Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Podróże > Podróże po świecie

Notka

Podróże po świecie W 90 wątków dookoła świata.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-30, 11:53   #1
cherry pie
Zakorzenienie

Grecja - gdzie najlepiej?

Witam, w sierpniu planuję jechać z siostrą do Grecji na 14dni <myślałyśmy o Krecie>, ale nie wiemy na jakie miejsce się zdecydować... chodzi nam przede wszystkim o zwiedzanie niż leżenie na plaży. Czy któraś z Was mogłaby coś doradzić? Co polecacie? Ile kieszonkowego wziąć? Czy możecie polecić jakieś sprawdzone biuro podróży? <z Gdańska>
Jeśli chodzi o fundusze, to za przelot i zakwaterowanie chcemy przeznaczyć 2-4tys.
I jeszcze jedna sprawa... Czy wystarczy dowód? Wiem, że Grecja jest w Unii ale już przeróżnych rzeczy czytałam i zgłupiałam.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”

marzenie spełnione
27.09 

Edytowane przez cherry pie
Czas edycji: 2010-06-30 o 18:33
cherry pie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 11:00   #2
Trauma
Raczkowanie

Dot.: Grecja - gdzie najlepiej?

Najlepiej do Naphlion - łatwo się dojeżdża do Aten i z dworca autobusowego w Naphlion można prawie wszędzie dojechać na Peloponezie (Epidauros, Mykeny). Plaża kamienista ale są drabinki, żeby zejść do morza. Super widoki (nawet w Hiszpani takich nie było) w tle twierdza na skale a druga na wodzie (!) i tanie rejsy statkiem. Byliśmy tam 2 latat temu prywatnie. Polecam. Aten nie polecam - brud, smród poza dzielnicami "dla turystów". Na północy Aten polecam Kalambake do zwiedzenia (Meteory) ale raczej nie na nocleg. Salonik jako miejsce noclegowe też nie polecam. Jeśli jedziecie tylko na odpoczynek nad morzem to polecam półwysep Halkidiki - trzeba się liczyć z tym, że jest dużo turystów - lub północną część Peloponez. No i oczywiście wyspy (mnóstwo połączeń z Aten). Jeżeli lecicie samolotem - to wystarczy dowód. Autobusem przez Serbię i Macedonię trzeba mieć paszport.
W miejscowościach turystycznych dla przykładu - lody w rożku (2 razy większe niż w Polsce!) 4€. Jeżeli jesteście studentkami uczelni publicznej za okazaniem legitymacji w większości muzeów i na wstępach do zabytków macie wstęp za darmo. Za 15€ w restauracji 2 osoby mogą się spokojnie najeść. Droga jest też woda mineralna - 1€ mała buteleczka.

Mój album o Grecji: http://foto.onet.pl/28qj4,osmig48sb6og

Edytowane przez Trauma
Czas edycji: 2010-07-01 o 11:09
Trauma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 14:56   #3
Ada1986
Raczkowanie

Hej
Jesli chodzi o Krete polecam Heraklion reszta to podobno same stepy...ogólnie na Krecie chyba nie ma za dużo zwiedzania. więcej jest w Grecji kontynentalnej...ale mnie osobiście sie tam nie podoba więc szczerze polecam wyspy. Ja bylam na Skiatos i jak dla mnie super wyspa Tż był na Rodos i mówił że super. Jak dla mnie wyspy sa lepsze ale ja jestem z tych co uwielbiają leżakowanie i plażowanie dlatego zawsze wybieram wycieczki typowo wypoczynkowe, ale z możliwością zakupu wycieczek fakultatywnych bo zawsze dla odmiany warto poznać troche kultury...co do biura ja najbardziej byłam zadwowolona z alfa star wszystko bynajmniej było dokładnie tak jak w katalogu...kiedyś leciałam z innego biura podrózy i jedni państwo przez "przypadek" nie dostali hotelu za jaki płacili......a i słyszałam super opinie o biurze Itaka
Ada1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 15:23   #4
*Niki*
Zakorzenienie

ja w Grecji byłam w Nei Pori (spokojne miasteczko z piękną piaszczystą plażą), w ubiegłe wakacje byłam w Leptokarii- bardziej rozrywkowa miejscowość, plaża już troszkę gorsza bo żwirkowo- piaszczysta, ale też całkiem ok, woda śliczna turkusowa czyściutka

jechałam ze Skarpa Travel płaciłam ok 1300 zł a co do paszportu, to jeśli jedziecie autokarem/autem to paszport jest potrzebny (sprawdzają na granicach)
Stary 2010-07-04, 20:03   #5
pumas
Zakorzenienie

Ja polecam wyspe Thassos, Zakynthos, Santorini, Skiathos Takze wyspy i jeszcze raz wyspy !!!!!!!
pumas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 11:38   #6
Ada1986
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja polecam wyspe Thassos, Zakynthos, Santorini, Skiathos Takze wyspy i jeszcze raz wyspy !!!!!!!
zgadzam się co do wysp z czystym sumieniem powiem że warto je odwiedzić!
Ada1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 12:26   #7
cherry pie
Zakorzenienie

dziękuję

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”

marzenie spełnione
27.09 
cherry pie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 16:17   #8
robert1235
BAN stały

Od siebie polecam Kretę,piękna wyspa
robert1235 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże po świecie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości