Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-19, 21:51   #2641
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez pierniczek_ Pokaż wiadomość
Mi szminek nigdy za wiele, więc nie krępuj się.

Zgadzam się i sama szukam podobnego zimnego brązu, bo przy ciepłych robię się trochę ekhm... rumiana. Używam tylko szamponów "do 24 myć" (ta jasne... chyba do 100 myć), bo u mnie każdy brąz wychodzi czarny i dopiero z czasem spiera się do oczekiwanego brązu. Może polecacie jakiś konkretny zimny brąz z szamponów koloryzujących (nie farbę)?

I zamówiłam sobie na allegro tester Burżuja 51 light vanilla. Wahałam się między nim a Inglotem LW100, ale padło na niego, bo kiedyś testowałam na dłoni jakiś odcień Inglota AMC i jednak trochę boję się tych drobinek.
dobra, jutro wkleje reszte szminek :P Utleniane z Celii się nie załapały :P

Można wiedzieć, ile kosztował ten tester?

A propo zakupów przez neta to od tygodnia czekam na paczkę z Vipery ;/ Dokładnie tydzień temu zamówiłam sobie u nich pędzel do różu i dwa lakiery. Dostałam maila, że wysłali w poniedziałek...eh ta poczta:P

Edytowane przez Ishikawa
Czas edycji: 2010-09-19 o 21:53
Ishikawa jest offline  
Stary 2010-09-19, 21:52   #2642
mimbi
Zakorzenienie

Dwa dni bez Wizazu i od razu milion nowych postow, ale dajecie czadu dziewczyny!
Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
moja koleżanka właśnie codziennie pije Kubusie i inne soczki z marchwią i ma bardzo ciepły (i ciemny nawet bez opalania) odcień cery, który jakoś niespecjalnie mi do niej pasuje... I zastanawiam się czasem, jak by wyglądała, gdyby tyle tego nie przyswajała - pewnie miałaby piękną, oliwkową cerę (Mam słabość do oliwkowej - również naturalnie ciemnej - skóry)
Ja od kilku lat wypijam srednio 3 xlitrowe butelki Kubusiow czy innych takich w tygodniu, po prostu bardzo lubie ich smak, a teraz jak jestem w ciazy, to wiem, ze to dodatkowo zdrowe. Blada jestem jak bylam zawsze, kompletnie na mnie ten karoten nie dziala. Kiedys zrobilam nawet test, odstawilam soki na 3 miesiace i zupelnie nic sie nie zmienilo w kolorze mojej cery.

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Natomiast przy przyjmowaniu czystego retinolu istnieje ryzyko zatrucia.
Nie wiem czy multivitaminum http://www.aptekadomowa.com/multivit...zt-p-3024.html nie ma czystej witaminy A bez beta - karotenu (zdaje się jest zarejestrowany jako lek, a nie suplement, ale głowy za to nie dam uciąć). Najlepiej iść do apteki i zapytać farmaceutę.
Patrzac na to,jak farmaceuci cudownie pomagaja przy zakupie filtrow, moze tak do konca im nie ufac z tymi witaminami?

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
j
ale tego nie rozumiem i drażni mnie nieustająco, czemu, no czemu, jeśli pytam o konkretny produkt, to się mnie zasypuje propozycjami i informacjami o innych, nieraz dość obcesowo je wpychając? ja naprawdę nie mam cierpliwości do takich zabiegów
I to jest wlasnie powod, dla ktorego w aptece, w drogerii czy perfumerii kupuje to, na czym sama sie znam i sama sobie jestem najlepsza doradczynia i konsultantka. Od razu widze, ze znam sie lepiej na skladach i dzialaniu kosmetykow niz panie konsultantki i nie dam juz sobie wcisnac zadnego badziewia. Ostatecznie to, co ma nie zapychac - zapycha, bo ma zapychajacy sklad (ale pani nie wiedziala, bo nie czytala skladu), to co ma nie uczulac - uczula, co ma sie nie pienic - pieni sie itp. Tak jak nieznajomosc prawa szkodzi, tak uwazam, ze nieznajomosc branzy kosmetycznej choc w okrojonej wersji (np. na szamponach w ogole sie nie znam, ale z pudrami daje rade), rowniez szkodzi, nie tylko naszej cerze czy samopoczuciu, ale rowniez portfelowi/.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość

mnie kiedyś wkurzył jeden chłopak, który - po przedstawieniu go mnie zapytał: 'Też jesteś taka fałszywa jak wszystkie rude?' To niby miał być żart, ale ja go z miejsca znienawidziłam
Piekny dowcip. Zeby Cie pocieszyc powiem, ze na podworku mialam pseudonim "Smalec" z powodu koloru mojej cery. Tez fajnie, co?
Cytat:
Napisane przez White_Lilly Pokaż wiadomość
A moimi biednymi miniaturami oczu to się żadna nie zainteresowała a ja już nie wiem co mam robić Wczoraj była u mnie siostra mojego Em, kosmetyczka. Oczywiście z przerażeniem spojrzała na moją bladą twarz i niezdarnie pomalowane "piłkooczy" Od razu wyjęła kosmetyczkę (swoją/ ja nie wiem, jak można z "tym" wszędzie chodzić) i wzięła się za upiększanie. Po tym eksperymencie wyglądałam niby ładnie, tylko te oczy... podkreślenie ich dwoma odcieniami czerwieni i czarną kreską wywołało efekt "małych, spuchniętych i podbitych oczek", przynajmniej tak ja siebie widziałam. Chyba znów zrezygnuje z jakiegokolwiek makijażu
Sluchaj, a mozesz wkleic zdjecia tych oczkow? Bo chyba nie wklejalas, a tak bez zdjec to ciezko cos zaradzic. Nie jestem ekspertka, ale cos moze uda mi sie Tobie poradzic.

Cytat:
Napisane przez wielokropek2 Pokaż wiadomość
Należy to odnotować na plus.

Ja zdołałam się przyzwyczaić do pełnych zaskoczenia/dezaprobaty spojrzeń. Bo nie dość, że jestem blada i podzielam, droga denq, twe upodobanie do zapachów mocnych i bezwstydnie ekstrawaganckich, to mierzę (jak już kiedyś wzmiankowałam) całe 182 cm wzrostu, a rozmiar mej ciżemki opiewa na 42. Jeśli do tego doliczyć przeprost kolan i łokci, to wychodzi już jakiś mutant. Sugerując się ludzką logiką, nie powinnam opuszczać domu. Pardon. Swego spowitego w egipskich ciemnościach lochu.
Usmialam sie serdecznie, jak jestes taka charakterystyczna, to moze bys sie zalapala do pracy w cyrku? Oczywiscie - zart. Ale pociesz sie, ze ja oprocz koloru skory niczym sie nie roznie od tlumu spacerujacego po ulicach, a Ciebie to przynajmniej od razu mozna zapamietac i nie musisz sie siedem razy przedstawiac na imprezie.
Cytat:
Napisane przez saks Pokaż wiadomość
Ishi, absolutnie i kategorycznie zabraniam ci rozjaśniać, zmywać, dekoloryzować, i co tam można jeszcze zrobić, włosy!
Podbijam, potwierdzam, podpisuje sie recami i nogami!!! Wara od farby i fryzjera!!!

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość

wielokropku ja równiez posiadam coś na wzór przeprostu łokci. Zawsze budziło to niepohamowany śmiech wśród moich szkolnych znajomych.
Pewnie sie nie bede roznic niczym od Twoich znajomych,ale mnie to rowniez zawsze szczerze smieszy i nawet wywoluje u mnie pewien podziw. "Reka lalki"
mimbi jest offline  
Stary 2010-09-19, 22:02   #2643
pierniczek_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
dobra, jutro wkleje reszte szminek :P Utleniane z Celii się nie załapały :P

Można wiedzieć, ile kosztował ten tester?

A propo zakupów przez neta to od tygodnia czekam na paczkę z Vipery ;/ Dokładnie tydzień temu zamówiłam sobie u nich pędzel do różu i dwa lakiery. Dostałam maila, że wysłali w poniedziałek...eh ta poczta:P
9,90zł za 12ml + 7zł za przesyłkę
Tak myślałam, czy by nie wziąć od razu trzech i mieć 36 ml za 37 zł, podczas gdy w Rossmannie 30 ml kosztuje 58 zł, ale muszę najpierw wypróbować, a jak mi podpasuje (), to potem będę polować na promocje.

A jeśli chodzi o przesyłki, to właśnie ostatnio błyskawicznie do mnie dochodzą: w 1-2 dni od wysłania.

Edytowane przez pierniczek_
Czas edycji: 2010-09-19 o 22:03
pierniczek_ jest offline  
Stary 2010-09-19, 22:13   #2644
Lemirka
Zakorzenienie

Pierniczku - uwielbiam twój avek
Lemirka jest offline  
Stary 2010-09-19, 22:48   #2645
pierniczek_
Rozeznanie

Ja też go uwielbiam.
Sophie ma idealną gładką cerę i bardzo wyraziste rysy twarzy.
pierniczek_ jest offline  
Stary 2010-09-19, 23:04   #2646
denq
Raczkowanie

też uwielbiam Sophie i jej cerę swoją drogą, używa podkładu bobbi brown http://www.youtube.com/watch?v=WPCbcNJ-GdE łatwo się domyślić, którego odcienia

swoją drogą, kiedy kolejne notki? wystartowałaś tak profesjonalnie zrobionymi swatchami i dalej nic...

Edytowane przez denq
Czas edycji: 2010-09-19 o 23:05
denq jest offline  
Stary 2010-09-20, 00:46   #2647
Lemirka
Zakorzenienie

Sophie jest niesamowita - jedyna kobieta u której kwadratowa twarz mi się podoba

http://www.youtube.com/watch?v=qB0N9EjRsXY

tu wygląda bosko, ma rewelacyjny makijaż - i ten kolor oczu

Edytowane przez Lemirka
Czas edycji: 2010-09-20 o 01:12
Lemirka jest offline  
Stary 2010-09-20, 08:52   #2648
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Sophie jest niesamowita - jedyna kobieta u której kwadratowa twarz mi się podoba

http://www.youtube.com/watch?v=qB0N9EjRsXY

tu wygląda bosko, ma rewelacyjny makijaż - i ten kolor oczu
Makijaż
Sophie
...a kwadratowe szczęki podobały mi się zawsze!
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2010-09-20, 09:58   #2649
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Makijaż
Sophie
...a kwadratowe szczęki podobały mi się zawsze!
Również przyłączam się do zachwytów
Co tam kwadratowe szczęki, kości policzkowe to dopiero ona ma niesamowite
Stary 2010-09-20, 10:09   #2650
Rinaa
Zakorzenienie

TŻ wczoraj stwierdził, że mam ''aż za bardzo jasną twarz''
dla mnie to komplement
Rinaa jest offline  
Stary 2010-09-20, 10:52   #2651
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Bladolice, wiem że wiele z Was używa minerałków Pixie. W związku z tym mam pytanie, czy puder wygładzająco-matujący nałożony solo daje jakiekolwiek krycie, czy tuszuje coś? Jaki jest efekt tego pudru solo? Proszę o odpowiedź.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2010-09-20, 16:39   #2652
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Btw. fiasco chyba pytała jak to jest z suplementami. Otóż od 3 miesięcy zażywam preparaty ze skrzypem, pokrzywą (15 dni z Belissą, która zawiera beta-karoten) i nie zauważyłam przyciemnienia cery. Jednak nadal szukam czegoś co sprawi, że mi będą włosy rosnąć jak szalone
dzięki za odpowiedź (chyba ktoś też odpowiedziała a ja, zły człowiek pominęłam podziękowania)
mi w sumie nie chodzi o paznokcie (mimo babrania się w różnych chemikaliach są w niezłym stanie, ale w sumie to ich nie maluje, to już coś) ani o porost włosów, raczej o skórę i ewentualnie wypadanie włosów (może to takie sezonowe, jesienne wypadanie? w końcu nie zmieniałam nic w pielęgnacji). brałam kiedys sam skrzyp - po dwóch miesiacach zero efektu dlatego pytam o suplementy. jeszcze sie dopytam koleżanki o to, co brała - coby uniknąć przebarwień i spotęgowanego nierównomiernego kolorytu

Cytat:
Napisane przez pierniczek_ Pokaż wiadomość
Zgadzam się i sama szukam podobnego zimnego brązu, bo przy ciepłych robię się trochę ekhm... rumiana. Używam tylko szamponów "do 24 myć" (ta jasne... chyba do 100 myć), bo u mnie każdy brąz wychodzi czarny i dopiero z czasem spiera się do oczekiwanego brązu. Może polecacie jakiś konkretny zimny brąz z szamponów koloryzujących (nie farbę)?
szampon koloryzujący w saszetce Delia - kolor czarna kawa. zwykle szybko się spiera, choc u mnie jakoś nie za bardzo mu się spieszy - i widać kolosalną różnicę, bo odrosty mam nawet nie szare ale... zielonkawe (bynajmniej mnie to nie martwi - to mi daje nadzieję, że kolor włosów odziedziczyłam po matce, a jej naturalny mi się strasznie podoba - jest właśnie taki jakby zielonkawy). I dokładnie pokrywa włosy - raz nałożyłam trzy dni po użyciu henny (czy farby ziołowej). kolor bardzo ciemny (jak pisałam - zmywa się szybko), zimny

dołączam się do zachwytu nad kościami policzkowymi Sophie może dlatego, że sama chciałabym w ogóle mieć kości policzkowe - wspominałam już kiedyś, że ich nie mam, mam gładkie lico od oka do żuchwy.

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Ale pociesz sie, ze ja oprocz koloru skory niczym sie nie roznie od tlumu spacerujacego po ulicach, a Ciebie to przynajmniej od razu mozna zapamietac i nie musisz sie siedem razy przedstawiac na imprezie.
otóż to - lepiej się wyróżniać w jakikolwiek sposób... Znam to z autopsji jak powiedziałam 'szarej myszy' - "dość" - nowo poznani ludzie przestawali mylić mnie z koleżankami, a nawet przypadki, że przekręcają moje imię (zawsze na początku znajomosci byłam Weroniką, dopiero po pewnym czasie ludzie orientowali się, że to nie jest moje imię) zdarzają się zdecydowanie rzadziej, ba! prawie w ogóle. żeby nie było - ja też mam problem z zapamiętywaniem imion, kiedy nagle poznaję kilka osób, wyglądających identycznie.
rozmiar buta wydaje mi się wyjątkowo aktualny (podsłuchuję jednym uchem "rozmowy w toku", w których wypowiada się wielbicielka butów o rozmiarze stopy 42) - sama też mam sporą stopę - na męskie (zwykle noszę buty na deskę, a co, młoda jestem, mogę sobie pozwolić) rozmiar 40,5-41, czyli z damskich 41-42, dodatkowy problem u mnie to szerokość. bardzo trudno znaleźć ładne buty na obcasie w tym rozmiarze (a moze akurat takie, jakie mi sie podobają) - i to też jest swego rodzaju dyskryminacja, podobna jak w przypadku podkładów w jasnych odcieniach.

oczywiście jak chciałam zamówić refilla podkładu Pixie i korektor, zniknęły z allegro btw, myślicie, że żółty korektor też choć w niewielkim stopniu zamaskuje zaczerwienienia? nie stać mnie na kupno dwóch i mam dylemat - żółty pod oczy czy zielony na zaczerwienienia?

chyba trochę na "offtopowałam", przepraszam
Stary 2010-09-20, 17:16   #2653
estra
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
estra, a próbowałaś pić drożdże i wcierać coś w skalp?
Drożdże piłam, ale smaku nie byłam w stanie przetrawić i po tygodniu zrezygnowałam. Nic nie wcierałam. A konkretnie co mam w tą głowę wcierać hmmm?

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość

Ja od kilku lat wypijam srednio 3 xlitrowe butelki Kubusiow czy innych takich w tygodniu, po prostu bardzo lubie ich smak, a teraz jak jestem w ciazy, to wiem, ze to dodatkowo zdrowe. Blada jestem jak bylam zawsze, kompletnie na mnie ten karoten nie dziala. Kiedys zrobilam nawet test, odstawilam soki na 3 miesiace i zupelnie nic sie nie zmienilo w kolorze mojej cery.

Pewnie sie nie bede roznic niczym od Twoich znajomych,ale mnie to rowniez zawsze szczerze smieszy i nawet wywoluje u mnie pewien podziw. "Reka lalki"
Ale te kubusiowe soczki też nie sa w pełni takie zdrowie W końcu muszą przejść odpowiednie chemiczne przygotowanie.

Porównania do lalki jeszcze nie słyszałam. Podrzucę znajomym

Cytat:
dzięki za odpowiedź (chyba ktoś też odpowiedziała a ja, zły człowiek pominęłam podziękowania)
mi w sumie nie chodzi o paznokcie (mimo babrania się w różnych chemikaliach są w niezłym stanie, ale w sumie to ich nie maluje, to już coś) ani o porost włosów, raczej o skórę i ewentualnie wypadanie włosów (może to takie sezonowe, jesienne wypadanie? w końcu nie zmieniałam nic w pielęgnacji). brałam kiedys sam skrzyp - po dwóch miesiacach zero efektu dlatego pytam o suplementy. jeszcze sie dopytam koleżanki o to, co brała - coby uniknąć przebarwień i spotęgowanego nierównomiernego kolorytu

otóż to - lepiej się wyróżniać w jakikolwiek sposób... Znam to z autopsji jak powiedziałam 'szarej myszy' - "dość" - nowo poznani ludzie przestawali mylić mnie z koleżankami, a nawet przypadki, że przekręcają moje imię (zawsze na początku znajomosci byłam Weroniką, dopiero po pewnym czasie ludzie orientowali się, że to nie jest moje imię) zdarzają się zdecydowanie rzadziej, ba! prawie w ogóle. żeby nie było - ja też mam problem z zapamiętywaniem imion, kiedy nagle poznaję kilka osób, wyglądających identycznie.
rozmiar buta wydaje mi się wyjątkowo aktualny (podsłuchuję jednym uchem "rozmowy w toku", w których wypowiada się wielbicielka butów o rozmiarze stopy 42) - sama też mam sporą stopę - na męskie (zwykle noszę buty na deskę, a co, młoda jestem, mogę sobie pozwolić) rozmiar 40,5-41, czyli z damskich 41-42, dodatkowy problem u mnie to szerokość. bardzo trudno znaleźć ładne buty na obcasie w tym rozmiarze (a moze akurat takie, jakie mi sie podobają) - i to też jest swego rodzaju dyskryminacja, podobna jak w przypadku podkładów w jasnych odcieniach.

oczywiście jak chciałam zamówić refilla podkładu Pixie i korektor, zniknęły z allegro btw, myślicie, że żółty korektor też choć w niewielkim stopniu zamaskuje zaczerwienienia? nie stać mnie na kupno dwóch i mam dylemat - żółty pod oczy czy zielony na zaczerwienienia?

chyba trochę na "offtopowałam", przepraszam
Mnie się cera nigdy po suplementach nie poprawia. Najlepiej działa to na paznokcie.

A ja mam problem w druga stronę. Mam rozmiar buta 36, więc każdy wygląda na mnie jak bucik lalki Barbie. Ale rynek obuwniczy idzie w dobrym kierunku.

Wstawię Ci wieczorem zdjęcie z żółtym korektorem. Mam na dłoni dość mocne zaczerwienienie (chyba mi naczynko pękło), więc będziesz widziała mniej więcej jak to wygląda. Chociaż mnie te korektory nie zachwyciły (mam żółty i różowy). Wg mnie odznaczają się na twarzy.

Byłam dzisiaj w drogerii. Byłam 4 w kolejce, a babki przede mną kupowały podkłady (wszystkie!). Pytanie sprzedawczyni:
- "Będzie się Pani opalała na solarium?" x4.
Odpowiedzi klientek:
- "A jestem za blada?" (z przerażeniem i szybki umyk ku lusterku)x2
- "Tak"(z wielka dumą w głosie)x2.

************************* ************************* ************************* ***********
EDIT:
Gdzieś zgubiłam kabelek z aparatu. No więc ten żółty korektor nawet zamaskował te czerwone punkty, ale jest bardzo widoczny (musiałam użyć go dość dużo). Nie jest warty swojej ceny Kupisz w tym przedziale cos lepszego.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-09-20 o 19:39
estra jest offline  
Stary 2010-09-20, 20:19   #2654
marta179
Raczkowanie

Cytat:
Zgadzam się z estrą, nie polecam żółtego na zaczerwienienia podobno pod oczy jest bardzo dobry, ale ja właśnie kupiłam go z myślą o naczynkach, bo nie przepadam za zielonymi, ogolnie lepiej wyglada moja twarz z "rzeczami" żółtymi. Nie spodziewałam się aż tak koszmarnego efektu, jednocześnie niesamowicie sie błyszczał i podkreślał skorki czego żaden podkład, puder czy korektor by nie zrobił, bo specjalnie zrobiłam mocny peeling. Jednym slowem tragedia Może zielony będzie zachowywał się normalnie. Żółty tylko pod oczy. Wydaje mi się, ze skutecznie cię odstraszyłam
marta179 jest offline  
Stary 2010-09-20, 21:55   #2655
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Drożdże piłam, ale smaku nie byłam w stanie przetrawić i po tygodniu zrezygnowałam. Nic nie wcierałam. A konkretnie co mam w tą głowę wcierać hmmm?
Mi ta mikstura nawet smakowała, ale doprowadziła do tego, że po jakimś czasie codziennej kuracji nie mogłam się ruszać z bólu. Nie polecam właścicielkom "wrażliwych bebechów".

Odnośnie wcierek polecam ten wątek: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Najlepiej wybrane ekstrakty rozpuścić w odrobinie gorącej wody, a później dodać je do wody brzozowej/kuracji z rzepą Joanny itp. (rozpuszczanie w zimnym, nawet mocno alkoholowym płynie idzie opornie).

Stopa w rozmiarze 41/42? Witam w klubie. W buty od jakiegoś roku zaopatruję się tylko w Deichmannie. Rzadko kiedy zdarza się, że standardowa numeracja w sieciowych sklepach jest odpowiednia na moją długą i chudą stopę. Wolę ciut przyduże 42 niż wrastające paznokcie.

Chyba jedno pokolenie wystarczy żeby następne miały chodzace przestrogi przed solarium. Nie ma co się łudzić, dzisiaj "atrakcyjne" panienki za jakiś czas będą pomarszczone i brzydkie.

Dzisiejsze:
-Co ty taka blada jesteś?! Malowałaś się?

Taaaak, mąką.
Ines-ka jest offline  
Stary 2010-09-20, 22:20   #2656
pierniczek_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
też uwielbiam Sophie i jej cerę swoją drogą, używa podkładu bobbi brown http://www.youtube.com/watch?v=WPCbcNJ-GdE łatwo się domyślić, którego odcienia

swoją drogą, kiedy kolejne notki? wystartowałaś tak profesjonalnie zrobionymi swatchami i dalej nic...
Częstszy dostęp do aparatu i paradoksalnie więcej czasu będę miała, jak zacznie się rok akademicki, więc od października postaram się ruszyć z tego zastoju.

Cytat:
szampon koloryzujący w saszetce Delia - kolor czarna kawa. zwykle szybko się spiera, choc u mnie jakoś nie za bardzo mu się spieszy - i widać kolosalną różnicę, bo odrosty mam nawet nie szare ale... zielonkawe (bynajmniej mnie to nie martwi - to mi daje nadzieję, że kolor włosów odziedziczyłam po matce, a jej naturalny mi się strasznie podoba - jest właśnie taki jakby zielonkawy). I dokładnie pokrywa włosy - raz nałożyłam trzy dni po użyciu henny (czy farby ziołowej). kolor bardzo ciemny (jak pisałam - zmywa się szybko), zimny
Dzięki za sugestię, faktycznie ciemny... Chyba jednak wypróbuję coś jaśniejszego - http://www.palette.pl/nasze-produkty...nugatowy-braz/

Cytat:
Ja biorę Silicę i najpierw podziałała na paznokcie (na czym mi też akurat najmniej zależało ), później na cerę, a najpóźniej zauważyłam zagęszczenie włosów. Przez jaki czas najdłużej można brać takie suplementy i jak długie przerwy powinno się robić? Czy może można non-stop? Bo jak zrobię sobię dłuższą przerwę, to zauważam, że pogarsza mi się cera... albo może to jakiś zbieg okoliczności...

Edytowane przez pierniczek_
Czas edycji: 2010-09-20 o 22:21
pierniczek_ jest offline  
Stary 2010-09-20, 22:25   #2657
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

ja z suplementów łykam Salfazin - preparat witaminowy z cynkiem, łykam na skórę, ale paradoksalnie zauważyłam znaczną poprawę paznokci - rzadziej mi się rozdwajają, a kiedyś nagminnie

w sobotę wieczorem okropnie się "zeszmaciłam" a potem nałożyłam na to izotrexin, piekło żywym ogniem - głupia ja
dzisiaj łuszczę się po tych zabiegach okrutnie....

ruda3d jest offline  
Stary 2010-09-20, 23:59   #2658
natrix
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
ja z suplementów łykam Salfazin - preparat witaminowy z cynkiem, łykam na skórę, ale paradoksalnie zauważyłam znaczną poprawę paznokci - rzadziej mi się rozdwajają, a kiedyś nagminnie

w sobotę wieczorem okropnie się "zeszmaciłam" a potem nałożyłam na to izotrexin, piekło żywym ogniem - głupia ja
dzisiaj łuszczę się po tych zabiegach okrutnie....
Ja się 'szmacę' regularnie Ogólnie cerę mam lepszą, ale na moją brodę skłonną do pryszczochów chyba nic już nie pomoże...

Chyba też sobie jakiś suplement zaserwuję Ostatnio zauważam nieco wzmożone wypadanie włosów a i pazur, co sobie niegdyś rozorałam nożem ciągle mi się rozwarstwia, więc pewnie przydałoby się coś na wzmocnienie tych przydatków skóry

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2010-09-21, 00:20   #2659
* Raboussamai *
Zadomowienie

Jeśli ktoś chce, żeby mu szybko włosy rosły, wzmocnione i piękne, niech łyka OMEGA 3 Widzę efekty u wielu osób, sama też zaczęłam szamać je co ranek
Stary 2010-09-21, 08:37   #2660
elianka
Zakorzenienie

Cytat:
Jeśli ktoś chce, żeby mu szybko włosy rosły, wzmocnione i piękne, niech łyka OMEGA 3 Widzę efekty u wielu osób, sama też zaczęłam szamać je co ranek
O może ja łyknę..?

Na razie kotom do jedzenia dodaje, może się ze mną podzielą
Stary 2010-09-21, 09:08   #2661
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:

Byłam dzisiaj w drogerii. Byłam 4 w kolejce, a babki przede mną kupowały podkłady (wszystkie!). Pytanie sprzedawczyni:
- "Będzie się Pani opalała na solarium?" x4.
Odpowiedzi klientek:
- "A jestem za blada?" (z przerażeniem i szybki umyk ku lusterku)x2
- "Tak"(z wielka dumą w głosie)x2.

co za kraj

co do OMEGA3
to które byłoby najlepsze ?
klik zamiast gwiazdek d o z . p l tylko bez spacji

tylko boję się o włoski na twarzy etc.

Edytowane przez Rinaa
Czas edycji: 2010-09-21 o 09:10
Rinaa jest offline  
Stary 2010-09-21, 09:32   #2662
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

na cerę polecany jest również olej z nasion ogórecznika - ma Omegę 6 z tego co pamiętam, brałam kiedyś, ale brałam za krótko, żeby zauważyć rezultaty...

ruda3d jest offline  
Stary 2010-09-21, 10:00   #2663
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Też jadłam Omege 3-6-9 w takim zoltym opakowaniu (wypadła mi firma z głowy, ale jest ona znana) dość dużo tabletek.
Skóra była faktycznie bardziej miękka i nie miałam problemu z przesuszeniami. Więc w jakiś sposób napewno na skórę działa. Włosom się nie przyglądałam, nie przyglądam się ich stanie od kiedy je ściełąm. Ja muszę się wybrać do sklepu po jakiś niegryzący się z filtrami podkład, bo filtr + skrobia + edm zajmuje mi z rana zbyt wiele czasu.
Sama obchodzę właśnie ze skóry, łuszczę się jak WĄŻ! Ale po kwasie l-mlekowym. Przebarwienia pięknie znikają

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline  
Stary 2010-09-21, 10:07   #2664
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
O może ja łyknę..?

Na razie kotom do jedzenia dodaje, może się ze mną podzielą
e he he...
pogadaj z nimi!

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
co do OMEGA3
to które byłoby najlepsze ?
tylko boję się o włoski na twarzy etc.
Ja biorę te z Olimpu Gold 65% Póki co kończę pierwszy listek i nie widzę żadnej różnicy, ale trzeba być cierpliwym Tak czy siak czuję się dobrze bo wiem, że robię coś dobrego dla swojego organizmu, a za takie coś na 100% mi się w końcu odwdzięczy

O włoskach na twarzy nigdy nie myślałam wow... Ale chyba nie ma powodu do obaw?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dziewczęta moje drogie, w czwartek idę do fryzjera skrócić moje długie do pasa włosy Czuję potrzebę zmiany, jednak cholernie się boję, bo chciałabym żeby mi ta kobieta je ładnie wycieniowała, a zupełnie nie wiem jak ona obchodzi się z nożyczkami Nie mam pomysłu co zrobić z włosami... normalnie jakaś masakra! A innym powodem moich obaw jest fakt, że księżyc już nie jest w znaku Panny ani Lwa i teraz obcinanie włosów nie jest wskazane... heh...

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-09-21 o 10:15
Stary 2010-09-21, 10:22   #2665
estra
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Ja się 'szmacę' regularnie Ogólnie cerę mam lepszą, ale na moją brodę skłonną do pryszczochów chyba nic już nie pomoże...

Chyba też sobie jakiś suplement zaserwuję Ostatnio zauważam nieco wzmożone wypadanie włosów a i pazur, co sobie niegdyś rozorałam nożem ciągle mi się rozwarstwia, więc pewnie przydałoby się coś na wzmocnienie tych przydatków skóry
Na moje brodowe niespodzianki szmatka tez nie pomaga

Jutro wybieram się do dermatologa (mam uporczywy odcisk), a przy okazji zaliczę coś na te poskórne grudki (sama sobie postawiłam diagnozę, że mam trądzik grudkowo-zaskórnikowy.Ciekawe jak Pani doktor to przyjmie ).

Właśnie, czy ktoś wie przez jaki okres czasu można stosować te suplementy? Ja się je staram zmieniać, ale wszystkie posiadają zwykle skrzyp i pokrzywę, więc nie wiem czy to może szkodzić.
No i jeżeli suplementy wpływają na włosy na głowie to logiczne jest, że na pozostałe owłosienie również

Ines-ko dzięki za link do wątku. Już się zabieram za czytanie.

* Raboussamai * kurczę ty tu włosy do pasa obcinasz, a ja zapuszczam z takimi trudami
Te horoskopy mnie ubawiły.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-09-21 o 10:25
estra jest offline  
Stary 2010-09-21, 10:25   #2666
quench
Are you talking to me?!

Jak już mowa o kwasach omega, to przypomniało mi się, jak wzięłam tran w kapsułkach, a parę godzin później wisiałam nad muszlą klozetową targana strasznymi nudnościami
W ogóle jestem chora na jakąś zmutowaną odmianę grypy- zaczęło się od mdłości i osłabienia (jak weszłam do pracy, to byłam jedną białą plamą - wkomponowałam się w biały fartuch) a później dołączyła gorączka, katar, ból mięśni, gardła i głowy. A tak się złożyło, że do pracy muszę chodzić...
Hmn... Co ciekawe, w przypływie nagłej bladości fair neutral EDM-u zrobił się nagle zbyt ciemny Wspaniale
Stary 2010-09-21, 10:31   #2667
201607180946
Konto usunięte

Taniej niż łykanie tabletek, wychodzi picie oleju, np.rzepakowego czy lnianego
Cytat:
Dziewczęta moje drogie, w czwartek idę do fryzjera skrócić moje długie do pasa włosy Czuję potrzebę zmiany, jednak cholernie się boję, bo chciałabym żeby mi ta kobieta je ładnie wycieniowała, a zupełnie nie wiem jak ona obchodzi się z nożyczkami Nie mam pomysłu co zrobić z włosami... normalnie jakaś masakra! A innym powodem moich obaw jest fakt, że księżyc już nie jest w znaku Panny ani Lwa i teraz obcinanie włosów nie jest wskazane... heh...

Nie obcinaj Serio mówię, będziesz żałowała Lepiej poszukaj na YT filmików z fajnymi uczesaniami. Długie włosy dają tyle możliwości. Poza tym moim zdaniem, długie włosy + blade lico to idealny duet
201607180946 jest offline  
Stary 2010-09-21, 10:53   #2668
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Taniej niż łykanie tabletek, wychodzi picie oleju, np.rzepakowego czy lnianego
Oj nie... ta opcja dla mnie niet Strasznie brzydzę się pić jakiekolwiek oleje... Nie do końca jestem przekonana do różnych sosów sałatkowych na bazie oleju, a co dopiero to pić...

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Nie obcinaj Serio mówię, będziesz żałowała Lepiej poszukaj na YT filmików z fajnymi uczesaniami. Długie włosy dają tyle możliwości. Poza tym moim zdaniem, długie włosy + blade lico to idealny duet
Tylko, że ja mam dziwną twarz i nie we wszystkim jest mi dobrze Nie chce ich skracać mocno... ot do łopatek max! Poza tym chcę żeby nabrały takiej lekkości, bo póki co są przyklapnięte na górze i strasznie mnie to irytuje... Wycieniować i będzie dobrze oby...
Stary 2010-09-21, 11:35   #2669
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:

Właśnie, czy ktoś wie przez jaki okres czasu można stosować te suplementy? Ja się je staram zmieniać, ale wszystkie posiadają zwykle skrzyp i pokrzywę, więc nie wiem czy to może szkodzić.
No i jeżeli suplementy wpływają na włosy na głowie to logiczne jest, że na pozostałe owłosienie również
ja alphol omega plus biorę przez pół roku a potem robię przerwę, ale myślę że w przypadku suplementów z kwasami omega raczej nie ma ograniczeń
Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jak już mowa o kwasach omega, to przypomniało mi się, jak wzięłam tran w kapsułkach, a parę godzin później wisiałam nad muszlą klozetową targana strasznymi nudnościami
W ogóle jestem chora na jakąś zmutowaną odmianę grypy- zaczęło się od mdłości i osłabienia (jak weszłam do pracy, to byłam jedną białą plamą - wkomponowałam się w biały fartuch) a później dołączyła gorączka, katar, ból mięśni, gardła i głowy. A tak się złożyło, że do pracy muszę chodzić...
Hmn... Co ciekawe, w przypływie nagłej bladości fair neutral EDM-u zrobił się nagle zbyt ciemny Wspaniale
oj, to współczuję życzę zdrowia
ja chyba niedługo będę musiała się zaszczepić
Stary 2010-09-21, 11:35   #2670
201607180946
Konto usunięte

Cytat:
Oj nie... ta opcja dla mnie niet Strasznie brzydzę się pić jakiekolwiek oleje... Nie do końca jestem przekonana do różnych sosów sałatkowych na bazie oleju, a co dopiero to pić...

Tylko, że ja mam dziwną twarz i nie we wszystkim jest mi dobrze Nie chce ich skracać mocno... ot do łopatek max! Poza tym chcę żeby nabrały takiej lekkości, bo póki co są przyklapnięte na górze i strasznie mnie to irytuje... Wycieniować i będzie dobrze oby...
Można maczać chlebek w oleju, albo polewać nim pomidory z mozzarellą

Przemyśl to jeszcze, a jak się jednak zdecydujesz to koniecznie wybierz dobrego fryzjera.

Edytowane przez 201607180946
Czas edycji: 2010-09-21 o 12:17
201607180946 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości