Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-21, 14:06   #3181
Nina0007
Raczkowanie

Dot.: Warkoczyki-wątek zbiorczy

Wygląda mi to na szybki sposób "wydłużenia" wlosów dla tych bardziej zdesperowanych. Z tego co piszecie, wygląda na to, że to całkiem trwała fryzura Tylko czy w grę wchodzą też bardziej "naturalne" kolory?
Nina0007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:37   #3182
BlackSheWolf
Rozeznanie

jak najbardziej ja mam naturalny, ciemny brąz

BlackSheWolf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 23:20   #3183
owieczkaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nina0007 Pokaż wiadomość
Wygląda mi to na szybki sposób "wydłużenia" wlosów dla tych bardziej zdesperowanych. Z tego co piszecie, wygląda na to, że to całkiem trwała fryzura Tylko czy w grę wchodzą też bardziej "naturalne" kolory?
Jest trwała i na kilka miesięcy mozna sie wyluzować jesli chodzi o włosy - bez mycia codziennie szczególnie latem, układania itd. Najtańsza nie jest ale wykonanie jest pracochłonne - niektórzy robią sobie sami ale to jest hardkor
Co do kolorów ja również wolę te naturalne zarówno w warkoczykach jak i dredkach, chcę się wyróżniać ale nie wyglądać jak choinka czy dziecko emo
Stary 2011-07-23, 11:52   #3184
kanni
Raczkowanie

ja tez mam ciemny braz calosc dwa odcienie , zawsze biore taki kolor jaki aktualnie mam na glowie
Ale nie powiem kolorowe tez mi sie podobajaAle to juz nie na moj wiek
Pozatym to normalne ze wlosy wychodza z warkoczykow te naturalne.
Ja tez mialam boba , ale moim zdaniem im krotsze wlosy sie ma swoje tym mniej widoczne jest to wychodzenie bo wczesniej robilam na dlugich i wychodzily mi tak do polowy warkola teraz juz te wychodzace koncza sie wyzej

Edytowane przez kanni
Czas edycji: 2011-07-23 o 11:55
kanni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 09:04   #3185
aneleczka
Zadomowienie

Dot.: WARKOCZ jak u murzynek :)

te bardzo cienkie wymagaja wielkiej wprawy, takze cwicz i uzywaj kosmetykow, które ukladaja wlosy na nasze 'widzimisie' - to wazne w tych warkoczykach (wiadomo nieestetycznie wygladaja wystajace pojedyncze wloski). nie wkladaj takze zbyt duzo włóczek (niektorzy dodaja je tylko do tego, zeby nadac jakis kolor, a inni zeby zagescic, przedlozyc i wyrownac), bo to bardzo obciaza wlosy - a mycie ich + włóczka to tragedia, wlosy ciezkie
Stary 2011-07-24, 13:20   #3186
SzAnElKa
Zadomowienie

No ale chyba dramatu nie będzie ... ja mam w planie zrobić tylko 2 warkoczyki w poprzek głowy ... no i do nich dowiązać na nić pasmo wlosów :P ciekawe czy to lepsze od metody na mikroringi (taką stosowałam)
Stary 2011-07-24, 18:19   #3187
Reddishh
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez SzAnElKa Pokaż wiadomość
Witam !!!

Czy ma ktoś instrukcję lub sam mi powie jak robi się taki charakterystyczny warkocz jak mają murzynki (przez całą głowę).
Chciałabym sobie zrobić w poprzek i na tym przedłużyć włosy (doszyć taśmę) ale nie mam instrukcji jak to się robi tego warkocza, a w internecie też nie jest za wiele.

Może zna ktoś profesjonalną nazwę tego warkocza?
Dzięki z góry

Nie polecam tej metody. Sama się raz na nią skusiłam i żałuję. Nie dość że jest paskudnie nie chigieniczna to włosy po każdym myciu baaardzo się rozplątują. Ja zdjełam po2 tygodniach bo prawie nic mi nie zostało oprócz splątanych, śmierdzących z przetłuszczenia włosów, których nawet najdokładniejsze mycie nie dało rady umyć.
Wydasz pieniądze w błoto.

Microringi nie są nie wiadomo jak super metodą, ale na pewno nie zdejmiesz ich z konieczności po 3 tygodniach...
Ja zawsze robiłam trochę inną metodą, z pełną taśmą włosów i kilkoma microringami. I taka była najlepsza, nie rozpasemkowywała i dawała naturalny efekt bez całej głowy w metalowych obrączkach.

keratyna mi się bardzo rozpuszczała mimo że bardzo o nią dbałam i wypadało multum włosów, co było obrzydliwe. Oczywiście rozpasemkowywała się. Tak jak i w microringach. A to bardzo widać i od razu wszyscy wiedzą, ze włosy są przedłużane.

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-24 o 18:22
Reddishh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 08:58   #3188
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BlackSheWolf Pokaż wiadomość
hmm to nieciekawie.
a ja mam dopiero 2 tygodnie warkoczyki, a już z każdego powychodziły moje naturalne włosy(chodzi mi tak w połowie warkocza, gdzie kończą sie moje naturalne), w niektórych to nawet tak po 6 cm....

Sądzicie, że to są źle zrobione warkoczyki ? eh... gdzie się podziały nasze specjalistki w sprawach warkoczyków ?
6cm to duzo. widocznie powinny byc mocniej splecione.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Nina0007 Pokaż wiadomość
tak naprawde to wiekszosc dziewczyn robi sobie warkoczyki w naturalnych kolorach, jak najbardziej zblizonych do koloru swoich wlosow
bagladyshop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 20:33   #3189
BlackSheWolf
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bagladyshop Pokaż wiadomość
6cm to duzo. widocznie powinny byc mocniej splecione.
też mi się tak właśnie wydaje ;/

jedyne czego ogarnąć nie mogę, to mycie warkoczyków. Zajmuje mi to sporo czasu i jakoś nieporadnie idzie

BlackSheWolf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 17:20   #3190
SzAnElKa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Nie polecam tej metody. Sama się raz na nią skusiłam i żałuję. Nie dość że jest paskudnie nie chigieniczna to włosy po każdym myciu baaardzo się rozplątują. Ja zdjełam po2 tygodniach bo prawie nic mi nie zostało oprócz splątanych, śmierdzących z przetłuszczenia włosów, których nawet najdokładniejsze mycie nie dało rady umyć.
Wydasz pieniądze w błoto.

Microringi nie są nie wiadomo jak super metodą, ale na pewno nie zdejmiesz ich z konieczności po 3 tygodniach...
Ja zawsze robiłam trochę inną metodą, z pełną taśmą włosów i kilkoma microringami. I taka była najlepsza, nie rozpasemkowywała i dawała naturalny efekt bez całej głowy w metalowych obrączkach.

keratyna mi się bardzo rozpuszczała mimo że bardzo o nią dbałam i wypadało multum włosów, co było obrzydliwe. Oczywiście rozpasemkowywała się. Tak jak i w microringach. A to bardzo widać i od razu wszyscy wiedzą, ze włosy są przedłużane.

A co to za metoda z taśmą i paroma mikroringami?
Stary 2011-07-28, 09:00   #3191
Reddishh
Rozeznanie

Oj kurcze kurcze..teraz każdy będzie mnie o to pytał
Napisze już tutaj na ogólnym.

Bierzemy zwykłą taśmę taką jak clip in (ilość gram włosów zależy tylko od nas i efektu/miejsca jakie chcemy przedłużyć czy zagęścić), odpruwamy spineczki, doszywamy microringi (np na 10cm taśmy ze 4 microringi w równych odstępach) nicią w kolorze włosów.
po doszyciu stroną z microringami przykładamy do włosów (tak są między taśmą a włosami i są ukryte) i postępujemy jak przy pierwotnej tej metodzie, czyli szydełko, przeciągamy pasemko, szczypeczkami zaciskamy microginga i po kolei z każdym tak i gotowe. Trzeba tylko pamiętać aby pierwszym i ostatnim microringiem naciągnąć taśmę, czyli wziąść pasemko włosów 3-4cm dalej niż microring.

Ot taka metoda, ja ją nosiłam bardzo długo, na różnych taśmach i włosach leciutko zagęszczając moje długie włosy, dlatego taśma była ciężka co mi po 3-4 dniach przyzwyczajenia już nie przeszkadzało

Plusy metody:

- nie rozpasemkowywuje się, przez co osiągamy baardzo naturalny efekt nawet przy krótkich włosach

- nie mamy głowy pełnej niewygodnych metalowych obrączek (miałam zagęszczane 2 razy microringami i zawsze mi to przeszkadzało, w tej metodzie zamiast 100 czy 150 małych obrączek mamy może z 40)

- włosów automatycznie jest więcej, bo nie ogranicza nas miejsce na kolejnego ringa

- lepiej się cieniuje, bo jak już wspominałam nie rozpasemkowywuje się, a zostaje piękna tafla włosów

A odemnie - miałam przedłużane włosy metodami (keratyna, microringi, tulejki, na warkoczyki"metoda japońska" i właśnie tą, którą znalazłam sama) i muszę powiedzieć, że od kiedy nią zrobiłam pierwszy raz, to nigdy nie zrobiłam już inną metodą, bo ta miała najwięcej plusów i najbardziej mi odpowiadała.

uf.

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-28 o 09:03
Stary 2011-07-30, 10:36   #3192
cherry l
Zakorzenienie

GG do cherry l

hej,mam pytanie. Czy jeśli mam spory problem z wypadaniem włosów, czy będzie to jakims problemem przy zaplataniu warkoczyków ?
----> *mój postcrossingowy blog* <---

cherry l jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 11:51   #3193
owieczkaa
Zakorzenienie

To zależy ile ogólnie masz tych włosów - jak masz je gęste i jest ich dużo i ogólnie są w dobrej kondycji to nie powinno byc problemów, jeśli masz raczej cienkie a do tego przerzedzone przez wypadanie to nie ryzykowałabym - pomijając fakt że nie będzie to wyglądać ciekawie z powodu dużej ilości widocznej skóry to bałabym się o stan włosów - mi warkoczyki bardzo obciążyły włosy mimo że mam gęste i zdrowe, bolała mnie skóra głowy a miałam ich niewiele, około 160.
Teraz noszę dredloki i nic mnie nie boli więc może spróbuj tego?
Stary 2011-07-30, 11:57   #3194
cherry l
Zakorzenienie

GG do cherry l

dlatego też sie troche boje,a już planuje od 4 lat zrobic warkoczyki i ciagle coś..
i nie umiem w sumie określic czy mam gęste czy raczej nie

dredy nie,nie nigdy : P

Stary 2011-07-30, 12:42   #3195
owieczkaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
dlatego też sie troche boje,a już planuje od 4 lat zrobic warkoczyki i ciagle coś..
i nie umiem w sumie określic czy mam gęste czy raczej nie

dredy nie,nie nigdy : P
Nie dredy a dredloki, to zupełnie co innego - ja na dredy tez bym się nigdy nie zdecydowała, a powiem ci że z mojego własnego doświadczenia mój wygląd w warkoczykach i dredlokach jest podobny, w dredlokach nawet lepszy bo mniej sztuczny, pomijając fakt że warkoczyki po zużyciu obcinasz i wyrzucasz do śmieci, a dredloki rozplatasz i są wielokrotnego użytku

Powiem Ci tak - na tego typu fryzury trzeba się raz odważyć i zrobić. Inaczej będziesz koło tematu chodzić kilka lat i nie będzie dawał ci spokoju. Ja na początek zrobiłabym dredloki bo w sumie są tańsze, możesz zawsze zdjąć i sprzedać jak ci sie nie spodoba. Warkoczyki są droższe i jak ci sie nie spodoba to nawet po jednym dniu możesz mieć ochote żeby rozpleść, a potem jest żal i płacz że 400 zł jak psu w d*.
Stary 2011-07-30, 12:48   #3196
Reddishh
Rozeznanie

Jak bardzo wypadają ci włosy to nic więcej, jak tylko jak je rozplączesz to nie zdziw się, i nie zacznij jak inne laski mówić, że od tej metody zaczeły ci bardziej włosy wypadać bo one się tam nagromadzą, to nie są pojedyńcze pasemka że możesz je "zgubić".

W ogóle dzięki że ktoś mi podziękował za napisanie wręcz referatu o tej metodzie, bo wcale nie musiałam i mało tego opisałam to dokładnie, następnym razem tego po prostu nie zrobie.
Stary 2011-07-30, 13:14   #3197
cherry l
Zakorzenienie

GG do cherry l

to ja wiem i juz wszystkim tłumacze,że włosy nie wypadaja od warkoczyków,tylko nie mają jak wypadać :P

Stary 2011-07-30, 13:53   #3198
owieczkaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Jak bardzo wypadają ci włosy to nic więcej, jak tylko jak je rozplączesz to nie zdziw się, i nie zacznij jak inne laski mówić, że od tej metody zaczeły ci bardziej włosy wypadać bo one się tam nagromadzą, to nie są pojedyńcze pasemka że możesz je "zgubić".

W ogóle dzięki że ktoś mi podziękował za napisanie wręcz referatu o tej metodzie, bo wcale nie musiałam i mało tego opisałam to dokładnie, następnym razem tego po prostu nie zrobie.
Ja się nie udzielałam w tamtym wątku który był przeniesiony i za bardzo nie wiem w ogóle o co kaman.

A poza tym to chyba na forum pisze się w celu udostępnienia ogólnej informacji dla rzeszy teraźniejszych i przyszłych przeglądających forum a nie po to, żeby składać komuś dzięki, ale to tylko moja opinia.
Stary 2011-07-30, 14:48   #3199
Reddishh
Rozeznanie

Skoro ktoś pisze abym to powiedziała to kultura wymaga podziękowania, nawet sympatycznego. Po prostu przykro mi.
Stary 2011-08-02, 20:51   #3200
Aliseja
Rozeznanie

Hej dziewczyny mam problem nie znam sie na tym i nie chce sie dac naiwnie nabrac. Wiec moja znajoma powiedziala ze robi te warkoczyki i cena od 300-500 za zrobienie, a w saloanch podobno cena 1500 zł!!.Isc do niej na zrobienie za te 300 zł?;/
Stary 2011-08-02, 23:45   #3201
Reddishh
Rozeznanie

Chyba 10 lat temu na keratyne 1500

Mnie fryzjerka założyła to za 150-200zl nie pamiętam już teraz, miałam kilka, chyba z 4-6 warkoczy średnich. Podejrzewam że w salonach będzie się to wachało do max 300zl.

Ale 1500 to gruba przesada i podejrzewam że koleżanka chce sobie po prostu fałszywie zarobić.

Na Twoim miejscu pochodziłabym po fryzjerach i popytała ile biorą za to, jeżeli (o zgrozo tak się da?) będą brać więcej niż Twoja koleżanka, czyli 300zl to wtedy idz do niej, jeżeli faktycznie potrafi to robić i nie spartoli.

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-08-02 o 23:48
Stary 2011-08-03, 12:33   #3202
owieczkaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aliseja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam problem nie znam sie na tym i nie chce sie dac naiwnie nabrac. Wiec moja znajoma powiedziala ze robi te warkoczyki i cena od 300-500 za zrobienie, a w saloanch podobno cena 1500 zł!!.Isc do niej na zrobienie za te 300 zł?;/
W salonach zawsze śpiewają taką cenę jak za bardzo nie wiedzą co mają robić :/ Zresztą lepiej iść do doświadczonej braidsmakerki niż do jakiejś fryzjery która tylko spartoli. 300 zł to średnio niska cena za warkoczyki.
Stary 2011-08-03, 14:16   #3203
Reddishh
Rozeznanie

Wybacz ale ja byłam pytać się w 6 salonach fryzjerskich kiedy byłam to robić i żaden nie brał za to więcej niż 300zl, a byłam w różnych, od całkiem taniuśkich do takich na prawdę drogich aby porównać cenę i wybrać najkorzystniejszą. I nie tylko w gliwicach, byłam też w zabrzu i w katowicach kiedy to byłam tam przelotem, więc nie chce mi się wierzyć, że za zaplecenie warkoczyka i pomachaniu igłą ktoś może chceć więcej, bo 300zl to i tak za dużo.

A jeżeli mówisz że jakiś salon bierze za to więcej, to chyba na głowę upadli, dlatego sama sobie w domu zaczełam doczepiać włosy, i nie jest to takie trudne, obojętnie na jaką metodę, a płaci się jedynie za materiał,który w porównaniu z usługą jest tani jak barszcz.
Mało tego sama mogłam sobie tak doczepić jak i gdzie chciałam, bez słuchania fryzjerki że to że tamto, i jakoś nic mi się nigdy nie działo, a włosy zawsze cud, miód i orzeszki.

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-08-03 o 14:19
Stary 2011-08-03, 16:47   #3204
Aliseja
Rozeznanie

Kurcze bardzo mi sie podobaja te warkoczyki ale wydaje mi sie ze mi nie pasują a tak bardzo bym chciala sobie zrobic ;(
Stary 2011-08-03, 17:01   #3205
PoisonCandy
Raczkowanie

GG do PoisonCandy

Cytat:
Napisane przez Aliseja Pokaż wiadomość
za robione w domu warkoczyków taka jest standardowo cena (te 1500 zł w salonach to tak naprawdę koszt salonu itp)
PoisonCandy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 20:25   #3206
Aliseja
Rozeznanie

Dziewczyny a jak ja mam grzywke ale chce warkoczyki bez grzywki to da się tak?
Stary 2011-08-03, 20:26   #3207
Reddishh
Rozeznanie

Jasne że sie da, po prostu mówisz że bez grzywki tu i tu i tyle, jedne sobie robią z grzywką drugie bez.
Stary 2011-08-03, 20:45   #3208
Aliseja
Rozeznanie

Ale hmm ta grzywke one normalnie zaplotą i przedłużą?
Stary 2011-08-03, 20:47   #3209
Reddishh
Rozeznanie

No tak jak normalnie, fryzjerki niestety pewnie nie będą do tego przychylne i musisz też uważać żeby nie zrobił Ci się"garbek" i żeby nie było tego widać, ciężka sprawa jest z grzywkami i nie u każdego w miarę dobrze to wygląda.

Trzeba też strasznie uważać żeby nie rozwalić tego etc. ja na Twoim miejscu jeżeli już chcesz pojechała tylko troszkę za linie ucha ale wyżej jak grzywka, bo potem możesz mieć trudności z tym.

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-08-03 o 20:48
Stary 2011-08-03, 20:49   #3210
Aliseja
Rozeznanie

Kurde mam straszny dylemat bo starsznie podobaja mi sie te warkoczyki ,ale wiele osob mi mowi że mi nie beda pasować ;(

Tagi
afrykańskie, cornrowsy, fruzura, rastaloki, styl, syntetyczne, warkocz, warkoczyki, warkoczyki syntetyczne

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości