OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 123 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-28, 15:04   #3661
nadianike
Przyczajenie

Smile Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Czemu wszyscy się upierają z tym arganem na bazowy? No, dlaczego?

Zmień olej bazowy. Dbaj o czystość szmatki. OCM tylko wieczorem. A rano mydełko. Jeśli dalej będzie zapychać - metoda nie jest dla Ciebie.
a bo mial byc taki wspanialy :/ sprobuje jeszcze zmienic ten bazowy zobaczymy wtedy dziekuje za odpowiedz
nadianike jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 18:12   #3662
norka93
Raczkowanie

Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nadianike, powiem Ci, ze olej np. z jojoby (tak wychwalany) tez mial byc wspanialy, a do mojej cery, okazal sie duzym niewpalem. Napalilam sie na niego jak szczerbaty na suchary... I tisiphpne po raz enty udzielila mi rady, chwala jej za to!

norka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 18:27   #3663
201607231719
Konto usunięte

OCM ma myć Najlepiej przygodę zacząć od olejów "mniejszego ryzyka" - lista podana wcześniej
Cytat:
Oleje dzielą się na niekomedogenne i komedogenne. [zapychające i nie].

Oto lista niezapychających:

olej z orzecha włoskiego [współczynnik 0];
olej słonecznikowy [współczynnik 0];
olej z pachnotki [niszczy jeden ze szczepów bakterii wywołujących trądzik];
olej z pestek arbuza;
olej z wiesiołka;
olej z nasion bawełny;
olej z ogórecznika lekarskiego;
olej z linianki siewnej;
olej arganowy;
olej jojoba [duże powinowactwo do sebum - może przesuszać w nadmiarze];
olej konopny ;
olej lniany [krótki termin ważności po otwarciu, do 1miesiąca];
olej rycynowy [jak jojoby zbliżony budową do ludzkiego sebum. UWAGA-stosowany sam może przesuszyć! ];
olej z czarnuszki siewnej;
olej z krokosza bawierskiego ;
olej sojowy;
olej z pestek winogron
olej kukurydziany;
olej z kiełków pszenicy;
olej rokitnikowy;
olej z dzikiej róży.
Argan lepiej stosować pielęgnacyjnie.

Zaczynałam od mieszanek typu babydream fur mama, od razu trafiłam ale to dość ryzykowne.
201607231719 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 22:47   #3664
common
Raczkowanie

Cytat:
Czemu wszyscy się upierają z tym arganem na bazowy? No, dlaczego?

Zmień olej bazowy. Dbaj o czystość szmatki. OCM tylko wieczorem. A rano mydełko. Jeśli dalej będzie zapychać - metoda nie jest dla Ciebie.
Też tego nie rozumiem, tym bardziej, że olej arganowy jest taaaaaki drogi.

Tak się zastanawiam ile kropli powinnam dodawać tego olejku z dzrewka herbacanego do mojej mieszanki ( jednorazowo 30ml), żeby to miał ręce i nogi. Jak raz dodałam za dużo - 15 kropel ( fajnie się lało) to musiałam wywalić tą porcje, bo mnie dosłownie mdliło. Teraz dodałam 5 kropli i nie wiem, czy ma to w ogóle siłę przebicia przy olejku rycynowym i z winogron. Co myślicie?
Stary 2013-03-01, 10:07   #3665
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez common Pokaż wiadomość
Też tego nie rozumiem, tym bardziej, że olej arganowy jest taaaaaki drogi.

Tak się zastanawiam ile kropli powinnam dodawać tego olejku z dzrewka herbacanego do mojej mieszanki ( jednorazowo 30ml), żeby to miał ręce i nogi. Jak raz dodałam za dużo - 15 kropel ( fajnie się lało) to musiałam wywalić tą porcje, bo mnie dosłownie mdliło. Teraz dodałam 5 kropli i nie wiem, czy ma to w ogóle siłę przebicia przy olejku rycynowym i z winogron. Co myślicie?
5 kropel jak najbardziej starczy. Jakby oczy szczypały - zmniejsz do 3.

Dziewczyny chyba trochę zapominają, że OCM ma przede wszystkim myć, nie zastąpi całej pielęgnacji, niestety.
Stary 2013-03-01, 10:44   #3666
common
Raczkowanie

Cytat:
5 kropel jak najbardziej starczy. Jakby oczy szczypały - zmniejsz do 3.

Dziewczyny chyba trochę zapominają, że OCM ma przede wszystkim myć, nie zastąpi całej pielęgnacji, niestety.
Dzięki za radę dokładnie, OCM trzeba traktować dopiero jako początek pielęgnacji.
Stary 2013-03-01, 12:19   #3667
norka93
Raczkowanie

Nie rozumiem, kto zapomina. Nadianike użyła jednego oleju bazowego, używa mydła Aleppo i stosuje krem nawilżający. Chciała wypróbować argan, który okazał się niewypałem, tak samo jak u mnie jojoba. Chyba, że jest 'nagonka' na olej arganowy, to zwracam honor.

Stary 2013-03-01, 19:39   #3668
nadianike
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, kto zapomina. Nadianike użyła jednego oleju bazowego, używa mydła Aleppo i stosuje krem nawilżający. Chciała wypróbować argan, który okazał się niewypałem, tak samo jak u mnie jojoba. Chyba, że jest 'nagonka' na olej arganowy, to zwracam honor.
wczesniej uzywalam tez oliwy z oliwek ale jakos nic nie zdzialala dzisiaj kupilam hipp z olejkiem migdalowym (nie wiem czy sa jakies jeszcze z innymi olejkami u mnie tylko taki znalazlam) zobaczymy
mozliwe ze ta metoda mi nie sluzy ale sie nie poddam bo ostatnio polubilam naturalne oczyszczanie i pomimo tych krostek skora jest gladka
i nawet przeczytalam cos ostatnio o stosowaniu mleka jako tonik tez niby taki wspanialy polacze te metody moze wtedy zacznie u mnie dzialac
Stary 2013-03-01, 19:53   #3669
norka93
Raczkowanie

Można próbować wszystkiego ze zdrowym rozsądkiem. Ja też mam ową oliwkę Hipp, używałam ją do twarzy, pupy mi nie urwało. Ale jako stosowana na ciało w czasie kąpieli bądź zaraz po, kiedy skóra wciąż wilgotna - coś niesamowitego.
Na twarz nie będę stosować z tego względu, iż olejek migdałowy mnie zapycha, a jest on zawarty w Hippku. Tak czy siak, wolę nie ryzykować.

Właśnie przeszłam na olej lniany. Jak na 1wszy dzień - miodzio! Polecić jeszcze nie mogę, bo wezmą mnie wyrzuty, jeśli komuś krzywdę zrobi.

Stary 2013-03-03, 13:13   #3670
soulone
Wtajemniczenie

Planuję rozpocząć przygodę z OCM, ale nie chcę na razie dużo inwestować. W domu posiadam oliwkę Babydream. Czy wystarczy jeśli dokupię olej rycynowy i szmatkę z mikrofibry i z tym zestawem rozpocznę pielęgnację?
Stary 2013-03-03, 13:17   #3671
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Planuję rozpocząć przygodę z OCM, ale nie chcę na razie dużo inwestować. W domu posiadam oliwkę Babydream. Czy wystarczy jeśli dokupię olej rycynowy i szmatkę z mikrofibry i z tym zestawem rozpocznę pielęgnację?
Jasne Choć lepiej zacząć od prostego pojedynczego oleju bazowego - jeśli zaszkodzi Ci mieszanka, nie będziesz wiedziała jaki dokładnie składnik nie podszedł.

Choć ja zaczęłam właśnie od BD i byłam zachwycona
Stary 2013-03-03, 18:20   #3672
soulone
Wtajemniczenie

Cytat:
Jasne Choć lepiej zacząć od prostego pojedynczego oleju bazowego - jeśli zaszkodzi Ci mieszanka, nie będziesz wiedziała jaki dokładnie składnik nie podszedł.

Choć ja zaczęłam właśnie od BD i byłam zachwycona
Dziękuję za odpowiedź. A czy myślicie, że dobrym pomysłem będzie połączenie kuracji acne dermem z ocm? Przyznam, że dopiero zaczynam się orientować w tych wszystkich wątkach biochemicznych i nie znam odpowiedzi na wiele pytań, dlatego z góry przepraszam jeśli odpowiedź na takie pytanie już gdzieś padła.
Stary 2013-03-03, 19:57   #3673
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. A czy myślicie, że dobrym pomysłem będzie połączenie kuracji acne dermem z ocm? Przyznam, że dopiero zaczynam się orientować w tych wszystkich wątkach biochemicznych i nie znam odpowiedzi na wiele pytań, dlatego z góry przepraszam jeśli odpowiedź na takie pytanie już gdzieś padła.
Stosowałam kwasy przy OCM, z powodzeniem
Stary 2013-03-03, 20:59   #3674
soulone
Wtajemniczenie

Cytat:
Stosowałam kwasy przy OCM, z powodzeniem
Uprzejmie dziękuję . Zatem od jutra zaczynam terapię ocm i acne dermem.
Przyznam, że początkowo chciałam spróbować kwasu migdałowego, ale jeszcze trochę się boję :P. Spróbuję tego - mam nadzieję, że nie zrobię sobie krzywdy.
Stary 2013-03-05, 16:03   #3675
czarna_kiecka
Zakorzenienie

soulone ja zaczynałam od mieszanki babydream + rycynowy i byłam zadowolona, za to potem probowalam oliwy z oliwek i bylo kiepsko i teaz wracama do babydream, a jesli Ci sie przyda, to ja ocm stosowalam rowno z aknemycinem i nie bylo zadnych problemow, nawet powiedzialabym, ze jest mniejsze przesuszenie
Stary 2013-03-07, 11:52   #3676
Aasikk
Zadomowienie

Witam wszystkie ocm-owiczki czy jak to inaczej nazwać zbliża się wiosna więc postanowiłam powrócić do tej metody oczyszczania. Dzisiaj lecę po moje sprawdzone oleje i do dzieła według mnie dwie najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać to odpowiedni olej i koniecznie czysta szmatka. Bo jeżeli olej będzie idealnie dopasowany a szmatka brudna to nic nie zyskacie a wasze buźki będą się buntować.
Aasikk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 18:34   #3677
norka93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Witam wszystkie ocm-owiczki czy jak to inaczej nazwać zbliża się wiosna więc postanowiłam powrócić do tej metody oczyszczania. Dzisiaj lecę po moje sprawdzone oleje i do dzieła według mnie dwie najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać to odpowiedni olej i koniecznie czysta szmatka. Bo jeżeli olej będzie idealnie dopasowany a szmatka brudna to nic nie zyskacie a wasze buźki będą się buntować.
To może mój problem leży w szmatce? Ale to niemożliwe raczej.. codziennie przed i po myję żelem.. Chociaż, przed zapominam o żelu, to ma jakieś znaczenie?

Stary 2013-03-07, 18:52   #3678
Just:)
Zakorzenienie

Cytat:
To może mój problem leży w szmatce? Ale to niemożliwe raczej.. codziennie przed i po myję żelem.. Chociaż, przed zapominam o żelu, to ma jakieś znaczenie?
A może to nie jest metoda dla Ciebie? ja nie widzę po ocm spektakularnych efektów. być może nie trafiłam w dobry olej, ale już nie mam siły próbować kolejnych i kolejnych
Stary 2013-03-07, 19:10   #3679
norka93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Just:) Pokaż wiadomość
A może to nie jest metoda dla Ciebie? ja nie widzę po ocm spektakularnych efektów. być może nie trafiłam w dobry olej, ale już nie mam siły próbować kolejnych i kolejnych
Stosuję narazie 3 tygodnie z czego ponad 2 tygodnie, to testowanie olei, gdzie jeszcze żaden mi nie przypadł. Słonecznikowego używam od 4 dni i póki co, jest dobrze, przede wszystkim nie zapycha i trzyma moją twarz w ryzach. Co nieco się pojawia, nie wiem czy to zapychanie czy oczyszczanie. Ale nie zamierzam rezygnować, zbyt się napaliłam. Dopiero, gdy sytuacja będzie opłakalna, odstawię.

A Ty jak długo używałaś OCM i jakie oleje przebrnęły przez twoją buzię?

Stary 2013-03-08, 08:46   #3680
Aasikk
Zadomowienie

Cytat:
Wiesz ja ocm stosowałam jakiś czas temu przez ok. 3 miesiące (odstawiłam na rzecz lepszego nawilżania podczas zimy i używałam szarego mydła - swoją drogą rewelacja). Pierwszą mieszankę zrobiłam z rycyny + BD, druga mieszanka to rycyna + olejek altera, trzecia mieszanka to rycyna + olej z pestek winogron. Na początku rewelacja, ale nie dbałam zbytnio o szmatkę (myłam ją co prawda w mydełku i gorącej wodzie po każdym zastosowaniu) jednak po kilku dniach zauważyłam czarne kropy na nosie i policzkach, więc zaczęłam szukać rozwiązania mojego problemu. Gdzieś wyczytałam (może nawet tutaj), że trzeba bardzo dbać o szmatkę, bo resztki oleju oraz makijażu to przecież bakterie, które wnikają w rozszerzone pory następnego dnia.... Więc dokupiłam kilka szmatek i używałam ich tak: wkładam szmatkę do wrzątku na kilkanaście minut, nakładam ocm, wyciągam szmatkę, moczę ją ponownie w gorącej wymienionej, czystej wodzie i dopiero wtedy nakładam na twarz. Po zmyciu OCM piorę szmatkę w mydle. Następnego dnia czynność powtarzam. Po dwudniowym użyciu szmatka ląduje w koszu na bieliznę i biorę czystą. Po zebraniu kilku brudnych szmatek wstawiam pranie na program "gotowanie 90 st." i wybijam bakterię W moim przypadku był to strzał w dziesiątkę.

Edytowane przez Aasikk
Czas edycji: 2013-03-08 o 09:17
Stary 2013-03-08, 09:54   #3681
201607231719
Konto usunięte

Dbanie o szmatkę jest elementarne. Jeśli się nie malujemy - wystarczy myć ją żelem i co trzy dni wrzucać do pralki. W między czasie dla pewności - odkażać w mikrofalówce.

Mam trzy szmatki na zmianę.

Ta metoda nie wszystkim leży. Trzeba o tym pamiętać. Tak jak napisała poprzedniczka - czasem mydło biały jeleń/dermaglin/czarne + mocne nawilżanie + peelingi + glinka + na noc jakiś olej, rozcieńczony żelem hialuronowym [np. tamanu] - daje problematycznej cerze dużo większą ulgę.

Wracam po przerwie. Zasmarkana
:P

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Moja skóra potrzebowała natłuszczania, żeby odbudować skórę. Dlatego OCM jej pomogło, skończyło się przetłuszczanie i niespodzianki.

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2013-03-08 o 09:52
Stary 2013-03-08, 10:38   #3682
norka93
Raczkowanie

Dziękuję Wam ślicznie za podpowiedzi. Z ręką na sercu przyznaję, że nie wiedziałam, iż trzeba tak skrupulatnie dbać o szmatkę.

Narazie dużym plusem, który zaobserwowałam przy stosowaniu OCM, jest zmniejszenie przetłuszczania się cery. Błogosławieństwo! A co do krostek czy wyprystków, to stały jak stoją. Zbieram się na ten tamanu, zbieram i dozbierać się nie mogę.

Stary 2013-03-08, 10:42   #3683
201607231719
Konto usunięte

Olej tamanu, jak i argan warto stosować pielegnacyjnie, nie w mieszance.

Mieszankę wtedy zmywamy żelem/mydłem i nakładamy olej, albo olej z żelem hialuronowym, jeśli mamy problemy z zapychaniem.
Stary 2013-03-08, 14:27   #3684
nadianike
Przyczajenie

Tak czytam wasze wypowiedzi na temat szmatki moze to przez nia mam te wypryski uzywam takich malych reczniczkow i po prostu po kazdym uzyciu wrzucam do prania zazwyczaj to tylko 60 stopni
myslicie ze sie nie oczyszczaja?? powinnam je jakos wyparzac ?? :/

straszne sa te krosty ktore mi po tej metodzie powyskakiwaly i do tego plamy zostaja takie ciemne po nich ;(
Stary 2013-03-08, 14:51   #3685
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez nadianike Pokaż wiadomość
Tak czytam wasze wypowiedzi na temat szmatki moze to przez nia mam te wypryski uzywam takich malych reczniczkow i po prostu po kazdym uzyciu wrzucam do prania zazwyczaj to tylko 60 stopni
myslicie ze sie nie oczyszczaja?? powinnam je jakos wyparzac ?? :/

straszne sa te krosty ktore mi po tej metodzie powyskakiwaly i do tego plamy zostaja takie ciemne po nich ;(
Nie, myślę, że to nie to. Myjesz wzorcowo

Być może:
- OCM Ci nie służy
- zbyt mocno trzesz buzię ręcznikiem

Może warto odstawić OCM, albo stosować go tylko do demakijażu [mieszankę zmywamy żelem/mydłem].
Przy ostawieniu można wmasować odrobinkę mieszanki na noc na buzię.
Stary 2013-03-08, 15:24   #3686
Aasikk
Zadomowienie

Cytat:
Dziękuję Wam ślicznie za podpowiedzi. Z ręką na sercu przyznaję, że nie wiedziałam, iż trzeba tak skrupulatnie dbać o szmatkę.
Spróbuj zadbać lepiej o szmatkę mi to pomogło. A może ta metoda nie jest dla ciebie. Trzymam kciuki. Dasz radę.
Stary 2013-03-08, 16:44   #3687
norka93
Raczkowanie

Jesli szmatka bedzie winna.. to chyba padne ze smiechu.

I dziękuję za słówka otuchy.

Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2013-03-08 o 21:42
Stary 2013-03-09, 12:07   #3688
kamila901
Zakorzenienie

Cześć dziewczyny Właśnie zaczynam moją przygodę z OCM Zrobiłam sobie mieszankę z oleju z pestek winogron.

kamila901 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 15:02   #3689
nadianike
Przyczajenie

Talking Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Nie, myślę, że to nie to. Myjesz wzorcowo

Być może:
- OCM Ci nie służy
- zbyt mocno trzesz buzię ręcznikiem

Może warto odstawić OCM, albo stosować go tylko do demakijażu [mieszankę zmywamy żelem/mydłem].
Przy ostawieniu można wmasować odrobinkę mieszanki na noc na buzię.
uzywam tylko do zmywania makijazu zawsze tak robilam jakos wydawalo mi sie ze bez makijazu nie ma co oczyszczac i przesadzac z ta metoda
na wszelki wypadek zaczelam wyparzac szmatke zobaczymy moze cos pomoze
a jesli nie to bede musiala zmienic metode oczyszczania twarzy z makijazu
co polecanie takiego delikatnego ??
Stary 2013-03-09, 21:27   #3690
201607231719
Konto usunięte

Kiedy jestem chora, mam obniżoną odporność, a co za tym idzie delikatniejszą skórę - zmywam mieszankę z makijażem żelem, a potem robię OCM.

Im prostszy skład tym lepszy
Odpowiedz

Tagi
ocm, oleje, oszczyszczanie, peeling, twarz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości