Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-25, 11:51   #2971
magdalenka21
Raczkowanie

Dot.: ........Warkoczyki....... ..

Cytat:
Napisane przez MaPiTa Pokaż wiadomość
I jak tam u Ciebie? Swędzi trochę mniej?
Ja dziś postanowiłam wymalować odrosty. Farbę kupiłam już tydzień temu ale jakoś nie mogłam się zebrać w sobie. Okazało się, ze malowanie odrostów przy warkoczykach to banał. Zajęło mi to 5 minut. I co dla mnie najważniejsze mogę znowu chodzić bez opaski Zamalowały się też cebulki, które były bardzo widoczne i wyglądały jak łupież. Teraz jest super. Zasadnicze znaczenie ma farba której użyłam.

Odkryłam ją przed wakacjami i nie wyobrażam sobie jak mogłam przez tyle lat używać zwykłych farb. Ta pianka jest genialna, nakłada się banalnie. Zwłaszcza przy warkoczykach. Ma bardzo lekką konsystencję nawet po 30 min. trzymania na głowie i bez problemu się spłukała- dużo szybciej niż po zwykłych farbach.

U mnie tydzień już minął i jest znacznie lepiej. Myłam włoski 2 razy, glowa może troszkę jeszcze swędzi ale już wszystko znika. Najgorszy stan mialam przy czole na przodzie głowy. Na szczęście już znika. Tylko teraz mam taki widoczny "jeżyk" bo moje włoski wychodzą troszkę gdyz są pocieniowane. Ale zelem je traktuje i jest ok a tym bardziej że noszę opaskę

Powiem Ci że jestem pod wrażeniem Twojego czynu Myślałam że syntetyki źle zareaguja na farbę ale najwyraźniej byłam w błędzie. Fajnie wymyśliłaś z ta pianką Ja niestety mam blond włoski więc więcej roboty przy odrostach - opaska obowiązkowa

a mam pytanko co do tych białych cebulek które są widoczne? to są włosy które nam na bieżąco wypadają czu te które straciłyśmy przy zakładaniu? jak patrze na te cebulki to przerażają mnie ale czego się nie robi by pięknie wyglądać
Teraz się śmieję a pamiętam pierwsze dni mojej męki i to jak przysięgałam sobie że już nigdy więcej warkoczyków. Ale teraz... hmmm
pozdrawaim
magdalenka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 12:07   #2972
miss venflon
Zakorzenienie

syntetykinie reaguja z farbą-MaPiTa pisała o farbowaniu odrostów-czyli naturalnych włosów
Stary 2010-10-25, 12:37   #2973
MaPiTa
Przyczajenie

Dokładnie. Malowałam tylko odrosty choć oczywiście warkoczyki też się trochę załapały bo trudno tak wymalować, zeby nie zachaczyć o kawałek splecionych już włosów. Ale one w żaden sposób z farbą nie zareagowały, wyglądają normalnie itd...
Cebulki to i włosy które nam normalnie wypadają i te, które wypadły nadmiernie w wyniku nowej fryzury. Przynajmniej tak mi się wydaje. Najbardziej naciągnięte są włosy z przodu i tu mam najwięcej cebulek. Duuużo więcej niż w innych partiach głowy- czyli one chyba się niestety wyrwały. Pocieszę Cię, że najwięcej mi ich wypadło w pierwszym tygodniu 1,5 tygodnia po zaplecieniu. Potem ich ilość się niemal nie zmieniała. Teraz mam zafarbowane to ich nie widac w ogóle dzięki czemu będę mogła przyobserwować w jakim tempie i ilości będą się pojawiać teraz- ponad miesiąc po zapleceniu...
MaPiTa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 12:50   #2974
wvwpaulawvw
Przyczajenie

Hej dziewczynki idę jutro poprawiać swoje warkoczyki mam zamiar już teraz zrobić normalne warkoczyki jestem bardzo ciekawa jak będę wyglądać...jestem bardzo przywiązana do mojej grzywki, a teraz jej nie będzie...ale...dam radę no i zmieniam troszkę kolorek ściągam wszystkie czarne i zmieniam na brązowe i mam zamiar wpleść w nie trochę koloru żeby nie było nudno ;') heh ) będę Wam zdawać sprawozdanie z tego co się dzieje na mojej głowie heh pozdrawiam ;*)
wvwpaulawvw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:07   #2975
magdalenka21
Raczkowanie

tak wiem że to tylko odrosty były farbowane ale wiadomo że syntetyki i tak troszkę ubrudzą się farbą. Ale dobrze wiedzieć na przyszłość że można sobie spokojne odrosty pomalować
A powiedzcie mi dziewczynki na czym polega doplatanie sobie warkoczyków gdy ma sie odrosty jeżeli nie chce się zdejmować i od nowa zaplatać wszystkich? Jest to w ogóle opłacalne, w sensie takim czy te warkoczyki jeszcze estetyczne wyglądają?
Stary 2010-10-26, 21:20   #2976
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez magdalenka21 Pokaż wiadomość
tak wiem że to tylko odrosty były farbowane ale wiadomo że syntetyki i tak troszkę ubrudzą się farbą. Ale dobrze wiedzieć na przyszłość że można sobie spokojne odrosty pomalować
A powiedzcie mi dziewczynki na czym polega doplatanie sobie warkoczyków gdy ma sie odrosty jeżeli nie chce się zdejmować i od nowa zaplatać wszystkich? Jest to w ogóle opłacalne, w sensie takim czy te warkoczyki jeszcze estetyczne wyglądają?
przeplatanie polega na tym, ze zdejmujesz częśc warkoczy np z przodu i boków i zapltasz nowe. one ci przykrywaja te odrosniete
bagladyshop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 14:33   #2977
kasilda
Przyczajenie

witam was wszystkich
mam pytanie jakis rok temu mialam robione warkoczyki przez dziewczyne z lodzi.wyszlo ich ok100 ale po dwóch dniach zaczely wychodzic mi ze środka moje wlosy a warkoczyki zaczely sie rozplatywacz(tez od srodka )i zaczyla spadac.na sbote umowilam sie na nastepne zaplatanie i mam takie pytanie jak mam sprawdzic na miejscu ze one po dwóch dniach sie nie zaczną rozplatywac?bo nie chcę chodzic z reklamacja.a co do tamtej dziewczyny to nigdy nie odebrala tel jak chcialam ja poprosic o poprawki: a zaplacilam jej 350 zl
kasilda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 20:43   #2978
magdalenka21
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasilda Pokaż wiadomość
witam was wszystkich
mam pytanie jakis rok temu mialam robione warkoczyki przez dziewczyne z lodzi.wyszlo ich ok100 ale po dwóch dniach zaczely wychodzic mi ze środka moje wlosy a warkoczyki zaczely sie rozplatywacz(tez od srodka )i zaczyla spadac.na sbote umowilam sie na nastepne zaplatanie i mam takie pytanie jak mam sprawdzic na miejscu ze one po dwóch dniach sie nie zaczną rozplatywac?bo nie chcę chodzic z reklamacja.a co do tamtej dziewczyny to nigdy nie odebrala tel jak chcialam ja poprosic o poprawki: a zaplacilam jej 350 zl
ja niesety nie mam takiej wprawy w warkoczykach ale tez jestem z Łodzi wiec jak sobie zrobisz daj znać za ile i czy polecasz dziewczyne ktora bedzie Ci zaplatała pozdrawiam
Stary 2010-10-28, 21:05   #2979
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasilda Pokaż wiadomość
witam was wszystkich
robisz u tej samej? warkoczyki musza byc dosyc mocno splecione
Stary 2010-10-29, 23:05   #2980
karolcia1221
Przyczajenie

witam, ja szukam kogoś dobrego i taniego w rzeszowie i okolicach, prosilabym takze podac orientacyjnie cene, mam wlasnie dlugie wlosy i chcialabym spytac czy z samych moich klaczkow by nie zrobil cornrowsow?
karolcia1221 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 16:50   #2981
Faficzkowa
Wtajemniczenie

dziewczyny jednak, ktoś doświadczony, z polecenia to na prawdę ważna rzeczy.... na pewno nie bawcie się w robienie warkoczyków czy dredloków same jeśli nie wiecie jak...

Zamówiłam sobie krótsze dredloki (same włosy) długość ok 35cm, cienkie, jednak rozczarowałam się bardzo, są chyba dobrze zrobione ale wyobrażałam je sobie całkiem inaczej i oczekiwałam czegoś innego..... chyba zaraz je gdzieś sprzedam, znacie jakieś fora lub strony gdzie można takie rzeczy sprzedawać? i gdzie przede wszystkim są osoby zainteresowane takimi produktami?

Faficzkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 21:44   #2982
Wyimagin0wana
Raczkowanie

Czy ktoras z Was robiła warkoczyki gdzies w okolicach Łodzi? Ogolnie chodzi mi o wojewodztwo łodzkie. W sumie cena nie jest az tak bardzo wazna, chce po prostu zeby byly wykonane solidnie no i najlepiej w jakims salonie.
Wyimagin0wana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 18:28   #2983
sky3
Przyczajenie

Witam dziewczyny swoje warkoczyki mam już blisko miesiąca. Na początku byłam już bliska rozplątaniu ich, wytrzymałam jednak ten najgorszy okres i teraz jestem z nich baardzo zadowolona, poza ładnym wyglądem są strasznie praktyczne, nie trzeba się męczyć godziny przed lustrem żeby jako tako ułożyć włosy i oczywiście żadna pogoda im nie da rady ;D jak dla mnie bomba, polecam wszystkim dziewczyną

*będziemy pić pokrzywkę
*pozbędziemy się 5kg
*zdamy prawko za pierwszym razem
*ukończymy misję KOWALSKI
sky3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 08:56   #2984
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Faficzkowa Pokaż wiadomość
dziewczyny jednak, ktoś doświadczony, z polecenia to na prawdę ważna rzeczy.... na pewno nie bawcie się w robienie warkoczyków czy dredloków same jeśli nie wiecie jak...

Zamówiłam sobie krótsze dredloki (same włosy) długość ok 35cm, cienkie, jednak rozczarowałam się bardzo, są chyba dobrze zrobione ale wyobrażałam je sobie całkiem inaczej i oczekiwałam czegoś innego..... chyba zaraz je gdzieś sprzedam, znacie jakieś fora lub strony gdzie można takie rzeczy sprzedawać? i gdzie przede wszystkim są osoby zainteresowane takimi produktami?
one sa recznie robione?jaki kolor? i u kogo zamawialas?
Stary 2010-11-04, 13:16   #2985
Faficzkowa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bagladyshop Pokaż wiadomość
one sa recznie robione?jaki kolor? i u kogo zamawialas?
tak, chyba są ręcznie robione, aż tak się nie znam, ale wyglądają nieco niż te fabryczne
zamawiałam u dziewczyn z afro-style. a kolory to 30 czarnych i 30 brązowych (nr 4)

Edytowane przez Faficzkowa
Czas edycji: 2010-11-04 o 13:17
Stary 2010-11-04, 18:51   #2986
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
tak, chyba są ręcznie robione, aż tak się nie znam, ale wyglądają nieco niż te fabryczne
zamawiałam u dziewczyn z afro-style. a kolory to 30 czarnych i 30 brązowych (nr 4)
wydaje mi sie, ze one nie robia same dredków. musialabys wkleic foto to wtedy da sie ocenic. a co znimi nie tak?
Stary 2010-11-04, 19:19   #2987
Faficzkowa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bagladyshop Pokaż wiadomość
wydaje mi sie, ze one nie robia same dredków. musialabys wkleic foto to wtedy da sie ocenic. a co znimi nie tak?
wiesz co, sama nie wiem co z nimi nie tak... mają ładny splot, są mocno zbite więc pewnie się nie rozplotą.... chyba są po prostu dla mnie za cienkie... wolałabym trochę grubsze..
.
one same chyba ich nie robią, ale może mają kogoś, kto to robi, nie wiem jak to się odbywa, ale zamawiałam u nich.

Dodaję zdjęcia, robione teraz więc niestety przy sztucznym świetle, a może ty wiesz kto byłby zainteresowany ich kupnem?

Stary 2010-11-04, 20:34   #2988
bagladyshop
Raczkowanie

juz sie wywiedziałam od zainteresowanej, ze to sa dredki recznie robione wystaw na allegro, to moze chetny sie znajdzie.
atak wygladaja recznie robione grubsze, ktore ja nosilam
http://wd9.photoblog.pl/lvp5/201009/6E/75335068.jpg

Edytowane przez bagladyshop
Czas edycji: 2010-11-05 o 17:04
Stary 2010-11-06, 18:08   #2989
wvwpaulawvw
Przyczajenie

Strasznie mnie ciekawi jak sie robi te dredloki ;p;P heh
wvwpaulawvw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:13   #2990
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wvwpaulawvw Pokaż wiadomość
Strasznie mnie ciekawi jak sie robi te dredloki ;p;P heh
na you tubie sa filmiki
Stary 2010-11-11, 14:11   #2991
whoa
Wtajemniczenie

a co robic żeby warkoczyki tak szybko nie "zjezdzały"? da się jakoś temu procesowi zapobiec?

whoa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 15:24   #2992
urodzona3maja
Rozeznanie

od 3 tygodni mam warkoczyki (moje pierwsze) ale nie ostatnie Pierwsze 3-4dni byly ciezkie bo glowa swedziala... ale po umyciu przestala
teraz moim problemem sa widoczne cebulki :P na czarnym tle wlosow rewelacyjnie to nie wyglada... :S a najgorsze jest to,ze koncowki okolo 1cm "wypadly" ze splotu probuje je traktowac szydelkiem,ale to syzyfowa praca albo niezdarnie to robie,macie jakies pomysly jak temu zaradzic? o obcinaniu wlosow nie ma mowy :P
Stary 2010-11-11, 20:03   #2993
Tleniona
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez whoa Pokaż wiadomość
a co robic żeby warkoczyki tak szybko nie "zjezdzały"? da się jakoś temu procesowi zapobiec?
Hej, żeby warkoczyki nie zjeżdżały trzeba je po prostu mocno i dobrze spleść.
Ja moje pierwsze warkoczyki nosiłam ponad 4 miesiące i ani trochę mi nie zjechały ani się nie zniszczyły - gdybym wtedy chciała to mogłabym je nosić dłużej ale mi się znudziły Pozdrawiam
Tleniona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 21:24   #2994
PoisonCandy
Raczkowanie

GG do PoisonCandy

Cytat:
wiesz co, sama nie wiem co z nimi nie tak... mają ładny splot, są mocno zbite więc pewnie się nie rozplotą.... chyba są po prostu dla mnie za cienkie... wolałabym trochę grubsze..
.
one same chyba ich nie robią, ale może mają kogoś, kto to robi, nie wiem jak to się odbywa, ale zamawiałam u nich.

Dodaję zdjęcia, robione teraz więc niestety przy sztucznym świetle, a może ty wiesz kto byłby zainteresowany ich kupnem?
wiesz co jak dla mnie to one wyglądają dobrze

nie wiedziałam że dziewczyny z afrostylu robią dredki

wystaw je na allegro na pewno się ktoś chętny znajdzie
PoisonCandy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 13:25   #2995
MAJCHE3R
Przyczajenie

warkoczyki

Czesc !! Moze juz taki temat byl ale nei ogarniam tego forum wiec prosze Kochane Panie badzcie dla mnie wyrozumiale aaa pochwale sie ze obchodze dzisiaj 18 urodzinki .. Chcialbym sie dowiedziec ile czasu mozna nosic jednorazowo warkoczyki, a zeby wygladaly dobrze chcialbym jak najdluzej i ile by to kosztowalo i gdzie mozna to zrobic ? najlepiej w okolicach Łodzi ... [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-2.png[/IMG]wstawil bym zdjecie ale nie umiem
MAJCHE3R jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:33   #2996
megustastu
Raczkowanie

Dot.: warkoczyki

to ogarnij, jest temat i ma dużo postów.
stolatki
Stary 2010-11-24, 22:00   #2997
Faficzkowa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez PoisonCandy Pokaż wiadomość
wiesz co jak dla mnie to one wyglądają dobrze

nie wiedziałam że dziewczyny z afrostylu robią dredki

wystaw je na allegro na pewno się ktoś chętny znajdzie
one są bardzo ładnie zrobione o jakości nic złego nie powiem bo są super, ale są za cienkie, chciałam grubsze... no cóż tak to jest jak sie dogaduje przez neta mimo że dziewczyny starały się i szybko zrealizowały zamówienie to nie jestem zadowolona.... ale to nie wina tych dredloków tylko mojego widzi- mi -się :P

raz wystawiłam chętnych brak, ale wystawię je jutro znowu za niską cenę więc jakby któraś z was była zainteresowana to szukajcie na allegro

Stary 2010-11-28, 13:29   #2998
MaPiTa
Przyczajenie

Po 2 miesiącach rozplotłam warkoczyki. Zakupiłam grzebyki ze szpikulcem i razem z mężem wzięliśmy się do roboty- zajęło nam 5 godzin! :O To była masakra, miałam takie kołtuny, że szok. A w kołtunach kurz, pewnie jakieś resztki z szamponów itp. Ciężko było bardzo. Mimo, że przez 2 miesiące byłam super zadowolona to teraz wiem jedno- nigdy więcej warkoczyków Niestety to rozplatanie i rozczesywanie zupełnie mnie zniechęciły. Mnóstwo włosów się wyrwało w trakcie rozczesywania. Włosy są w dobrym stanie- nie zniszczone. Nałożyłam odżywkę i są super. Z jednym wyjątkiem - moich włosów została połowa z tego co miałam. I to nie jest tak, że to takie wrażenie bo przez kilka tygodni było ich mnóstwo czy coś. Ich na prawdę jest połowę mniej. Miałam BARDZO gęste włosy- teraz jest ich w kucyku malutko ale też jak zrobię przedziałek to na głowie widać ogromną różnicę. Włosów jest dużo mniej. Przed warkoczykami miałam ulubioną frotkę, która po zawinięciu na kucyku 2 razy była idealna- dobrze trzymająca kucyk. Teraz tę samą frotkę zawijam 3 razy i to lekko. Dam włosom jakies pół roku na regenarcję i wypróbuję dredloki- mam nadzieję, ze one aż tak włosów mi nie wyrwą. Okazuje się po prostu, ze mam chyba dużo słabsze włosy niż przypuszczałam.
MaPiTa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 13:57   #2999
mokah
Raczkowanie

najlepsza na takie problemy i obawy jest dopinka z warkoczykow ja zrobilam sobie taka z okolo 100 sztuk i nosze z szeroka opaska kazdy mysli ze mam normalnie doczepione warkoczyki a nie dopiete jak mam ochote na warkoczyki to w kazdej chwili zakladam i nie musze znosic bolu jaki przezylam przy zakladaniu warkoczykow chociaz czytam na forum ze niektore robia to bezbolesnie no ja takiego szczescia nie mialam ogolnie bylam zadowolona z warkoczykow bo nic mnie potem nie bolalo itp.. ale bol przy zakladaniu jest okropny i juz dluzej nie wytrzymam tylu godzin siedzenia w jednym miejscu
mokah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 21:03   #3000
rasta_dziewczynka
Przyczajenie

GG do rasta_dziewczynka

ja mam takie pytanko dotyczące warkoczyków dobieranych
ile potrzeba paczek włosów syntetycznych na całą głowę takich dobieranych?

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

a i kiedyś obiecałam, że dodam zdjęcie w warkoczykach, miałam je od połowy sierpnia do połowy października, było fajnie dopóki nie straciłam mnóstwa włosów przy zdejmowaniu, z powodu kołtunów;/ ale mimo wszystko będę robić co jakiś czas sobie, ale raczej na krótszy okres czasu

Edytowane przez rasta_dziewczynka
Czas edycji: 2010-12-05 o 21:09
rasta_dziewczynka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
afrykańskie, cornrowsy, fruzura, rastaloki, styl, syntetyczne, warkocz, warkoczyki, warkoczyki syntetyczne

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości