Zielony paznokieć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-30, 10:24   #1
symar
Przyczajenie

Zielony paznokieć

Witam,
jestem manicurzystką i pracuje w zawodzie od 2 lat ale pierwszy raz spotkałam się z pewnym problemem, nieokreśloną chorobą paznokcia u klientki i obawiam się że przyczyniłam się do jej powstania.
Postaram się opisać dokładnie w czym tkwi problem: od ok. pół roku przychodzi do mnie klientka raz w tygodniu na manicure. Ma uszkodzoną macierz w jednym paznokciu. Jest to typowe uszkodzenie powstałe na skutek "nawykowego samouszkadzania". Aby wyrównać powierzchnie paznokcia kładę na niego akryl. ostatnio klijentka uderzyła o coś panokciem i akryl z połowy paznokcia odpadł. Kiedy przyszła na kolejny manicure zrobiłam to co robie zwylke w takich sytuacjach, spiłowałam resztki akrylu, usunęłam wszelkie zapowietrzenia i położyłam akryl jeszcze raz. Po tygodniu klientka wróciła na manicure, ale kiedy zmyłam jej lakier, paznokieć pod akrylem był w kolorze ciemnozielonym. Zrobiło się to w ciągu tygodnia i to w tym miejcu na paznokciu, w którym odpadł jej wcześniej akryl. Oczywiście akryl zdjęłam i wysłalam ją do dermatologa, który stwierdził że nie jest to grzybica, ale nie potrafił powiedzieć co to może być.
Klijentka postanowiła wybrać się do innego lekarza, a ja proszę o opinię, jeżeli ktoś wie gdzie mogłam popełnić błąd bardzo proszę o informacje
I unikając wszelkich pytań dotyczących sterylizacji narzędzi: sterylizuje je po każdej klientce (również pilniki) w aparacie do dezynfekci UV,

(Oczywiście po spiłowaniu klientce akrylu pilnik od razu wyrzuciłam)
symar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 11:24   #2
Paula194
Wtajemniczenie

Dot.: Zielony paznokieć

Najprawdopodobniej jest to bakteria, dużo informacji jest o tym na necie wpisz sobie w google zielony paznokieć z tego co czytałam nie jest to nic strasznego . pozdrawiam
Paula194 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 11:52   #3
charolina
Zadomowienie

pierwsze co to pomyślałam o grzybicy... ale skoro lekarz to wykluczył... a ta wgl co to za dermatolog?? ja bym poczekała na wyniki od tego drugiego lekarza...

pomyślałam też sobie że to może w wyniku tego uderzenia... ja kiedyś się uderzyłam w palec i zrobił mi się krwiak... na początku był bordowo brązowy a później zrobił się zielony... taki ciemno zielony... ale nie możliwe żebyś nie zauważyła żadnych zmian na początku...
Stary 2010-06-30, 12:33   #4
symar
Przyczajenie

nie wydaje mi się zeby był to krwiak, znalazłam trochę informacji o zielonej bakterii i myśle sobie że może dobrze nie przygotowałam płytki przed położeniem akrylu

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

zresztą już sama nie wiem, zrobiłam wszystko tak jak zwykle, ale przeczytałam w inernecie chyba wszystko o zielonej bakterii i są tylko 2 możliwości: albo źle wypiłowałam płytkę albo bakteria wlazła pod akryl w jakiś sposób sama.
Chyba już do końca życia bede się zastanawiała czy to przypadkiem nie jest moja wina
Cóż, poki co poczekam na wyniki badań od tego drugiego dermatologa żeby się przekonać czy to na pewno ta bakteria czy nie jakieś inne świństwo
Stary 2010-06-30, 13:05   #5
charolina
Zadomowienie

na razie nie ma się co przejmować;p możliwe że przez zapowietrzenie...
Stary 2010-06-30, 14:24   #6
Albertyna
Zakorzenienie

Wyglada mi to na klasyczne zarażenie bakteriami pseudomonas.....
Nie bierze sie ono "z niczego", a bakterie żyja sobie spokojnie w nasej kanalizacji i do momentu, dopoki, ie stworzymy im odpowiednich warunkow do życia i rozmnażania (środowisko beztlenowe i jadło- budulec naszych paznokci),są nieszkodliwe.
Klientka miala zapowietrzony paznokciec, bakterie dostały sie po akryl, zapowietrzenie nie zostalo dostatecznie starannie wypiłowane i zalane akrylem- srodowisko beztlenowe i gotowe.
Lekarz nie stwierdził grzybicy, bo to zakażenie bakteryjne, a nie grzybiczne.

Tak mi sie wydaje, jednak- 100% pewnosci miec nie bede- jestem stylistka paznokci, a nie lekarzem
Stary 2010-06-30, 14:34   #7
symar
Przyczajenie

dzięki Albertyno
nie było to pocieszające i oznacza że będę smażyć się wpiekle za niestaranne wypiłowanie paznokci (chociaż naprawde wydaje mi się że wszystko dokładnie wypiłowalam, ale może coś przeoczyłam, teraz to już niczego nie jestem pewna, zwłaszcza że przez uszkodzenie paznokieć jest bardz nierówny)

Edytowane przez symar
Czas edycji: 2010-07-01 o 08:14
Stary 2010-07-02, 22:41   #8
Sieciunia
Zadomowienie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...lony+paznokiec
Kochana nawet temat taki sam. z tego watku wziete http://www.polished.ca/zielonypaznokiec.html
Frau polaczysz?

Edytowane przez Sieciunia
Czas edycji: 2010-07-02 o 22:43
Sieciunia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości