Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-12, 21:19   #1441
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
jak już jesteśmy przy temacie Dody, to przypomniało mi się jak czytałam jakiś wywiad z nią... w Urodzie bodajże. pamiętam, że wypowiadała się na temat opalania: że wie, że to niezdrowe ale według niej blada skóra jest aseksualna -__-
A według mnie ona jest aseksualna, podwędzona skóra może jeszcze się podobac, bo się kojarzy z kiełbaską z grilla, ale podwędzony plastik kojarzy się tylko z pożarem

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2010-08-12, 21:20   #1442
fiasco
Wtajemniczenie

Maqua, a próbowałaś Pixie? ja akurat mam kolor Ailive o, jest w sumie bardzo zblizony do Dermacola 208, który ma powszechną opinię trupio-bladego ogólnie to Pixie ma jakaś bardziej przystępną i przejrzystą paletę.
mi też sie czasem tęskni za klasycznymi podkładami... jak miło jest nałożyć czasem na buźkę Revlon, który, o dziwo, jakoś mi ostatnio nie ciemniał, albo Mary Kay, którego jaskrawo-łososiową "porcelanę" rozjaśniam i rozcieńczam filtrem... albo ten straszny, straszny, okropny Dermacol

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
A według mnie ona jest aseksualna, podwędzona skóra może jeszcze się podobac, bo się kojarzy z kiełbaską z grilla, ale podwędzony plastik kojarzy się tylko z pożarem
otóż to jak dla mnie ucieleśnieniem seksapilu jest Dita von Teese, ale moze to ja się nie znam?

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-08-12 o 21:24
fiasco jest offline  
Stary 2010-08-12, 21:44   #1443
Callitus
Zakorzenienie

Maqua, skoro minerały Ci nie podpasowały, może nie warto się męczyć?
Ja co prawda polecę CI z czystym sercem podkłady Blusche - ale nie wiem, czy znajdziesz tam dla siebie wystarczająco jasny kolor Może przypatrz się firmie Meow - też mają sporo odcieni. No i polskie Pixie też, choć ja akurat nie polubiłam sie z tą firmą

I też robię się coraz ciemniejsza, przeraża mnie to Ale taki mam fototyp skóry, baaaardzo łatwo mi się opala i nigdy moja cera nie będzie porcelaną
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline  
Stary 2010-08-12, 21:59   #1444
viki1988
Zakorzenienie

Witajcie dziewczyny
jestem zmuszona dołączyć do Waszego grona (o ile mnie przyjmiecie oczywiście ), przez wiele lat nie znosiłam mojej jasnej cery, namiętnie smażyłam się na słońcu latem a w zimie smarowałam samoopalaczami (dzięki bogu nie chodziłam na solare - wtedy jeszcze nie było to tak popularne), aż w końcu po zeszłorocznym kwaszeniu się oraz odkryciu mineralnych kosmetyków - pokochałam moją karnacje

Cytat:
pogorszyła mi się cera ostatnio, w poniedziałek biegnę do dermatologa na skargę. może wyłudzę wreszcie jakiś porządny antybiotyk i wreszcie pokażę światu swoją białą paszczę. w tej chwili nie ruszam się z domu bez podkładu EDM. nie ruszyło mnie, że przestali wysyłać do Polski, bo kolor jest już dla mnie za ciemny, a jaśniejszego nie mają... czym ja się będę malować zimą pomóżcie, Dziewczyny! tak bardzo tęsknię za podkładami w płynie... za Revlonem
Jesli nie straszne Ci zbiorowe zamówienia na mineralnym forum to myślę że warto przyjrzeć się płynnym podkładom Coastal Scents ( KLIK ) - dwa pierwsze kolory są baaardzo jaśniutkie
Stary 2010-08-12, 21:59   #1445
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Dobre Ale wiecie, ostatnio czytałam gdzieś że Dodzia polubiła jasną, rozświetloną cerę (chyba w Shape to było, czy jak tej gazecie tam)? Normalnie nie wiem, cóż to za wybryk

Tak w ogóle, to dzisiaj w pracy widziałam się z moją koleżanką, której cera ma odcień autentycznej kości słoniowej. Słońce się jej nie ima - jej skóra w ogóle nie łapie słońca, a nie używa filtrów (!) Tak więc rozmawiałyśmy a przy okazji gapiłam się na jej piękną bladość i zazdrość wręcz mnie pożerała. Ja tu filtruje się, wybielam a i tak przy niej wyglądam jak skwarka Co ciekawe, uderzyło mnie to, jakie różowe tony ma moja skóra - zawsze myślałam że jestem raczej typem ciepłym (wiecie - pigmety żółte), ale w porównaniu z nią moje ręce były po prostu różowe!
Stary 2010-08-12, 22:02   #1446
Maqua
Zakorzenienie

cześć viki EDMy też zamawiałam na zbiorowym ale podkłady, które mi poleciłaś wcale nie wyglądają na jasne... trochę się jeszcze naszukam zanim znajdę coś dobrego
Maqua jest offline  
Stary 2010-08-12, 22:07   #1447
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość

aż taki cudowny jest ten Babydream? kurcze, a ja zaczęłam go obwiniać o swoją "opaleniznę"... czyli gdyby w srodku nocy zaatakowało mnie słońce to byłabym bezpieczna? (Już mi się tak zdarzyło, gdy spałam na promie, gdzie w pokoikach nie ma okien - wstaję z samego rana, patrzę na zegarek a tu dwunasta)
nie byłabyś
światło Księżyca to przecież odbite światło Słońca
Cytat:
jak już jesteśmy przy temacie Dody, to przypomniało mi się jak czytałam jakiś wywiad z nią... w Urodzie bodajże. pamiętam, że wypowiadała się na temat opalania: że wie, że to niezdrowe ale według niej blada skóra jest aseksualna -__-

pomyślcie jakie na mnie to zrobiło wrażenie, skoro zapamiętałam
dla mnie Doda wygląda jak transwestyta
Stary 2010-08-12, 22:12   #1448
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
cześć viki EDMy też zamawiałam na zbiorowym ale podkłady, które mi poleciłaś wcale nie wyglądają na jasne... trochę się jeszcze naszukam zanim znajdę coś dobrego
Na prawdę? mi pierwszy odcień wydaje się taki prawie - biały wręcz kiedyś używałam też podkłądu Pharmaceris Ivory i w sumie dobrze wspominam, z tym ze wtedy moje pojecie o dopasowaniu podkładu do cery było niewielkie (jeszcze przd erą mineralną), a obecnie czekam też na próbki z MEOW oraz Blusche, które poleca Callitus więc jeśli chcesz zdam później relację

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dla mnie Doda wygląda jak transwestyta
zgadzam się pamiętam ze kiedyś była z nią sesja do Wysokich Obcasów - ubrali ją w eleganckie ciuchy (koszula+ołówkowa spódnica) i delikatnie pomalowali to wszyscy się zastanawiali czy to na pewno Doda
Stary 2010-08-12, 22:16   #1449
quench
Are you talking to me?!

Matko, ja wręcz nałogowo kupuje płynne podkłady. Miałam ich już tyle, żer głowa mała... I w sumie do tej pory spotkałam tylko jeden który autentycznie zlał mi się z moją cerą - to Face Fabric Armaniego 08 white. Nie wiem, czy w Polsce jest coś jaśniejszego (jeśli nie patrzeć na Stargazera białego i Luminous Silk także Armaniego w kolorze 01) -bo szczerze mówiąc przeszłam przez wszystkie półki cenowe i wiekszość marek i najaśniejsze kolory zawsze były albo zbyt ciemne, ale ciemniały mi na buzi.
Inna sprawa że kolorówka w Polsce jest silnie okrojona - tak jakby w Polsce to mieszkały same mulatki
Stary 2010-08-12, 22:45   #1450
Maqua
Zakorzenienie

Callitus minerałów używam tylko dlatego, że nie znalazłam podkładu wystarczająco jasnego w dobrej cenie. no i może dlatego, że są zdrowsze dla skóry ale to na drugim planie. strasznie świecę się po minerałach (nawet odpowiednio 'zrobionych' z primerem i wykończeniem) i bardzo szybko ściera się boskie krycie, na którym mi tak zależy.

za najlepszy podkład ever uważam Revlon colorstay... pamiętam jak miałam go na twarzy podczas wycieczki. przez całą dobę i jeszcze do wieczora następnego dnia wyglądałam świetnie, jako jedyna dziewczyna w autokarze wtedy (jak go używałam) wydawał mi się prawie biały. teraz jak patrzę na przyciemny mineralny po prostu szkoda mi samej siebie
ale to też znaczy, że filtry działają, od paru miesięcy namiętnie się nimi smaruję

przypomniało mi się: pod koniec sierpnia mam dostać do testowania nowy podkład Bourjois. prawdopodobnie testerki dostaną 'najbardziej uniwersalny' odcień, gdzieś ze środka palety. ciekawe co ja z nim zrobię...

Edytowane przez Maqua
Czas edycji: 2010-08-12 o 22:47
Maqua jest offline  
Stary 2010-08-12, 23:15   #1451
quench
Are you talking to me?!

Ja jeszcze z 3 lata temu Buff i Ivory nazwałbym kolorami jasnymi. A teraz? Cytując pewną wizażystkę: "toż to murzyn wprost z Afryki!"
Aaaa, Dziewczyny - idzie ochłodzenie :chmurki i deszcz!
Stary 2010-08-12, 23:21   #1452
Callitus
Zakorzenienie

Cytat:
Callitus minerałów używam tylko dlatego, że nie znalazłam podkładu wystarczająco jasnego w dobrej cenie. no i może dlatego, że są zdrowsze dla skóry ale to na drugim planie. strasznie świecę się po minerałach (nawet odpowiednio 'zrobionych' z primerem i wykończeniem) i bardzo szybko ściera się boskie krycie, na którym mi tak zależy.

za najlepszy podkład ever uważam Revlon colorstay... pamiętam jak miałam go na twarzy podczas wycieczki. przez całą dobę i jeszcze do wieczora następnego dnia wyglądałam świetnie, jako jedyna dziewczyna w autokarze wtedy (jak go używałam) wydawał mi się prawie biały. teraz jak patrzę na przyciemny mineralny po prostu szkoda mi samej siebie
ale to też znaczy, że filtry działają, od paru miesięcy namiętnie się nimi smaruję

przypomniało mi się: pod koniec sierpnia mam dostać do testowania nowy podkład Bourjois. prawdopodobnie testerki dostaną 'najbardziej uniwersalny' odcień, gdzieś ze środka palety. ciekawe co ja z nim zrobię...
Jeśli używałaś EDM to nie dziwię się, ze masz takie odczucia co do minerałów Bo ogólnie EDM to firma, na której raczej nie można polegać w kwestii jakości. Zaprzyjaźnij się z Blusche
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline  
Stary 2010-08-12, 23:36   #1453
fiasco
Wtajemniczenie

ja również jak myślę o revlonie, to na myśl nasuwa mi się ponadprzeciętna trwałość. gdy maluję sie nim rano (ok. 7), o 16 zwykle mam jeszcze matową twarz (zwykle błysk pojawia się u mnie koło 11), wystarczy zdjąć nadmiar sebum i o 22 właściwie wygląda tak dobrze jak rano.
i, co ciekawe, mi akurat pasuje Buff (rozjaśniony filtrem i pudrem), czyli teoretycznie drugi co do jasności - ale akurat u mnie dobrze wygląda, bo o ile twarz mam porcelanową, o tyle szyje oliwkowo-żółtą i Buff jakoś to wyrównuje. jak dla mnie jedynym problemem jest krycie - jakoś nie da sie go stopniować poprzez nakładanie większych ilosci/wiecej warstw (wtedy szczególnie ciemnieje i robi się maska). to, plus mała wydajność (jak na moją kieszeń) wykluczają Revlon jako podkład dla mnie

i właściwie to to, co mnie trzyma przy minerałach to to tak jak u Maquy (jak to odmienić?) - kolor. odpowiednio dobry jak mój Ailive 0 ma Dermacol (208), ale kurcze, to nie jest podkład na co dzień, toż to za kamuflaż może uchodzić (przynajmniej jest tani i wydajny)

a dzisiaj to sie w sumie zdziwiłam tym, ile na mnie wytrzymał makijaż. tłusta cera plus filtr SPF50+ (Pollena-eva), standardowo Pixie i mieszanka bambus-owies-jedwab-znowu bambus-kaolin, plus ponad 30 stopni - od 12 - zaczęłam się błyszczeć dopiero koło 16:30, ale praktycznie niewidocznie, właściwie to w bardzo dobrym stanie makijaż dotrwał do dwudziestej. hmmmm czyżby efekty nawilżania skóry były aż tak odczuwalne?

edit: mi EDM w ogóle nie pasowały. w tajemniczy sposób znikały z twarzy, zostawała ciastowata poświata i resztki podkładu w porach i zmarszczkach

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-08-12 o 23:37
fiasco jest offline  
Stary 2010-08-13, 00:28   #1454
Maqua
Zakorzenienie

Callitus nie wiem nic o tej firmie, możesz mi szybciutko przedstawić ją? znajdę dla siebie kolory? dobra jakość? ile kosztuje podkład?

fiasco a próbowałaś na allegro? jak zobaczyłam ile tam kosztują Revlony to się za głowę złapałam, ile ja przepłacałam. dużo podrób, więc trzeba uważać ale można za >40zł z przesyłką dostać oryginalny, świeży podkład.
nie wiem jak odmienić mojego nicka (mój nick? ), nei zastanawiałam się nigdy. meandry języka
Maqua jest offline  
Stary 2010-08-13, 00:52   #1455
Callitus
Zakorzenienie

Cytat:
Callitus nie wiem nic o tej firmie, możesz mi szybciutko przedstawić ją? znajdę dla siebie kolory? dobra jakość? ile kosztuje podkład?

fiasco a próbowałaś na allegro? jak zobaczyłam ile tam kosztują Revlony to się za głowę złapałam, ile ja przepłacałam. dużo podrób, więc trzeba uważać ale można za >40zł z przesyłką dostać oryginalny, świeży podkład.
nie wiem jak odmienić mojego nicka (mój nick? ), nei zastanawiałam się nigdy. meandry języka
Najjaśniejsze kolory mogą być dla Ciebie dobre, może mam jakieś próbki, to bym Ci podesłała, bo ja już swój Bluschowy ideał znalazłam Jakość jest bardzo dobra, utrzymuje sie na mnie cały dzień, są głosy, ze może podsuszać cerę, jednak ja niczego takiego nie zauważyłam. Konsystencja podkładów jest bardzo kremowa. Cena to 13,5 dolarów kanadyjskich, myślę, że podkład starczy mi na jakieś 8-9 miesięcy codziennego używania Jest możliwosć zakupienia refilli, które są oczywiście tańsze To tak w skrócie, ja polecam ich baaaardzo mocno, szybko się z nimi nie rozstanę
Callitus jest offline  
Stary 2010-08-13, 01:14   #1456
Maqua
Zakorzenienie

Callitus obejrzałam ofertę sklepu. chyba jedyne, co mnie może interesować tak na oko , to heavy coverage kolor white chocolade, masz może taki? i faktycznie muszę też przyjrzeć się minerałom meow ale jak zobaczyłam ich paletę to zgłupiałam.
edit: cena meow zdecydowanie nie zachęca... czemu podkładów blusche nie ma w KWC?

Edytowane przez Maqua
Czas edycji: 2010-08-13 o 01:16
Maqua jest offline  
Stary 2010-08-13, 01:26   #1457
Lemirka
Zakorzenienie

Z EDM nie ma już problemu - nie wysyłają już do Polski bo się pojawił polski dystrybutor - ceny oczywiście poszły mocno do góry.

http://kosmetyki-mineralne.com/
Lemirka jest offline  
Stary 2010-08-13, 01:29   #1458
monika18339
Przyczajenie

dlaczego wam opalenizna kojarzy się od razu z kiczowatą solarką?! ja uważam że delikatnie brązowiutka skóra nadaje mnóstwoooo uroku i wygląda ładnie zdrowo i kusząco. dobrze że akceptujecie swą bladość ale czasem delikatny bronzer czy muśnięcie samoopalaczem dodałoby wam uroku. wszystko dla ludzi ale z umiarem.
Stary 2010-08-13, 01:43   #1459
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Z EDM nie ma już problemu - nie wysyłają już do Polski bo się pojawił polski dystrybutor - ceny oczywiście poszły mocno do góry.

http://kosmetyki-mineralne.com/
54 zł za 5,5g, oni sobie chyba jaja robią, że tak kolokwialnie powiem Jednak zostanę przy Pixie, za podobną cenę mamy 1,5g więcej i wspieramy polską gospodarkę

Cytat:
Napisane przez monika18339 Pokaż wiadomość
dlaczego wam opalenizna kojarzy się od razu z kiczowatą solarką?! ja uważam że delikatnie brązowiutka skóra nadaje mnóstwoooo uroku i wygląda ładnie zdrowo i kusząco. dobrze że akceptujecie swą bladość ale czasem delikatny bronzer czy muśnięcie samoopalaczem dodałoby wam uroku. wszystko dla ludzi ale z umiarem.
Równie dobrze można spytac, dlaczego Tobie się nie kojarzy Każdemu podoba się co innego Dla mnie żadna opalenizna nie dodaje nikomu uroku. I to nie jest tak, że my akceptujemy bladośc, my ją kochamy, bo jest po prostu piękna i zdrowa, w przeciwieństwie do nawet lekkiego muśnięcia słońcem
Mam nadzieję tylko, że nie zabrzmiałam jakoś arogancko czy niemiło, bo nie taki był mój cel

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2010-08-13, 02:42   #1460
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Równie dobrze można spytac, dlaczego Tobie się nie kojarzy Każdemu podoba się co innego Dla mnie żadna opalenizna nie dodaje nikomu uroku. I to nie jest tak, że my akceptujemy bladośc, my ją kochamy, bo jest po prostu piękna i zdrowa, w przeciwieństwie do nawet lekkiego muśnięcia słońcem
Mam nadzieję tylko, że nie zabrzmiałam jakoś arogancko czy niemiło, bo nie taki był mój cel
dobrze prawi, polać jej!
Maqua jest offline  
Stary 2010-08-13, 08:10   #1461
quench
Are you talking to me?!

Cytat:

Nie wiem po co mi opalenizna Skoro natura obdarzyła mnie jasną skórą, a na słońce reaguje alergicznie (odruch bezwarunkowy) to nie widzę powodu by katować się opalaniem czy maziać jakimś paskudztwem I nie wiem, czy tu powinno paść określenie, że opalenizna wygląda zdrowo (mój dermatolog dostałby chyba zawału). Dla mnie to zwyczajny trend jaki lansują media.
Stary 2010-08-13, 09:25   #1462
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez monika18339 Pokaż wiadomość
ale ten wątek ma tytuł 'jak podkreślić jasną cerę' a nie 'jak zamaskować jasną cerę bronzerem czy samoopalaczem' to nie chodzi tylko o akceptację, bo ja nie mam żadnego problemu z odcieniem mojej skóry, ale o to by dodatkowo wydobyć jej naturalne piękno płynące właśnie z faktu, ze jest jasna (bo opalenizna to w gruncie rzeczy reakcja obronna skóry na szkodliwym promieniowaniem uv - to coś takiego jak gorączka przy infekcji).
dla mnie nawet 'delikatnie brązowiutka" kojarzy się ze zmarszczkami i przebarwieniami
nie wiem jak wy ale ja nigdy nie spotkałam się tym, żeby ktoś kiedyś określił jasną/bladą skórę jako kiczowatą z opalenizną jest inaczej, wiec chyba coś musi w tym być
Stary 2010-08-13, 09:30   #1463
mila17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość

ale wiesz już jakim typem jesteś
heh, to fakt No, ale farba sama w sobie jest ok- włosy lsnią niesamowicie i są pięknie gładkie. A kolor...juz te rudosci nie rzucają mi się tak w oczy, te 3 tygodnie wytrzymam

fiasco nie bój się trwałych farb jesli nie masz jasnych włosów- ja mam sredni popielaty brąz, farbuję na ciemne brązy i odrosty są praktycznie niezauwazalne-farby się po prostu najzwyczajniej wypłukują Zeby utrzymac kolor muszę farbowac srednio co 2 miesiące, po 3 to w ogole nie miałabym koloru

a co do jakosci EDM- wszystko zalezy od cery- dla mnie są idealne i wg mnie jakosciowo dobre. To, co potrafią zrobic z moją aktualnie wypryszczoną buzią- cud miód

Aaa dziewczyny, ta strona z EDM to juz stara jest Działała już za czasów kiedy z wysyłką EDM nie było problemu. Ceny kosmiczne, ale podklad i tak będę zmuszona kupic, chyba ze pojawi się na all. Swoją drogą, niezle nas EDM wyrolowało, przeciez z samego wizazu dzien w dzien robione były zakupy

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2010-08-13 o 09:35
mila17 jest offline  
Stary 2010-08-13, 10:02   #1464
quench
Are you talking to me?!

mila17, ale Ci dobrze. U mnie włosy rosną dość szybko - ok 2 cm/ miesiąc i włosy muszę farbować dokładnie raz w miesiącu. Naturalny kolor mam dosyć dziwny - to taki perłowy blond, niby mysi a jednak rudy pigment ma, co widać w słońcu. Teraz pofarbowałam się jasnym brązem z Syosa - wyszedł ciepły, raczej ciemny brąz z czerwonym połyskiem. Taki kolor akurat podkreśla jasną karnację, ale przy okazji moje naczynka i pryszcze, których mam wysyp. Że o śladach ukąszeń meszki, na którą jestem uczulana, już nie wspomnę
Kurde, może skuszę się znowu na EDM - pamiętam daaawno temu miałam odcień Sandy Fair i był przyciemny, ale jeszcze znośny (tyle że wtedy nie dbałam tak o bladość). Tylko buzię mi wysypało, chociaż nie wiem, czy to wtedy nie była wina filtra... Aaa, czy zwykły "fair" jest jaśniejszy od "sandy fair"? Który z tych odcieni jest w ogóle najjaśnijszy, bo tak naprawdę jak oglądam je na swoim laptopie a później na komputerze brata, to te kolory są zupełnie inne. Jak się okazuje - karta graficzna i monitor też robią swoje
Stary 2010-08-13, 10:12   #1465
Valie
Raczkowanie

GG do Valie

Maqua Ja polecam podkłady mineralne Lucy. Najbardziej kremowe i kryjące minerały jakie testowałam. (nie pasowały mi: Pixie, Lauress, Lumiere, Cory, EDM i Meow). Mam próbkę w formule Light (bez witaminy C i alatoniny), ale czaję się na inne. Mój kolor to Light (drugi w palecie), w woreczku wygląda jak dorodna pomarańczka, ale świetnie wtapia się w skóre.
Stary 2010-08-13, 10:16   #1466
Krolowa_Margot
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
heh, to fakt No, ale farba sama w sobie jest ok- włosy lsnią niesamowicie i są pięknie gładkie. A kolor...juz te rudosci nie rzucają mi się tak w oczy, te 3 tygodnie wytrzymam

fiasco nie bój się trwałych farb jesli nie masz jasnych włosów- ja mam sredni popielaty brąz, farbuję na ciemne brązy i odrosty są praktycznie niezauwazalne-farby się po prostu najzwyczajniej wypłukują Zeby utrzymac kolor muszę farbowac srednio co 2 miesiące, po 3 to w ogole nie miałabym koloru

a co do jakosci EDM- wszystko zalezy od cery- dla mnie są idealne i wg mnie jakosciowo dobre. To, co potrafią zrobic z moją aktualnie wypryszczoną buzią- cud miód

Aaa dziewczyny, ta strona z EDM to juz stara jest Działała już za czasów kiedy z wysyłką EDM nie było problemu. Ceny kosmiczne, ale podklad i tak będę zmuszona kupic, chyba ze pojawi się na all. Swoją drogą, niezle nas EDM wyrolowało, przeciez z samego wizazu dzien w dzien robione były zakupy
Ja jak kiedyś pare lat temu farbowałam włosy na czarno miałam zupełnie tak samo - juz po 2-3 tyg miałam lekkie brązowe przebłyski na włosach, a gdy po 2 farbowaniach stwierdziłam, że jednak nie chce czarnych - po prostu przestałam farbować i żadnych odrostów nie widzialam, może jakby sie bardzo przyjrzeć to początkowo miałam włosy ton ciemniejsze niż u nasady, a później już nawet żadnej różnicy nie było.

We środę kupiłam farbę L'Oreal Casting Creme Gloss w odcieniu Brąz, najbardziej zbliżony kolor do naturalnego i dziś popołudniu będę toczyć walkę z moimi siwymi kłakami
Krolowa_Margot jest offline  
Stary 2010-08-13, 12:06   #1467
estra
Rozeznanie

fiasco jeżeli ma się problemy z cerą to zupełnie inna sprawa. Ja też nie używałam podkładu aż do czasu jak mnie wysypało :P
Kurczę muszę wstawić jakieś zdjęcie tylko poczekam aż mi się poprawi stan cery (przerwałam kurację acne).

monika18339 bluźnisz straszliwie. Ja nic do naturalnie ciemnych karnacji nie mam. W koncu nie każdy może być arystokratycznie jasny :d Ale nie wiem jak ktoś w stanie jest wytrzymać na pełnym słońcu, smarząc swoją piękna skórę.

Dziewczyny ostatnio czytałam o żonie generała Zajączka. Aleksandra de Pernett podobno w wieku lat 60 wyglądała na 20-30. Trochę mi się w to wierzyć nie chce, ale sama myśl mnie zżera z zazdrości :P Podobno nie brała do ust nic ciepłego, kąpała się w lodowato zimnej wodzie i naturalnie- ukrywała się przed słońcem. Coś jak Dita, ona też pływa w basenie dopiero po zmroku.

A w Dodę trzeba wierzyć. Ona nie może być aż tak głupia- w końcu jest w związku z Panem Ciemności Co do urody to nigdy mnie nie zachwycała. Cały czas mam przed oczami to zdjęcie Link

Ja chyba wrócę do podkładów płynnych. Wkurzają mnie strasznie te Pixie, a te zamówienia mnie przerażają.

EDIT: I najważniejsze- czytałąm sobie właśnie powieści Jane Austen. Jestem na "Perswazjach". Blada cera jest podkreślana na każdym kroku. W życiu nie czytałąm tyle obelg co do mahoniowej skóry

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-08-13 o 12:08
estra jest offline  
Stary 2010-08-13, 12:08   #1468
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
of kors kupowałam na all tylko nie za 40, a 47 plus przesyłka, z tym ze podkład starczył mi na niecałe trzy miesiące. za Pixie dałam niewiele więcej, a obliczyłam, że starczy mi na ponad 4-5m-cy

ja niestety mam dość jasne włosy... taki ciemny, popielaty blond (a moze jasny, popielaty brąz?) w każdym razie są takie szarawe, z lekkim żółtym połyskiem. nie ma mowy o tym, żebym wróciła do naturalnego koloru bo po prostu do mnie nie pasuje ani do stylu ubierania sie, ze o bardzo ciemnej oprawie oczu (i ciemnobrązowej tęczówce) nie wspomnę. włosy mi rosną ok. 1-1,5cm na miesiąc; kolor nawet z szamponetek (tych, co w założeniu maja sie trzymać do 6 myć) nigdy nie wypłukuje się do końca i odrosty mam widoczne

monika18339, chyba ktoś już coś takiego napisał: opalenizna to proces obronny skóry. jeśli będziemy dążyć w tym kierunku, niedługo modna stanie się gorączka, która też jest procesem obronnym organizmu. no i zobaczymy, kto będzie wygladał ładniej za parę lat: blade filtromaniaczki czy wysuszone, pomarszczone fanki opalenizny
ja w każdym razie nie potrzebuję opalenizny, poparzeń słonecznych, przebarwień, wysuszonej skóry

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
A w Dodę trzeba wierzyć. Ona nie może być aż tak głupia- w końcu jest w związku z Panem Ciemności Co do urody to nigdy mnie nie zachwycała. Cały czas mam przed oczami to zdjęcie Link
aaa nie strasz!

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-08-13 o 12:14
fiasco jest offline  
Stary 2010-08-13, 12:18   #1469
elianka
Zakorzenienie

Cytat:
[

A w Dodę trzeba wierzyć. Ona nie może być aż tak głupia
Kochan, nikt głupi nie może zarabiac aż tylu pieniędzy
To samo dotyczy Paris Hilton - cały świat wiesza na niej psy a ona zarabia miliony dolarów tylko tym, że jest. Też tak chcę

BTW zastanawiałam się, kiedy zajrzy do nas jakaś zwolenniczka "skóry muśniętej słońcem" hihi
Stary 2010-08-13, 12:35   #1470
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
wygląda jak by była brudna
Cytat:
Callitus obejrzałam ofertę sklepu. chyba jedyne, co mnie może interesować tak na oko , to heavy coverage kolor white chocolade, masz może taki? i faktycznie muszę też przyjrzeć się minerałom meow ale jak zobaczyłam ich paletę to zgłupiałam.
edit: cena meow zdecydowanie nie zachęca... czemu podkładów blusche nie ma w KWC?
Dwa dni temu zgłosiłam Blusche jako producenta i dziś dodali więc zaraz zamierzam dodać podkład Full Matte A "Miau"() faktycznie ma b.dużo odcieni - pooglądaj sobie swiche w wątku o tej firmie mineralne - mi one na prawdę pomogły wybrać próbeczki

Callitus, ale Ty kusisz tym Blusche tym bardziej nie mogę się doczekać moich próbek

Witaj Jyyli!
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości