Rycyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2004-06-15, 14:40   #1
BlackPanther
Przyczajenie

Rycyna

Słyszałam że bardzo dobrym sposobem na wypadanie włosów jest stosowanie rycyny. Nie wypadaja po niej włosy, są mocne i gęste. Skąd wziąść rycynę?
BlackPanther jest offline  
Stary 2004-06-15, 14:44   #2
ewkakonewka
Raczkowanie

Re: Rycyna

Najszybciej w aptece, olejek rycynowy w niewielkiej buteleczkce kosztuje grosze... Ja olejkiem traktowałam kiedyś rzęsy i brwi, faktycznie były mocniejsze, ale rezultaty były zauważalne po dłuuuugiej kuracji pozdrawiam
ewkakonewka jest offline  
Stary 2004-06-15, 14:45   #3
młodaa
Wtajemniczenie

Tak, zdecydowanie najade sie do wlosow, rzes i paznokci. Mozesz ja kupic za ok 2zl w kazdej aptece.

pozdarwiam
młodaa jest offline  
Stary 2004-06-15, 22:25   #4
brokat
Przyczajenie

w każdej aptece można kupić olejek rycynowy. Najlepiej jeżeli przed umyciem włosów zrobisz mieszankę z tego olejku,cytryny i żółtka,nałożysz to na włosy,po czym owiniesz włosy folią i ręcznikiem(przy ciepłej temp. odżywka lepiej zadziała) po jakimś czasie myjesz włosy. To na ile nałożysz odżywkę zależy od rodzaju Twoich włosów. Przy suchych dłużej(można na noc) przy normalnych np.15 min. Pamiętaj ,że rycyna natłuszcza włosy! Ciekawostka: jeśli będziesz smarować olejkiem rycynowym rzęsy już po tygodniu stana się długie i gęstsze.
BlackPanther napisał(a):
> Słyszałam że bardzo dobrym sposobem na wypadanie włosów jest stosowanie rycyny. Nie wypadaja po niej włosy, są mocne i gęste. Skąd wziąść rycynę?
brokat jest offline  
Stary 2004-06-15, 22:39   #5
Juka
Raczkowanie

O dobroczynny dzialaniu rycyny na rzesy slyszalam juz od wielu osob. Nigdy jednak tego sama nie probowalam, z waszych wypowiedzi wnioskuje ze wartoJakbyscie mogly to napiszcie jak sie ja stosuje.
pozdrowienia
Juka jest offline  
Stary 2004-06-15, 23:28   #6
ewkakonewka
Raczkowanie

ja stosowałam do tego celu starą szczoteczkę od tuszu do rzęs - moczylam w olejku i miziałam po rzęsach... i z tak zaklejonymi oczętami kładłam się spać...
ewkakonewka jest offline  
Stary 2004-06-16, 00:21   #7
brokat
Przyczajenie

Najprostszy sposób: zanurz patyczek higieniczny w olejku i posmaruj rzęsy.Rzeczywiście najlepiej na noc(tłuste powieki!),a jeśli nosisz soczewki to koniecznie po ich zdjęciu. Pozdrawiam.
brokat jest offline  
Stary 2004-06-16, 13:28   #8
BlackPanther
Przyczajenie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi

A w jakiej ilości stosować ten olejek na włosy sięgające ćwierci pleców? I czy 15-letnia córka również może stosować rycynę ?
Stary 2004-06-16, 17:28   #9
młodaa
Wtajemniczenie

Ja polecam stara szczoteczke od tuszu do rzes. Delikatnie zamocz ja w buteleczce z olejkiem, pozniej wycieram delikatnie o jej scianki szczoteczke i maluje rzesy (tylko lepiej stosowac dluzej niz nalozyc za duzo, zeby przypadkiem nie dostala sie do oczu).

A co do 15-letniej dziewczynki, sadze ze bez problemu moze takze stosowac.
młodaa jest offline  
Stary 2004-06-17, 09:45   #10
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie

GG do stokrotka_to_ja
Re: Rycyna- Włos w płynie

W sklepach jest do kupienia coś takiego jak "włos w płynie" jesli się nie mylę to Ziaji.To taka odżywka w sprayu,chyba z wyciągiem z kieków pszenicy i olejkiem rycynowym.Moja znjoma stosuje ja po kazdym myciu i włoski ma sliczne.Ja sama kupiłam wczoraj i mam zamiar zacząć testowć.Kosztuje 9 zł.

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.

POMOC dla dzieci z Tanzanii http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline  
Stary 2004-06-17, 18:13   #11
BlackPanther
Przyczajenie

No tak ale mnie chodzi o włosy ! nie o rzęsy czy brwi Nie wiem czy wyraziłam sie zrozumiale ja chcę ją stosować na włosy, te na głowie. Mam je takie trochę za ramiona i w związku z tym mam pytanie o dawkowanie takiego olkejku rycynowego
Stary 2004-06-17, 22:58   #12
brokat
Przyczajenie

Możesz wylać nawet całą butelkę,to wszystko zależy od rodzaju Twoich włosów. Rycyna natłuszcza więć im są suchsze tym więcej olejku.Rycyna jest najlepsza właśnie do suchych,więc jeśli będzie za bardzo tłusta dla Twoich używaj lepiej nafty kosmetycznej. Ją też kupisz w aptece i tez możesz mieszać z żółtkiem i cytryną i odrobiną ciepłej wody{nafta gorzej się łączy niż rycyna więc woda pomoże). Pamiętaj o systematyczności i nie poddawaj się,bo na efekty trzeba czekać.Pozdrawiam
brokat jest offline  
Stary 2004-06-18, 12:57   #13
BlackPanther
Przyczajenie

Re: Rycyna- Włos w płynie

Dziękuję bardzo
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości