Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-16, 13:26   #1981
PoisonCandy
Raczkowanie

GG do PoisonCandy
Dot.: ........Warkoczyki....... ..

zdecydowanie tak to sie robi sama czasami dredki kręcę w ten sposób, tylko że ja to robię zanim na głowę włożę tak więc lepiej ostrożnie żeby sie nie poparzyć
PoisonCandy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:03   #1982
SunShineDoll
Rozeznanie

Tak się zastanawiam, czy któraś z Was była może na kursie lub szkoleniu z zakresu robienia warkoczyków? Mnie od jakiegoś czasu korci żeby własnie taki kurs zrobić, bo wydaje mi się ( i tylko może wydawać ), że można się tam jakiś ciekawych rzeczy nauczyć np. własnie jakiegoś innego sposobu na kręcenie warkoczyków. Obawiam się tylko jednego, że przez te lata które robię warkoczyki nie nauczą mnie niczego nowego, co do tej pory umiem.
Więc ponawiam moje pytanie jakieś refleksje odnośnie kursów- szkoleń z zakresu warkoczyków?
SunShineDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:18   #1983
PoisonCandy
Raczkowanie

GG do PoisonCandy

sama na żadnym kursie nie byłam ale coś mi sie wydaje że te 1000 zł wydane na kurs (a szczególnie jak ktoś robi warkoczyki) to strata pieniędzy. Na pewno dla kogoś kto całkowicie nie kuma tematu mogło to by dobre. Ale co można sie nowego nauczyć?
no ok w zasadzie poczekam na opinie kogoś kto taki kurs posiada
Stary 2009-09-16, 18:00   #1984
Unforeseen Future
Raczkowanie

Dziewczyny, umiecie może zrobić takie dwa koczki z warkoczyków po bokach głowy? Niesamowicie mi się to podoba, a niestety sama nie mam sposobu żeby warkoczyki spiąć tak żeby się trzymały .___.
Lecz życie jest wspaniałe - kolory czarno-białe

My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko.
Unforeseen Future jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:30   #1985
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SunShineDoll Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, czy któraś z Was była może na kursie lub szkoleniu z zakresu robienia warkoczyków? Mnie od jakiegoś czasu korci żeby własnie taki kurs zrobić, bo wydaje mi się ( i tylko może wydawać ), że można się tam jakiś ciekawych rzeczy nauczyć np. własnie jakiegoś innego sposobu na kręcenie warkoczyków. Obawiam się tylko jednego, że przez te lata które robię warkoczyki nie nauczą mnie niczego nowego, co do tej pory umiem.
Więc ponawiam moje pytanie jakieś refleksje odnośnie kursów- szkoleń z zakresu warkoczyków?
ja to nawet takie szkolenia prowadzilam w jednym z warszawskich salonow
nie polecam-pokaza ci jak robic warkocze a i tak przeciez chodzi glownie oto zeby robic to szybko

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Unforeseen Future Pokaż wiadomość
Dziewczyny, umiecie może zrobić takie dwa koczki z warkoczyków po bokach głowy? Niesamowicie mi się to podoba, a niestety sama nie mam sposobu żeby warkoczyki spiąć tak żeby się trzymały .___.
tak jak zwyklego koka-mozna najpierw zrobic kucyki i okrecic reszte wlosow wokol kucykow. podstawa to dobre gumki,ktore to wszystko utrzymaja
bagladyshop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:35   #1986
SunShineDoll
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez PoisonCandy Pokaż wiadomość
sama na żadnym kursie nie byłam ale coś mi sie wydaje że te 1000 zł wydane na kurs (a szczególnie jak ktoś robi warkoczyki) to strata pieniędzy. Na pewno dla kogoś kto całkowicie nie kuma tematu mogło to by dobre. Ale co można sie nowego nauczyć?
no ok w zasadzie poczekam na opinie kogoś kto taki kurs posiada

Własnie ciekawi mnie, co nowego moglabym się dowiedziec na takim kursie, w końcu kurs wydaje się być profesjonalną wiedzą. Nurtuje mnie to, bo nigdy nie miałam okazji rozmawiać z kimś po takim kursie.

Dopuki ktoś robi w swoim zaciszu domowym i stanowi to tylko dorobek, klienci raczej nie wymagają żadnych certyfikatów czy kursów... pracodawca patrzy na to inaczej.
Stary 2009-09-16, 18:59   #1987
miss venflon
Zakorzenienie

ja mam pytanie do dziewczyn robiących samodzielnie locksy-odpowiedz moze być na pw coby tajemnic nie zdradzać-ja pracuje na mermaidach -niestety jedyna firma majaca w polsce ta marke nie ma pelnej kolorystyki dostepnej od dluzszego czasu-czy moglybyscie mi zdradzic na jakich innych firmach pracujecie?albo kto jeszcze handluje mermaidami w polsce ?nie chcialabym zaliczyc wpadki -bo juz mi sie zdarzylo ze wlos sie nie poddawal (tak jak np.soft& silky mermaida wlasniez)
Stary 2009-09-17, 09:10   #1988
SunShineDoll
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
ja mam pytanie do dziewczyn robiących samodzielnie locksy-odpowiedz moze być na pw coby tajemnic nie zdradzać-ja pracuje na mermaidach -niestety jedyna firma majaca w polsce ta marke nie ma pelnej kolorystyki dostepnej od dluzszego czasu-czy moglybyscie mi zdradzic na jakich innych firmach pracujecie?albo kto jeszcze handluje mermaidami w polsce ?nie chcialabym zaliczyc wpadki -bo juz mi sie zdarzylo ze wlos sie nie poddawal (tak jak np.soft& silky mermaida wlasniez)

Mam ten sam problem, wpadek zaliczyłam z 4, w poszukiwaniu dobrych włosów i żadne inne mi nie odpowiadają. Od dobrego roku nie mają pełnej palety i na pytanie keidy bedzie tez nie potrafią konkretnie odpowiedzieć :/
Stary 2009-09-17, 22:40   #1989
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Własnie ciekawi mnie, co nowego moglabym się dowiedziec na takim kursie, w końcu kurs wydaje się być profesjonalną wiedzą. Nurtuje mnie to, bo nigdy nie miałam okazji rozmawiać z kimś po takim kursie.

Dopuki ktoś robi w swoim zaciszu domowym i stanowi to tylko dorobek, klienci raczej nie wymagają żadnych certyfikatów czy kursów... pracodawca patrzy na to inaczej.
bez przesady-ja dostalam prace w salonie ,bo robilam warkoczyki i nikt mnie o zadne kursy nie pytal.ale ogolnie nie polecam nikomu pracy wtakiej formie. wole miec wlasna działalność .
Stary 2009-09-18, 13:45   #1990
SunShineDoll
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bagladyshop Pokaż wiadomość
bez przesady-ja dostalam prace w salonie ,bo robilam warkoczyki i nikt mnie o zadne kursy nie pytal.ale ogolnie nie polecam nikomu pracy wtakiej formie. wole miec wlasna działalność .

to żadna przesada, bo nie chodzi mi o pracę w salonie. Ja uczę w szkole fryzjerskiej i zatrudnia mnie oświata, a tu liczą się tylko dyplomy i certyfikaty, więc jeśli chcę prowadzić lekcje z fryzur alternatywnych muszę mieć skończony kurs z tego zakresu, na "ładne oczy" nikt mi takiej zgody nie da.
Stary 2009-09-18, 14:41   #1991
suun
Raczkowanie

jutro zdejmuję warkoczyki. Powiedzcie mi jak to zrobić krok po kroku?
Stary 2009-09-18, 21:40   #1992
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
to żadna przesada, bo nie chodzi mi o pracę w salonie. Ja uczę w szkole fryzjerskiej i zatrudnia mnie oświata, a tu liczą się tylko dyplomy i certyfikaty, więc jeśli chcę prowadzić lekcje z fryzur alternatywnych muszę mieć skończony kurs z tego zakresu, na "ładne oczy" nikt mi takiej zgody nie da.
ale pisalas o pracy wsalonie, a nie o prowadzeniu kursu. nie wiem czy samo skonczenie kursu upowaznia do prowadzenia takich kursów.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez suun Pokaż wiadomość
jutro zdejmuję warkoczyki. Powiedzcie mi jak to zrobić krok po kroku?
obetnij kazdy warkoczyk tam gdzie koncza sie twoje wlosy i rozplec.potem rozczesz na sucho kazdy odrost. jak dbalas w trakcie noszenia zeby sie odrost nie skołtunil-czyli uzywalas odzywki w sprayu, to nie bedzie problemu z roczesaniem,j esli nie to zarezerwuj sobie duuuzo czasu.
Stary 2009-09-20, 00:17   #1993
suun
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bagladyshop Pokaż wiadomość
ale pisalas o pracy wsalonie, a nie o prowadzeniu kursu. nie wiem czy samo skonczenie kursu upowaznia do prowadzenia takich kursów.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

obetnij kazdy warkoczyk tam gdzie koncza sie twoje wlosy i rozplec.potem rozczesz na sucho kazdy odrost. jak dbalas w trakcie noszenia zeby sie odrost nie skołtunil-czyli uzywalas odzywki w sprayu, to nie bedzie problemu z roczesaniem,j esli nie to zarezerwuj sobie duuuzo czasu.
nie zdążyłam przeczytać, ale i tak dokładnie tak zrobiłam
jeej i czuję się dziwnie bez warkoczy. jak myłam włosy to po prostu myslałam, że połowy nie mam, ale to tylko złudzenie chyba

wszystko jest jak dawniej
Stary 2009-09-20, 10:09   #1994
RaveGirl xD
Przyczajenie

Hej dziewczyny Jestem tutaj nowa i wlasnie zastanawiam sie nad zrobieniem warkoczykow,u nas w miescie mowia ze to juz wyszlo z mody itp i nie wiem co o tym sadzic,nigdy nie mialam warkoczy a bardzo mi sie podobaja!
Pozdrawiam
RaveGirl xD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 13:36   #1995
cranberi
Raczkowanie

GG do cranberi

a skąd jestes?:P btw, moim zdaniem warkoczyki, tak jak dready, nie są zależne od mody. oczywiscie na przykladzie mody na you can dance mase lasek robilo sobie warkole, ale mi warkoczyki podobają sie niezaleznie od mod y itp
cranberi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 21:15   #1996
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez RaveGirl xD Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Jestem tutaj nowa i wlasnie zastanawiam sie nad zrobieniem warkoczykow,u nas w miescie mowia ze to juz wyszlo z mody itp i nie wiem co o tym sadzic,nigdy nie mialam warkoczy a bardzo mi sie podobaja!
Pozdrawiam
moda na warkoczyki byla dawno temu. jak ci sie podobaja to rob.
Stary 2009-09-20, 22:21   #1997
cherry l
Zakorzenienie

GG do cherry l

ja sie nadal waham czy robic czy nie
nie wiem czy warkoczyki będą pasowac do mojego 'stylu ubierania' ,że tak sie wyraże.
----> *mój postcrossingowy blog* <---

cherry l jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 13:17   #1998
schuld
Przyczajenie

w tamtym tygodniu koleżanka robiła mi warkoczyki. jest profesjonalistką, więc wszystko powinno być ok, ale mam jeden problem... strasznie wychodzą mi z nich naturalne włosy, i to nie tylko centymetr końcówek, ale w sumie na całej długości gdzie warkoczyk łączy się z moimi włosami... boję się że przez to zupełnie się rozplączą i będę musiała je zdjąć. macie jakąś radę?
schuld jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 19:24   #1999
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez schuld Pokaż wiadomość
w tamtym tygodniu koleżanka robiła mi warkoczyki. jest profesjonalistką, więc wszystko powinno być ok, ale mam jeden problem... strasznie wychodzą mi z nich naturalne włosy, i to nie tylko centymetr końcówek, ale w sumie na całej długości gdzie warkoczyk łączy się z moimi włosami... boję się że przez to zupełnie się rozplączą i będę musiała je zdjąć. macie jakąś radę?
moze to kwestia tego,ze masz wycieniowane wlosy?
Stary 2009-09-22, 10:59   #2000
SunShineDoll
Rozeznanie

Cytat:

Moja rada to szydełko i wplatasz te wlosy do warkoczyka, dziwne, że wiecej niz centymetr, widocznie splot nie był zbyt mocny i po rozluźnieniu się warkoczyka włosy powychodziły, gdzieś w poprzednich postacvh jest mowa o takich wystających "pędzelkach". Ale bardziej w kierunku jak robić, zeby nie powstały, teraz to tylko szydełko pozostaje, co więcej nie jest to trwałe, trzeba co jakiś czas szydełkować, bo jeśli warkoczyk nie jest zbity nie ma jak trzymać tych włosów
Stary 2009-09-22, 16:22   #2001
Bateryyjka
Przyczajenie

Cytat:
widocznie nie jest żadną PROFESJONALISTKĄ, bo jak by umiała dobrze zrobić, to by tak pościskała warkoczyki, że nic by ci nie wyłaziło na całej długości, tylko trochę końcówki które i tak się obcina. Ja mam bardzo wycieniowane włosy, mimo to nic mi nie wyłazi. Myślę że długo ich nie ponosisz w takim wypadku, bo umyjesz kilka razy i będziesz miała afro a nie warkocze, znam kilka takich przypadków, bo sobie chciały tanio zrobić u pseudo-profesjonalistki
Bateryyjka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:40   #2002
JaxXx
Przyczajenie

Witam was wszystkie niedawno z kolezankami zrobilysmy sobie warkoczyki ) brazowy dominujacy i kazda po dwa kolorki swietne, swietne i jeszcze raz swietne!! ale niestety mialysmy je tylko 3tygodnie;((, bo sie szybko zaczely odsuwac od glowy i mialysmy pourywane wlosy..teraz musze sie zajac odzywianiem ich, bo mi sie strasznie przerzedzily, ale nie zaluje!! i zamierzam jeszcze sobie zrobic tylko, ze napiszccie mi jaki macie sposob na zaplatanie prosze!! bo ten nasz jest widocznie jakeis nieskuteczny
JaxXx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 16:48   #2003
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez JaxXx Pokaż wiadomość
Witam was wszystkie niedawno z kolezankami zrobilysmy sobie warkoczyki ) brazowy dominujacy i kazda po dwa kolorki swietne, swietne i jeszcze raz swietne!! ale niestety mialysmy je tylko 3tygodnie;((, bo sie szybko zaczely odsuwac od glowy i mialysmy pourywane wlosy..teraz musze sie zajac odzywianiem ich, bo mi sie strasznie przerzedzily, ale nie zaluje!! i zamierzam jeszcze sobie zrobic tylko, ze napiszccie mi jaki macie sposob na zaplatanie prosze!! bo ten nasz jest widocznie jakeis nieskuteczny
to jest wlasnie dowod na to,ze robienie warkoczyków to wcale nie jest taka prosta sprawa

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Bateryyjka Pokaż wiadomość
widocznie nie jest żadną PROFESJONALISTKĄ, bo jak by umiała dobrze zrobić, to by tak pościskała warkoczyki, że nic by ci nie wyłaziło na całej długości, tylko trochę końcówki które i tak się obcina. Ja mam bardzo wycieniowane włosy, mimo to nic mi nie wyłazi. Myślę że długo ich nie ponosisz w takim wypadku, bo umyjesz kilka razy i będziesz miała afro a nie warkocze, znam kilka takich przypadków, bo sobie chciały tanio zrobić u pseudo-profesjonalistki
afro to chyba za duzo powiedziane
a co do koncowek to lepiej ich nie ruszac.
Stary 2009-09-25, 18:17   #2004
Luiza432
Przyczajenie

Pewnie nie pamiętacie, ale jakiś czas temu pytałam się czy wiecie coś o salonie Avangarda w Legionowie, zwłaszcza o tym jak wyglądają warkoczyki tam zrobione. Nikt nie wiedział, ale i tak zaryzykowałam.
Siedziałam 11h, a oto efekt. Ja jestem zadowolona, na głowie mam razem 218 cienkich warkoczyków, w kolorze brązu i czerwieni. Nie miałam czasu na robienie zdjęć może później wkleję więcej.
Luiza432 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 07:47   #2005
SunShineDoll
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Luiza432 Pokaż wiadomość
Pewnie nie pamiętacie, ale jakiś czas temu pytałam się czy wiecie coś o salonie Avangarda w Legionowie, zwłaszcza o tym jak wyglądają warkoczyki tam zrobione. Nikt nie wiedział, ale i tak zaryzykowałam.
Siedziałam 11h, a oto efekt. Ja jestem zadowolona, na głowie mam razem 218 cienkich warkoczyków, w kolorze brązu i czerwieni. Nie miałam czasu na robienie zdjęć może później wkleję więcej.

Bardzo fajne warkoczyki, dobrze, że zaryzykowałaś
Stary 2009-09-26, 11:15   #2006
JaxXx
Przyczajenie

Bardzo fajne te twoje warkoczyki Luiza) ja mialam w sumie 183 tez w sumie dosyc cienkie) i zabraklo mi wlosow z tych 6 paczek i musialam kolezankom podbierac;DD mi sie moje tez strasznie podobaly, ale nastepnym razem chcialabym miec dluzej dlatego sie jeszcze raz was pytam jaki masz sposob splotu )?
JaxXx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 11:58   #2007
AgataBuczek
Przyczajenie

Witam, witam.
Przez pół życia miałam długie włosy, ostatnio pod wpływem impulsu ciachłam je na krótkie, średnio się z tym czuje. Pomyślałam, że miłą alternatywą byłyby warkoczyki.

Kwestia leży w tym, że wiem, że takie cudeńka pięknie wyglądają przy szczuplutkich twarzyczkach.
Moja twarz jest dość pyzata, robią mi się spore 'pucki' jak się śmieję. . .generalnie ma dość okrągły kształt.
Dorzucam zdjęcie, chciałabym poznać Waszą opinię i poradzić się, czy warto ryzykować i jak Wam się to widzi...
Dziewczyny które zajmują się tym profesjonalnie pewnie nie jedną taką 'klientkę' zaplatały, dlatego może mogłyby mi rzucić dobrą radą.

Z góry serdecznie dziękuję
Stary 2009-09-26, 16:39   #2008
SunShineDoll
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AgataBuczek Pokaż wiadomość
Witam, witam.
Przez pół życia miałam długie włosy, ostatnio pod wpływem impulsu ciachłam je na krótkie, średnio się z tym czuje. Pomyślałam, że miłą alternatywą byłyby warkoczyki.

Kwestia leży w tym, że wiem, że takie cudeńka pięknie wyglądają przy szczuplutkich twarzyczkach.
Moja twarz jest dość pyzata, robią mi się spore 'pucki' jak się śmieję. . .generalnie ma dość okrągły kształt.
Dorzucam zdjęcie, chciałabym poznać Waszą opinię i poradzić się, czy warto ryzykować i jak Wam się to widzi...
Dziewczyny które zajmują się tym profesjonalnie pewnie nie jedną taką 'klientkę' zaplatały, dlatego może mogłyby mi rzucić dobrą radą.

Z góry serdecznie dziękuję

Czesc, ja zawsze radze swoim klientką sprawdzić w ten sposób (czy beda im warkoczyki pasowały) mianowicie bierzesz wszystkie włosy, mogą być mokre i zaczesujesz do tyłu, i jak się sobie podobasz z wyeksponowaną buźką ? Ponieważ dużo osób przed zapleceniem ma róznego rodzaju fryzury opadające na twarz, pazurki itp. zaplecenie zarkoczykówm powoduje, że tak czy siak będziesz miała odkrytą twarz, nie zależnie od tego, czy bedziesz je nosiła z przedziałkiem czy też gładko zaczesane do tyłu. Możesz też założyć sobie chustę lub opaskę i zobaczyć jak się buzia eksponuje. Jeśli nie zdecydujesz się na warkoczyki radziłabym ci pójść do fryzjera jakiegoś dobrego i wycieniować włosy - w sensie zejść z objętości - to nie odnośnie tematu, takie moje zboczenie zawodowe
Stary 2009-09-26, 19:26   #2009
PoisonCandy
Raczkowanie

GG do PoisonCandy

mi sie wydaje że przy takiej ładnej buzi w warkoczykach będziesz dobrze wyglądać
Stary 2009-09-26, 19:38   #2010
karoollka93
Raczkowanie

to znowu ja.. za miesiac czekaja mnie warkoczyki i mama do wyboru cienkie albo o standardowej grubosci jakie wybrac czy oplaca mi esie dopłacac 50 zł do cienkich czyy to jest lepszy efekt??

mój koralikowy wątek
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=420221
karoollka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
afrykańskie, cornrowsy, fruzura, rastaloki, styl, syntetyczne, warkocz, warkoczyki, warkoczyki syntetyczne

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości