Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-28, 10:56   #1
brillant
Raczkowanie

Czym potraktować prawie czarne włosy?

Witam . Jeszcze nigdy nie farbowałam włosów, nie robiłam pasemek, balejaży ani niczego z tych rzeczy. Mam włosy w kolorze ciemnobrązowym. Oczy również mam ciemnobrązowe, a karnację dość ciemną. Mam już trochę dosyć tego brązu. Chciałabym jakoś odświeżyć mój wizerunek, dodać jakiegoś jaśniejszego koloru włosom. Jednym słowem ''uwolnić'' się od ciemnego brązu. Z racji, że zaczynają się wakacje, oficjalnie zadecydowałam, że robię coś z włosami. Tylko teraz pytanie jak i czym? Nie mam doświadczenia w tych sprawach. Wolałabym nie iść do fryzjera, bo z kasą krucho. Muszę więc liczyć na własne siły. Potencjalny kolor musiałby jednak zejść do końca wakacji. Stąd moje pytanie: Czy ciemnobrązowe włosy można zafarbować szamponem koloryzującym? Oczywiście chodziłoby mi o lekkie ich rozjaśnienie, chociaż o kilka tonów.

Aha, dodam jeszcze, że często prostuję włosy, a nie mam żadnego kosmetyku termoochronnego i zauważyłam już kilka rozdwojonych końcówek. Czy więc szampon koloryzujący zniszczy włosy?
brillant jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 11:35   #2
xxxcarolxxx
Raczkowanie

Dot.: Czym potraktować prawie czarne włosy?

Ja też miałam ciemnobrązowe włosy (prawie czarne) i żadna farba, szamponetka, czy nawet rozjaśniacze nie przyniosły pożądanego efektu. Farby i szamponetki nie koloryzowały moich włosów ani odrobinę (zero różnicy jednym słowem) a rozjaśniacze dawały brzydki odcień rudości/żółci. Jednak to zależy nie tylko od koloru, ale też od innych czynników np. grubości włosa. Moja rada: idź do dobrego fryzjera, znacznie mniejsze ryzyko jak na pierwszy raz A potem kiedy będziesz wiedziała, jaka farba itp. jest dla Ciebie odpowiednia, możesz robić sama w domu
xxxcarolxxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 13:47   #3
diamondrose
Raczkowanie

Moja koleżanka ma taka urodę jak Ty Rozjaśniłam jej takim rozjaśniaczem za kilka zloty włosy sa takie jak przed farbowaniem. jak kilka razy rozjaśnisz powinno wyjść tak jak chcesz (sama zobaczysz kiedy już przestać)
diamondrose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 15:38   #4
juula01
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

ja bym nie radziła ci nic robić na własną rękę, zwłaszcza że to pierwszy raz. miałam włosy bardzo ciemny brąz -pomieszany z czarnym. mam cienkie, zniszczone włosy <od prostowania> a chciałam jasniejsze kupiłam sobie 2 rozjaśniacze <nie pamiętam jakie> nałożyłam je jeden po drugim i szok.. pomarańczowo-białe włosy, tak poniszczone że nie da sie rozczesać . NIE rób nic na własną ręke. no chyba że chcesz stracic połowe włosów tak jak ja <były prawie do pasa, są do ramion> ;d ale nie powiem bo użyłam blond farby i świetny kolorek wyszedł
juula01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:43   #5
miiisiek
Rozeznanie

.

Edytowane przez miiisiek
Czas edycji: 2010-09-23 o 17:48
miiisiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 20:31   #6
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

chciałabym zauważyć, że jak ktoś chce rozjaśnić włosy tylko trochę to nie użyje przecież tak mocnego rozjaśniacza, że wychodzi pomarańcz z żółcią czy bielą.
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 22:06   #7
roxks
Raczkowanie

Ja na Twoim miejscu potraktowałabym włosy dekolorem, następnie zafarbowałabym je na brąz (?), wyjdą jaśniejsze włosy, niczym ciemny blond.

zależy jaki byś chciała dokładnie mieć kolor swoich włosów ;>
Stary 2010-06-29, 09:26   #8
pati0111
Rozeznanie

Tylko tu chodzi o szampon, który się zmyje do końca wakacji. Szamponetki i szampony raczej nie rozjaśnią ci włosów, a rozjaśniacz nie schodzi.
pati0111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:26   #9
brillant
Raczkowanie

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Czytając je zdecydowałam zrobić tylko pasemka u fryzjera, na taki trochę jaśniejszy kolor od moich. Może takie refleksy chociaż trochę dają wrażenie jaśniejszych włosów i kolor nabierze nowego charakteru.. No cóż.. Zobaczymy. Jeżeli już jestem przy głosie to orientuje się ktoś ile takie pasemka mogą kosztować?
Stary 2010-06-29, 11:15   #10
febex
Przyczajenie

Niestety muszę się zgodzić z częścią koleżanek jeśli chodzi o wizytę u fryzjera. Szczerze to możnaby tu zrobić delikatne drobniutkie pasemka i ztonować je później do ciemnego blondu( fryzjer powinien dodać nieco niebieskiego mixtonu aby zneutralizować pomarańcz). Taka koloryzacja na pewno je ożywi. Jeśli chodzi o koloryzację całej głowy to może być ciężko. Niestety przy tak ciemnych włosach pigment ciężko się usuwa i wychodzi nierównomiernie. Jednym słowem jeśli nałożysz rozjaśniacz na całość to wyjdzie tak - żółto-pomarańczowe włosy przy głowie, czerwono-pomarańczowe długości i ciemne końcówki. Można też spróbować od razu rozjaśnić farbą pasemka na wodzie 12% i dodać nieco super rozjaśniacza z farb, których będziesz stosować ( mówie o profesjonalnych, a nie o detalicznych) to jeśli są naturalne, powinno wyjść ok. ( ale nie kłaść na całość). Pozdrawiam i powodzenia
febex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 12:41   #11
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

febex, radzisz koleżance jak uzyskac profesjonalnie z czarncyh blond a sama męczysz się z zółtym blondem twierdząc że zupełnie nic nie wiesz na ten temat, to jak to jest?

brillant. Po zastosowaniu rozjaśniacza nie wyjdą Ci kolory tęczy, że żółte, pomaranczowe, czerwone po czarne, bo nie masz farbowanych włosów. Podejrzewam, że wyszłyby mniej więcej równe na całosci, ale w odcieniu czerwono-pomarańczowym albo jasny brąz z rudą poświatą, trzeba by na to kłąsc jakąs farbę. Szkoda włosów. Na pewno się przesuszą, jesli nie zniszczą.

Lepiej nałozyc dekoloryzator a nastepnie wybrany odcien blondu czy bardzo jasnego brązu. Ale to dosc zabójcze dla włosów i nie spiera się.

Szamponetki itd jak pisały dziewczyny- nie da rady- dadza tylko lekką poswiate koloru, ale o rozjaśnieniu nie ma mowy.

Na rynku sa dostepne farby rozjaśniajace włosy w odcieniach brazów czy czekolad- nawet czarne włosy rozjaśniają do tych tonów. Ale tez się nie spierają. No i musi Ci to zrobic ktos, kto zna się na rzeczy, żebys plam nie miała zamiast pasemek.

Myślę, ze fryzjer to dobry wybór- zrobi drobniutkie pasemka i stonuje je do ciemnego blondu. Będzie ciekawie, a po wakacjach pasemka nie będa sie tak rzucac w oczy i stopniowo zrosną.
Stary 2010-06-29, 13:57   #12
dumbrava
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Czym potraktować prawie czarne włosy?

Jest sporo tego typu watkow ,wystarczy poszukac
Stary 2010-06-30, 08:43   #13
febex
Przyczajenie

Tak droga koleżanko MYSIA M niestety muszę przyznać, że niewiele wiem o blondach, bo nie miałam z nimi takiej styczności jak z brązami, czy z pasemkami na brązowych włosach, które robi się na folii i gdzie działa wszędzie taka sama temperatura- dlatego wychodzą równomiernie. Chodzi mi o wasze sposoby na żółty odcień - jak go zneutralizować ( w teorii fioletowym mixtonem, tonerem) tylko co zrobić gdy ten sposób zawiedzie? Więc jeśli wiesz co zrobić to poradź, a nie atakuj...
febex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 12:40   #14
mysia m
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez febex Pokaż wiadomość
Tak droga koleżanko MYSIA M niestety muszę przyznać, że niewiele wiem o blondach, bo nie miałam z nimi takiej styczności jak z brązami, czy z pasemkami na brązowych włosach, które robi się na folii i gdzie działa wszędzie taka sama temperatura- dlatego wychodzą równomiernie. Chodzi mi o wasze sposoby na żółty odcień - jak go zneutralizować ( w teorii fioletowym mixtonem, tonerem) tylko co zrobić gdy ten sposób zawiedzie? Więc jeśli wiesz co zrobić to poradź, a nie atakuj...
nie atakuję, zdziwiłam się, że tyle wiesz na temat przechodzenia z czarnego do blondu a gdzies tam zupełnie rozkładasz ręce na blondem. Jeśli poczułas sie zaatakowana, to nie miałam zamiaru

odpowiedziałam na 'najlepszych farbach blond'. parę słow, ale cos tam powiedziałam.
Stary 2010-06-30, 22:32   #15
brillant
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
febex, radzisz koleżance jak uzyskac profesjonalnie z czarncyh blond a sama męczysz się z zółtym blondem twierdząc że zupełnie nic nie wiesz na ten temat, to jak to jest?

brillant. Po zastosowaniu rozjaśniacza nie wyjdą Ci kolory tęczy, że żółte, pomaranczowe, czerwone po czarne, bo nie masz farbowanych włosów. Podejrzewam, że wyszłyby mniej więcej równe na całosci, ale w odcieniu czerwono-pomarańczowym albo jasny brąz z rudą poświatą, trzeba by na to kłąsc jakąs farbę. Szkoda włosów. Na pewno się przesuszą, jesli nie zniszczą.

Lepiej nałozyc dekoloryzator a nastepnie wybrany odcien blondu czy bardzo jasnego brązu. Ale to dosc zabójcze dla włosów i nie spiera się.

Szamponetki itd jak pisały dziewczyny- nie da rady- dadza tylko lekką poswiate koloru, ale o rozjaśnieniu nie ma mowy.

Na rynku sa dostepne farby rozjaśniajace włosy w odcieniach brazów czy czekolad- nawet czarne włosy rozjaśniają do tych tonów. Ale tez się nie spierają. No i musi Ci to zrobic ktos, kto zna się na rzeczy, żebys plam nie miała zamiast pasemek.

Myślę, ze fryzjer to dobry wybór- zrobi drobniutkie pasemka i stonuje je do ciemnego blondu. Będzie ciekawie, a po wakacjach pasemka nie będa sie tak rzucac w oczy i stopniowo zrosną.
Dziękuję za odpowiedź. A czy ta opcja z dekoloryzatorem i odcieniem blondu niszczy włosy? Co do tych pasemek, byłam wczoraj u fryzjera i zapytałam ile by to kosztowało. Fryzjerka powiedziała, że 120 złotych, gdyż mam dużo włosów. Trochę mnie zamurowało. No nic.. więc nie pozostaje mi nic innego niż zostawić te włosy w spokoju..
Stary 2010-07-01, 08:26   #16
mysia m
Zakorzenienie

120zł za usługę typu pasemka na długich włosach to nieduzo! Możesz zrobic w domku to samo farbą rozjasniajaca do odcieni jasnych brązów np loreal recital chyba kasztan sie nazywa. Ale jak pisałam, to nie zejdzie a jesli zrobisz sama nie znając sie zupełnie na technice.. efekt moze byc opłakany.. no chyba że wiesz jak się robi szydełkowo na folii drobniutkie pasemka? To wtedy co innego.

Dekoloryzacja i blond to najgorsza opcja- to pozbawianie włosów barwnika bardzo głeboko, wiec to niszczy włos. Szkoda włosków, naprawde tym bardziej że nie zamierzas zbyc platynową blondynką.

Popróbuj płukanek z cytryną i rumiankiem (jesli chce Ci sie bawic w misterne przygotowania) albo szmaponów i odżywek do włosów blond. Powiiny nadac ładne refleksy. Jak ja miałam ciemne włosy, to używałam serii glisskura do włosów brązowych. Nadawał przepiękne złoto-rude refleksy- w słoncu a w normalnym świelte takie machoniowe. Ale to bys musiała pouzywac ze 2 miesiace, zeby zobaczyc róznicę.

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości