Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-08, 12:05   #2641
grey_walker
Raczkowanie

GG do grey_walker
Dot.: ........Warkoczyki....... ..

Nie mge sie zgodzic,ze cena jest adekwatna do ilosci warkoczy. Teraz robie za 200 do lopatek i wcale nie bede robila ich 5 na krzyz tylko tak jak zawsze. Zawsze sie staram,zeby warkoczy bylo duzo,ale ne przesadnie. Jesli ktos robi pierwszy raz,to moze faktyczni ,chcoiaz za pierwszym razem zrobilam ponad 180 warkoczy i siostr abyla mega zadowolona z nich. Wiec to juz raczej zalezy od predyspozycji kazdego czlowieka.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

i jeszcze do tego,ze podraznienei nie jest normlane. U mnie zawsze jest. Nie wazne czy to dredy czy warkoczyki,grube,cienkie czy jeszcze inne. To tez raczej kwestia skory glowy.
grey_walker jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 20:19   #2642
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez grey_walker Pokaż wiadomość
Nie mge sie zgodzic,ze cena jest adekwatna do ilosci warkoczy. Teraz robie za 200 do lopatek i wcale nie bede robila ich 5 na krzyz tylko tak jak zawsze. Zawsze sie staram,zeby warkoczy bylo duzo,ale ne przesadnie. Jesli ktos robi pierwszy raz,to moze faktyczni ,chcoiaz za pierwszym razem zrobilam ponad 180 warkoczy i siostr abyla mega zadowolona z nich. Wiec to juz raczej zalezy od predyspozycji kazdego czlowieka.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

i jeszcze do tego,ze podraznienei nie jest normlane. U mnie zawsze jest. Nie wazne czy to dredy czy warkoczyki,grube,cienkie czy jeszcze inne. To tez raczej kwestia skory glowy.
ja uwazam, ze cena jest jednak zwykle adekwatna. ja tez zawsze sie staram czy robie kolezance za darmo czy stalej klientce za nizsza cene czy normalnie. ale zdrugiej strony ty chyba nie masz na koncie zbyt wielu zaplecionych głow, wiec obnizka ceny to dobry pomysl
bagladyshop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 11:16   #2643
grey_walker
Raczkowanie

GG do grey_walker

bafrdzo duzo robilam sobie i pojedynczych. TRzymac sie trzymaly dobrze nikt narazie nie narzekal wiec to znak,ze robie to dobrze. A i nie zaplatam straszne dlugo,bo zajmuje mi to 7-8h, wiec calkiem nizle,moim zdaniem
Stary 2010-06-10, 20:16   #2644
Unforeseen Future
Raczkowanie

Jeżeli to nie jest przez osoby zaplatające owiane jakąś "tajemnicą zawodową" (bo jak mi wiadomo prócz zaplatania niektóre także rozplatają warkocze), to macie może jakieś sposoby na rozczesanie (w miare delikatne - nie chce być łysa T.T) kołtunów/dredów przy splotach zaraz po ściągnięciu warkoczy?

Zrobiło mi się to pierwszy raz i nie wiem jak się z tym uporać.
Lecz życie jest wspaniałe - kolory czarno-białe

My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko.
Unforeseen Future jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 20:20   #2645
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Unforeseen Future Pokaż wiadomość
Jeżeli to nie jest przez osoby zaplatające owiane jakąś "tajemnicą zawodową" (bo jak mi wiadomo prócz zaplatania niektóre także rozplatają warkocze), to macie może jakieś sposoby na rozczesanie (w miare delikatne - nie chce być łysa T.T) kołtunów/dredów przy splotach zaraz po ściągnięciu warkoczy?

Zrobiło mi się to pierwszy raz i nie wiem jak się z tym uporać.
rozczesuj kazdy z osobna. najlepszy jest grzebien ze szpikulcem. ja zwykle najpierw delikatnie rozdzielam ten koltunik na dwie czesci szpikulcem i rozczesuje. ana przyslosc polecam uzywanie odzywki
Stary 2010-06-10, 20:28   #2646
Unforeseen Future
Raczkowanie

W życiu bym nie pomyślała, że to od odżywki jest zależne - ale skoro tak, to najwyższa pora zacząć jej używać.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam n.n
Aha. W takim wypadku rozczesywać na sucho czy lepiej zmoczyć włosy?

Stary 2010-06-10, 22:46   #2647
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Unforeseen Future Pokaż wiadomość
W życiu bym nie pomyślała, że to od odżywki jest zależne - ale skoro tak, to najwyższa pora zacząć jej używać.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam n.n
Aha. W takim wypadku rozczesywać na sucho czy lepiej zmoczyć włosy?
ja jestem zwolenniczka rozczesywania na sucho-warkoczyk po warkoczyku. ale wiem, ze sa tez tacy co i na mokro rozczesuja po nalozeniu duzej ilosci odzywki , ale nie sprawdzilam, wiec nie polecam. ajak w trakcie noszenia psikasz wlosy odżywka to sie nie robia kołtuny na odrostach
Stary 2010-06-11, 09:11   #2648
Lilavatii
Przyczajenie

hey hey

Ja tez rozczesywałam na sucho,nie zaplatam i jestem laikiem w kwestii zaplatania ale rozczesanie na sobie przeżyłam :p ,polecam jak bagladyshop sposób na sucho,jeden warkoczyk po drugim rozczesywac,dokladnie i powoli a pozniej dluuugie mycie z odzywką,ja używałam szamponu Dove kremowego i do tego kremowa odzywka .Absolutnie po rozczesaniu nie byłam łysa a włosy bardzo fajnie wyglądały po Dove
Lilavatii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 10:59   #2649
aurute
Przyczajenie

Exclamation Dot.: ........Warkoczyki....... ..

a jak pielegnowac te warkoczyki
chodzi mi o to jak je myc, zeby sie nie zniszczyly itp.
aurute jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 21:50   #2650
jula71
Przyczajenie

Witam,
jestem tu nowa. Mam zamiar zrobić sobie warkoczyki za 2 tyg. Umówiona jestem na wizytę już. i tu proszę o radę. Podaje stronę Pani która mi te warkocze będzie mi zaplatać. Jak myślicie po galerii czy dobrze (bo nie wiem jak to inaczej określić) wykonuje swój fach.
http://www.przedluzanie-elblag.za.pl/galeria.html
Pozdrawiam
jula71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 22:15   #2651
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jula71 Pokaż wiadomość
Witam,
jestem tu nowa. Mam zamiar zrobić sobie warkoczyki za 2 tyg. Umówiona jestem na wizytę już. i tu proszę o radę. Podaje stronę Pani która mi te warkocze będzie mi zaplatać. Jak myślicie po galerii czy dobrze (bo nie wiem jak to inaczej określić) wykonuje swój fach.
http://www.przedluzanie-elblag.za.pl/galeria.html
Pozdrawiam
dziewczyna tam pisze, ze robi od 150 do 240 warkoczy, ale cos tego nie widac na zdjeciach
Stary 2010-06-17, 08:12   #2652
kanni
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bagladyshop Pokaż wiadomość
dziewczyna tam pisze, ze robi od 150 do 240 warkoczy, ale cos tego nie widac na zdjeciach
dokladnie tez tego nie widze a wrecz przeciwnie jest tam gdzies do 130 warkoczy moim zdaniem,ale ogolnie ladnie zrobione tylko napewno niema ich tam az tylu
kanni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 09:53   #2653
jula71
Przyczajenie

oj, z moimi włosami na pewno powinno jej wyjść, mam ich bardzo dużo
nawet jak miałam robiony balayage to zawsze moja fryzjerka zarzeka że jest ich pełno i dużo roboty z nimi
jula71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 16:05   #2654
90agnieszka90
Zakorzenienie

GG do 90agnieszka90

Ja marzę o takich warkoczykach Tylko przeraża mnie ich cena+ do tego ból skóry głowy i straszna łamliwość włosów,gdy się zdecyduje je rozplątać,dlatego chęć miesza się z obawami

90agnieszka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 16:54   #2655
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jula71 Pokaż wiadomość
oj, z moimi włosami na pewno powinno jej wyjść, mam ich bardzo dużo
nawet jak miałam robiony balayage to zawsze moja fryzjerka zarzeka że jest ich pełno i dużo roboty z nimi
nawet jak masz duzo wlosow to 'artystka'moze zrobic na nich 80warkoczykow. lepiej odrazu zaznacz, ze chcesz duzo warkoczykow
Stary 2010-06-18, 07:39   #2656
czarnasia
Przyczajenie

tez mysle o warkoczykach syntetycznych, a ile paczek wlosów musze zakupic jesli chce dlugość do pasa?
i myslicie ze przezyje jesli o zaplecenie poprosze moja psiapsiółke ktora do tej pory robila mi tylko z moich naturalnych?
Stary 2010-06-18, 09:28   #2657
kanni
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez czarnasia Pokaż wiadomość
tez mysle o warkoczykach syntetycznych, a ile paczek wlosów musze zakupic jesli chce dlugość do pasa?
i myslicie ze przezyje jesli o zaplecenie poprosze moja psiapsiółke ktora do tej pory robila mi tylko z moich naturalnych?
Przezyc przezyjesz ale czy bedziesz zadowolona z efektu??Tego ci zadna z nas nie zagwarantuje.A czy kolezanka wie jak sie laczy syntetyki z naturalnymi?Ile rzedów ma byc itp?
Stary 2010-06-18, 11:32   #2658
Uriko
Przyczajenie

GG do Uriko

Ja również chcę sobie zrobić warkoczyki. Już wiem gdzie co i jak, tylko się trochę boje tego wypadania i stanu moich włosów po rozplecieniu warkoczy. Czy jak będę je po myciu jeszcze odżywką do włosów nacierać, to po rozplecieniu stan moich włosów będzie dobry? Nie chce aby mi pół włosów wypadło....
Uriko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 20:55   #2659
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Uriko Pokaż wiadomość
Ja również chcę sobie zrobić warkoczyki. Już wiem gdzie co i jak, tylko się trochę boje tego wypadania i stanu moich włosów po rozplecieniu warkoczy. Czy jak będę je po myciu jeszcze odżywką do włosów nacierać, to po rozplecieniu stan moich włosów będzie dobry? Nie chce aby mi pół włosów wypadło....
wystarczyloby gdybys przeczytala kilka stron wczesniej ansze posty, aby wiedziec, ze WARKOCZYKI NIE NISZCZĄ WŁOSÓW!odzywki nie uzywa sie po to aby miec zdrowe wlosy tylko aby nie miec kołtunow na odrostach
Stary 2010-06-19, 07:43   #2660
czarnasia
Przyczajenie

przeczytalam troszke wczesniejszych stron i troche pogrzebalam w necie. No wlasnie, czy gdzies dowiem sie jak łączyc naturalne z syntetykami? czy to tajemnica zawodowa? no i ile tych paczek włosów? Nieukrywam, ze troche droga jest dla mnie ta przyjemnosc, ale sklonna bylabym zaryzykowac, moze najpierw ja kolezance a pozniej kolezanka mi? :P
To ze po rozpleceniu warkoczykow tracimy duzo wlosów to tylko tak to wyglada, bo przeciez normalnie kazdego dnia tracimy okolo 100 wlosów, a przy warkoczykach nie wypadaja, wiec po zdjeciu warkoczykow po np 60 dniach wyciagamy z warkoczami 100x60= 6000 szt włosów (tak?) :O
Stary 2010-06-19, 09:05   #2661
grey_walker
Raczkowanie

GG do grey_walker

hmm,droga? zalezy gdzie droga. Poza tym lepiej,moim zdaniem,wydac te 300zł i miec warkocze na 3 miesiace niz wydac powiedzmy te 100 na wlosy i miec do pierwszego mycia. Wiec tak na logike,jesli chcesz warkocze na dluzej warto "zainwestowac" w nie troche wiecej i cieszyc sie cale wakacje.
Stary 2010-06-19, 09:44   #2662
kanni
Raczkowanie

Cytat:
przeczytalam troszke wczesniejszych stron i troche pogrzebalam w necie. No wlasnie, czy gdzies dowiem sie jak łączyc naturalne z syntetykami? czy to tajemnica zawodowa? no i ile tych paczek włosów? Nieukrywam, ze troche droga jest dla mnie ta przyjemnosc, ale sklonna bylabym zaryzykowac, moze najpierw ja kolezance a pozniej kolezanka mi? :P
To ze po rozpleceniu warkoczykow tracimy duzo wlosów to tylko tak to wyglada, bo przeciez normalnie kazdego dnia tracimy okolo 100 wlosów, a przy warkoczykach nie wypadaja, wiec po zdjeciu warkoczykow po np 60 dniach wyciagamy z warkoczami 100x60= 6000 szt włosów (tak?) :O
Nie obraz sie ale watpie zeby ktos chcial ci pokazac/tlumaczyc jak sie robi warkoczyki wiekszosci z nas teznikt tegonie tlumaczyl i same musialysmy sienauczyc/zaplacic zakursy/poszukac informacji na ten temat Wiec nikt kto chociaz troche sie przy tym napracowal/wydal kase nie odda swojej wiedzy ot tak osobie ktorej niezna Mi np.nikt nie pokazal jak sie robi warkole czy twisty czy dredloki, ja skonczylam kursy akurat za ktore placilam,ale np zawszemozesz isc z kolezanka do kogos kto przedluza i podpatrzec jaks ie robia potem cwiczyc cwiczyc i cwiczyc az sie uda

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez grey_walker Pokaż wiadomość
hmm,droga? zalezy gdzie droga. Poza tym lepiej,moim zdaniem,wydac te 300zł i miec warkocze na 3 miesiace niz wydac powiedzmy te 100 na wlosy i miec do pierwszego mycia. Wiec tak na logike,jesli chcesz warkocze na dluzej warto "zainwestowac" w nie troche wiecej i cieszyc sie cale wakacje.
No fakt warkoczyki teraz mozna zrobic za 300 stowy a nawet taniej ,ale te taniej to sa wlosy za 6 zl hehe ktore sie slizgaja brzydko blyszcza i ogolnie nie sa najlepsze,Ja uzywam drozszych wlosow ale przez to np. moja cena za warkole to 500 zl ,wiekszosc toposwiecony czas ,moze dla Was to bedzie drogo ale nie uwazam ze czas ktory moglabym spedzic z dziecmi jest wart tylko 100zl dajmy na to. Ale u mnie to tez inaczej bo ja oprocz tego robie przedluzanie wlosow i rzes wiec niekoniecznie potrzebuje klientki akurat na warkoczyki co mis ie chce z tych wszystkich rzeczy akurat robic najmniej Ale powiem ci tez ze gdyby nie to ze kolezanka mi robila w zasadzie sasiadka za 250 zl wakorcze po znajomosci to tez by mnie w sumie nie bylo stac przy dwojce dzieci zeby isc i zaplacic tyle kasy( u mnioe najtansze warkole sa po 350 zl w miescie ale to nawet ciezko stwierdzic jakiej jakosci).Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Ja marzę o takich warkoczykach Tylko przeraża mnie ich cena+ do tego ból skóry głowy i straszna łamliwość włosów,gdy się zdecyduje je rozplątać,dlatego chęć miesza się z obawami
Powiem ci ze boli glowa przez pewien czas nim sie przyzwyczai ale tak samo jest przy porzedluzaniu wlosow.Ja np.przez pierwszenoca za kazdym razem jak chcialam sie przekrecic na bok to sie budzilam ,przekladalam wpierw wlosy a potem siebie hehehe.I przez pierwsze dni zarzekalam sie nigdy wiecej warkoczy ale np.juz chce znow se zrobic na lato
Stary 2010-06-19, 14:35   #2663
Unforeseen Future
Raczkowanie

Nawiązując do mojego pytania o rozplatanie.
Rozplatałam na mokro, bez dodatku tony odżywek.Muszę przyznać, że uporałam się z tym dużo szybciej niż jak robiłam to już kilka razy na sucho - a musze przyznać, że tym razem kołtunów miałam co nie miara.
Rozplotłam, planowałam dać włosom spokój - ale najprawdopodobniej uzbieram znów pieniądze i będę pleść na nowo. Wciąga xd

Stary 2010-06-19, 21:02   #2664
bagladyshop
Raczkowanie

kanni dobrze mowi
chociaz co do ceny to ja robie tyle warkoczykow(w sensie, że tak wielu osobom), ze kupuje dobre wlosy po dobrych , niskich cenach-nizszych niz te dla osob kupujacych detaliczne ilosci. ceny mam jakie mam-chce zeby były konkurencyjne i efekt osiągnęłam.
musze sie wogole pochwalić, ze ostatnio pobiłam rekord-217 sztuk w 7 godzin

Edytowane przez bagladyshop
Czas edycji: 2010-06-19 o 21:03
Stary 2010-06-19, 21:49   #2665
kanni
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bagladyshop Pokaż wiadomość
kanni dobrze mowi
chociaz co do ceny to ja robie tyle warkoczykow(w sensie, że tak wielu osobom), ze kupuje dobre wlosy po dobrych , niskich cenach-nizszych niz te dla osob kupujacych detaliczne ilosci. ceny mam jakie mam-chce zeby były konkurencyjne i efekt osiągnęłam.
musze sie wogole pochwalić, ze ostatnio pobiłam rekord-217 sztuk w 7 godzin
OOO niezle to gratuluje Jakbymmieszkala blizej pewno do Ciebie bym sie wybrala,bo mi kumpela robila 120 sztuk chyba w 12 godzin...myslalam ze umreja w sumie tez dosc dlugo robie ale 12 to max zalezy ile zreszta ja nie robie az tak czesto jak Ty ja sie skupiam na przedluzaniu i rzesach puki co bo to jest szybsze a przy dzieciach malych to wiadomo:PJaksie ktos trafi na warkole to ok jak nie to zarobie w inny sposob wiec nie jest zle. Tezprawda jak sie kupuje duz eilosci to sa znizki napewno, ale wiesz duzo dziewczyn robi po 300 zl a wcale nie trzaskaja pelno warkoczykow i raczej stawiam wlasnie na te wlosy po 6 zl:P raz je kupilam zeby sprawdzic opakowanie -beznadzieja Zreszta z Toba baglady to inna sprawa Ty masz juz wyrobiona "marke" ja zanim natrafilamna wizaz i zanim gabinet otworzylam juz bylam zaznajomiona z Twoim blogiem:P

Edytowane przez kanni
Czas edycji: 2010-06-19 o 21:53
Stary 2010-06-20, 10:23   #2666
koralikowa
Raczkowanie

Cześć dziewczyny!
Mam nadzieję, że mnie nie skarcicie, ale tyle tutaj stron już zapisanych że nie sposób wszystkich przeczytać
Mam takie zapytanie.
Jak sądzicie, ile dredloków mi potrzeba na całą głowę, włosy dość cienkie są :/
No i może wiecie gdzie kupić cienkie dredloki i te gumeczki?
koralikowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 10:35   #2667
czarnasia
Przyczajenie

domyslilam sie kanni, ze tak wlasnie jest, podobnie jest z tatuowaniem myslam ze a nóżwidelec ktos zdradzi rombka tajemnicy ale spoko, dalyscie mi jeszcze wiecej do myslenia jak znajde troche kasy to moze uda mi sie zrobic to u profesjonalistki. A jeszcze pytanko- wynalazlam na allegro u mnie w Łodzi osobe ktora dojezdza do klientki i robi za 300zł to myslicie ze beda to juz dobrej jakoscie wlosy? jak rozroznic dobre wlosy od złych (przed zrobieniem), zeby mi kita nie wcisela?
Stary 2010-06-20, 11:22   #2668
kanni
Raczkowanie

Cytat:
domyslilam sie kanni, ze tak wlasnie jest, podobnie jest z tatuowaniem myslam ze a nóżwidelec ktos zdradzi rombka tajemnicy ale spoko, dalyscie mi jeszcze wiecej do myslenia jak znajde troche kasy to moze uda mi sie zrobic to u profesjonalistki. A jeszcze pytanko- wynalazlam na allegro u mnie w Łodzi osobe ktora dojezdza do klientki i robi za 300zł to myslicie ze beda to juz dobrej jakoscie wlosy? jak rozroznic dobre wlosy od złych (przed zrobieniem), zeby mi kita nie wcisela?
Wiesz ja ciproponuje zamowic sobie jedna paczke wlosow za 6 zl i jedna za np 18. i porownasz sobie te tanie sa sliskie oraz bardzo sie blyszcza nienaturalnie a te drozsze przypominaja bardziej naturalne wlosy ALBO SPYTAJ JEJ ILE BIERZE ZA ROBOCIZNE A TY PRZYNIES SWOJE WLOSY
Stary 2010-06-20, 14:29   #2669
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kanni Pokaż wiadomość
Wiesz ja ciproponuje zamowic sobie jedna paczke wlosow za 6 zl i jedna za np 18. i porownasz sobie te tanie sa sliskie oraz bardzo sie blyszcza nienaturalnie a te drozsze przypominaja bardziej naturalne wlosy ALBO SPYTAJ JEJ ILE BIERZE ZA ROBOCIZNE A TY PRZYNIES SWOJE WLOSY
na allegro sa wlosy la trend za 11-12 zl a to sa dobre wlosy

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez koralikowa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Mam nadzieję, że mnie nie skarcicie, ale tyle tutaj stron już zapisanych że nie sposób wszystkich przeczytać
Mam takie zapytanie.
Jak sądzicie, ile dredloków mi potrzeba na całą głowę, włosy dość cienkie są :/
No i może wiecie gdzie kupić cienkie dredloki i te gumeczki?
zwykle wystarczy 5 opakowan ,ale jak masz malo wlosow to kup 4 , wpisz w google 'dredloki sklep' to wyskocza ci dobre sklepy, gdzie kupisz i dredki i gumki
Stary 2010-06-20, 14:44   #2670
koralikowa
Raczkowanie

Dziękuję bardzo
koralikowa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
afrykańskie, cornrowsy, fruzura, rastaloki, styl, syntetyczne, warkocz, warkoczyki, warkoczyki syntetyczne

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości