Makijaż dla tłustej cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-08, 18:36   #1
Ela_K
Przyczajenie

Makijaż dla tłustej cery

Mam ogromny kłopot z moją cerą. Mam 37 lat i cerę tłustą i trądzikową jak nastolatka
Nie mogę dobrać ani podkładu, ani pudru tak, by oba razem sprawiły, że moja cera wygląda matowo. Zwykle w połowie dnia jestem świecąca i czuję, że cały makijaż ze mnie spływa.
Zaczęłam szukać czegoś profesjonalnego - Kyrolan, make-up Atelier, Celebre Professional Cream Makeup, ale nie wiem, które się lepiej sprawdzą.
I przede wszystkim jak je dobrać, by podkład współgrał wraz z pudrem?
Ela_K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 00:11   #2
Mala Duza Ola
Przyczajenie

Dot.: Makijaż dla tłustej cery

wiem ze Vichy dysponuje seria kosmetykow dla skory tlostej, jakkolwiek nigdy ich nie stosowalam bo mam sucha skore, aczkolwiiek wszystkie kosmetyki z Vichy ktore kiedykolwiek mialam byly perfekcyjne, zarowno kremy jak i podklad i korektor
Mala Duza Ola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 20:34   #3
kiiicik
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ela_K Pokaż wiadomość
Mam ogromny kłopot z moją cerą. Mam 37 lat i cerę tłustą i trądzikową jak nastolatka
Nie mogę dobrać ani podkładu, ani pudru tak, by oba razem sprawiły, że moja cera wygląda matowo. Zwykle w połowie dnia jestem świecąca i czuję, że cały makijaż ze mnie spływa.
Zaczęłam szukać czegoś profesjonalnego - Kyrolan, make-up Atelier, Celebre Professional Cream Makeup, ale nie wiem, które się lepiej sprawdzą.
I przede wszystkim jak je dobrać, by podkład współgrał wraz z pudrem?
Wypróbuj może Revlon Colorstay? Długo trzyma się na buzi, długo zachowuje mat, tym bardziej z pudrem

Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:41   #4
Anczka
Raczkowanie

Ela_K a byłaś może kiedyś u dermatologa ze swoimi problemami ze skórą Ja byłam i uważam, że to była świetna decyzja. Trądzik w sumie mi zniknął. Tylko może czasami pokażę się coś tyci tyci ( ale teraz nie mam zupełnie nic nie powołanego na twarzy), ale przy tłustej skórze to normalne. Oczywiście niestety cały czas ma skłonność do błyszczenia się, no ale nie wymagajmy cudów...
A co do podkładu, to może nie tylko w tym problem. No wiesz chodzi mi o to , jakiego żelu do twarzy używasz, toniku, kremu, maseczki itd. Przecież to też jest ważne... A może nawet ważniejsze...
Wracając jeszcze do tematu (bo coś z niego zboczyłam...) to może spróbuj w ciągu dnia używać bibułek matujących a dopiero potem przypudrować ponownie twarz? Albo stosuj bazę matującą pod podkład...
Albo po prostu w drogerii lub w aptece spytaj się o jakiś dobry podkład. ja tak przynajmniej robię...
Uff.. ale się rozpisałam. Sorry
Uda się

P.S. Zasada nr 1 pozostaje ta sama

Anczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:48   #5
Wojowniczka_
Rozeznanie

też uważam że najpierw trzeba do dermatologa niestety jest tak że te podkłady, pudry najlepiej wyglądają na zdrowej skórze a jak coś już jest z nią nie tak to jest problem,

ja mam skórę mieszaną, wysuszoną, naruszona bariera hydrolipidowa, wypryski, naczynka czymkolwiek mnie nie umalowali w sephorze czy douglasie spływało ze mnie nawet cudo jak myślałam bare minerals :/ niezbyt się sprawdził

jestem zrozpaczona, jedyna nadzieja w tym że stan buzi się poprawi w wyniku leczenia
Wojowniczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 10:53   #6
wiktorianka
BAN stały

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-06-18 o 22:45
wiktorianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:05   #7
blueberrys
Raczkowanie

Rzeczywiscie wizyta u dermatologa moze byc ratunkiem. Ale warto by zainwestowac w odpowiednie kosmetyki do pielegnacji cery tłustej i wrażliwej (np. Effaclar La Roche Posay), co pozwoli sie skorze unormowac. Po za tym takie oczywiste zasady jak mycie twarzy (przy tłustej cerze) tylko dwa razy dziennie itp. Co do makijazu - Colorstay Revlona ma bardzo dobre krycie, ale trzeba pamietac o dobrym nawilzaniu cery. Jest tez nowy podklad Clinique walczacy z niedoskonalosciami cery... moze warto przejsc sie do paru miejsc, poprosic o probki, zeby znalezc cos odpowiedniego. Kazdy podkład ma troche inna konsystencje wiec dobor pudru w kompakcie to indywidualna sprawa.

ps. nie wydaje mi sie zeby Dermacol byl dobrym wyjsciem, bo mozna pogorszyc stan cery zapychajac pory, a glinki sa b. fajne tylko trzeba z nimi uwazac, nie mozna ich za czesto stosowac

Edytowane przez blueberrys
Czas edycji: 2010-06-13 o 11:09 Powód: zapomnialam cos dopisac, nie chcialam pisac kolejnego postu pod soba
blueberrys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:10   #8
Ela_K
Przyczajenie

Używałam ostatnio serię vichy normaderm - żel oczyszczający i podkład matujący, do tego puder vichy dermablend podkład korygujący i puder matujący.
Teraz przeszłam na podkład biodermy matujący i Garnier czysta skóra (tonic i peeleng do cery z zaskórnikami).
Niestety nie mam szczęścia do dermatologów, co widać po mojej twarzy, ostatni "wynalazek", jaki polecił mi stosować to krem hascoderm, który chyba słabo na mnie działa
Serię Clinique też już przerabiałam i efekt podobny.
Ciągle jednak się łudzę, że kiedyś jeszcze będzie pięknie
Ela_K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:33   #9
karolynka90
Zakorzenienie

A może masz przesuszoną skórę, która broniąc się przed tymże właśnie przesuszeniem, przetłuszcza się w nasilonym stopniu produkując sebum?

Próbowałaś matowić cerę skrobią ziemniaczaną zamiast pudrem? U mnie czyni ona cuda.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości