Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-28, 11:54   #31
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

tz. nie mam aż takich czerwonych policzków ale dokładnie w podanych miejscach (przy skroniach w okolicy czoła - głownie tam jest okropnie i tłusto :/ , na policzkach) mam pełno małych zaskórników które potem zamieniają się w czerwone pryszcze do tego się świece co wygląda niefajnie :/ nie chciałbym zbytnio matować sobie skóry wolałbym zapowiadać przetłuszczaniu raz na zawsze, uregulować jakoś prace gruczołów chodź nie jest to łatwe...

tutaj zamieszaczam 2 zdjęcia policzków chodź nie oddają one prawdziwego wyglądu moich policzków chodź przy skroniach jest dużo gorzej.
http://img269.imageshack.us/img269/8098/dsc04738h.jpg
http://img205.imageshack.us/f/dsc04732c.jpg/

na tych zdjęciach wyglądam pięknie .. :/ Ps. mam jeszcze jedno pytanie w okolicy nosa oraz też na nosie widzę jakby pękające czerwone żyłki od czego jest to zależne, i jak z tym walczyć (wiem że na nosie mam pełno wągrów ale co zrobić :/)?

pozdrawiam i dziekuję za rady

Edytowane przez hakunamattatta1310
Czas edycji: 2010-06-28 o 12:04
hakunamattatta1310 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 15:48   #32
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
tz. nie mam aż takich czerwonych policzków ale dokładnie w podanych miejscach (przy skroniach w okolicy czoła - głownie tam jest okropnie i tłusto :/ , na policzkach) mam pełno małych zaskórników które potem zamieniają się w czerwone pryszcze do tego się świece co wygląda niefajnie :/ nie chciałbym zbytnio matować sobie skóry wolałbym zapowiadać przetłuszczaniu raz na zawsze, uregulować jakoś prace gruczołów chodź nie jest to łatwe...

tutaj zamieszaczam 2 zdjęcia policzków chodź nie oddają one prawdziwego wyglądu moich policzków chodź przy skroniach jest dużo gorzej.
http://img269.imageshack.us/img269/8098/dsc04738h.jpg
http://img205.imageshack.us/f/dsc04732c.jpg/

na tych zdjęciach wyglądam pięknie .. :/ Ps. mam jeszcze jedno pytanie w okolicy nosa oraz też na nosie widzę jakby pękające czerwone żyłki od czego jest to zależne, i jak z tym walczyć (wiem że na nosie mam pełno wągrów ale co zrobić :/)?

pozdrawiam i dziekuję za rady
a z jakiego jestes miasta?
Znam genialny zabieg dla takiej cery jak twoja, z tym ze, musialbys pochodzic lub podzwonic po gabinetach w swojej okolicy i popytac o zabieg Rose de Mer firmy CHRISTINA jest to mocny zabieg zluszczajacy. Po 2 dniach od zabiegu skora sie mocno zluszcza - dlatego najlepiej robic go przed weekendem coby posiedziec troche w domu - i po tygodniu jest odnowiona. Najlepiej zrobic serie 4-5 zabiegow w odstepach 1 miesiaca. Przestana powstawac nowe wypryski - a jesli beda to bedzie ich o wieele mniej - i skora przestanie sie przetluszczac. Naprawde doglebnie sie oczysci i wyleczy
Mozna go robic nawet teraz latem, z tym ze trzeba sie przez 2 tyg.po zabiegu chronic blokerami i nie opalac.
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 16:32   #33
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Tz byłem dzisiaj u kosmetyczki i powiedziała iż ma zabiegi te kwasami AHA-BHA mogę się im poddać w serii tygodniowej narazie zaproponowała mi 3 + ten zabieg bezinwazyjnego usuwania zaskórników co do AHA-BHA powiedziała iż ampułki ma jakiejś firmy hiszpańskiej podobno najlepsze. Po zabiegu 2-3 nie można wychodzić na slońce ale coś za coś zapytam się również o ten zabieg który napisałas a nóż ma. Dziekuje i pozdrawiam
Stary 2010-06-29, 19:17   #34
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Tz byłem dzisiaj u kosmetyczki i powiedziała iż ma zabiegi te kwasami AHA-BHA mogę się im poddać w serii tygodniowej narazie zaproponowała mi 3 + ten zabieg bezinwazyjnego usuwania zaskórników co do AHA-BHA powiedziała iż ampułki ma jakiejś firmy hiszpańskiej podobno najlepsze. Po zabiegu 2-3 nie można wychodzić na slońce ale coś za coś zapytam się również o ten zabieg który napisałas a nóż ma. Dziekuje i pozdrawiam
znam te ampulki nzw. sie pewnie Vivienne a firma to Abacosun bankowo. Nie sa to wcale najlepsze kwasy
radze poszukac czegos intensywneijszego...
te ampulki o ktorych ci mowila mozesz sam nawet na allegro kupic i sobie samw domu robic, sporo zaoszczedzisz

A skad jestes? masz jakies wieksze miasto k.siebie?
Stary 2010-06-29, 19:51   #35
hakunamattatta1310
Raczkowanie

No raczej nie mam bliżej jakiegoś większego miasta mam z 100km do Torunia, Włocławka czy Olsztyna. Ale to co myslisz że po 2-3-4 zapiegach tymi kwasami nie będzie jakiegoś efeku ? Uregulowania sebum czy też jakiejś poprawy mojej buzi. Eh już nie wiem co mam myśleć a co powiesz na temat peelingu kawitacyjnego, bo chciałem sobie do tego razem zaserwować. Dzięki za twoją aktywność i chęć doradzenia mi
Stary 2010-06-30, 08:18   #36
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
No raczej nie mam bliżej jakiegoś większego miasta mam z 100km do Torunia, Włocławka czy Olsztyna. Ale to co myslisz że po 2-3-4 zapiegach tymi kwasami nie będzie jakiegoś efeku ? Uregulowania sebum czy też jakiejś poprawy mojej buzi. Eh już nie wiem co mam myśleć a co powiesz na temat peelingu kawitacyjnego, bo chciałem sobie do tego razem zaserwować. Dzięki za twoją aktywność i chęć doradzenia mi
spoko, zawodowo sie tym zajmuje wiec z checia radze
mysle, ze na pewno cos tam dadza te kwasy, ale jakiejs rewolucji pewnie nie bedzie moja kol.miala je rbione i zauwazyla niewielka poprawe a nie ma wiekszych problemow z cera...
kawitacja tez jest ok, zdezynfekuje fajnie skore, wiec mozesz sprobowac
Stary 2010-06-30, 19:38   #37
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Hmm czyli ten zabieg który mi podałaś myślisz iż najlepiej by pasował ? Kurcze już naprawdę jestem zdesperowany nie wiem co mam robić, teraz często przebywam na dworzu, plaży i twarzy strasznie szybko mi sie wysusza a potem cala zaczyna błyszczeć jest to dla mnie straszliwy problem :/ kremy nawilżająco-matujące dodatkowo wysuszają skure (la roche). W poniedziałek mam wizyte u dermatologa chodz myślę że i tak mi g...o doradzi. Straszna sytuacja na lato
Stary 2010-06-30, 22:35   #38
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Hmm czyli ten zabieg który mi podałaś myślisz iż najlepiej by pasował ? Kurcze już naprawdę jestem zdesperowany nie wiem co mam robić, teraz często przebywam na dworzu, plaży i twarzy strasznie szybko mi sie wysusza a potem cala zaczyna błyszczeć jest to dla mnie straszliwy problem :/ kremy nawilżająco-matujące dodatkowo wysuszają skure (la roche). W poniedziałek mam wizyte u dermatologa chodz myślę że i tak mi g...o doradzi. Straszna sytuacja na lato
skoro la roche ci wysusza, to moze krem Siarkowa moc bedzie dobry - wiem ze ma byc w rossmanie w promocji teraz - ? on jest antybakteryjny i matujacy... ale nie powinien tak wysuszac. Uwazam jednak, ze nie obedzie sie bez zabiegow kosmetycznych typu mocne kwasy czy ten peeling o ktorym pisalam

poczytaj:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-29...ulkaniczna.htm

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-13...m-matujacy.htm

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2010-06-30 o 22:41 Powód: dopisek
Stary 2010-07-01, 18:33   #39
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Myślisz iż ten krem oraz maseczka mogą dać jakiś efekt ? Powoli wpadam w pewnego typu psychozę zaczyna mnie dopadać depresja nie mogę spać rano budzę aby zobaczyć znów świecącą z nowymi wypryskami twarz. Pogubiłem sie juz całkowicie używam masakrycznie dużo róznych kremów :/ mówi sie że wytwarzanie sebum to wina wysuszenia a więc nawilżam ale potem znowu pięknie się świece gdy umyje buzie znowu jestem strasznie wysuszony. Pogubiłem sie w higienie do mycia twarzy raz używam Cetaphil potem mnie najdzie na żel myjący przeciw błyszczeniu Clean & Clear w zielonej tubce z granulkami która niby ma ściągać sebum ale wszystko strasznie mnie wysusza :/ gdy dojde do wniosku że mnie wysuszają to używam pianki tej białej co koleżanka poleciła po umyciu staram sie nawilżać i tu kolejna masa preparatów od nivea soft którego dawno nie używałem i nagle mnie najdzie żeby jedna go sobie nałożyć na twarz :/ po la roche czy krem nawilżająco-regenrujący z garniera aż na sam koniec po krem na noc AA Oceanic. Pogubiłem się strasznie wpadłem w jakieś błędne koło akurat na wakacje to mnie przerasta, dziękuje Ci że starasz mi się pozbierać jakoś muszę się ogarnąć bo nie dośc że moja twarz jest w coraz gorszym stanie (wysuszona z nowymi pryszczami oraz masą zaskórników :/) to rownież moja psychika dostaje ostro w kość już nawet moi rodzice są zaniepokojeni tym wszystkim - chodź zawsze mówią to jest przejściowe nie wyglądasz tak źle ale ja swoje widze ;(
Stary 2010-07-01, 18:55   #40
visionAM
Zakorzenienie

I robisz wielki błąd zmieniając co chwilę kosmetyki. Aby coś Ci mogło pomóc musisz tego używać regularnie przez minimum 2 tygodnie! Myj buzię Cetaphilem, wybierz jakiś dobry krem i stosuj tylko to, bo nadmiar kosmetyków tylko szkodzi... przecież to sama chemia...
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 19:11   #41
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Eh wiem ale to jakoś jest silniejsze odemnie, nie mogę znaleść odpowiedniego kremu dla siebie i do jest moja wielka bolączka. Do tego podejrzewam iż mogę mieć trądzik zaskórnikowo-grudkowy mam wszystkie tego objawy i jestem trochę przerażony... Cetaphil dobrze oczyszcza ale strasznie wysusza twarz, zwłaszcza moją która jest w fatalnym stanie - postaram się unormalizować kosmetyki tak aby uzwyac tylko niezbędnych.
Stary 2010-07-02, 10:41   #42
visionAM
Zakorzenienie

Podejrzewasz, że masz taki a nie inny trądzik... to nie byłeś u lekarza?
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 13:28   #43
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Eh wiem ale to jakoś jest silniejsze odemnie, nie mogę znaleść odpowiedniego kremu dla siebie i do jest moja wielka bolączka. Do tego podejrzewam iż mogę mieć trądzik zaskórnikowo-grudkowy mam wszystkie tego objawy i jestem trochę przerażony... Cetaphil dobrze oczyszcza ale strasznie wysusza twarz, zwłaszcza moją która jest w fatalnym stanie - postaram się unormalizować kosmetyki tak aby uzwyac tylko niezbędnych.
przed wszystkim nie panikuj stres rowniez moze powodowac wieksze wydzielanie sebum. Sa wakacje, odpocznij, odprez sie a nie mysl tylko o swojej twarzy, to nic nie zmieni
I Vision ma racje... im wiecej roznych kosmetykow bedziesz stosowal, tym gorzej cos cie kiedys uczuli i nawet nie bedziesz wiedzial co, bo tyle tego uzywasz.
Stosuj 1 rzecz do mycia ZAWSZE rano i wieczorem, 1 krem na dzien i 1 krem na noc. Co 3dni mniej wiecej rob peeling i raz lub 2 razy w tyg.maske sciagajaca z glinka - lub ta ktora polecilam wczesniej.
Czesto takie wydz.loju to kwestia hormonow jak ci juz lek.powiedzial, wiec same kosmetyki moga ci cery ni wyleczyc nikt nie da ci gwarancji i nie bedzie tak, ze zastosujesz jakis krem czy maske i nagle problem sebum zniknie z tym sie walczy miesiacami!
A ty chcesz miec szybki efekt i kupujesz wszystko co Ci wpadnie w rece a to blad

Moze jak w ciagu dnia swieci ci sie buzia a wychodzisz gdzies, to stosuj bibulki matujace? nie musisz przy znajomych, wyjdz do wc i zmatuj twarz taka chusteczka. ona nie wysusza twarzy a wchlania tylko nadmiar loju.
Stary 2010-07-04, 10:59   #44
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Pogubiłem się już trochę, moja twarz naprawde jest w okropnym stanie byłwm na 3dniowych domkach + jezioro wiadomo. Twarz strasznie mi pogorszyła nie miałem czasu nawet na obmycie twarzy etc. jestem już strasznie zdołowany Chciałbym zmnieszyć ilość używanych kremów i innych tego typu chemicznych rzeczy do minimum ale wogóle nie używać ale nie wiem czy przy mojej problematycznej cerze jest to możliwe... Używam bibułek ale to krótkotrwały efekty, przez moją twarz życie mi sie sypi... W poniedziałek mam wizyte u dermatolog a w środe u kosmetyczki ( i teraz nie wiem co u niej robić, aby moja twarz znów sie nie pogorszyła) to wszystko juz mnie przerasta....

ps. jak czytam ile złego robi łój w przyadpku cery to naprawdę ogarnia mnie straszliwa panika...

Edytowane przez hakunamattatta1310
Czas edycji: 2010-07-04 o 13:50
Stary 2010-07-04, 17:15   #45
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Pogubiłem się już trochę, moja twarz naprawde jest w okropnym stanie byłwm na 3dniowych domkach + jezioro wiadomo. Twarz strasznie mi pogorszyła nie miałem czasu nawet na obmycie twarzy etc. jestem już strasznie zdołowany Chciałbym zmnieszyć ilość używanych kremów i innych tego typu chemicznych rzeczy do minimum ale wogóle nie używać ale nie wiem czy przy mojej problematycznej cerze jest to możliwe... Używam bibułek ale to krótkotrwały efekty, przez moją twarz życie mi sie sypi... W poniedziałek mam wizyte u dermatolog a w środe u kosmetyczki ( i teraz nie wiem co u niej robić, aby moja twarz znów sie nie pogorszyła) to wszystko juz mnie przerasta....

ps. jak czytam ile złego robi łój w przyadpku cery to naprawdę ogarnia mnie straszliwa panika...
no kurka nie sluchasz sie MOWILAM NIE PANIKUJ! stres z tym zwiazany moze jeszcze bardziej nasilac lojotok!
Idziesz do zwyklego dermatologa? czy specjalisty z dziedziny tradziku i jakiegos sprawdzonego? nie kazdy dermatolog potrafi leczyc takie cery...
Mysle ze kawitacja da chyba najslabszy efekt, krotkotrwaly. Mysle, ze najlepsze bylyby kwasy, ale jesli maja to byc te o ktorych napisales - w ampulkach hiszpanskiej firmy - to efekt bedzie chyba podobny wiec w sumie obojetne co zrobisz u kosmetyczki. Obys trafil na jakas dobra, ktora bedzie potrafila Ci pomoc szkoda ze nie mieszkasz w malopolsce lub na slasku, to bym Ci pomogla

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2010-07-04 o 17:18
Stary 2010-07-04, 20:28   #46
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Przez ten pieprzony stres mam teraz takie problemy więc raczej trudno może być z dnia na dzień tak poprostu zapomnieć o mojej 'pięknej' buźce. A może poleciłabyś jakieś kwasy może powiem mojej kosmetyczce żeby zamowiła ? A jeżeli chodzi o dermatologa to tym razem ide do mamy mojego kolegi z innego miasta podobno jest dobrą specjalistką może będzie umiała się mną zając. Jeszcze 2 miesiące temu miałem normalną twarz ;( a teraz wyglądam jak kwazimodo.
Stary 2010-07-04, 22:05   #47
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Przez ten pieprzony stres mam teraz takie problemy więc raczej trudno może być z dnia na dzień tak poprostu zapomnieć o mojej 'pięknej' buźce. A może poleciłabyś jakieś kwasy może powiem mojej kosmetyczce żeby zamowiła ? A jeżeli chodzi o dermatologa to tym razem ide do mamy mojego kolegi z innego miasta podobno jest dobrą specjalistką może będzie umiała się mną zając. Jeszcze 2 miesiące temu miałem normalną twarz ;( a teraz wyglądam jak kwazimodo.
dobrych kwasow nie da sie tak poprostu kupic musialaby miec szkolenie z tego, bo najczesciej dobre firmy musza je przeprowadzic - pozniej dostaje sie certyfikat. Poza tym takie kwasy potrafia kosztowac kilkaset a nawet tysiac zlotych... wiec nie sadze zeby kosmetyczka specjalnie dla Ciebie zamawiala takie specyfiki
Zrob sobie w srode ten zabieg z tymi kwasami, ktore ona ma, a noz widelec ci pomoga jesli nie (choc przy kwasach tez trzeba kilku zabiegow zeby efekt byl dobry... 1 nie wystarczy), wtedy udalabym sie do wiekszego miasta, gdzie w jakims lepszym gabinecie znalazlbys lepszy zabieg.

A sluchaj czy ty tylko tak schizujesz? czy ktos moze "dokucza" Ci z powodu twarzy, albo mowi Ci ze zle wygladasz?
Wiele takich problemow rodzi sie wlasnie w glowie... czesto tak jest, ze im bardziej z czyms walczymy i dany problem nas ogranicza, to nie udaje sie go zwalczyc, wlasnie przez takie myslenie Uwazam, ze powinienes z kims szczerze o tym pogadac i nie mowic tak o sobie - bo na pewno nie wygladasz jak Kwazimodo -. Masz przez to niska samoocene a to bardzo niedobrze... to, ze masz problem z lojotokiem, nie moze Cie az tak blokowac! Powiedz o tym swojej dermatolog zrozumie i na pewno Ci pomoze.
zycze powodzenia i uszy do gory!
Stary 2010-07-05, 07:42   #48
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Czyli bez odpowiedniego certyfikatu moja kosmetyczka nie może stosować takich kwasów ? No nic chyba zdecyduje się na tej firmy hiszpańskiej + bezinwazyjne usuwanie zaskorników a nóż mi pomoże chyba pogorszyć sie nie może co ? A czemu sie tak schizuje, ponieważ łojotok dopadł mnie dopiero od jakiegoś miesiąca i już strasznie zniszczył mi twarz ( zaskórniki, blizny, dziwny kolor skóry + okropne świecenie nie tylko na czole nosie czy brodzie ale również pod nosem na wąsach zaczynam sie świecić) a czy ktoś powiedział mi że źle wygląda, spotykając znajomych pytają mnie sie albo czemu sie tak świece lub jak w tak szybkim czasie mogła mi sie tak zniszczyć cera) dodam iż przed maturą miałem bare może (3-4) blizny i bez pryszczy a na dzień dzisiejszy blizn jest mnówsto! zaskórników jeszcze więcej a z dnia na dzień wyskakują również nowe pryszcze. Zaraz zmykam na wizyte u dermatologa zobaczymy co powie....
Stary 2010-07-05, 19:23   #49
hakunamattatta1310
Raczkowanie

A więc byłem dzisiaj u Pani dermatolog i stiwerdziła u mnie łojotok. Zapisała mi witaminę PP , gramuren oraz laktocer , jakiś tonik którym mam przemywać twarz lecz robi się jeszcze w aptece oraz raz w tygodniu diferin. Obawiam się iż diferin strasznie może mnie wysuszyć ponieważ i bez tego mam strasznie suchą skóre :/ co do nawilżania stwierdziła iż nie ma co takiej cery zbytnio nawilżać ( o co kaman;o) zapytałem się również o to czy wzkazane wybrać sie do kosmetyczki odparła iż tak ale na lato lepiej nie :/ to co mam chodzić z taką buźką do jesieni. Proszę o jakieś rady albo sugestie
Stary 2010-07-05, 20:05   #50
siska81
Wtajemniczenie

Polecam ci poczytać ten wątek ,a sama od siebie dodam ,że pomaga picie wierzbownicy o której też tu piszą .
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93753
siska81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 22:50   #51
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Polecam ci poczytać ten wątek ,a sama od siebie dodam ,że pomaga picie wierzbownicy o której też tu piszą .
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93753
jakbys przeczytala dokladnie, to bys wiedziala, ze on juz ją pije

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
A więc byłem dzisiaj u Pani dermatolog i stiwerdziła u mnie łojotok. Zapisała mi witaminę PP , gramuren oraz laktocer , jakiś tonik którym mam przemywać twarz lecz robi się jeszcze w aptece oraz raz w tygodniu diferin. Obawiam się iż diferin strasznie może mnie wysuszyć ponieważ i bez tego mam strasznie suchą skóre :/ co do nawilżania stwierdziła iż nie ma co takiej cery zbytnio nawilżać ( o co kaman;o) zapytałem się również o to czy wzkazane wybrać sie do kosmetyczki odparła iż tak ale na lato lepiej nie :/ to co mam chodzić z taką buźką do jesieni. Proszę o jakieś rady albo sugestie
dermatolog woli ci bezpiecznie powiedziec, ze lepiej jesienia ale mozna latem, tylko jak pislaam, tuz po kwasach nie wolno sie opalac a jak masz zamiar przebywac dlugo an sloncu to stosowac wysokie filtry i nie ma problemu.
Co do nawilzania to nie ma racji kazda skora, nawet ta z lojotokiem, moze byc odwodniona! MUSISZ stosowac cos nawilzajacego. Jak nie chcesz na dzien, to stosuj przed kremem leczniczym na noc - jakies pol godziny - albo po - tez taki odstep.
Nie, te zabiegi Ci nie zaszkodza, wiec nie masz co sie bac

Daj znac jak tam leki przepisane przez dermatolog dzialaja!
Stary 2010-07-06, 09:04   #52
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Tz. strasznie cięzko dobrać mi jakiś odpowiedni krem nawilżający tak aby nie natłuszczał i nie powodował wysypu, myślałem może o Bellisie Hydro lub CapavitHydro Contro tylko nie wiem czy te tabletki również nie spowoduje przetłuszczenia się cery ponieważ gdzieś wyczytałem że owe tabletki mogą nawilżyć skórę ale również przetłuścic. No mam trochę mętlik w głowie ale cóż - próbuje sie nie stresować :P tz jest tak rano biorę wierzbownice x1 2x drożdże , po południu 1x wierzbownice 2x drożdże 1x laktocer 1x witamina PP , wieczorem laktocer , glamuren. Nie wiem czy potrzebne mi tutaj cały czas te drożdże ? I cały czas się zastanawiam o z tą kosmetyczką
Stary 2010-07-06, 14:46   #53
hakunamattatta1310
Raczkowanie

A więc mam skład tego czegoś co zapisała mi w aptece pani dermatolog :

HYDROCORTISONI 0,3 70%
spirytus vini od 100 ?
detreomycini 2,0

Boje sie zastosować tego na całą twarz narazie tylko zastosowałem na nos i zrobił sie strasznie suchy. Aby wyratować trochę moje policzki kupilem dzisiaj w aptece humektan. Myślicie żeby stosować ten specyfik od pani doktor bo ona chyba chce mi wysuszyć do końca twarz :/
Stary 2010-07-07, 19:11   #54
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
A więc mam skład tego czegoś co zapisała mi w aptece pani dermatolog :

HYDROCORTISONI 0,3 70%
spirytus vini od 100 ?
detreomycini 2,0

Boje sie zastosować tego na całą twarz narazie tylko zastosowałem na nos i zrobił sie strasznie suchy. Aby wyratować trochę moje policzki kupilem dzisiaj w aptece humektan. Myślicie żeby stosować ten specyfik od pani doktor bo ona chyba chce mi wysuszyć do końca twarz :/
detromycyne ten lek zawiera...a wiec antybiotyk ja tam ostroznie do takiej chemii podchodze, ale moze akurat Ci pomoze w koncu mowisz, ze trafiles do dobrego lekarza, wiec chyba wie co robi

No tez nie wiem czemu tyle tych drozdzy pijesz ogolnie one maja lecczyc tradzik, no ale lekarka stwierdzila u Ciebie ŁOJOTOK a nie trądzik... to ze masz jakies zaskorniki, to normalne, tradzik to co innego.

Jesli idzie o te kremy nawilzajace... najlepiej aby to byly kremy apteczne, hypoalergiczne i lekkie w konsystencji. Nie powinny cie wtedy zapchac ani nastluscic. Moze przy okazji zakupow w jakiejs aptece - ktora ma duzy wybor dermokosmetykow- zapytaj czy mozesz dostac jakies probki kremow nawilzajacych dla cer atopowych albo tlustych powinny za free ci cos dac, wtedy sobie wyprobojesz i a noz widelec trafisz na swoj krem! ooo, jesli dana apteka ma kosmetyki Biodermy zapytaj czy maja probke Hydrabio legere (light)
Stary 2010-07-08, 15:53   #55
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Sam juz nie wiem co mam myśleć byłem u kosmetyczki zrobiła mi zabieb kwaitacyjny + jakaś zielona maseczka króra zaschła jak wiór. Używam tego specyfiku co przepisała mi dermatolog czyści skóre ale jestem po nim pięknie ściągnięty do nawilżania mam humektan ale zastanwiam sie czy go używać... Z twarzą z dnia na dzień jest coraz gorzej zawsze jakieś niespodzianki, cały czas bije sie z myślami czy używać tego differinu tyle róznych opini jest o nim ze sam juz nie wiem.... Jutro albo dzis wstawie foto mojej makabrycznej twarzy myśle juz po mału na izotekiem chodz sam nie wiem.
Stary 2010-07-09, 14:39   #56
dorisxD
Raczkowanie

szczerze polecam ci chusteczki absorbujace nadmiar sebum firmy Mary Kay mozna je kupic za jedyne 30 zł a naprawde działaja, wchłaniają cały ten tłuszcz znajdujący sie na twarzy, skóra pozostaje matowa i oczyszczona, wiele moich kolezanek tego uzywa i bardzo sobie chwali
dorisxD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 12:28   #57
hakunamattatta1310
Raczkowanie

Dzięki za te husteczki napewno to przemyśle. Wysokie temperatury a ja sie tłuszcze masakrycznie cały czas nie mogę zdecydować się n differin ponieważ nie jest on głownie na łojotok a na oczyszczenie cery ( na początku straszny wysyp tego sie boje). Jestem na tyle rozpaczony iż myślę nad terapią Roaccutane lub izotekiem gdyż one blokują gruczoły łojowe chodź to droga sprawa... Zastanawiam się również nad zabiegiem mikrodermabrazja chodz zastanawiam się czy może mi pomóc na moj łojotok.. Ah taka choroba na lato aż odechciewa się życ ;(
Stary 2010-07-10, 16:30   #58
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki za te husteczki napewno to przemyśle. Wysokie temperatury a ja sie tłuszcze masakrycznie cały czas nie mogę zdecydować się n differin ponieważ nie jest on głownie na łojotok a na oczyszczenie cery ( na początku straszny wysyp tego sie boje). Jestem na tyle rozpaczony iż myślę nad terapią Roaccutane lub izotekiem gdyż one blokują gruczoły łojowe chodź to droga sprawa... Zastanawiam się również nad zabiegiem mikrodermabrazja chodz zastanawiam się czy może mi pomóc na moj łojotok.. Ah taka choroba na lato aż odechciewa się życ ;(
not o kosmetyczka nie zalecila ci konkretnych zabiegow? nie powiedziala jakie dla ciebie sa ajlepsze? na co mozesz nast.razem przyjsc? jaki zabieg u niej robiles w koncu?
Stary 2010-07-10, 17:27   #59
hakunamattatta1310
Raczkowanie

A więc robiła mi kawitację oraz potem położyła jakąś zieloną maseczkę po której twarz mi zastygła. No i niby 26 na to samo jesteśmy umówieni :/ differinu napewno nie będę używała ponieważ nie dość że nie likwiduje łojotoku to jeszcze przesusza... Musze opanować ten łojotok ponieważ jezeli tego nie ustabilizuje moge doczekać się ŁZS lub moja twarz zupełnie będzie zmasakrowana :/ help mee wizyte u dermy mam 22 i powiem żeby zapisała mi coś innego na łojotok
Stary 2010-07-10, 23:53   #60
Inulinus
Zadomowienie

GG do Inulinus Send a message via Skype™ to Inulinus

Chłopie uspokój się trochę, to nie koniec świataa
Według mnie stosujesz za dużo tego wszystkiego na raz, powinienes ograniczyc te kosmetyki do minimum. Cos lekkiego do nawilzenia koniecznie.

No a roakutan to się stosuje tylko w naprawde ostrych formach trądziku, po nim trzeba czekać minimum pół roku żeby skóra doszła do siebie, to jest przeciwwskazanie później do wielu zabiegów kosmetycznych... Ogólnie zobacz w necie ile roakutan ma skutków ubocznych, no i żaden dermatolog Ci go raczej nie zapisze
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości