty, tylko powiedziała: "Dla pani dobry będzie 00, pani ma taką śliczną super jasną cerę".
Juz wam kiedys wrzycalam swatcha BB alabaster, ale moze przeoczylyscie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_0530.jpg (23,8 KB, 104 załadowań)
woda sodowa jest offline  
Stary 2011-01-04, 21:36   #4984
RoOxAnKaA
Wtajemniczenie

Cytat:
A do jakiej cery ten podkład? I w ogóle znacie może jakieś pudry w kamieniu, które można używać z powodzeniem jako podkładu? Tzn. chodzi mi o puder, który zmatowi i leciuteńko przykryje co nieco. Wiem, że chwaliłyście Manhattan 2w1, ale czy któraś z Was ma możliwość zrobienia swatchy?

Mój blog
RoOxAnKaA jest offline  
Stary 2011-01-04, 22:07   #4985
quench
Are you talking to me?!

Ha, ja właśnie wystawiłam "jedynki" dla podkładów BB. Dla mnie to najgorsze podkłady z górnej półki. Zapychają, uczulają, ciemnieją, warzą się... Miałam odcienie 'porcelain' bo Złotych Tarasach te były najjaśniejsze, a pani mnie przekonywała, że w Polsce kolorówka nie obejmuje odcienia alabaster
Stary 2011-01-04, 22:58   #4986
natrix
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez RoOxAnKaA Pokaż wiadomość
A do jakiej cery ten podkład? I w ogóle znacie może jakieś pudry w kamieniu, które można używać z powodzeniem jako podkładu? Tzn. chodzi mi o puder, który zmatowi i leciuteńko przykryje co nieco. Wiem, że chwaliłyście Manhattan 2w1, ale czy któraś z Was ma możliwość zrobienia swatchy?
Ja mam obecnie Manhattan 2in1 w kolorze Porcelain, lekko żółtawym, nieco ciemniejszym od Beige. Jeśli jutro światło pozwoli, to postaram się zrobić swatcha.
Podkreślam, że te Manhattany 2in1 nie są superjasne! Ale akurat w mój odcień cery się idealnie wpasowują i w cudowny sposób jaśnieją . Przy tym świetnie kryją i mnie nie zapychają, dlatego tak je wielbię

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2011-01-04, 23:21   #4987
little witch
Raczkowanie

kurcze no, ładny ten BB. zapycha? nie zapycha? co z nim było, musiałam przeoczyc chyba... w Douglasie w promenadzie mają 0 i 00. i przemiłe ekspedientki. jetsem zachwycona. puder do niego też mają. a w BB jest tak ze najpierw wybierasz odcien, a potem formułe, są 4 formuły, ja wybralam nawilżający rozświetlający, chyba nie powinien ciemniec. mam na dłoni od 16,nic mu nie jest do tej pory.

a wasze wrazenia? jutro bedzie meldunek po próbie natwarznej.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

btw, moja nowa miłośc, chce wyglądac tak jak ona: Karen Elson.
http://www.modelinia.com/_content/sl...ages/Karen.jpg

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.

Edytowane przez little witch
Czas edycji: 2011-01-04 o 23:12
Stary 2011-01-04, 23:25   #4988
natrix
Rozeznanie

Cytat:

[/COLOR]btw, moja nowa miłośc, chce wyglądac tak jak ona: Karen Elson.
http://www.modelinia.com/_content/sl...ages/Karen.jpg
hehe, tak wyglądasz, z tego co ze zdjęć pamiętam A przynajmniej bardzo podobnie

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2011-01-04, 23:39   #4989
little witch
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
hehe, tak wyglądasz, z tego co ze zdjęć pamiętam A przynajmniej bardzo podobnie
no pokazałam właśnie TŻ, mowi że to moja siostra bliźniaczka i w związku z tym weźmiemy ją do trójkąta, bo z identyczną to nie zdrada.
gupi TŻ.

wypatruję wielbłądów.
Stary 2011-01-05, 09:11   #4990
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
no pokazałam właśnie TŻ, mowi że to moja siostra bliźniaczka i w związku z tym weźmiemy ją do trójkąta, bo z identyczną to nie zdrada.
gupi TŻ.
ale ma poczucie humoru
a dla mnie ta Karen jest jakaś dziwna - widziałam sesję z nią i przypominała mi z wyglądu Kapelusznika z Alicji...
ty nie jesteś do niej podobna, bo jesteś dużo ładniejsza
Stary 2011-01-05, 17:41   #4991
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
to co do jasności polecam ten z Diademu (na mokro i na sucho). znalazłam u siebie resztkę testera w kolorze drugim co do jasności (nie wiem który numer, najjaśniejszy jest 7) i jest baaaardzo jasny. kryje całkiem ładnie fajnie kryje matujący z Sensique, rozświetlający podobno niczym się od niego nie różni ale dla mnie trochę za ciemny; ewidentnie żółtawy odcień (ten z Diademu jest porcelanowy, neutralno-różowawy).
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ty nie jesteś do niej podobna, bo jesteś dużo ładniejsza
też od razu o tym pomyślałam!

OFF TOP: ostatnio był u mnie kolega, ale akurat byłam czymś bardzo zajęta, czego on nie zauważał. gapił się na swoją bluzę i zapytał "moze ty wiesz, co można zrobić, żeby kolorowe ubrania nie płowiały na słońcu?" na co ja, nie zastanawiając się "nie wiem... może trzeba jakimś filtrem posmarować..." . na początku nie rozumiałam, dlaczego patrzy się na mnie jakbym się urwała z księżyca
Stary 2011-01-05, 17:52   #4992
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
to co do jasności polecam ten z Diademu (na mokro i na sucho). znalazłam u siebie resztkę testera w kolorze drugim co do jasności (nie wiem który numer, najjaśniejszy jest 7) i jest baaaardzo jasny. kryje całkiem ładnie fajnie kryje matujący z Sensique, rozświetlający podobno niczym się od niego nie różni ale dla mnie trochę za ciemny; ewidentnie żółtawy odcień (ten z Diademu jest porcelanowy, neutralno-różowawy).

też od razu o tym pomyślałam!

OFF TOP: ostatnio był u mnie kolega, ale akurat byłam czymś bardzo zajęta, czego on nie zauważał. gapił się na swoją bluzę i zapytał "moze ty wiesz, co można zrobić, żeby kolorowe ubrania nie płowiały na słońcu?" na co ja, nie zastanawiając się "nie wiem... może trzeba jakimś filtrem posmarować..." . na początku nie rozumiałam, dlaczego patrzy się na mnie jakbym się urwała z księżyca
bo my już jesteśmy dawno zboczone ale pozytywnie i zdrowo
Stary 2011-01-05, 20:09   #4993
quench
Are you talking to me?!

Mnie zastanawia, co myślą moderatorzy przeglądający ten wątek... Pewnie że jesteśmy nienormalne Ten nasz kult jasnej cery i "kółko wzajemnej adoracji"
Stary 2011-01-05, 21:49   #4994
guska
Zadomowienie

Dziewczyny, mam pytanie - czy róż wibo zawierający mikę i talk destabilizuje filtra Babydream SPF 50? Nakładam go tylko na kości policzkowe.. i tak mnie to troche nurtuje

guska jest offline  
Stary 2011-01-05, 22:19   #4995
tiramisu_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie - czy róż wibo zawierający mikę i talk destabilizuje filtra Babydream SPF 50? Nakładam go tylko na kości policzkowe.. i tak mnie to troche nurtuje
A jaki masz? ten z tym puszkiem? Bo ostatnio oglądałam i się nad nim zastanawiam.. Mam paseczkowy z essence ale mało trwały jest a z wibo widziałam ładny różyk.

Ja kupiłam sobie dziś fajny błyszczyk z Manhattanu w kolorze różowo-jasnomalinowym. Kremowy, lekki i bardzo mocno napigmentowany. Jasna cera, czarne kreski na powiekach, różowy różyk i ten błyszczyk - bomba

Edytowane przez tiramisu_
Czas edycji: 2011-01-05 o 22:22
tiramisu_ jest offline  
Stary 2011-01-05, 22:29   #4996
guska
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
A jaki masz? ten z tym puszkiem? Bo ostatnio oglądałam i się nad nim zastanawiam.. Mam paseczkowy z essence ale mało trwały jest a z wibo widziałam ładny różyk.

Ja kupiłam sobie dziś fajny błyszczyk z Manhattanu w kolorze różowo-jasnomalinowym. Kremowy, lekki i bardzo mocno napigmentowany. Jasna cera, czarne kreski na powiekach, różowy różyk i ten błyszczyk - bomba
Nie, nie z puszkiem. Ten normalny http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=36033&next=1
Jak myślicie? Destabilizuje filtr?

guska jest offline  
Stary 2011-01-05, 23:11   #4997
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mnie zastanawia, co myślą moderatorzy przeglądający ten wątek... Pewnie że jesteśmy nienormalne Ten nasz kult jasnej cery i "kółko wzajemnej adoracji"

Uwielbiam to nasze kółko wzajemnej adoracji.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2011-01-05, 23:26   #4998
quench
Are you talking to me?!

Guska, zależy czy ten filtr BD opiera się na parsolu czy ma też w sobie tinosorb albo meksoryl. Mam w domu ten filtr, ale mój to typowy "parsolowiec" stabilizowany octokrylenem. No i niestety - kosmetyki z miką i talkiem taki filtr destabilizują.
Stary 2011-01-06, 10:32   #4999
guska
Zadomowienie

Cytat:
Guska, zależy czy ten filtr BD opiera się na parsolu czy ma też w sobie tinosorb albo meksoryl. Mam w domu ten filtr, ale mój to typowy "parsolowiec" stabilizowany octokrylenem. No i niestety - kosmetyki z miką i talkiem taki filtr destabilizują.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...50.html&next=1 to ten filtr. Hm.. Więc nie można
Nie wyobrażam sobie nie używania tego różu, ma śliczny kolor

guska jest offline  
Stary 2011-01-06, 11:08   #5000
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...50.html&next=1 to ten filtr. Hm.. Więc nie można
Nie wyobrażam sobie nie używania tego różu, ma śliczny kolor
Jest tinosorb w składzie, więc nawet jak mika i talk zdestabilizują Ci parsol, to możesz jeszcze polegać na tinosorbie. Oczywiście ochrona będzie niższa niż ta deklarowana przez producenta, ale to i tak już coś

Pisałam, że zaopatrzyłam się w białe minerałki. Testuję je od paru dni i jestem bardzo zadowolona. Wspaniale dopasowują się do cery, nie ma efektu białej maski, są trwałe - w szczególności Lucy (na Lucy trzeba uważać - jest najbardziej napigmentowanym i kremowym podkładem mineralnym z jakim miałam do czynienia; można nim zrobić smugi, więc aplikacja powinna być ostrożna). Wrzucam swatche:
Wybaczcie, że zdjęcia z podkładem na buzi są prześwietlone, ale mój aparat nie może dobrać dobrego balansu kolorów do tak jasnej skóry;(
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0221.jpg (34,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0222.jpg (33,3 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0223.jpg (25,7 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0181(2).jpg (37,0 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0218.jpg (39,4 KB, 109 załadowań)

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-01-06 o 11:14
quench jest offline  
Stary 2011-01-06, 11:25   #5001
estra
Rozeznanie

Cytat:
Jest tinosorb w składzie, więc nawet jak mika i talk zdestabilizują Ci parsol, to możesz jeszcze polegać na tinosorbie. Oczywiście ochrona będzie niższa niż ta deklarowana przez producenta, ale to i tak już coś

Pisałam, że zaopatrzyłam się w białe minerałki. Testuję je od paru dni i jestem bardzo zadowolona. Wspaniale dopasowują się do cery, nie ma efektu białej maski, są trwałe - w szczególności Lucy (na Lucy trzeba uważać - jest najbardziej napigmentowanym i kremowym podkładem mineralnym z jakim miałam do czynienia; można nim zrobić smugi, więc aplikacja powinna być ostrożna). Wrzucam swatche:
Wybaczcie, że zdjęcia z podkładem na buzi są prześwietlone, ale mój aparat nie może dobrać dobrego balansu kolorów do tak jasnej skóry;(
Kurczę nie spodziewałam się, że one będą faktycznie takie białe. Jasne-ok, ale białe Chyba po raz pierwszy zdarzyło się, że uznałam coś za zbyt jasne jak dla mnie. Nie wierzę.

Mnie ostatnio kuszą meteoryty. Ale cena mnie trochę przeraża. Nie wiecie czy jest jakiś tańszy zamiennik? Pamiętam, że mówiłyście o jakiś kulkach Pierre Rene, ale nie potrafię ich znaleźć

guska spokojnie nie dajmy się zwariować. Używaj go spokojnie. Zawsze jest jakaś ochrona, bo przecież nie samym Parsolem żyje filtr. Ja przez zimę to używam tylko podkładów (ewentualnie BB) z filtrem. I to mi wystarcza. Razem z pierwszymi promieniami wpadniemy w dzii szał filtrowania

Mam problem ze zmarszczkami pod oczami. Robią się chyba od przesuszenia skóry. Naiwilżam czym się da, stosowałam wazelinę, kremy itp. Nie znacie jakiegoś preparatu (chyba nie obędzie się bez jakiagoś suplementu), który w jakiś magiczny sposób zniweluje ten problem?

Jutro stuknie mi 20.

natura!
estra jest offline  
Stary 2011-01-06, 11:28   #5002
19agusia91
Zakorzenienie

Mi też w tym roku stuknie 20. I na okolice oczu stosuję witaminę E z kapsułki. Na całą twarz rzadko, bo zapycha. Ale taka super jest po niej skóra, okolice oczu naprawdę ją lubią
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2011-01-06, 11:45   #5003
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Mi też w tym roku stuknie 20. I na okolice oczu stosuję witaminę E z kapsułki. Na całą twarz rzadko, bo zapycha. Ale taka super jest po niej skóra, okolice oczu naprawdę ją lubią
A pomaga na suchą i pozbawioną gęstości skórę pod oczami? Bo mnie się wydaje, że ja właśnie taką mam... cienką i delikatną. Nie wiem czego używać, żeby poprawić jej stan...
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2011-01-06, 11:49   #5004
rousse
BAN stały

Quench wyglądasz jak rasowy wampir i naturalnie w białym podkładzie. Tylko która fotka z Lucy a która z Meow?
rousse jest offline  
Stary 2011-01-06, 11:51   #5005
19agusia91
Zakorzenienie

Hm, ja mam ogólnie wrażliwą cerę, muszę ją mocno nawilżać, a teraz zimą to całkiem już wariuję. Ale ogarnęłam się jakoś maseczką z Daxa i właśnie tą witaminą e. Teraz to mam nawet chyba Capivit a+e i tym smaruję okolice oczu i jest ok. A robiły mi się już zmarszczki z tej suchości. Kiedyś smarowałam też maścią z witaminą a, ale ostatnio jakaś dziwna się ta maść zrobiła i nei działa tak jak kiedyś, nawet na moje dłonie i stopy. albo po prostu inny producent.
Możesz spróbować, taka witaminka w kapsułkach nie jest droga, raczej nei zaszkodzi
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2011-01-06, 11:52   #5006
RoOxAnKaA
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Ja mam obecnie Manhattan 2in1 w kolorze Porcelain, lekko żółtawym, nieco ciemniejszym od Beige. Jeśli jutro światło pozwoli, to postaram się zrobić swatcha.
Podkreślam, że te Manhattany 2in1 nie są superjasne! Ale akurat w mój odcień cery się idealnie wpasowują i w cudowny sposób jaśnieją . Przy tym świetnie kryją i mnie nie zapychają, dlatego tak je wielbię

Czyli Beige jest najjaśniejszy? Niby w kolejności jest najpierw Porcelain, ale skoro piszesz, że jest nieco ciemniejszy niż Beige, to on jest najjaśniejszy?

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Szkoda, że w moim mieście nie ma kosmetyków tej firmy wygląda ciekawie na stronie internetowej

Mój blog
RoOxAnKaA jest offline  
Stary 2011-01-06, 11:57   #5007
quench
Are you talking to me?!

Z Lucy jest ta prześwietlona I te minerały mi bardziej odpowiadają bo dają naprawdę świetny efekt - mocno wżerają się w skórę; są odporne na wodę (śnieg) i pot. Nie to co EDM, którego wykończy choćby kropla deszczu. W zasadzie Lucy zachowuje się jak podkład płynny. Trzyma się dzielnie, a jak spartoli się sprawę przy nakładaniu to całość trzeba zmyć, bo próby roztarcia podkładu i wyrównania koloru spełzają na niczym.
Meow jest już bardziej piaszczysty, że tak to ujmę. Mniej kremowy, mniej trwały. Coś pomiędzy Blusche a EDM. Ale łatwiej im operować i kontrolować makijaż.
Stary 2011-01-06, 12:28   #5008
rousse
BAN stały

U mnie też Meow trzyma się do pierwszego podmuchu wiatru muszę spróbowac tego Lucy jak dotąd najtrwalszy minerał, który miałam to Aroma...
rousse jest offline  
Stary 2011-01-06, 12:32   #5009
natrix
Rozeznanie

Cytat:
Czyli Beige jest najjaśniejszy? Niby w kolejności jest najpierw Porcelain, ale skoro piszesz, że jest nieco ciemniejszy niż Beige, to on jest najjaśniejszy?
Beige jest moim zdaniem nieco jaśniejszy, chociaż to bardziej kwestia tonacji. Czasami podkład jest bardzo jasny, ale nie w mojej tonacji i wygląda jakoś ciemnawo, nie współgra z kolorem cery.
Odwrotnie jest u mnie właśnie z Manhattanem Porcelain, jest ciemnawy, ale chyba idealny z moim kolorytem, bo się bardzo dobrze dopasowuje

Próbowałam zrobić swatcha Manhattan Porcelain, ale kompletnie nie mogę dobrać balansu bieli albo ostrości i wszystko wygląda ciemno . Ale załączam to, co udało mi się uchwycić: stężony Manhattan wygląda wręcz na pomarańczowy, ale rozsmarowany cudownie dopasowuje się do mojej skóry

P.S. Quench, podpisuję się pod wypowiedziami powyżej i podtrzymuję to, co też już kiedyś pisałam: wyglądasz bardzo wampirzo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg manhattan1.jpg (9,9 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg manhattan2.jpg (15,0 KB, 40 załadowań)

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2011-01-06, 12:40   #5010
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
U mnie też Meow trzyma się do pierwszego podmuchu wiatru muszę spróbowac tego Lucy jak dotąd najtrwalszy minerał, który miałam to Aroma...
Lucy mogę polecić. Żaden minerał nie trzyma się u mnie tak dobrze, jak ten.

W ogóle nie wiem co mnie podkusiło, że kupiłam podkład Clarinsa (everlasting). Jest dla mnie stanowczo za ciemny. Jakieś zaćmienie umysłu chyba

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-01-06 o 12:43
quench jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości