pomocy:( fatalna pomylka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-08-06, 09:08   #1
liberian_girl
Przyczajenie

pomocy:( fatalna pomylka

ile trwa odrastanie calkowite wlosow do ramion?? 5 mieisecy? Boze zawalilam fryzure....na amen...! mam niemny braz, i zrobilam mnostwo blond pasemek
liberian_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 09:35   #2
ank@
Rozeznanie

Re: pomocy:( fatalna pomylka

Nie chcę cię martwić, ale całkowite odrastanie włosów do ramion to tak ze 2-2,5 roku minimum
Jeśli to kwestia "tylko" zawalonej koloryzacji a nie paskudnego ścięcia, to może po prostu się przefarbuj, albo idź do fryzjera z reklamacją, niech cię za darmo przefarbuje.
ank@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 09:51   #3
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Zgadzam się z Anką. Jeśli tylko źle ofarbowane, to trzeba chwilkę odczekać i ofarbować na pożądany kolor. No i dużo odzywek do włosów. Nie musisz od razu ścinać
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 12:16   #4
liberian_girl
Przyczajenie

ale ...to sa blond pasemka na czarnych wloskach!!! i co teraz!!! nie chce juz farbowac wloskow ...moj kolor byl taki ladny..chyba na leb upadlam!!!!!!!!
Stary 2004-08-06, 12:24   #5
sarenka
Zakorzenienie

gorzej gdybyś miała do usunięcia ciemne pasemka z blond włosów - jak bym uważała, że wyglądam źle to pozbyłabym się tego blond cuda . uszy do góry. a może wyglądasz OK - tylko nie możesz się przestawić na nowy wygląd?

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 12:26   #6
liberian_girl
Przyczajenie

sarenko, ale jak je usunac??
Stary 2004-08-06, 12:33   #7
Nutella
Przyczajenie

Ja sobie zrobiłam refleksy też na bardzo ciemnych włosach. Refleksy się wypłukały i wyglądało to po każdym myciu coraz gorzej, więc całość przyciemniłam na mój ulubiony kolor. Do głowy mi nie przyszło żeby się tym zamartwiać. Po co ścinać włosy?
Nutella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 12:37   #8
liberian_girl
Przyczajenie

czyli moge nalozyc szampon koloryzujacy w kolorze moich wloaskow? nie wyjdzie mi rudy w miejscu blondu??
Stary 2004-08-06, 12:47   #9
Nutella
Przyczajenie

Ja bym na Twoim miejscu poszła do fryzjera, bo faktycznie trzeba się postarać żeby nie wyszło coś rudawego. Moje włoski wszystkie złapały kolorek i nie ma śladu po jasnych, choć zdaje się, że teraz mam odcień ciemniejszy. Fryzjer nałoży jakieś specyfiki łagodne dla włosa (bez amoniaku), a skuteczne.
Nutella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 12:58   #10
sarenka
Zakorzenienie

nie wiem czy jesteś gotowa na eksperymenty gdybyś wzięła ciemny zimny brąz to wyszedłby baardzo ciemny.. tyle, że może ci się szybko spierać - nie lepiej iść do fryzjera i dofarbować pasemka?

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2004-08-06, 14:00   #11
ank@
Rozeznanie

Kolorek który położysz na pasemka będzie się spierał szybciej niż normalnie, ale na pewno nie spowrotem do blondu
Ja bym radziła iść do fryzjera, a jeśli nie masz kasy to zafaruj całą głowę w domku bardzo ciemnym brązem - farbą, nie szamponem, bo szampon z rozjaśnianych szybko zejdzie. Potem, jak farbka będzie schodziła możesz odświeżać kolor np bezamoniakowymi saszetkami
No i koniecznie mocno odrzywiać włoski po nałożeniu tego brązu.

A może masz aparat cyfrowy? Jeśli tak, to zrób zdjęcie i zamieść. Może wyglądasz super, a tylko Ci się wydaje, że źle, bo nie oswoiłaś się ze swym nowym "lookiem"
ank@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 15:45   #12
liberian_girl
Przyczajenie

hmm problemik jest taki ze nie mam kasy na razie na fryzjera...kupilam wczoraj Welli szampon kolor. ciemnobrazowy, mo0ze go nalozyc?? jak bede miec zdjecia to dolacze, dzieki Wam, naprawde, ze staracie sie pomoc ...
Stary 2004-08-06, 16:33   #13
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

liberian_girl napisał(a):
>kupilam wczoraj Welli szampon kolor. ciemnobrazowy, mo0ze go nalozyc??

szampon koloryzujacy tylko nieznacznie zmienia kolor włosów. Odrobinę je przyciemnia, nigdy nie rozjaśnia. Szybko się zmywa. Wątpię aby nawet czasowo pokrył te Twoje blond pasemka - tu potrzebna jest farba.
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 16:37   #14
sarenka
Zakorzenienie

mi szapomon koloryzujący soft coro welli pokrył jasnorude włosy.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2004-08-06, 17:06   #15
liberian_girl
Przyczajenie

tylko ja nie hce farby, bobeda odrosty, mimo ze moze beda w kolorze ciemny bvraz, czyli moim naturalnym, to jednak, widoczne i beda dlugo cale wloski odrastac..a ja chce juz jak najszybciej moj kolorek zwlaszcza ze moze za rok bede miala slub i chce miec moje wloski ciemne
Stary 2004-08-08, 18:08   #16
liberian_girl
Przyczajenie

nio, i co zrobic? w ogole czy jest szansa ze pasemka sciemnieja mi, bo naturalne sa ciemnobrazowe, czy moze zbledna chociaz? Moze zanikna!!??
Stary 2004-08-08, 19:39   #17
niffe
Przyczajenie

GG do niffe
Re: pomocy:( fatalna pomylka,nie jest gorzej niz to co ja mialam,uwierz :)

oj to patrze ze tak jak ja masz...znaczy ja to miałam ;}
ciemno brazowe wlosy,odbilo mi zrobienie blond pasemek...robila mi je kolezanka[wiem glupia ze dalam sie...] niby umiejaca robi..kolor wyszedł piekny taki jaki chciałam..ale te pasemka..przypominajac ze wlosy mam za ramiona, do łopatek w sumie.. pasemka zmyte przez kolezanke"Ojej..rozmazaly sie przy zmyciu troszke" ja spokojna wysuszylam, nalozylam odzywki itp,zeby piekniejsze byly i co? patrze..a tugorna czesc fryzurki,grzywka wszystko bylo blond! fakt ze kolor byl sliczny,taki bialawy,wlosy rozjasnily sie o ok.6-7tonow,za co teraz pokutuje;}tak czy siak z pieknych obiecanych pasemek wyszło blond gora z ok. 2,5cm odrostami wiec gorzej wygladac nie mozesz wygladac:} przerazilam sie,chcialam nawet pasta do butów:P malowac,nie mialam nic czym moglabym przyciemnic:} tak czy siak skonczylo sie na tym,ze smarowalam obficie odzywkami,i po 2 miesiacach,zeby wlosy doszly do siebie pomalowalam na kolor ciemniejszy niz naturalny kolor wlosy cala glowke;] "Palona kawa" kolor piekny,wyszedł jasniejszy na gorze z refleksami rudosci delikatniej takiej wiec nawet ok było ;} moglam wkoncu rozpuscic wlosy,bo majac blond chodzilam tylko z kucyku,wtedy bylo widac ze to cos to sa pasemka;]
Jesli chcesz cos zrobic, mowie z autopsji,kup farbe,nie szampon, ciemniejszy kolor niz naturalny,i pomaluj raz, jak sie zmyje, pomaluj drugi juz szamponem, i bedziesz miala piekne wlosy,bez niechcianych blond pasemek pozdrawiam
niffe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 20:12   #18
liberian_girl
Przyczajenie

fasktycznie ciezko, jej...wiesz, ale z ta farba, to ja nie wiem, bo ona mi bedzie odrastac, chyba, prawda? Ja juz nie wiem, wszystkie farby odrastaja, czy sa takie co sie zmywaja? bo chce uniknac odrostow okropnych jak juz mowilam chce moj naturalny kolorek najszybciej! PSjak zobaczylam zmiane, to najpierw sie poplakalam, z 4 godziny! serio
Stary 2004-08-08, 20:15   #19
liberian_girl
Przyczajenie

aha, niffe, jakjej marki farby uzylas? pozdrawi\\am!!
Stary 2004-08-08, 20:29   #20
liberian_girl
Przyczajenie

wlasnie, czy jak uzyje takiej farby czy tez szamponu, to z polaczneia braz + blond nie powstanie rudy!?
Stary 2004-08-08, 21:26   #21
asinek
Raczkowanie

wiesz, na rynku jest tyle farb ze na pewno uda Ci sie znalezc jakas podobna do Twojego naturalnego koloru wlosow. niektorzy eksperci radza zeby obciac sobie pukiel wlosow i porownywac do tej skali jaka zwykle bywa na pudelkach do farb, bo podobno generalnie mamy tendencje do falszywego oceniania koloru swoich wlosow (wiele kobiet podobno uwaza ze ma jasniejsze wlosy niz jest to w rzeczywistosci).
Farba powinna wszystko pokryc i jesli bedziesz miala szczescie to odrostow nie bedzie widac albo beda wygladaly tak jak naturalne refleksy po rozjasnieniu przez sloneczko.

Dawno temu bylam przez trzy dni zolta blondynka i pofarbowalam sie najpierw na orzechowy braz - wyszedl ciemny blond, a potem przyczadzilam i zrobilam kolor mokki. i wyszedl ladnie, bez odcienia rudego. Duzo trudniej jest usunac ciemna farbe z wlosow niz zamalowac jasna - jak to juz pisaly dziewczyny.

A jesli chcesz isc na 100% to poczekaj az bedziesz miala kase, dobry fryzjer umie tak dobrac kolor farby ze nei bedzie widac zadnych odrostow.
asinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 21:31   #22
Mała-Mi
Raczkowanie

hmmm nie wiem czy da sie zrobić w praktyce ale jeśli masz pojedyńce blond pasemka to spróbuj je pokryć farbą,unikniesz farbowania całych włosów i nie bedziesz miała widocznych odrostów,problem jeśli masz te pasemka na całych włosach wtedy pozostaje Ci tylko farbowanie całej głowy,tak czy siak musisz wziąść pod uwage że z blondu wszystkie farby szybko sie wypułkują i kolor jest jaśniejszy niż tuż po farbowaniu,wiem z właśnego doświadczenia,pozdrawiam i życzę powodzenia
Mała-Mi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 21:54   #23
liberian_girl
Przyczajenie

ale...moze jednak szamponik koloryzujacy?? juz go mam, moge oczywiscie kupic farbe, ale jej sie boje, bo nie wiem czy nie bede ruda,i tak wole nie niszczyc wlosow bardziej! Dzieki dsziewczyny za Wasze rady, jestem Wam naprawde wdzieczna!!! caluskI!!!
Stary 2004-08-09, 18:21   #24
niffe
Przyczajenie

GG do niffe

ja osobiscie uzywalam farby firmy Joanna Naturals, po niej wlosy sa miekkie,blyszczace,i fajne w dotyku;D dzis przed chwila skonzylam splukiwac wlosy bo malowalam przed weselem kuzynki ta farba odpowiada moim wlosom naprawde pytasz czy sie nie splycze za szybko? kazda sie splukuje po jakims czasie...u mnie jasniejsze refleksu w sloneczku widac,takie miedziane,wiec sa fajne;} pierwsze malowanie splukalo sie po ok.1miesiecu,kupilam kolejna farbe za 5,2zł ;} i mam piekne blyszczace wlosy
nie chce namawiac,zeby potem nie miec wyrzutow sumienia jak ci nie wyjdzie...mowie tylko jak jest w moim przypadku;} farba tania,co miesiac mozna kupic,a z mojego prawie bialego koloru zmylo sie do odcienia brazowego tylko w miejscu ktore bylo wypalone! tak rozjasnione ze nawet teraz,po kolejnym malowaniu jest tam troszke jasniejsze:} ale zawsze lepiej to niz chodzić i płakać:}
P.S po malowaniu polecam nalozenie dobrej odzywki,ja uzywam odzywki Pantene ProV7 bodajze,niecale 10zł w drogeri a wlosy maja blask,pozdrawiam cieplutko i nie scinaj wlosow,lepiej zamaluj :} odrostow nie ma jesli dobrze dobierzesz kolor farby,idz z kims kto ci doradzi
niffe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 21:56   #25
liberian_girl
Przyczajenie

dzieki Niffe jestes kochana wiesz co dzis zrobilam> ? jestem szczesliwsza juz, bo wyprobowalam jak zlapie ciemny braz ( czyli moj naturalny) na te blond pasemka. Najpierw sprobowalam jedno, zeby w razie marchewki czy cos podobnego, miec reszte jako taka, ale wyszlo slicznie, taki lekko sliwkowy...wiec zrobilam tym cudem cala glowke. to jest tylko taki Palette szmnponik w saszetce na 8 myc, ale ulga juz chociaz, ze jest prawie jak moje stare wloski efekt, tylko troszke rozswietlone!!! jestem szczesliwa naprawde. Tak wiec hmm moze uzyje potem tego Welli szamponu ciemny braz na 24 mycia bo juz wiem ze przykryje
PS mowisz ze farba sie SPLUKUJE? ale co to znaczy> ze odrasta? Ta farba Joanny nie robi odrostow jezeli bym zle dobrala? Jej ja sie nie znam bo nigdy nic z wloskami nie robilam i powiedz mi jeszcze, dlaczego LOREAL ma taki drogi, a inne sa przeciez tansze i z etgo co slyszalam juz wczesniej, nawet czasem lepsze od niego...? hmm moze to z powodu marki....pozdrawiam!!!!
Stary 2004-08-09, 23:43   #26
sarenka
Zakorzenienie

liberian_girl napisał(a):
> Tak wiec hmm moze uzyje potem tego Welli szamponu ciemny braz na 24 mycia bo juz wiem ze przykryje

a nie mówiłam

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2004-08-10, 08:23   #27
liberian_girl
Przyczajenie

wiem wiem dzieki Sarenko Tobioe rowniezpozdrawiam
Stary 2004-08-10, 08:28   #28
sarenka
Zakorzenienie

fajnie, że wychodzisz na prostą

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2004-08-10, 08:30   #29
liberian_girl
Przyczajenie

nawe3t nie wiesz jakiego ja milaam stracha juz zwlaszcza, balam sie ze chlopak bedzie zalowal mojej ciemnej czupryny, bo on jestdaleko, a jak go zapytalam czy mam zmienic to on nie byl przekonany, a ja mimo to uparlam sie.,ciekawe czy pozna teraz ?>? caluski
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości