Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-28, 11:24   #31
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

wg mnie to jest tandeta...
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 11:59   #32
KarolinaK
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Po 2 tygodniach przy blondzie odrosty sa już widoczne Więc nie wiem, czy tak naturalnie wygląda
Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
na pierwszym i trzecim zdjęciu jest właśnie ciut tandetnie - moim zdaniem - sama nie wiem dokładnie dlaczego, może za jasny kolor w stosunku do cery i brwi jak myślicie ?
No wlasnie szczegolnie na 3 zdjeciu bo sa od razu po farbowaniu . Sama mimo ze nie mam blondu a jedynie baze karmelowa i pasemka i od lat robie tak samo jedynie odrosty to zawsze wychodzac od fryzjera mam wrazenie ze wszyscy widza moje nowe wlosy. Popiero po 2 tygodniach czuje sie w pelni naturalnie.
KarolinaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 12:15   #33
caskada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
wg mnie to jest tandeta...
jesli piszesz "tandeta" to wyraz o co ci konkretnie chodzi wlosy ma ladne(chociaz za malo zadbane) wiec nie sa tu tandeta
nie mozna pisac "tandeta" zwalajac wine na wlosy wg w tym przypadku tandeta jest stroj i makijaz tego kogos
Stary 2010-06-28, 12:27   #34
szczesliwa25
Rozeznanie

Może wiecie kim jest modelka ze zdjęcia poniżej - wklejanego już wcześniej.

Wg mnie zupełnie nie jest tandetna, jest przepiękna.
szczesliwa25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 12:46   #35
Meadow
Wtajemniczenie

a o to mi chodzi, że wątek jest o tym jak nie wyglądać tandetnie w blondzie, to wklejam zdjęcie. gdyby patrzeć na same włosy to nie było by "jak nie wyglądać" tylko "jak włosy mają nie wyglądać" a to by było bez sensu
Stary 2010-06-28, 12:48   #36
caskada
Zakorzenienie

ikona piekna i stylu jedna z aniolkow "victoria" marisa millermoja piekna gwiazda i co powiedziecie ze to jest moze tandeta
Stary 2010-06-28, 12:53   #37
KarolinaK
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
ikona piekna i stylu jedna z aniolkow "victoria" marisa millermoja piekna gwiazda i co powiedziecie ze to jest moze tandeta
I nawet z odrostami
KarolinaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 15:48   #38
weronika866
Raczkowanie

Marisa Miller rzeczywiście bardzo ładny ma ten blond, i wygłąda dobrze. Idę dziś zrobić sobie blond, zobaczymy jak będę wyglądać )
weronika866 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:09   #39
mrugacz_iskier
Raczkowanie

Blond najbardziej podoba mi się w odcieniu szlachetnej platyny - coś jak u Gwen Stefani albo Christiny Aguilery, chociaż ich stylizacje są mocno inspirowane Marylyn Monroe. Tyle jeśli chodzi o kolor, natomiast sama fryzura - chyba jestem fanką delikatnych długich fal albo rozrzuconych, prostowanych kosmyków.
Blond absolutnie nie pasuje mi do żadnych słodkich, różowych ubrań, wtedy jest kwintesencją plastiku. Natomiast przy czymś bardziej rock&roll'owym - świetnie. Do tego mocny ciemny makijaż (szary, czarny - nie kolory tęczy).

PS: Myślę że "tandeta" wynika z ogólnego stylu osoby - blondynka w dowolnym odcieniu koloru, ubrana ze smakiem w ciuchy o jakiejś tam jakości zawsze będzie wyglądać dobrze, natomiast najtańsze ubrania z bazaru (kupione "bo tanie") plus do tego opalenizna na czeko i perłowy makijaż od brwi do połowy twarzy (i kultowa biała szminka) z każdego zrobi potworka.

Edytowane przez mrugacz_iskier
Czas edycji: 2010-06-28 o 17:17
mrugacz_iskier jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:27   #40
zzzz55
Przyczajenie

Oj, ja też nie lubię u blondynek makijażu w "kolorach tęczy"! Moim zdaniem pasuje mocniejszy makijaż oczu, zwłaszcza przy jasnej oprawie: czarny raczej na wieczór, na codzień szary, grafitowy, granatowy....toleruję jeszcze błękit, ale też nie w nadmiarze, bo można zasłodzić.

A'propos odrostów, to obecnie wiele modelek ma je celowo zostawiane. Praktycznie żadna blondynka nie ma jednolitych włosów od nasady po same końce - zwykle przy skórze są nieco ciemniejsze. Dla mnie, to właśnie megarozjaśnione na platynę włosy do samej skóry są tandetne! Kiedy farbowałam się na bardzo jasno, zawsze zostawiałam sobie kilkumilimetrowy odrost, żeby to wyglądało naturalnie (zaznaczam, że naturalne włosy też mam jasne, brązowych czy czarnych bym nie zostawiała, bo to już rzeczywiście za duży kontrast!).
Poza tym, na zdjęciach odrosty zawsze są bardziej widoczne - dlatego aktorki farbują włosy co 6 dni, inaczej kamera łatwo to wyłapuje Natomiast wśród modelek odrosty się zdarzają i przeważnie w rzeczywistości nie są tak widoczne jak na zdjęciach.

Edytowane przez zzzz55
Czas edycji: 2010-06-28 o 17:32
zzzz55 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:55   #41
Anethka
Zakorzenienie

Blond tylko przy odpowiednim kolorze brwi, makijażu, stroju i bez przesadnej opalenizny wygląda naprawdę bardzo ładnie .
Załącznik 3218534
Załącznik 3218551

Edytowane przez Anethka
Czas edycji: 2010-06-28 o 17:56
Anethka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:17   #42
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez weronika866 Pokaż wiadomość
Kwestia gustu. Dziewczyny, które wyglądają tandetnie napewno też uważają, że są piękne i delikatne. Widocznie Tobie też się podoba co innego niż nam, bez sensu jest przekomarzanie się co jest dla kogo tandetne a co nie. I nie chodziło mi o taką tandetę jak na zdjęciach które pokazałaś, tylko nieumiejętnie dobranie kolorów, jeśli przeczytałabyś ze zrozumieniem cały wątek to byś zrozumiała o czym rozmawiamy. Jest parę osób które zrozumiało o co mi chodzi i jestem im wdzięczna za porady.
Ty chyba kompletnie nie zrozumiałaś mojego posta i to, co mam na myśli.
Ale nie ma sensu się kłócić, wstaw zdjęcia czy po wizycie u fryzjera nie będziesz wyglądać tandetnie
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:35   #43
optyma
Raczkowanie

niewątpliwie kwestia gustu ale mi ta Marisa Miller zupełnie nie leży jakies nowe wcielenie Pameli Anderson czy jak ???? i ten odrost jest własnie koszmarny - jak dla mnie .....
optyma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 19:03   #44
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szczesliwa25 Pokaż wiadomość
Może wiecie kim jest modelka ze zdjęcia poniżej - wklejanego już wcześniej.

Wg mnie zupełnie nie jest tandetna, jest przepiękna.
To Christina Chiabotto, była Miss Włoch. Ja tez uważam, że jest przepiękna, aczkolwiek ona faktycznie nie wygląda na naturalną blondynkę.

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Blond tylko przy odpowiednim kolorze brwi, makijażu, stroju i bez przesadnej opalenizny wygląda naprawdę bardzo ładnie .
Wiesz, z innej strony to jest nadal kwestia gustu. Odpowiedni kolor brwi- co to takiego? Poza jakimiś ekstremalnie jasnymi/ciemnymi- to wiadomo, ale poza tym, każdy ma swoje preferencje. Mnie się np. podobaja jasnobrązowe/ciemnoblond brwi, ale jeszcze w żadnym salonie nie widziałam, żeby robiono taką hennę. Bo to niby "brzydko" wygląda. A dla mnie ładnie i naturalnie, bo naturalne blondynki mają zazwyczaj jasne brwi.

Cytat:
Wg mnie ona ma fajny ten blond (i fryzury w ogóle), ale mnie się akurat jej twarz nie podoba No ale ile osób, tyle opinii.
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 11:36   #45
Anethka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Wiesz, z innej strony to jest nadal kwestia gustu. Odpowiedni kolor brwi- co to takiego? Poza jakimiś ekstremalnie jasnymi/ciemnymi- to wiadomo, ale poza tym, każdy ma swoje preferencje. Mnie się np. podobaja jasnobrązowe/ciemnoblond brwi, ale jeszcze w żadnym salonie nie widziałam, żeby robiono taką hennę. Bo to niby "brzydko" wygląda. A dla mnie ładnie i naturalnie, bo naturalne blondynki mają zazwyczaj jasne brwi.
Tak, wszystko to kwestia gustu i dlatego na ulicach widujemy nie tylko te piękne i naturalnie wyglądające dziewczyny, ale i vis-a-vie Joli Rutowicz .
Mówiąc "odpowiedni kolor brwi", mam na myśli kolor, który nie gryzie się z całym wizerunkiem. Połączenie brązowych brwi z niezbyt jasnym odcieniem blondu wygląda dobrze, ale np. platyna w zestawieniu z kruczoczarnymi brwiami jest dla mnie nie do przyjęcia.
Stary 2010-06-29, 13:15   #46
visionAM
Zakorzenienie

Niestety jeśli ktoś ma ciemne brwi, a wygląda dobrze w platynie to nie tak łatwo jest te brwi rozjaśnić. Zresztą jakie wg Ciebie brwi pasują do platynowego odcieniu blondu? Moim zdaniem ciemne nie wyglądają źle. Sama mam prawie czarne brwi i ciemną oprawę oczu, przez rok byłam blondynką - miałam różne odcienie blondu i jednak przy tym kolorze włosów wyraziste oczy to atut, bo zbyt jasne brwi wyglądają o wiele gorzej przy blondzie niż czarne... Poza tym brwi odgrywają dużą rolę w naszym wizerunku, odpowiednio wystylizowane potrafią dodać charakteru lub odjąć lat... więc ciemne brwi o odpowiednim kształcie nawet przy platynie będą wyglądać dobrze
Stary 2010-06-29, 13:35   #47
caskada
Zakorzenienie

ciemnobrwiowe i ciemnookie blondynki
Stary 2010-06-29, 14:09   #48
optyma
Raczkowanie

Heidi Klum wygląda najlepiej może dlatego, że wcale nie ma czarnych brwi tylko ciemny blond
Stary 2010-06-29, 14:14   #49
caskada
Zakorzenienie

1 i 4 bosko nie ma mowy o tandecie
Stary 2010-06-29, 14:19   #50
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Mówiąc "odpowiedni kolor brwi", mam na myśli kolor, który nie gryzie się z całym wizerunkiem. Połączenie brązowych brwi z niezbyt jasnym odcieniem blondu wygląda dobrze, ale np. platyna w zestawieniu z kruczoczarnymi brwiami jest dla mnie nie do przyjęcia.
No, ja się tutaj zgadzam. Wg mnie z platyną łatwo wyglądać sztucznie i trochę kiczowato, dlatego najlepiej starać się, by ten kolor wyglądał jak najbardziej naturalnie. Znam dwie osoby, które mają naturalnie platynowe włoski i do tego bardzo jasne brwi. Wg mnie brwi nie musza być w kolorze blond, ale niech będą w miarę jasne. Faktycznie, wtedy trochę "giną" w twarzy, ale efekt nie jest przerysowany.

Chyba, że ktoś woli kontrast- mnie się to osobiście nie podoba.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Niestety jeśli ktoś ma ciemne brwi, a wygląda dobrze w platynie to nie tak łatwo jest te brwi rozjaśnić.
W Polsce nie, ale np w Stanach- to jest normalna usługa
Np. moja siostra jest szatynką, farbuje od jakiegoś czasu na jasny blond i nie rozjaśnia brwi. Dla mnie to nie wygląda najlepiej, ale jak jej się podoba Niektórzy lubią takie kontrasty.

Cytat:
ciemnobrwiowe i ciemnookie blondynki
Mnie się nie podobają No, może poza Shakirą, ale ona jest dla mnie absolutnie piękna Zresztą, mam wrażenie, że jednak ma trochę rozjaśniane brwi czasami
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:30   #51
caskada
Zakorzenienie

hmm moze to kwestia stylizacji( tu na mondialu)
Stary 2010-06-29, 16:47   #52
zzzz55
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Niestety jeśli ktoś ma ciemne brwi, a wygląda dobrze w platynie to nie tak łatwo jest te brwi rozjaśnić. Zresztą jakie wg Ciebie brwi pasują do platynowego odcieniu blondu? Moim zdaniem ciemne nie wyglądają źle. Sama mam prawie czarne brwi i ciemną oprawę oczu, przez rok byłam blondynką - miałam różne odcienie blondu i jednak przy tym kolorze włosów wyraziste oczy to atut, bo zbyt jasne brwi wyglądają o wiele gorzej przy blondzie niż czarne... Poza tym brwi odgrywają dużą rolę w naszym wizerunku, odpowiednio wystylizowane potrafią dodać charakteru lub odjąć lat... więc ciemne brwi o odpowiednim kształcie nawet przy platynie będą wyglądać dobrze

Ja całym sercem popieram. Jeśli zadba się o kształt brwi i ogólny image, to ciemny, a nawet czarny kolor będzie o wiele lepszy - np. Gwen Stefani jest dobrym przykładem, a także Aneta Kręglicka. Mi bardziej od naturalnych jasnych blondynek, podobają się panie o naturalnych ciemnoblond włosach i rozjaśnione - właśnie dlatego, że często mają ciemną, wyrazistą oprawę oczu. No ale kwestia gustu A akurat Shakira dla mnie niestety wygląda tandetnie - ma zwykle strasznie długie odrosty i ten kolor karnacji jakoś nie współgra mi z blondem, lubiłam ją w czerwonych włosach.

Edytowane przez zzzz55
Czas edycji: 2010-06-29 o 16:49
zzzz55 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 21:21   #53
weronika866
Raczkowanie

To teraz chciałabym was drogie panie prosić aby każda wg swojego oczywiście gustu oceniła moją nową fryzurkę )

Edytowane przez weronika866
Czas edycji: 2010-07-01 o 19:09
Stary 2010-06-29, 22:03   #54
optyma
Raczkowanie

no i bardzo fajnie , fajny odcień, taki popielaty i dobrze sie komponuje z cerą, koloru oczu nie widać i brwi również nie widać ogólne wrażenie bardzo dobre
Stary 2010-06-29, 22:19   #55
weronika866
Raczkowanie

Dziękuję Jak się przyjrzysz to oczy mam jasno niebieskie, i brwi też takie dość blade
Stary 2010-06-29, 22:26   #56
Meadow
Wtajemniczenie

bardzo ładnie wyglądasz
Stary 2010-06-30, 07:42   #57
visionAM
Zakorzenienie

wg mnie to zdjęcie jest w tak nienaturalnych kolorach i tak słabej jakości że nie ma za bardzo co oceniać... może zrób zdjęcie lepszym aparatem, jedno w świetle dziennym i jedno z lampą
Stary 2010-06-30, 08:54   #58
weronika866
Raczkowanie

Może jest trochę niewyraźne ale to zdjęcie jest w świetle dziennym i w naturalnych kolorach
Stary 2010-06-30, 10:24   #59
visionAM
Zakorzenienie

w takim razie z całym szacunkiem wg mnie wyglądasz jakbyś była chora/przemęczona/niewyspana... masz ziemisty odcień skóry, a ten kolor blondu go podkreśla... w ogóle nie widać Ci ani oczu ani brwi, jesteś cała taka niewyraźna, bez charakteru... no ale moze to wina zdjęcia
Stary 2010-06-30, 10:49   #60
caskada
Zakorzenienie

moze gdybys zrobila makijaz i pokazala sie twarza to by bylo co oceniac
wyglada mi na za blado niewyraznie giniesz w tym
Odpowiedz

Tagi
blond makijaż fryzura

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości