Problem z paznokciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-10, 23:01   #1
patuska18
Zakorzenienie

Problem z paznokciem

Niedawno kupiłam sobie baleriny. Po dłuższym noszeniu oprócz obtarć, cisnęły mnie (najbardziej duże palce). Od tego czasu odczuwam ból jednego z palcy. Dokładnie boli mnie "obłączka". Pojawiła mi się tam czerwona plamka.
Mam nadzieję, że z powodu za ciasnych butów nie zejdzie mi paznokieć..
Co pomoże na ból? Jakaś maść czy konieczna wizyta u lekarza?
patuska18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 23:28   #2
Jaryshka20
Raczkowanie

Dot.: Problem z paznokciem

.

Edytowane przez Jaryshka20
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:40
Jaryshka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 23:38   #3
patuska18
Zakorzenienie

Dzięki za pocieszenie.. może u mnie nie będzie tak źle.
Stary 2010-06-18, 13:29   #4
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Dzięki za pocieszenie.. może u mnie nie będzie tak źle.
Skoro powstała czerwona plamka raczej paznokcia nie uratujesz już.....Ja również tak miałam-po jednym założeniu butów-najpierw paznokcie tylko bolały,potem pojawiło się lekkie zaczerwienienie.Trochę się utrzymało i zmieniło kolor na sinawy.Paznokieć długo trzymał się palca i myślałam,ze dojdzie do siebie...Niestety po kilku tygodniach okazało się że już odszedł od palca w miejscu plamy.Ja od razy nałożyłam u kosmetyczki akryl kryjący.Taki paznokieć jest kruchy i łatwo o bolesne naderwanie go.
Ja radzę Ci obserwować paznokieć czy zmienia kolor.A w którym miejscu powastała plamka(co to jest ta "obłączka"?)?Bo jeśli uszkodziłaś sobie uciskiem buta macierz paznokcia -to może to doprowadzić do deformacji odrastającego paznokcia.
Obserwuj go, a jak zacznie odchodzić -kładź kryjący akryl!
AAAnka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 13:39   #5
5oll
Raczkowanie

Też kiedyś przytrafiło mi się coś podobnego. Również polecam akryl, żeby nie urazić sobie dodatkowo i tak już delikatnego miejsca. Jednak nie miałam potem żadnych komplikacji. Paznokieć odrastał "normalny", bez żadnych deformacji.
5oll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 12:13   #6
patuska18
Zakorzenienie

Obłączek - białawy półksiężyc u dołu płytki paznokciowej, widoczny nie na każdym palcu, przez który można zobaczyć leżącą poniżej macierz paznokcia.

Co do mojego paznokcia to jakoś przestał mnie boleć i ta plamka zeszła. Może to jednak nie koniec z tym paznokciem. Niestety za każdym razem gdy nosze te buty ból odnawia się.
W ogóle tak się zastanawiam czy tych butów u szewca nie można jakoś rozszerzyć przy palcach.
Stary 2010-06-22, 08:09   #7
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Obłączek - białawy półksiężyc u dołu płytki paznokciowej, widoczny nie na każdym palcu, przez który można zobaczyć leżącą poniżej macierz paznokcia.

Co do mojego paznokcia to jakoś przestał mnie boleć i ta plamka zeszła. Może to jednak nie koniec z tym paznokciem. Niestety za każdym razem gdy nosze te buty ból odnawia się.
W ogóle tak się zastanawiam czy tych butów u szewca nie można jakoś rozszerzyć przy palcach.
To może dobry znak-skoro znikła ta plamka.A co do butów.Ja swoje miałam tylko kilka godzin,większość czasu nie chodziłam w nich -tylko siedziałam-w samochodzie.Już nie odważyłam się ich załozyć,zważając na to,ze całe lato męczyłam się;nakładałam akryl,co kilka dni dosłownie piłowałam,nakładałam,malo wałam... i musiałam strasznie uważać,bo i tak mogłam go naderwać.Co prawda maskowałam je doskonale,ale nie chciałam ryzykować powtórki.Paznokieć całkowicie odrósł mi po prawie roku.Buty sprzedałam choc były śliczne...
Mozesz się pokusić o płyn do rozciągania obuwia(np. z firmy Coccine).Spryskujesz nim wnętrze buta i zakładasz na wilgotny jeszcze but.Ale działa to tylko na skórę naturalną(nie wiem z czego sa te Twoje buty).Dość dobrze rozciaga obuwie.Często uzywam do nowych butów.Są też zakłady szewskie,które się tym zajmują fachowo
AAAnka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 21:22   #8
maddd
Zadomowienie

Nie chciałam zaczynać nowego tematu, ale nie mogę też znaleźć odpowiedniego wątku - jeśli jednak ten się rzeczywiście wogóle nie nadaje na to pytanie, to BARDZO proszę o przekierowanie go na bardziej odpowiedni

Mam problem, oczywiście z paznokciem, u stopy (tym "największym"). Połamał mi się bowiem, tak jakby pionowo, na samym środku i do połowy płytki. Jak nakładam jakieś kryte buty, to bardzo nieprzyjemnie mi się zadziera ten paznokieć, nie mówiąc już o samym wyglądzie... Narazie porządnie spiłowałam tego pazurka i zamalowałam czerwonym lakierem - ale i tak za efektownie to nie wygląda.... Wiem oczywiście, że muszę czekać aż odrośnie, ale tu powstaje moje pytanie:
Czy mogę na taki połamany paznokieć nałożyć akryl? Stwierdziłam, że jest lato, i nic nie zaszkodzi stópkom ich "upiększenie"... Ale właśnie nie wiem, czy przypadkiem nie zniszcze jeszcze bardziej tego połamanego pazurka..

Dziewczyny, proszę o radę
maddd jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości