Catrice - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-21, 18:02   #3691
antii
Zakorzenienie

Dot.: Catrice

pewnie większość już ma, ale ja dopiero teraz dorwałam to cudeńko Gel Eye LIner Out of Space
http://ecosmetics.blogspot.com/2011/...-houstons.html

antii jest offline  
Stary 2011-09-21, 19:17   #3692
babcia_miecia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
:P
W zasadzie mam mieszane uczucia - pomalowałam się tylko nim, ale dalej nie jestem przekonana, mimo iż moja mamowa wyrocznia uważa, że śliczny :P
Mnie się wydaje, że będzie piękny w delikatnym smokey Chyba też ładnie się skomponuje z jaśniejszym cieniem do brwi z Catrice, bo to również typ takiego szaro-brązu, trochę z załamanie powieki i ładnie rozetrzeć ku górze.

Co do odwyku od kolorówki, kupię jeszcze 3 upatrzone paletki Sleeka, pewnie kilka nowości z Essence, trochę pędzelków, podkład i już mogę zaczynać abstynencję
babcia_miecia jest offline  
Stary 2011-09-21, 20:25   #3693
coco_kiciusia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Damaris_ Pokaż wiadomość
Ja mam ten pigment Green Brown i moim zdaniem Chameleon nie jest aż tak podobny. Tzn cienia nie mam, oglądałam tylko tester i ostatecznie nie wzięłam, być może to wina światła i dlatego inaczej wyglądał. Wolę pigment, chociaż cień też był ładny, może kiedyś go jeszcze kupię, na razie rozsądek zwyciężył.
Hm, serio niepodobny?
A czym konkretnie się różnią? Pewnie ten z Catrice mniej intensywny... no i MAC pewnie bardziej rudawy i świecący. Ale to tylko moje domysły...
Stary 2011-09-21, 20:58   #3694
Damaris_
Zadomowienie

No,właśnie tak. Wydaje mi się, że ten Catrice bardziej wpada w brąz, a Mac właśnie jest taki rudawo-miedziany, błysk i poświata w kameleonie wydawała mi się raczej subtelna, a w pigmencie taka konkretna już jest.

Dlatego chyba warto mieć oba. Ha.
Stary 2011-09-21, 21:52   #3695
coco_kiciusia
Zadomowienie

Ha no proste, że warto

Niech tylko dorwę szafę Catrice, a ze 3 cienie będą moje, i może parę innych rzeczy (mocno się zastanawiam nad bazą pod makijaż i korektorem, ale co do korektora chyba któraś z Was go krytykowała, a co do bazy widziałam też jedną niepochlebną opinię na blogu niemieckim)
Stary 2011-09-21, 22:05   #3696
zaslonka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kluska20 Pokaż wiadomość
Ja mam trzy eyelinery w żelu z Inglota i kupiłam je ponad roku temu i wszystkimi maluje mi się fenomenalnie,nie schną w słoiczkach,są maziste,wytrzymują na oczach cały dzień(zarówno na górnej powiece jak i na linii wodnej) ,nie rozmazują się i mają piękne kolorki Ja jestem nimi oczarowana i pewnie dokupię jeszcze kilka kolorów.
Oj, a ja ich szczerze nie cierpię. Na linię wodną przy soczewkach się nie nadają. Po paru miesiącach mi popękały całkiem. Żałuję, bo turkus jest prześliczny.

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
ech...... a przez moment mialam nadzieję, że da się mnie jeszcze ocalić - jednak to złudna nadzieja była
Złudna, złudna!

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w N. zobaczyć nowości, jak zobaczyłam cień C'mon Cameleon, to długo się nie zastanawiałam
Ja też go kupiłam, jest śliczny!

Cytat:
Napisane przez antii Pokaż wiadomość
pewnie większość już ma, ale ja dopiero teraz dorwałam to cudeńko Gel Eye LIner Out of Space
http://ecosmetics.blogspot.com/2011/...-houstons.html
Uwielbiam ten liner!
Stary 2011-09-21, 22:18   #3697
antii
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zaslonka Pokaż wiadomość

Uwielbiam ten liner!
Twój też jest taki tempy?

antii jest offline  
Stary 2011-09-21, 23:23   #3698
Kluska20
Zakorzenienie

Cytat:
Oj, a ja ich szczerze nie cierpię. Na linię wodną przy soczewkach się nie nadają. Po paru miesiącach mi popękały całkiem. Żałuję, bo turkus jest prześliczny.
Mi również popękały ale nie zmieniły swojej konsystencji-maluje się nimi tak dobrze jak na początku Chyba mam ten turkus o którym piszesz-numerek 87,tak? Jeśli myślisz o tym odcieniu,to potwierdzam,że jest boski
Kluska20 jest offline  
Stary 2011-09-22, 01:09   #3699
martady
Przyczajenie

dorwałam w końcu bazę pod podkład. w sumie czekałam na jakąś recenzję, ale się nie doczekałam. więc doszłam do wniosku, że nie umrę jak stracę 20zł na bubel. po pierwszych dwóch użyciach moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. baza ma gęstą, masełkowatą konsystencję, dobrze się rozprowadza na twarzy (raz użyłam na krem, raz bez kremu; tak samo dobrze się rozprowadza), nie jest ciężka. widocznie wygładza skórę, zmniejsza pory i rozświetla cerę. na szczęście nie są to żadne drobinki czy też chamska perła, po prostu pięknie odbija światło. podkład dobrze się na niej rozprowadza (ja mam Catrice Photo Finish), szybciej wysycha, jest dużo trwalszy (właśnie tego nie lubiłam w Photo Finish, że się trochę lepił po aplikacji. po użyciu bazy tego problemu nie ma), podkład się nie ślizga. zauważyłam też, że nie muszę mocno się pudrować, żeby podkład utrwalić, dzięki tej bazie. na razie jestem na TAK.

Dziewczyny z Łodzi. Koleżanka sprzedała mi wiadomość, że szafa Catrice jest na ulicy Pojezierskiej (okolice Tesco), w jakiejś małej drogeryjce, ale świetnie wyposażonej. Mimo, że nie jest to mój rejon, to z ciekawości przejadę się i zobaczę, czy to prawda. Fajnie byłoby, bo Plantowa to zupełnie już nie moje rejony
martady jest offline  
Stary 2011-09-22, 08:39   #3700
coco_kiciusia
Zadomowienie

Ooo czyli nie ma uczucia ciężkości,tlustosci,lub co gorsza matu? A oprócz przedłużania trwałości makijażu,co do wrazen wizualnych,na buzi ta baza daje efekt wow,photoshop itd., czy jest tylko poprawna pod tym względem?
Stary 2011-09-22, 09:07   #3701
Aimee_J
Zakorzenienie

Cytat:
Przy soczewkach to chyba nie wiele rzeczy sie nadaje na linie wodną

Inglotowych używam do tego celu, bo najlepiej się trzymają, ale niestety tylko od świeta i tylko, gdy mam na sobie jednorazowe
Aimee_J jest offline  
Stary 2011-09-22, 12:07   #3702
martady
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez coco_kiciusia Pokaż wiadomość
Ooo czyli nie ma uczucia ciężkości,tlustosci,lub co gorsza matu? A oprócz przedłużania trwałości makijażu,co do wrazen wizualnych,na buzi ta baza daje efekt wow,photoshop itd., czy jest tylko poprawna pod tym względem?
Na pewno nie jest to baza matująca, tłusta też nie jest. Pozostawia leciutką, gładką warstewkę na twarzy. Co do efektów wizualnych, to trudno mi się wypowiadać, bo mam cerę naczynkową i żadną baza nie zrobi mi twarzy jak z photoshopa. Chociaż nie powiem, naczynka są mniej widoczne, gdy używam podkładu z bazą niż gdy samego podkładu.
martady jest offline  
Stary 2011-09-22, 12:08   #3703
zzzielona
Wtajemniczenie

A ja dopiero znalazłam info na temat limitki Big City Life i już się podjarałam... Marzy mi się, żeby ta limitka trafiła do polskich Natur bo jest przeboska *_*.

No i jeśli nie trafi to ja ogłaszam oficjalnie, że wsiadam na rower i jadę do Niemiec ;P. W sumie to tylko dzień jazdy...

Edytowane przez zzzielona
Czas edycji: 2011-09-22 o 12:10
zzzielona jest offline  
Stary 2011-09-22, 12:53   #3704
Badzynka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
A ja dopiero znalazłam info na temat limitki Big City Life i już się podjarałam... Marzy mi się, żeby ta limitka trafiła do polskich Natur bo jest przeboska *_*.

No i jeśli nie trafi to ja ogłaszam oficjalnie, że wsiadam na rower i jadę do Niemiec ;P. W sumie to tylko dzień jazdy...
jadę z Tobą

If you don't live for something, you'll die for nothing

Badzynka jest offline  
Stary 2011-09-22, 13:51   #3705
desti
Zakorzenienie

jak dla mnie linery z OOS to najwieksza porazka ... nie wiem co ich podkusilo na produkcje linerow w Chinach ... ale na przyszlosc bede chinskie wynalazki omijac szerokim lukiem
desti jest offline  
Stary 2011-09-22, 14:16   #3706
coco_kiciusia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez martady Pokaż wiadomość
Na pewno nie jest to baza matująca, tłusta też nie jest. Pozostawia leciutką, gładką warstewkę na twarzy. Co do efektów wizualnych, to trudno mi się wypowiadać, bo mam cerę naczynkową i żadną baza nie zrobi mi twarzy jak z photoshopa. Chociaż nie powiem, naczynka są mniej widoczne, gdy używam podkładu z bazą niż gdy samego podkładu.
Dzięki
Ja też mam cerę naczynkową Ale dobieram podkłady z żółtymi tonami (Caramel/Sand) i jest OK
Zachęciłaś mnie ile ona kosztuje?
Znalazłam skład, żebym się jeszcze na tym znała
CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, TALC, CERA MICROCRISTALLINA (MICROCRYSTALLINE WAX), DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ISOPROPYL PALMITATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, SILICA DIMETHYL SILYLATE, LANOLIN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, PROPYLENE CARBONATE, HYDRATED SILICA, DIMETHICONE/METHICONE COPOLYMER, MICA, PEG-8, ALUMINUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, SILICA, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, CI 75470 (CARMINE), CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE), CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE).

Może ktoś się wypowie?
Stary 2011-09-22, 14:44   #3707
babcia_miecia
Zadomowienie

Nie znam się zbyt dobrze na składach, ale jak każda tego typu baza, jest baaardzo silikonowa. Na większe wyjścia jak najbardziej takie kosmetyki się sprawdzają, ale na co dzień chyba niestety to nie jest dobre rozwiązanie, szczególnie gdy ktoś używa dość mocno kryjącego podkładu, wysokich filtrów etc.

Ja mam 3 bazy, owszem przedłużają trwałość makijażu, ładnie wygładzają , zapewniają poślizg etc, ale chyba na dłuższą metę przynoszą więcej szkód w postaci zapchanych porów niż korzyści. Szczególnie bezsensowne wydaje mi się używanie mega lekkich podkładów i do tego bazy, przecież to wychodzi na to samo, co zwykły podkład.

Tej bazie z Catrice przyglądałam się wczoraj w N. i spodobała mi się, ale z wiadomych przyczyn jej nie kupię. Myślę, że warto zaryzykować
babcia_miecia jest offline  
Stary 2011-09-22, 16:20   #3708
coco_kiciusia
Zadomowienie

Mnie tez się rzucił w oczy silikon i microcristalline wax
I niestety titanium dioxide o którym gdzies słyszałam że jest szkodliwy.

Wiadomo, że by się nie używało na co dzień, zwłaszcza że ostatnio wygrałam w dużej mierze walkę z pozapychanymi okropnie porami i się boję ponownego zapchania, bo tak koszmarnie to wygląda...

Aczkolwiek jak już miałaby być jakaś baza, to taka która by jakoś wizualnie dawała efekt, a nie tylko przedłużała trwałość
Stary 2011-09-22, 16:59   #3709
corneliusowa
Przyczajenie

Nie ma nic szkodliwego w dwutlenku tytanu, to po prostu mineralny filtr Ale z silikonami nie ma co szaleć...
corneliusowa jest offline  
Stary 2011-09-22, 18:57   #3710
coco_kiciusia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez corneliusowa Pokaż wiadomość
Nie ma nic szkodliwego w dwutlenku tytanu, to po prostu mineralny filtr Ale z silikonami nie ma co szaleć...
Dzięki własnie sprawdziłam w takim czymś co się nazywa ingredient watch i rzeczywiście, jest na zielono znaczy nieszkodliwy chodziło mi o inny, zinc oxide, który widnieje jako (potencjalnie) szkodliwy.
Stary 2011-09-22, 19:54   #3711
Cucuma
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez coco_kiciusia Pokaż wiadomość
Dzięki własnie sprawdziłam w takim czymś co się nazywa ingredient watch i rzeczywiście, jest na zielono znaczy nieszkodliwy chodziło mi o inny, zinc oxide, który widnieje jako (potencjalnie) szkodliwy.

a możesz podesłać linka? bo jak szukam to są wyniki, ale związane z żywnością... a ostatnio mam fazę na sprawdzanie składu każdego kosmetyku jaki mam w domu
Cucuma jest offline  
Stary 2011-09-22, 21:46   #3712
corneliusowa
Przyczajenie

Tlenek cynku też jak najbardziej ok, nawet przyspiesza gojenie się ran. Dentyści jako 'zapychacze' zębów stosują.

Jestem we Wrocławiu, wreszcie dostęp do Catrice. Lecę jutro po kameleona
corneliusowa jest offline  
Stary 2011-09-22, 22:00   #3713
coco_kiciusia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Cucuma Pokaż wiadomość
a możesz podesłać linka? bo jak szukam to są wyniki, ale związane z żywnością... a ostatnio mam fazę na sprawdzanie składu każdego kosmetyku jaki mam w domu
Kochana to jest darmowa aplikacja na ajfona http://itunes.apple.com/us/app/ingre...361411734?mt=8 tutaj można ją ściągnąć... ale jest trochę dziwna, i jak widać chyba nie do końca można jej ufać
Cytat:
Napisane przez corneliusowa Pokaż wiadomość
Tlenek cynku też jak najbardziej ok, nawet przyspiesza gojenie się ran. Dentyści jako 'zapychacze' zębów stosują.

Jestem we Wrocławiu, wreszcie dostęp do Catrice. Lecę jutro po kameleona
Hyh, dzięki
Ja też już niedługo dostanę mojego Kameleona

Edytowane przez coco_kiciusia
Czas edycji: 2011-09-22 o 22:02
coco_kiciusia jest offline  
Stary 2011-09-22, 22:08   #3714
zzzielona
Wtajemniczenie

A ja już zapomniałam, że mam Kameleona, dalej po głowie mi chodzi ta nowa limitka Big City Life. Nie przypomina Wam trochę Urban Decay?
Stary 2011-09-22, 23:44   #3715
emememsik
po prostu Em :)

Trochę.
Stary 2011-09-23, 08:20   #3716
Cucuma
Rozeznanie

[QUOTE=coco_kiciusia;29572 196]Kochana to jest darmowa aplikacja na ajfona http://itunes.apple.com/us/app/ingre...361411734?mt=8 tutaj można ją ściągnąć... ale jest trochę dziwna, i jak widać chyba nie do końca można jej ufać

ojjjjj jaka szkoda........ no nic, dzięki
Cucuma jest offline  
Stary 2011-09-23, 11:45   #3717
KujawiankA
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
A ja już zapomniałam, że mam Kameleona, dalej po głowie mi chodzi ta nowa limitka Big City Life. Nie przypomina Wam trochę Urban Decay?

też miałam skojarzenia z UD jak tylko te limikę zobaczyłam
Stary 2011-09-24, 18:27   #3718
marryme21
Zakorzenienie

Kupiłam Kameleona.
Fajny jest,dzisiaj testy.

marryme21 jest offline  
Stary 2011-09-24, 20:37   #3719
desti
Zakorzenienie

tyle sie naczytalam, ze tez musialam sobie go z bliska obejrzec... a przy okazji dwa inne

410 C'mon Chameleon!

oraz

turkusowy 170 Don't Drink And Dive
braz 400 My First Copperware Party

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0164.jpg (28,9 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0170.jpg (18,4 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0171.jpg (21,3 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0174.jpg (61,8 KB, 98 załadowań)
desti jest offline  
Stary 2011-09-24, 20:43   #3720
Hazel_Eyed
Zadomowienie

ten turkus i brąz też ładne, ale kameleon mi się podoba najbardziej (może dlatego ze mam i używam)

jeszcze mnie kusi taki nudziakowy, nie pamiętam dokładnej nazwy coś nude it again (?)
tylko musze najpierw tester wymacać
Hazel_Eyed jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości