Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-20, 10:40   #2851
Tleniona
Przyczajenie

Smile Dot.: warkoczyki - świetne ale to nie zbyt dobry pomysł !

Cytat:
Napisane przez jaskolka2010 Pokaż wiadomość
cholernie wspolczuje ale tak jak napisalam wczesniej nie mozna za pierwszym razem nie znajac podatnosci wlosow na warkoczyki robic az tyle sztuk ! za duze obciazenie 150 sztuk to max a mnie znajomi znow namawiaja na zrobienie sobie warkoczykow bo tesknia za moim poprzednim wygladem teraz mam krotkie wlosy i bardziej jestem sklonna do zakladania dredlokow

dobrze ze piszesz na forum o takich rzeczach szkoda jednak ze Ci sie to zrobilo zwlaszcza ze mialas dlugie zdrowe wlosy wiec jeszcze raz powtarzam NIE BADZCIE ŁAPCZYWE NA ILOSC WARKOCZYKOW ! NIE WARTO AZ TYLE ZAKLADAC BO TO OBCIAZA NIEPRZYGOTOWANE DO TAKIEGO CIEZARU CEBULKI WLOSOW
A ja się z tobą nie zgadzam ponieważ jak ja miałam pierwszy raz zakładane warkoczyki to miałam ich ok 180-190 a moje włosy były bardzo rzadkie i zniszczone od rozjaśniacza i farb. Po ściągnięciu ich po 4 miesiącach włosy były w lepszym stanie niż przed ich zakładaniem. Dlatego nie ważne jakie masz włosy zawsze musisz brak ryzyko ja je podjęłam i byłam bardzo zadowolona przed i po.
Pozdrawiam
Tleniona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 12:41   #2852
BlackSheWolf
Rozeznanie

Dot.: ........Warkoczyki....... ..

witajcie odrazu przepraszam za dość dużą liczbę pytań. Ale dziś dopiero zaczęłam czytać o warkoczykach. Podobały mi się od dawna.

Ogólnie mam bardzo cienkie i okropne włosy. Scięłam je na tzw boba ale nie mam już siły myć ich i układać codziennie. Pomyślałam, że może warkoczyki to byłby dobry pomysł.
A to moje pytania:
1. Tylko tyle naczytałam się o tym jak bardzo niszczą one włosy. Czy tak może być? bo nie chciałabym stracić moich i tak cieniutkich włosów.
2. Jak to jest... ponosze warkoczyki 3 miesiące i co później ? musząbyć zdjęte czy jest możliwość jakość zaplecienia odrostów ?
3. JAk wyglądają włosy po odjęciu warkoczyków ?
4. Kogo z Łodzi byście mi poleciły ? (jeśli nie chcecie robić komuś reklamy to prześlijcie mi w PW)
5. Ile to może kosztować na mojej długości włosów i warkoczyki chciałabym tak za łopatki, bo chyba dłuższe byłyby za dużym obciązeniem dla moich krótkich włosów.
6. Ogólnie mam bardzo wysokie czoło, cz yjest możliwość jakoś upięcia, zaplecienia włosów żeby nie było go aż tak bardzo widać ? czy chodzenie w rozpuszczonych warkoczykach ładnie się prezentujue ?

z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi

BlackSheWolf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:48   #2853
Mion
Raczkowanie

A ja mam takie pytanie. Noszę warkoczyki prawie 2 tygodnie i na całej głowie zaczęły wychodzić mi cebulki włosów. To normalne czy raczej powinnam być zaniepokojona?
Mion jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 18:31   #2854
jaskolka2010
Przyczajenie

do Mion

calkowicie normalna sprawa codziennie wypadaja nam wlosy czy tego chcemy czy nie i jest to niezauwazalne dla oka warkoczyki natomiast trzymaja w ryzach te wypadajace wlosy wiec cebulki sa widoczne dla oka wystarczy ze delikatnie przytniesz je nozyczkami lub jezeli masz krotkie wlosy naturalne to wystarczy wyjac pojdeyncze wloski penseta lepiej podrasowac warkoczyki bo pozniej bedzie ich tak duzo ze bedzie to wygladalo dla innych jak łupież no chyba ze nosisz opaske

co innego jezeli sa to pojedycze wloski a co innego jezeli wychodzi ich duzo w jednym miejscu wtedy lepiej zdjac warkoczyki bo w przeciownym razie pojawia sie przeswity w Twoich naturalnych wlosach po zdjeciu warkoczykow juz duzo dziewczyn narzekalo na wyrwane wlosy

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Tleniona Pokaż wiadomość
A ja się z tobą nie zgadzam ponieważ jak ja miałam pierwszy raz zakładane warkoczyki to miałam ich ok 180-190 a moje włosy były bardzo rzadkie i zniszczone od rozjaśniacza i farb. Po ściągnięciu ich po 4 miesiącach włosy były w lepszym stanie niż przed ich zakładaniem. Dlatego nie ważne jakie masz włosy zawsze musisz brak ryzyko ja je podjęłam i byłam bardzo zadowolona przed i po.
Pozdrawiam
ja tez napisalam wczesniej ze jestem zadowolona ze swoich warkoczykow i tez nie narzekam a wrecz przeciwnie jestem zadowolona bo poprawila mi sie jakosc wlosow ale JEDNYM Z POWODOW WYPADANIA WLOSOW PRZEZ WARKOCZYKI JEST ZA DUZA ROZNICA MIEDZY WLOSAMI NATURALNYMI A SYNTETYCZNYMI

w Twoim przypadku - napisze tak: wlosy odzyly bo przez warkoczyki nie robilas z nimi nic innego nie mialy takiej ingerencji farbami itp... 4 miesiace zycia dla Twoich zniszczonych wlosow poprawilo ich jakosc i to jest wrecz naturalna sprawa

warkoczyki ogolnie nie niszcza wlosow tylkosposob ich zrobienia oraz za duzy ciezar wlosow syntetycznych wzgledem wlosow naturalnych

do BlackSheWolfdodo
1. niektore wlosy niszcza sie od warkoczykow jest to ryzyko niestety ktore jak chcesz mozesz podjac na wlasne ryzyko
2. po zdjeciu warkoczykow i rozczesaniu wlosow niestety warkoczyki nie nadaja sie do ponownego noszenia ale np. dredloki syntetyczne mozesz doplatac do wlosow zdejmowac i nosic ponownie kilka razy moze skusisz sie na dredloki?
3. wlosy po zdjeciu warkoczykow zaraz po wygladaja jak afro!

np. cos takiego
http://bastetlady.blogspot.com/2009/11/afro.html

musisz je dobrze rozczasac ale w przypadku Twoich krotkich wlosow nie bedzie z tym problemow ja tez mam krotkie wlosy i podobna fryzure do Twojej

4. wejdz na allegro i wpisz "warkoczyki łódź" znajdziesz tam osoby ktore robia warkoczyki z lodzi ogolnie bym Ci odradzila jedna osobe ale wole nie robic antyreklamy nikomu
5. wlosy za lopatki to koszt 200-300 zł + koszt 5 paczek wlosow syntetycznych (niektorzy juz wliczaja ten koszt w cene uslugi)
ja przy swoich krotkich wlosach mialam warkoczyki do polowy plecow i bylo ok
6. przy wysokim czole mozesz nosic szeroka opaske
ja chodzilam bez opaski i chust warkoczyki spinalam boczne do gory a tylne przerzucalam na przod taka fryzura mi najbardziej pasowala zreszta nie bylo widac z tylu ze wypadlo mi kilka warkoczykow i mysle ze w Twoim przypadku (fryzura na boba) bedzie miala to samo z tylu beda Ci wypadaly warkoczyki jezeli w ogole uda sie komus je zaplesc na tak krotkich wlosach ogolnie wlosy naturalne musza miec dlugosc min. 6 cm zeby juz solidnie trzymal sie warkoczyk

Edytowane przez jaskolka2010
Czas edycji: 2010-08-20 o 18:47
jaskolka2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 21:04   #2855
ciare
Raczkowanie

Mialam- polecam! , jestem umówiona we wrzesniu na warkoczyki. Wiadome codziennie wypada nam okolo 150 włosów! gdy są one w splocie nie widzimy tego ale jak juz rozplątamy warkoczyki ktore trzymamy na glowie ponad miesiac- to moze byc szok ! ja mialam miesiac- moja mama byla w szoku o malo nie wpadla w szał! mowila ze tyle wlosow mi ypadło ...itp. Moim zdaniem bylo warto , robie warkoczyki na wesle, sama tez potrafie bo chodze do szkoly fryzjerskiej. Wazne jest tez jakie włosy kupujemy do przedluzenia! sa włosy które przy tzw. pętelce przerywaja nasze włosy, trzeba wiedziec co kupujemy a nie nabierac sie na byle szajs za 6 zł paczka.
ciare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 14:01   #2856
plunkaa
Przyczajenie

hej Szukam dziewczyny z Częstochowy bądź okolic (również cały ślask) która zajmuje się robieniem warkoczyków z włosów syntetycznych?! Proszę o pomoc... i informację o cenie. Pozdrawiam.
plunkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:08   #2857
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BlackSheWolf Pokaż wiadomość
witajcie odrazu przepraszam za dość dużą liczbę pytań. Ale dziś dopiero zaczęłam czytać o warkoczykach. Podobały mi się od dawna.

Ogólnie mam bardzo cienkie i okropne włosy. Scięłam je na tzw boba ale nie mam już siły myć ich i układać codziennie. Pomyślałam, że może warkoczyki to byłby dobry pomysł.
A to moje pytania:
1. Tylko tyle naczytałam się o tym jak bardzo niszczą one włosy. Czy tak może być? bo nie chciałabym stracić moich i tak cieniutkich włosów.
2. Jak to jest... ponosze warkoczyki 3 miesiące i co później ? musząbyć zdjęte czy jest możliwość jakość zaplecienia odrostów ?
4. Kogo z Łodzi byście mi poleciły ? (jeśli nie chcecie robić komuś reklamy to prześlijcie mi w PW)
5. Ile to może kosztować na mojej długości włosów i warkoczyki chciałabym tak za łopatki, bo chyba dłuższe byłyby za dużym obciązeniem dla moich krótkich włosów.
6. Ogólnie mam bardzo wysokie czoło, cz yjest możliwość jakoś upięcia, zaplecienia włosów żeby nie było go aż tak bardzo widać ? czy chodzenie w rozpuszczonych warkoczykach ładnie się prezentujue ?

1.jak sa źle zaplecione, czyli wzieta jest za duzailośc syntetykow wstosunku do twoich wlosow to moga ci sie włosy nadmiernie obciązyc i zaczac wypadac.
2. warkoczyki nosi sie do 4 miesiecy, po drodze mozesz sobie przeplesc np przod glowy, zeby odswiezyc fryzure. warkoczyki to nie dredy i nie da sie odrostem nic zrobic bez ich rozplatania.
3. normalnie-po samym zdjeciu pasemka syntetykow masz przy skorze troche brudu, kurzu itp, wyczesac to zaden problem. gorzej jesli nie uzywalas zadnej odzywki w sprayu i zrobil ci sie kołtun-oczywiscie da sie go rozczesac, ale troche to bolesne
po pierwszym myciu włosy wracaja do stanu przed zapleceniem'
4.-nie wiem5.-roznie , pewnie ok 300zl
6. ja tez mam wysokie czoloale ja je lubie. mozesz nosic opaski, albo warkoczyki upiete w grzywke tak jak ja tutaj: a tak wygladaja rozpuszcozne warkoczyki (oczywiscie musza byc gesto zrobione, zeby ztylu nie bylo łysych miejsc)
bagladyshop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:14   #2858
Kala3288
Przyczajenie

Cytat:

A to moje pytania:

Przeczytaj sobie mojego posta z 95 strony
Kala3288 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:26   #2859
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kala3288 Pokaż wiadomość
Przeczytaj sobie mojego posta z 95 strony
kala to ty przeczytaj nasze odpowiedzi. bo mialas po prostu źle zrobione warkoczyki, ktos przeszacowal ilosc syntetykow stosunku do ilosic twoich wlosow, czego efektem jest wypadanie wlosow i łyse placki, o ktorych piszesz. wpadłas w recę amatora i tyle.
Stary 2010-08-23, 12:25   #2860
ciare
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez plunkaa Pokaż wiadomość
hej Szukam dziewczyny z Częstochowy bądź okolic (również cały ślask) która zajmuje się robieniem warkoczyków z włosów syntetycznych?! Proszę o pomoc... i informację o cenie. Pozdrawiam.

jestem z zywca, jak masz czas wpadaj tylko kup włosy do warkoczykow
Stary 2010-08-23, 14:31   #2861
plunkaa
Przyczajenie

hmmm... a ile juz robisz? i jaki koszt ?
Stary 2010-08-23, 14:32   #2862
ciare
Raczkowanie

okolo 2 lata koszt 150 zł plus musisz wlosy sama kupic
Stary 2010-08-23, 15:09   #2863
plunkaa
Przyczajenie

hmmm... spoko, jeszcze tylko mam pytanie czy moglabym dostac na meila zdjęcia, badz masz moze jakas strone internetową z galerią ?

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

?? halooo ?
Stary 2010-08-23, 18:23   #2864
ciare
Raczkowanie

nie mam zdjec tu na kompie, chyba ze napisz mi w pw adres email wysle Ci
Stary 2010-08-23, 21:02   #2865
BlackSheWolf
Rozeznanie

dziewczyny. poszukuje kogoś z Łodzi kto robi dobrze warkoczyki...

Stary 2010-08-24, 09:05   #2866
BlackSheWolf
Rozeznanie

co o tym sądzicie ?
http://www.wiola-styl.pl/

Stary 2010-08-24, 09:28   #2867
ciare
Raczkowanie

hm... ciekawie, widac ze babka sie zna
Stary 2010-08-24, 10:45   #2868
BlackSheWolf
Rozeznanie

a po galerii co sądzicie? b0 cene ma niemała.

Stary 2010-08-24, 11:24   #2869
ciare
Raczkowanie

Fajne jest to ze koncówki nie sa czarne- ja przypalam zapalniczką, wiec efet mam gorszy, ale jedno zastrzezenie, wydaje mi sie ze robi zbyt ciekie te warkoczyki, obawiam sie ze włosy zaczna wypadac, to moga zostal łyse miejsca po tych warkoczykach, przeciez warkoczyk nie bedzie sie trzymał na kilku włoskach
Stary 2010-08-24, 11:28   #2870
BlackSheWolf
Rozeznanie

bo znalazłam jeszcze takie coś:
http://warkoczyki-warkoczyki.blogspot.com/

Stary 2010-08-24, 11:47   #2871
ciare
Raczkowanie

hmmm sama nie wiem, moze te drugie lepsze??
Stary 2010-08-24, 12:12   #2872
BlackSheWolf
Rozeznanie

ja się wogóle nie znam dlatego pytam
ta druga chyba przypala zapalniczką. A ta pierwsza pisze, że plecie z inną osobą. Ciekawe czy też ma jakieś doświadczenie w tym.

Zupełnie nie wiem co robić

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

w sumie czytam tak róźne opinie. I ta pierwsze chyba jednak lepsza. Co do ilości i gęstości warkoczyków to mogę sama z nią ustalić... nie wiem, nie wiem. Czekam na więcej opinii

Stary 2010-08-24, 12:44   #2873
ciare
Raczkowanie

zalezy jaki kolor wl bedziesz robic jak jasne to idz do tej pierwszej tylko popros aby robila je trovhe grubsze a jak ciemne to idz do tej 2 i po poroblemie
Stary 2010-08-24, 13:08   #2874
BlackSheWolf
Rozeznanie

no napewno chce ciemny braz bo taki mam naturalny
ale te drugie wyglądają mi mało profesjonalnie... nie wiem.. nie wiem. eh

zaciekawiło mnie też to ogłoszenie:
http://lodz.gumtree.pl/c-Firmy-Uslug...AdIdZ218069354

teraz czekam na Wasze opinie. No i wybieram

Edytowane przez BlackSheWolf
Czas edycji: 2010-08-24 o 13:36
Stary 2010-08-24, 15:32   #2875
bagladyshop
Raczkowanie

Cytat:
no napewno chce ciemny braz bo taki mam naturalny
ale te drugie wyglądają mi mało profesjonalnie... nie wiem.. nie wiem. eh

zaciekawiło mnie też to ogłoszenie:
http://lodz.gumtree.pl/c-Firmy-Uslug...AdIdZ218069354

teraz czekam na Wasze opinie. No i wybieram
te pierwsze bardzo ladne , ale albo powinno ich byc wiecej przy takiej grubosci, albo powinny byc grubsze. bo jak widac na zdjeciach mieszcza sie w reku. oto, ze ci powyrywaja wlosy sie nie martw, bo sa za cienkie zeby mogly krzywde zrobic
ta druga robi tez fajnie -odpowiednia grubosc do ilosci.wcale nie sa nieprofesjonalne
Stary 2010-08-24, 15:42   #2876
jaskolka2010
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez bagladyshop Pokaż wiadomość
te pierwsze bardzo ladne , ale albo powinno ich byc wiecej przy takiej grubosci, albo powinny byc grubsze. bo jak widac na zdjeciach mieszcza sie w reku. oto, ze ci powyrywaja wlosy sie nie martw, bo sa za cienkie zeby mogly krzywde zrobic
ta druga robi tez fajnie -odpowiednia grubosc do ilosci.wcale nie sa nieprofesjonalne

ta warkoczyki-warkoczyki robi z bratem ona robi super brat nie bardzo jak on robi to warkoczyki sie rozplataja zle zakancza zapalniczka i wszystko po czasie sie rozpie**** musialam kilkakrotnie poprawiac gdyby ona mi zrobila od poczatku do konca sama to bylyby super! ogolnie ja polecam ale bez brata aplotą te warkoczyki niestety razem

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

lepiej wygladaja warkoczyki zakonczone zgrzewarka ponadto nie rozwalaja sie wiec pod tym wzgledem chyba wiola robi bardziej profesjonalne ale powszechnie zakancza sie zapalniczka tylko uwazam ze najlepiej robic to tylko przy ciemnych wlosach bo nie widac "podpalenia" ponadto nie zaczepiaja sie o ubrania a moje niestety bardzo sie czepiały warkoczyki-warkoczyki sa tansze ja placilam 200 zł + koszt włosów ktore kupilam w lodzi na piotrkowskiej 25 (sklep z bramie po lewej stronie za kamienicami w salonie tatuazu) duzy wybor

Edytowane przez jaskolka2010
Czas edycji: 2010-08-24 o 16:22
Stary 2010-08-24, 17:30   #2877
BlackSheWolf
Rozeznanie

a powiedzcie mi lepie jest więcej i cieńsze, czy mniej a grubsze ? ;p przy moich cienkich włosach

Stary 2010-08-24, 18:03   #2878
jaskolka2010
Przyczajenie

Cytat:
a powiedzcie mi lepie jest więcej i cieńsze, czy mniej a grubsze ? ;p przy moich cienkich włosach
odradzam duza ilosc warkoczykow przy cienkich wlosach! wlosy syntetyczne musza byc w proporcji 1:1 do wlosow naturalnych

nie moga byc grube bo przy cienkich naturalnych ciezar warkoczyka oslabi wlosy!
Stary 2010-08-25, 08:05   #2879
kanni
Raczkowanie

http://1.bp.blogspot.com/_lD2Z9_6FdBc/TE3oiXuIeGI/AAAAAAAAAWg/X9e6YOZEiuQ/s1600/lenka1.JPG
ja bym poszla do tej ale obie fajnie robia
Stary 2010-08-25, 08:50   #2880
BlackSheWolf
Rozeznanie

link nie działa ;P

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

to żeby już nie robić zamieszania, pytam ostatecznie kogo byście poleciły. Według zdjęć itd.
1, http://www.wiola-styl.pl/
2. http://lodz.gumtree.pl/c-Firmy-Uslug...AdIdZ218069354
3. http://www.gratka.pl/ogloszenie/6008...osow_lodz.html ,
http://allegro.pl/item1114686953_war...anio_hery.html
http://warkoczyki-warkoczyki.blogspot.com/
te ogłoszenia są tej samej osoby

Odpowiedz

Tagi
afrykańskie, cornrowsy, fruzura, rastaloki, styl, syntetyczne, warkocz, warkoczyki, warkoczyki syntetyczne

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości