czy warto samemu farbować włosy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-19, 13:04   #1
aadxd
Przyczajenie

Red face

czy warto samemu farbować włosy ?

otóż tak jak w temacie. chciałabym ufarbować sobie włosy, lecz niestety byłby to pierwszy raz. mam włosy mniej więcej do pasa , ciemny blond. chciałabym je przefarbować na czarno. nie mogę się doczekać żeby zobaczyć jak by to wyglądało tylko zastanawiam się czy jest sens robić to samemu ?
aadxd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:22   #2
Zyciowagra
Raczkowanie

Dot.: czy warto samemu farbować włosy ?

napewno jak robisz samemu to zaoszczędzisz troche pieniędzy np ja malowalam włosy przez 3 lata i zawsze sama . jak bys rozjasniała to by mógł wyjsc ci kolor jakiego bys nie chciala ale jak na czarno to nic pewnie sie niestanie ale radze zeby Ci jakas kolerzanka pomogła te włoski pomalowac zeby nie było przeswitów .
Stary 2010-06-19, 13:43   #3
narkotyna
Raczkowanie

Zastanów się czy chcesz pomalować takie długie, jasne włosy, pierwszy raz, na czarno. Jesteś pewna, że widząc efekt nie będziesz chciała wrócić do swoich wcześniejszych?
Ale wracając do Twojego pytania to nie widzę problemu w pomalowaniu ich w domu, jeśli zastosujesz się do zaleceń w ulotce będzie ok
Udanego malowania ; )
narkotyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:44   #4
visionAM
Zakorzenienie

Oczywiście, że jest sens może nie do końca samemu, bo przy tak długich włosach i jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś to przyda Ci się pomoc. Miliony dziewczyn farbuje włosy w domu ni żyją
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:53   #5
magge
Rozeznanie

Ja myśle że żle zrobisz farbując się na czarno..blondyce nie bedzie pasować poprostu..
magge jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:13   #6
Ivi 1988
Zakorzenienie

skoro wlosy masz ciemne blond (a nie jasny), to pol biedy. Jest sens, bo i ja farbuje wlosy sama
Po prostu uwaznie przeczytaj instrukcje i jest szansa,ze sobie poradzisz sana..

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:15   #7
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez magge Pokaż wiadomość
Ja myśle że żle zrobisz farbując się na czarno..blondyce nie bedzie pasować poprostu..
niekoniecznie. Nigdy jej nie widziałaś więc skąd taka pewność? Nie każdy wygląda w swoim naturalnym odcieniu korzystnie
Stary 2010-06-19, 14:50   #8
dilara
Raczkowanie

tak jak juz dziewczyny mowily, na pewno zaoszczedzisz troszke kasy. Ale zastanow sie czy moze nie warto by bylo jak na pierwsze farbowanie najpierw uzyc np szamponetki na 6-8 myc - tak tylko zeby sprawdzic czy w czarnym kolorze wogole bedzie ci to twarzy (kup 2 lub nawet 3 na az tak dlugie wloski). Bo zal byloby dlugich, jak dotad naturalnych wloskow jezeli okazaloby sie ze tak ciemny kolor totalnie ci nie pasuje. No a jak wiadomo, z czarnej farby nie ma juz powrotu tylko dekoloryzacja i zniszczone wlosy po niej.
dilara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 15:30   #9
bernadka20
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez narkotyna Pokaż wiadomość
Zastanów się czy chcesz pomalować takie długie, jasne włosy, pierwszy raz, na czarno. Jesteś pewna, że widząc efekt nie będziesz chciała wrócić do swoich wcześniejszych?
Ale wracając do Twojego pytania to nie widzę problemu w pomalowaniu ich w domu, jeśli zastosujesz się do zaleceń w ulotce będzie ok
Udanego malowania ; )
Dokładnie i po teście na uczulenie.
)
Mi siostra farbuje czasami koleżanka bądź mama. I to od wielu lat.
Raz może byłam u fryzjera i żałowałam 90 zł wybuliłam za same pasemka (których widac nie było) i farbowanie.
;] Także przede wszystkim oszczędzamy pieniądze na tym.
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:01   #10
magda120792
Rozeznanie

Ja farbowałam sama przez dwa lata na czarno (i do tego palletem) no i wszytsko było w porządku, dopóki nie chciałam powrócić do naturalnego koloru. Zrobiłam dwie dekoloryzacje a i tak gdzieniegdzie pod spodem mam czarne włosy, bo farba była nakładana nierównomiernie Ale oczywiście jak miałam czarne to nie było tego widać.
Podsumowując jeżeli robisz to dokładnie i umiejętnie to czemu nie
ps. tylko uważaj na ten czarny, bo później ciężko się go pozbyć. Mnie pozbycie się tego koloru kosztowało utratę ok.25 cm włosów tak były spalone
Powodzenia !!

"Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma"
Marilyn Monroe

magda120792 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:29   #11
aadxd
Przyczajenie

dziękuję wam bardzo za rady co do koloru, to jestem pewna. już od dłuższego czasu zastanawiałam się nad zmianą. w takim razie jutro się za to wezmę i zobaczymy co z tego wyjdzie
aadxd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 17:14   #12
bernadka20
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez magda120792 Pokaż wiadomość
Ja farbowałam sama przez dwa lata na czarno (i do tego palletem) no i wszytsko było w porządku, dopóki nie chciałam powrócić do naturalnego koloru. Zrobiłam dwie dekoloryzacje a i tak gdzieniegdzie pod spodem mam czarne włosy, bo farba była nakładana nierównomiernie Ale oczywiście jak miałam czarne to nie było tego widać.
Podsumowując jeżeli robisz to dokładnie i umiejętnie to czemu nie
ps. tylko uważaj na ten czarny, bo później ciężko się go pozbyć. Mnie pozbycie się tego koloru kosztowało utratę ok.25 cm włosów tak były spalone
Powodzenia !!
Przede wszystkim pragnę zaznaczyć, że ciężko strasznie zejść z włosów farbowanych na czarno ! Także decyzja na taki kolor bardzo wiele kosztuje.
U mnie nie tak wiele na całe szczęście, bo farbowałam Brązem, ale 10-minutówką na okrągło potem tez ciemnymi brązami. Oczywiście znudziło mi się farbowanie na taki kolor...A, że chodzę na fryzjerstwo postanowiłam wykorzystać kąpiel rozjaśniającą. Wszystko bezbłędnie było plus farbowanie Castingiem i efekt jest jaki jest Bardzo zadowolona jestem, że zeszłam z tego koloru.
Ale naprawdę zastanówić się jest lepiej, czy naprawdę jest warto ryzykować...
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 17:58   #13
GOśka T.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dilara Pokaż wiadomość
tak jak juz dziewczyny mowily, na pewno zaoszczedzisz troszke kasy. Ale zastanow sie czy moze nie warto by bylo jak na pierwsze farbowanie najpierw uzyc np szamponetki na 6-8 myc - tak tylko zeby sprawdzic czy w czarnym kolorze wogole bedzie ci to twarzy (kup 2 lub nawet 3 na az tak dlugie wloski). Bo zal byloby dlugich, jak dotad naturalnych wloskow jezeli okazaloby sie ze tak ciemny kolor totalnie ci nie pasuje. No a jak wiadomo, z czarnej farby nie ma juz powrotu tylko dekoloryzacja i zniszczone wlosy po niej.

albo zrobic probę ciemniejszego na jakims pasemk uwłosów ze by potem nie było szoku i zebyś nie pluła sobie w brodę
jako ze od lat farbuje włosy sama w domu to uważam ze warto oszczędnosć na pewno jest plusem .

jezeli to ma być Twoja pierwsza przygoda z farbowaniem t otak jak koelząnki powiedizały lepeij "zatrudnić"do pomocy życzliwą ZAUFANĄ duszę zwłąszcza ze masz długie włosy.
GOśka T. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 20:57   #14
patrycja350
Zadomowienie

oszczędza się pieniądze a niszczy sie sklepowymi farbami włosy..
będziesz żałować tego czarnego...

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''

15.06.2009- FRYZJERKA

patrycja350 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 21:10   #15
Anja92
Wtajemniczenie

GG do Anja92

Moim zdaniem warto. Trzeba tylko wybrać dobrą farbę i przestrzegać tego co jest napisane w ulotce. Tylko zastanów się czy warto farbować na czarno, ponieważ tego koloru pozbędziesz się już raczej tylko dekoloryzacją, która bardzo zniszczy Ci włosy a i tak nie wrócisz do naturalnych.

Anja92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 13:50   #16
hatte
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anja92 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem warto. Trzeba tylko wybrać dobrą farbę i przestrzegać tego co jest napisane w ulotce. Tylko zastanów się czy warto farbować na czarno, ponieważ tego koloru pozbędziesz się już raczej tylko dekoloryzacją, która bardzo zniszczy Ci włosy a i tak nie wrócisz do naturalnych.
Dokładnie tak. Ja niestety zrobilam glupote i pozniej bardzo zalowalam.
Na dekoloryzacjie wydalam duzo pieniedzy i moja kondycja wlosow byla tragiczna. Ale jezeli jestes na 100 % pewna to mysle , ze warto na pierwsze farbowanie poprosic o pomoc np. mame , kumpele lub idz do fryzjera chociaz to liczy sie z duzymi kosztami. Dlaczego ? napisałaś , ze masz dlugie i jasne wlosy wiec mozesz sobie niepotrzebnie narobic plam. Tylko przestrzegam . A juz dalsze farbowanie owszem w domu to dobry pomysl.

Edytowane przez hatte
Czas edycji: 2010-06-21 o 13:52 Powód: ortografia ; /
hatte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 14:37   #17
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
oszczędza się pieniądze a niszczy sie sklepowymi farbami włosy..
będziesz żałować tego czarnego...
Kupienie farby fryzjerskiej w hutrowni fryzjeskiej to nie problem ale uważam również iż autorka watku powinna zrobić próbę koloru szamponetką do 8 myć (koniecznie musi być bez amoniaku i utleniacza), w czarnych włosach mało komu jest dobrze i mało kto nie wygląda w nich sztucznie...
Stary 2010-06-21, 14:48   #18
visionAM
Zakorzenienie

o matko, każda farba niszczy włosy,ja znam wiele nie-sklepowych niby-profesjonalnych farb, po których miałam gorsze siano na głowie niż po farbie za 15zł Poza tym na Allegro bez problemu można kupić wszystkie możliwe odcienie większości znanych farb typowo fryzjerskich
Stary 2010-06-21, 22:42   #19
rapunzel8
Zadomowienie

w twoim przypadku nie warto! bardzo trudno jest takie długie włosy ufarbować samodzielnie- a jak się nie ma doświadczenia, to już na pewno nie jest to dobry pomysł. w dodatku zafarbujesz sobie pewnie szyję, uszy i twarz. jak złapie włoski na twarzy to będziesz przez jakiś czas wyglądać jakbyś miała czarne bokobrody.

idź do fryzjera przynajmniej na ten pierwszy raz i wybierz łagodną koloryzację typu diacolor l'oreal albo matrix color sync, czyli coś co nie zniszczy włosów, a wręcz je odżywi.

ja też lubię oszczędzać pieniądze i ostatnio farbuję włosy sama(oczywiście profesjonalna farbą), ale tylko odrosty. jak zmieniam kolor na inny albo chcę coś skomplikowanego, to zdecydowanie wolę iść do fryzjera, mimo że mam wiele lat doswiadczenia w farbowaniu włosów- nie tylko swoich.

cokolwiek zrobisz wybierz profesjonalną farbę- bo naprawdę niektóre dziewczyny, które mają na głowie tanią czerń z drogerii wyglądają tragicznie
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
farbowanie, włosów

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości