OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 20 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-15, 22:05   #571
Szerszen
Przyczajenie

Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
Jojoba! Tamanu też jest genialny, ale ja bym go nie używała do ocm bo szkoda, nakładałabym na noc
HEJ!

Wielkie dzięki za odpowiedź , a czy mogłabyś mi jeszcze powiedzieć czy dobrze interpretuje proporcje

Skóra tłusta : 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego

Czyli 3 krople oleju rycynowego + 7 kropli bazowego ?

Pozdrawiam
Szerszen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 23:52   #572
cisza-i-ogien
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Szerszen Pokaż wiadomość
HEJ!

Wielkie dzięki za odpowiedź , a czy mogłabyś mi jeszcze powiedzieć czy dobrze interpretuje proporcje

Skóra tłusta : 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego

Czyli 3 krople oleju rycynowego + 7 kropli bazowego ?

Pozdrawiam
ja na skórę sucha (10%-90%) tak właśnie robiłam. do każdych 9 kropel olejów bazowych dałam jedną kroplę rycynowego. I działa

09.10.11 ->nie palę
10.10.11 ->piję pokrzywkę
14.10.11 -> piję drożdże.
olejuję, pielęgnuję...
cisza-i-ogien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 11:56   #573
Unforgiveable
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cisza-i-ogien Pokaż wiadomość
hmm...z tego co piszecie to wszystkie oleje w mojej mieszance moga mnie zapychac (oliwa, migdalowy)...normalnie zaczynam sie bac...

Dziewczyny z sucha skora: jakie oleje najlepiej na was dzialaja?!

ja mam skóre suchą ale z tendencją do zapychania w strefie T na mnie bardzo dobrze działa olej z pestek winogron zakupiony w biedronce, do tego dodaje 10% oleju rycynowego i jest super

Unforgiveable jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 14:56   #574
cisza-i-ogien
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Unforgiveable Pokaż wiadomość
ja mam skóre suchą ale z tendencją do zapychania w strefie T na mnie bardzo dobrze działa olej z pestek winogron zakupiony w biedronce, do tego dodaje 10% oleju rycynowego i jest super
Kurcze, nie mam dosteępu do Biedronki (cholerna Irlandia) ale poszukam jakiegoś odpowiednika w sklepach tutaj.
Dzięki

09.10.11 ->nie palę
olejuję, pielęgnuję...
Stary 2011-10-16, 15:37   #575
ksenka
Zadomowienie

Ja kupilam winogronowy i sojowy w kauflandzie i jak narazie mi pasuje takie polaczenie plus oczywiscie rycyna
ksenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 15:54   #576
kiikaaa
Raczkowanie

Witajcie naczytałam się i nasłuchałam trochę o tej metodzie i postanowiłam spróbować To dopiero mój 6 dzień z OCM, mam skórę tłustą więc moja mieszanka wyglada mniej iwecej tak: 30% oleju rycynowego + 70% oleju z pestek winogron. Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne, skóra jest gładka, wydaje się być oczyszczona, 'z błyszczeniem się' jest jeszcze różnie ale chyba widze małe postępy. Wczoraj zauważyłam ze moja skóra po myciu wydaje się być sucha, wiec myślałam o zmniejszeniu stężenia oleju. Zaniepokoiły mnie krostki które niedawno sie pojawiły i nie chcą zniknąć, mam nadzieje ze to oznaka oczyszczania sie skóry ale najwiecej tych grudek krostek/krosteczek itd znajduje sie na policzkach ;/ wyglada to jak wysypka, pojawiło się tez kilka ropnych.. mam nadzieję, że na początku to normalne

Pocztówkowy Świat Kiki

Filmy 2014:
38
Filmy 2013:

94

kiikaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 16:28   #577
cisza-i-ogien
Raczkowanie

a moze zapycha cie tej olej z pestek winogron? poczekaj jeszcze pare dni i zobacz jak to bedzie. Co do suchosci to najlepiej zmniejszyc ilosc oleju rycynowego

09.10.11 ->nie palę
olejuję, pielęgnuję...
Stary 2011-10-16, 16:36   #578
kiikaaa
Raczkowanie

Cytat:
a moze zapycha cie tej olej z pestek winogron? poczekaj jeszcze pare dni i zobacz jak to bedzie. Co do suchosci to najlepiej zmniejszyc ilosc oleju rycynowego
Tak zrobię , doleję troche oleju bazowego i mniej wiecej wylicze nowe stężenie a co do zapychania to nie przyszło mi to do głowy, poczekam jeszcze kilka dni może coś się zmieni olej np. z orzecha włoskiego byłby lepszy?

Pocztówkowy Świat Kiki

Filmy 2014:
38
Filmy 2013:

94

Stary 2011-10-16, 18:21   #579
Unforgiveable
Zadomowienie

jeśli masz tłustą skórę to olej z orzecha włoskiego jak najbardziej wskazany z tym że olej z pestek winogron jest zaliczany do tych lżejszych i nie powinien zapychać. Mnie strasznie pozapychało po mieszance kujawskiego z olejkiem bambino, a teraz ten z pestek winogron jest rewelacyjny

Stary 2011-10-17, 01:23   #580
shopoholic
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kiikaaa Pokaż wiadomość
Witajcie naczytałam się i nasłuchałam trochę o tej metodzie i postanowiłam spróbować To dopiero mój 6 dzień z OCM, mam skórę tłustą więc moja mieszanka wyglada mniej iwecej tak: 30% oleju rycynowego + 70% oleju z pestek winogron. Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne, skóra jest gładka, wydaje się być oczyszczona, 'z błyszczeniem się' jest jeszcze różnie ale chyba widze małe postępy. Wczoraj zauważyłam ze moja skóra po myciu wydaje się być sucha, wiec myślałam o zmniejszeniu stężenia oleju. Zaniepokoiły mnie krostki które niedawno sie pojawiły i nie chcą zniknąć, mam nadzieje ze to oznaka oczyszczania sie skóry ale najwiecej tych grudek krostek/krosteczek itd znajduje sie na policzkach ;/ wyglada to jak wysypka, pojawiło się tez kilka ropnych.. mam nadzieję, że na początku to normalne
hej, ja tez 6 dzien i tez mam taka jakby wysypke na czole odkad stosuje ocm, jest to widoczne tylko z bliska ale wczesniej nie mialam zadnych takich rewelacji ;/ i doszlam do wniosku ze to chyba rycyna mnie tak zapycha.. wczoraj nalozylam olej rycynowy na rzesy czego juz dawno nie robilam i w miejscach gdzie troche oleju splywalo pod oczami a nawet idealnie w miejscu gdzie rzesy stykaja sie z gorna powieja mnie zapchal. sprawca na bank nie jest olej bazowy bo uzywalam go przed ocm i bylo ok. takze moze sproboj zmniejszyc % rycynowego, bo jak juz napisala

---------- Dopisano o 01:23 ---------- Poprzedni post napisano o 01:20 ----------

CD- unforgiveable ten olej z pestek winogron nie powinien zapychac
shopoholic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 14:36   #581
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kiikaaa Pokaż wiadomość
U mnie to samo pojawiło się, jak zmieniłam olej z sezamowego na lniany. Wróciłam do sezamowego i skóra znów robi się piękna. Więc myślę że to bardzo dużo zależy od oleju bazowego.

Na zagranicznych forach sporo dziewczyn narzekało na olej z pestek winogron. Właśnie je wypryszczał. Zastanawia mnie dlaczego, bo z reguły działa świetnie na wszelkiego rodzaju dolegliwości skórne. Może ta metoda na ciepło nie najlepiej idzie w parze z tym olejem. Spróbuj zmienić olej. Osobiście polecam sezamowy bio (ja mam z ZSK, ale też można kupić w sklepach Piotr i Paweł na zdrowej żywności). Byle nie kupować tego chińskiego, bo jedzie takimi spalonymi ziarnami i nie ma już tych właściwości.
Stary 2011-10-17, 23:57   #582
martuunia
Zadomowienie

cześć dziewczynki dawno nie zaglądałam tutaj, muszę ponadrabiac.
Muszę powiedzieć, że OCM-uję się (o matko,ale to brzmi) cały czas. Na początku chyba jednak trochę za często, bo po czasie wysypało mnie i to często takimi podskórnymi gulami z którymi nie dało się nic zrobic. Może to jednak było oczyszczenie? no nie wiem teraz ten obrządek stosuję ok. 1-2 na tydzień i naprawdę moja cera wygląda dobrze i do tego jest dobrze nawilżona
martuunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 10:18   #583
kiikaaa
Raczkowanie

Cytat:
jeśli masz tłustą skórę to olej z orzecha włoskiego jak najbardziej wskazany z tym że olej z pestek winogron jest zaliczany do tych lżejszych i nie powinien zapychać. Mnie strasznie pozapychało po mieszance kujawskiego z olejkiem bambino, a teraz ten z pestek winogron jest rewelacyjny
Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
hej, ja tez 6 dzien i tez mam taka jakby wysypke na czole odkad stosuje ocm, jest to widoczne tylko z bliska ale wczesniej nie mialam zadnych takich rewelacji ;/ i doszlam do wniosku ze to chyba rycyna mnie tak zapycha.. wczoraj nalozylam olej rycynowy na rzesy czego juz dawno nie robilam i w miejscach gdzie troche oleju splywalo pod oczami a nawet idealnie w miejscu gdzie rzesy stykaja sie z gorna powieja mnie zapchal. sprawca na bank nie jest olej bazowy bo uzywalam go przed ocm i bylo ok. takze moze sproboj zmniejszyc % rycynowego, bo jak juz napisala

---------- Dopisano o 01:23 ---------- Poprzedni post napisano o 01:20 ----------

CD- unforgiveable ten olej z pestek winogron nie powinien zapychac
Od dzis próbuje mniejsze stężenie olejku rycynowego wg moich obliczeń otrzymam mieszankę 22-24 %, może to uchroni troche moje policzki przed tymi brzydalami (i zaczerwienieniem, które dzis zauwazyłam;/) jeśli to nie pomoze, chyba będę musiała zmienić olej, ale mam nadzieję że to nie on zapycha. Wypróbuje taka mieszankę przez jakis czas, a ponieważ teraz dodatkowo moja skóra przed okresem wariuje (nie tylko skóra ) chyba ciężko stwierdzić co jest przyczyną tego calego zamieszania na mojej buzi xD

Pocztówkowy Świat Kiki

Filmy 2014:
38
Filmy 2013:

94

Stary 2011-10-18, 18:25   #584
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
cześć dziewczynki dawno nie zaglądałam tutaj, muszę ponadrabiac.
Muszę powiedzieć, że OCM-uję się (o matko,ale to brzmi) cały czas. Na początku chyba jednak trochę za często, bo po czasie wysypało mnie i to często takimi podskórnymi gulami z którymi nie dało się nic zrobic. Może to jednak było oczyszczenie? no nie wiem teraz ten obrządek stosuję ok. 1-2 na tydzień i naprawdę moja cera wygląda dobrze i do tego jest dobrze nawilżona
Ja też "zwolniłam", bo skóra z tłustej stała się sucha Więc żeby nie zasuszyć się na amen musiałam trochę zwolnić
Stary 2011-10-18, 20:24   #585
la figa
Wtajemniczenie

witam kochane

jestem posiadaczka skory tlustej wiec uzylam 30procent rycyny i 70procent oleju z pestek winogron. na poczatku wszystkie moje wagry i pryszczyki zaczely znikac, ale po 2 tyg. zauwazylam straszny wysyp i w niektorych miejscach ropne pryszczyki. ale moge to zwalic na swoj suplement diety, ktory biore i ma dzialanie oczyszczajace. 'pomecze' sie jeszcze kilka tyg. z suplementem i OCM i jesli sie pogorszy to cos odstawie. nie oceniam tej metody pochopnie w koncu trzeba dac czas skorze na przystosowanie sie do nowego srodka 'myjacego'
Stary 2011-10-18, 20:41   #586
cisza-i-ogien
Raczkowanie

Ja wczraj miałam przerwę, bo sily mi nie starczylo na OCM-owy obrządek. Dzisiaj o mojej ubywającej mieszanki dodałam 3 kapsułki (a raczej ich zawartość) oleju z wiesiołka (evening primrose oil) i mam jeszcze w planach zakupic jojobę.

Zima się zbliża i już mi włosy stają dęba na myśl o mojej biednej skórze

09.10.11 ->nie palę
olejuję, pielęgnuję...
Stary 2011-10-18, 20:52   #587
Unforgiveable
Zadomowienie

a ja muszę stwierdzić że moja skóra nieco się przesuszyła
to było jakieś 3 dni temu jak zauważyłam rano na skórze nieco wysuszone placki, zmniejszyłam ilość olejku rycynowego z 10 na 5% i 95% z pestek winogron i za kilka dni zobacze jak to podziałało, może powinnam zmienić olej bazowy? moze ten z pestek tak mnie wysuszył? przynajmniej nie mam już podskórnych niespodzianek z czego jestem baaardzo zadowolona

Stary 2011-10-18, 20:59   #588
cisza-i-ogien
Raczkowanie

Cytat:
to było jakieś 3 dni temu jak zauważyłam rano na skórze nieco wysuszone placki, zmniejszyłam ilość olejku rycynowego z 10 na 5% i 95% z pestek winogron i za kilka dni zobacze jak to podziałało, może powinnam zmienić olej bazowy? moze ten z pestek tak mnie wysuszył? przynajmniej nie mam już podskórnych niespodzianek z czego jestem baaardzo zadowolona
A probowałaś dodać parę kropel inneg olejku do bazowego? Ja dodałam olej z e słodkich migdałów i mam ładnie nawilżoną buzię...a normalnie mam bardzo przesuszoną skórę!

09.10.11 ->nie palę
olejuję, pielęgnuję...
Stary 2011-10-18, 21:12   #589
ksenka
Zadomowienie

Dziewczyny czy taka buzke po peelingu kwasowym mozna traktowac ocm i sciereczka z microfibry?? Nie chce rezygnowac z OCM ale boje sie ze gdy skora bedzie sie luszczyc to ta szmatka moge sobie zrobic krzywde

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
witam kochane

jestem posiadaczka skory tlustej wiec uzylam 30procent rycyny i 70procent oleju z pestek winogron. na poczatku wszystkie moje wagry i pryszczyki zaczely znikac, ale po 2 tyg. zauwazylam straszny wysyp i w niektorych miejscach ropne pryszczyki. ale moge to zwalic na swoj suplement diety, ktory biore i ma dzialanie oczyszczajace. 'pomecze' sie jeszcze kilka tyg. z suplementem i OCM i jesli sie pogorszy to cos odstawie. nie oceniam tej metody pochopnie w koncu trzeba dac czas skorze na przystosowanie sie do nowego srodka 'myjacego'
tez mam skore tlusta nawet mega tlusta na poczatku dalam 30% rycyny i inne oleje ale stwierdzilam ze chyba mnie wysusza, wiec zmienilam na 20% i dodalam inne oleje i teraz mi nawet pasuje
ksenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 08:40   #590
Unforgiveable
Zadomowienie

Cytat:
A probowałaś dodać parę kropel inneg olejku do bazowego? Ja dodałam olej z e słodkich migdałów i mam ładnie nawilżoną buzię...a normalnie mam bardzo przesuszoną skórę!
nie, nic więcej nie dodawałam, tylko olej z pestek plus olej rycynowy, dzisiaj rano już spore przesuszenie a gdzie mogę tak jak najszybciej kupić olej z migdałów? w jakimś markecie znajdę może? czy to musi być jakiś specjalny

Stary 2011-10-19, 12:43   #591
tuszka
Raczkowanie

Mam cerę mieszano-tłustą. Obecnie trudno stwierdzić.

Przez ostatnie 2 tyg. stosowałam:
- 20% ojelu rycynowego
- 10 % arganowego
- 70% oleju z orzecha włoskiego
używałam tetry.
Powyskakiwało mi mnóstwo drobnych krostek
Od wczoraj zmieniłam mieszankę na:
- 20% oleju rycynowego
- 80% oleju z pestek winogron.
Tetra została.

Moje spostrzeżenia: dzisiaj mam lepiej nawilżoną cerę, może ciut mniej zaczerwienioną, krostki są nadal. Zobaczymy jakie rezultaty będą po 2 tyg. stosowania tej mieszanki. A marzy mi się czysta, gładka cera

Edytowane przez tuszka
Czas edycji: 2011-10-19 o 12:46
tuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 13:42   #592
eliysp
Raczkowanie

GG do eliysp
Cool Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej Dziewczyny!
już od jakiegoś czasu przerzuciłam się na oleje i ogólnie rzecz biorąc naturalną pielęgnację, ale dopiero dziś przeczytałam ten wątek.

Otóż szukam winnego pogorszenia cery: masakryczny wysyp, wulkany, gule i taka drobniutka kaszka (nigdy nie miałam czegoś takiego!) na lini szczęki.

Stosuje OCM już ze 2, a może 3 miesiące: na początku super efekty, a z czasem coraz gorzej... używam m.in . oliwki babydream i dopiero dziś wyczytałam, że jej nie polecacie...

czyżby to ona była sprawcą? ze względu na Caprylic/Capric Triglyceride? cerę mam mieszaną z tendencją do przetłuszczania.

czy odstawić OCM na jakiś czas, a potem powrócić z innym olejem? czy mogę odrazu stosować OCM z innym olejem mając nadzieje na poprawę?
eliysp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 18:23   #593
PrincessCookie
Raczkowanie

Witam Od chyba 2 tygodni uzywam juz tej metody i dla mnie rewelacja! Z tym,ze uzywam oliwki Babydream ( i pierwsze moje pytanie brzmi czemu jej nie polecacie,nie moglam tego znalezc).
Chcialabym zapytac czy lepsza bedzie oliwka hipp czy ten olej z pestek winogron z biedronki (moze ktos zna jego cene?),czy zostac przy oliwce babydream

I w jakiej proporcji dodac olejek jojoba? mam cere mieszana, normalnie stosuje 70% oliwki 30% olejku rycynowego

Dzieeeekuje z gory

Edytowane przez PrincessCookie
Czas edycji: 2011-10-19 o 18:24
PrincessCookie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 19:02   #594
Amenouzume
Raczkowanie

A ja chciałam zdać dalszą część relacji Stosuję mieszankę 10% oleju rycynowego i 90% oleju słonecznikowego nierafinowanego. Od samego początku, czyli jakieś 3-4 tygodnie. Sprawdza się bardzo dobrze. Robiłam natomiast eksperymenty z długością i intensywnością masowania twarzy tą mieszanką i tak jak parę z Was już pisało, po długim mocnym masażu na drugi dzień pojawiały się niespodzianki.

Ogólnie na mnie najlepiej działa jak nałożę mieszankę na twarz, odczekam 2 minuty i potem 3 razy nakładam ciepły (nie gorący) ręcznik. I potem zimny. Skóra po tym jest promienna, wypoczęta, gładziutka i po tym długim czasie mogę stwierdzić, że mam mniej więcej o połowę mniej zaskórników i wągrów. Także jest dobrze
Amenouzume jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 19:36   #595
Unforgiveable
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez PrincessCookie Pokaż wiadomość
Witam Od chyba 2 tygodni uzywam juz tej metody i dla mnie rewelacja! Z tym,ze uzywam oliwki Babydream ( i pierwsze moje pytanie brzmi czemu jej nie polecacie,nie moglam tego znalezc).
Chcialabym zapytac czy lepsza bedzie oliwka hipp czy ten olej z pestek winogron z biedronki (moze ktos zna jego cene?),czy zostac przy oliwce babydream

I w jakiej proporcji dodac olejek jojoba? mam cere mieszana, normalnie stosuje 70% oliwki 30% olejku rycynowego

Dzieeeekuje z gory
cena oleju z pestek w biedronce 12 zł, wydaje mi sie ze ta oliwka dla dzieci przez swój skład może prędzej czy później zapychać skórę

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez eliysp Pokaż wiadomość

czy odstawić OCM na jakiś czas, a potem powrócić z innym olejem? czy mogę odrazu stosować OCM z innym olejem mając nadzieje na poprawę?

wg mnie to sprawcą była ta oliwka, może spróbuj innego oleju?

Stary 2011-10-19, 20:04   #596
la figa
Wtajemniczenie

Cytat:
cena oleju z pestek w biedronce 12 zł, wydaje mi sie ze ta oliwka dla dzieci przez swój skład może prędzej czy później zapychać skórę

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

wg mnie to sprawcą była ta oliwka, może spróbuj innego oleju?
zgadzam sie z Toba
Stary 2011-10-19, 21:12   #597
PrincessCookie
Raczkowanie

w takim razie jutro lece do biedronki a moze jednak ktos mi doradzi w jakiej proporcji dodac olejek jojoba? mam cere mieszana, normalnie stosuje 70% oliwki 30% olejku rycynowego
PrincessCookie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 12:11   #598
cisza-i-ogien
Raczkowanie

Cytat:
nie, nic więcej nie dodawałam, tylko olej z pestek plus olej rycynowy, dzisiaj rano już spore przesuszenie a gdzie mogę tak jak najszybciej kupić olej z migdałów? w jakimś markecie znajdę może? czy to musi być jakiś specjalny
Poszukaj kochana na Allegro albo w sklepach zielarskich. Nie za bardzo się orientuję jak w Polsce ale ja swój właśnie kupiłam tutaj w sklepie zielarskim.

09.10.11 ->nie palę
olejuję, pielęgnuję...
Stary 2011-10-20, 13:58   #599
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
witam kochane

Olej winogronowy jest olejem schnącym, stosowany regularnie może porządnie nam wysuszyć skórę. Kiedy skóra, która jest skłonna do zapychania staje się zbyt wysuszona paradoksalnie zapycha się jeszcze bardziej, bo łuszczące się w zdwojonym tempie komórki naskórka łączą się z łojem zapychając pory jeszcze bardziej niż normalnie.

Nie wiem jaki suplement bierzesz, ale jeśli jest to coś z omega, to może dawać też taki efekt, bo wtedy się wytwarza przeważnie więcej łoju. Więc połączenie wysuszających olejów plus suplement pobudzający produkcję łoju = przepis na krosty.

Jeśli mogłabym coś doradzić to:
1. Lepiej nawilżać buzię
2. Jest jesień, można by pozłuszczać delikatnie kwasami
3. Zmniejszyć w tygodniu zabiegów z OMC, można też opcjonalnie dać inny olej bazowy, na przykład oliwę z oliwek lub olej kokosowy. Resztę dni zmywać buzię czymś delikatnym nie zasuszającym.

Cytat:
Tak dokładnie, winny jest olej z pestek winogron pisałam wyżej

Cytat:
Jak nie możesz dostać oleju z migdałów to może spróbuj z tą oliwą z oliwek. Olej z migdałów jest też w oliwce Hipp. Widziałam ostatnio w mojej aptece w innej butelce jakieś wydanie eco. Nie wiem czy to ta sama oliwka tylko opakowkę zmienili czy to jakaś inna jej wersja. Tyle że w tej oliwce hipp jest "parfum". Diabli wiedzą jaki parfum tam dali.

Cytat:
Napisane przez eliysp Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny!
już od jakiegoś czasu przerzuciłam się na oleje i ogólnie rzecz biorąc naturalną pielęgnację, ale dopiero dziś przeczytałam ten wątek.

Otóż szukam winnego pogorszenia cery: masakryczny wysyp, wulkany, gule i taka drobniutka kaszka (nigdy nie miałam czegoś takiego!) na lini szczęki.

Stosuje OCM już ze 2, a może 3 miesiące: na początku super efekty, a z czasem coraz gorzej... używam m.in . oliwki babydream i dopiero dziś wyczytałam, że jej nie polecacie...

czyżby to ona była sprawcą? ze względu na Caprylic/Capric Triglyceride? cerę mam mieszaną z tendencją do przetłuszczania.

no cóż, to nie koniecznie wina oliwki. Może właśnie nadmiernie się przesuszyłaś. A może jesteś na coś w niej uczulona? Opcjuję za olejem z migdałów (ja na przykład na na niego uczulenie, objawia się między innymi gulami właśnie), albo rumianek. Uczulenie może się pokazać po jakimś czasie. Jednak stawiałbym na przesuszenie. Może zwolnij trochę z tym i zmień sobie olej bazowy.
Stary 2011-10-20, 21:31   #600
eliysp
Raczkowanie

GG do eliysp

dziękuje Kochane za rady
narazie podkuruje twarz, a potem spróbuje z innymi olejami
eliysp jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ocm, oleje, oszczyszczanie, peeling, twarz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości