Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Fryzury - Pytania do fryzjerki

Notka

Fryzury - Pytania do fryzjerki Tutaj możesz uzyskać odpowiedź na pytania o stylizację fryzury, farbowanie, higienę i pielęgnację włosów.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-13, 15:34   #1
kallinka1
Raczkowanie

Ciemny fiolet- porażka :/ Co zrobic? Pomozcie...

Czesc dziewczyny
Popelnilam wczoraj jedna z najwiekszych fryzjerskich gaf w moim zyciu :/ A mianowicie pofarbowalam wlosy na ciemny fiolet (garnier natural colors). Takie kolorki podobaly mi sie na innych, ale niestety na mnie wyglada to juz kiepsko. Mam jasna cere, raczej w chlodnym odcieniu, naturalny kolor wlosow to ciemny blond.
Wczoraj cos mi odbilo i walnelam sobie na leb ten cholerny fiolet... a dzis caly dzien mysle jak sie go pozbyc. I tu prosba o rade: nie chcialabym robic dekoloryzacji bo ponoc bardzo niszczy wlosy. Zastanawiam sie raczej nad zrobieniem balejazu- gesto jasne pasemka i pozostale wlosy na jakis braz (nie za ciemny). Tylko nie mam pojecia, czy cos takiego sie w ogole uda :/ jak myslicie? Moze uda mi sie umowic do fryzjera w piatek a do tego czasu chyba bede myla glowe codziennie, zeby choc troche wyplukac ten kolor.
Co o tym sadzicie? Bardzo prosze o pomoc! Pozdrawiam
Ewa
kallinka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 19:17   #2
kretoszczurek
Raczkowanie

Dot.: Ciemny fiolet- porażka :/ Co zrobic? Pomozcie...

Współczuję
Myślę że każda z nas przeszła nieudaną koloryzację. Proponuję na razie mycie włosów head&shoulders np z dodatkiem sody oczyszczonej raz, a potem samym szamponikiem farba sie zmyje będzie jaśniejsza a wtedy możesz iść do fryzjera na pasemka. Daj odpocząć włosom.
PZDr
Stary 2010-06-13, 20:01   #3
fryz5
BAN stały

garnier color naturals sam w sobie nie jest bardzo trwały więc mycie szamponem przeciwłupieżowym powinno pomóc, maski regenerujące tez wymywają kolor np wax, lub domowa maska z jajka
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 11:33   #4
kotbalamot
Raczkowanie

Hej. Spróbuj Elgon - Color Assist , sciągacz koloru. Nie niszczy włosów a tylko ściągnie Ci sztuczny pigment. Bedziesz miała kolor (prawie) jak przed dekoloryzacją. Później nałoż farbę w odcieniu o DWA TONY JAŚNIEJSZĄ od odcienia,jaki chciałabyś mieć.
Ja juz przechopdziłam przez dekoloryzację, pasemka, rozjasnianie i Elgon. Elgon górą. Gdybym znała ten prosukt wcześniej, nie zniszczyłabym włósów dekoloryzacją.
A jeżeli juz zdecyzujesz sie na dekoloryzację , to polecam platinium L`Oreal. Ścągnął mi z włosów fioletowy brąż do blondu ( z naturyjestem sztynką ), ale trochę podniszczył włosy.
kotbalamot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:44   #5
kallinka1
Raczkowanie

Zamowilam Elgon 1 komplet (2x30 ml) mam nadzieje, ze wystarczy (mam wlosy do ramion).
W piatek chyba pojde jeszcze do fryzjerki, zobacze co mi powie. Ale wstepnie moja siostra sie pytala, to powiedziala jej ze pewnie tylko ciemny braz wchodzi w gre :/ a tak tez nie chce. Wiec najwyzej podetne troche wlosy a pozniej sprobuje z tym Elgonem. A po sciagnieciu koloru czym najlepiej zafarbowac? farba trwala, czy moze byc np. casting? I jaki kolor wybrac mniej wiecej zeby znowu nie miec bardzo ciemnych wlosow? Wybaczcie, ze tak sie o wszystko wypytuje ale jestem zalamana moimi wlosami- pierwszy raz w zyciu zrobilam sobie taka glupote i mam dola :/

Edytowane przez kallinka1
Czas edycji: 2010-06-14 o 17:45
Stary 2010-06-14, 19:32   #6
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kallinka1 Pokaż wiadomość
Zamowilam Elgon 1 komplet (2x30 ml) mam nadzieje, ze wystarczy (mam wlosy do ramion).
W piatek chyba pojde jeszcze do fryzjerki, zobacze co mi powie. Ale wstepnie moja siostra sie pytala, to powiedziala jej ze pewnie tylko ciemny braz wchodzi w gre :/ a tak tez nie chce. Wiec najwyzej podetne troche wlosy a pozniej sprobuje z tym Elgonem. A po sciagnieciu koloru czym najlepiej zafarbowac? farba trwala, czy moze byc np. casting? I jaki kolor wybrac mniej wiecej zeby znowu nie miec bardzo ciemnych wlosow? Wybaczcie, ze tak sie o wszystko wypytuje ale jestem zalamana moimi wlosami- pierwszy raz w zyciu zrobilam sobie taka glupote i mam dola :/
Specyfiki typu "ściągacz koloru" mają za zadanie wymyć tylko sztuczny pigment, natomiast często bywa tak, że włosy po nim są rude. NIGDY nie kładź ciemnej farby po dekoloryzacji, bo wpakujesz się w to samo co było wcześniej i mamy błędne koło. Włosy są bardziej podatne na koloryzację, więc wybierz jasny kolor. Zawsze możesz przyciemnić! Możesz spróbować z farbką półtrwałą.
Shade_23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:16   #7
kallinka1
Raczkowanie

Sluchajcie dziewczyny, troche sie podbudowalam bo widzialam sie ze znajomymi i w sumie wszyscy powiedzieli ze jest ok, albo chociaz ze ciekawie. I ze w tym kolorze odmlodnialam (sic!). Takze troche sie uspokoilam, ze moze nie ma jednak tragedii. A po prostu balam sie komukolwiek pokazac i na ulicy mialam wrazenie ze wszyscy sie gapia na moja glowe
Zreszta pokaze sie Wam (zrobilam zdjecia telefonem) i doradzicie czy zmywac sliwke z glowy czy poczekac az sama zejdzie i wtedy polozyc jakis brazik. Prosze o szczerosc...
Stary 2010-06-14, 23:32   #8
kallinka1
Raczkowanie

Kiepska jakosc bo telefonem, ale cos widac...

Edytowane przez kallinka1
Czas edycji: 2010-08-04 o 19:53
Stary 2010-06-15, 12:55   #9
rapunzel8
Zadomowienie

ten elgon to jest malutki- 60 ml nie starczy na takie włosy, trzeba było zamówić prosalon(bo ma 200 ml) albo renee blanche.

i nie polecam kładzenia castingu, bo ma w sobie za dużo rudego pigmentu i nie nadaje się na po dekoloryzacji.

i jak będziesz nakładać farbę, to musisz wybrać jaśniejszy odcień niż chcesz otrzymać i bardzo skrócić czas trzymania.

a najlepiej to nałożyć farbę rozjasniającą, bo wtedy nie ma ryzyka, że włosy ściemnieją ponownie i możesz łatwo wrócić do blondu.

i w ogóle nie musisz farbować ponownie włosów jak okaże się, że po samej dekol. włosy wyglądają przyzwoicie.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury - Pytania do fryzjerki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości